Jump to content
Dogomania

Od schroniska, do schroniska przez blisko 6 lat!!! A TERAZ UDAŁO SIĘ ZNALEŹĆ DOM DLA FRYTKI!!! :)


ania91sc

Recommended Posts

Tym razem tylko kilka zdjęć Frytusi ze wczorajszego spacerku :)

Zdjęcia robiła Beata, której bardzo dziękujemy :) :) :)

 

DSC_4032.jpg

 

DSC_4034.jpg

 

DSC_4035-1.jpg

 

DSC_4037.jpg

 

Niestety Frytusia jakby odrobinkę się postarzała ale tylko z wyglądu, gdyż kondycję to ona ma świetną no i te głupoty w głowie :D

Domku póki co nie widać... :(

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Frycia udała się na dłuuuuugi spacer w towarzystwie nowego kolegi Brytusa oraz Torro i Perły. W zasadzie nie było dziś nawet żadnych zgrzytów co więcej Frytka przywitała się z jakimś małym psiaczkiem na terenie schroniska, nawet Fryci ogonek chodził z radości :) Dziewczyna była standardowo bardzo grzeczna, czasem tylko jak chciała coś powąchać mocniej pociągnęła, tak to chodziła cały czas przy nodze. Kiedy robiliśmy zdjęcia całej psiej ekipie to Frytka musiała zostać przypięta do drzewa, grzecznie wytrzymała, tylko od czasu do czasu popiskiwała mimo, że byłam cały czas obok niej. Wczoraj dostałam też maila w sprawie Frytki od jakiejś wolontariuszki ze schroniska w woj. mazowieckim, że Frytka najprawdopodobniej jest suczką, którą opiekowała się przez jakiś czas jej koleżanka... Podałam mój numer tel., zobaczymy co dalej, bo nie ukrywam, że bardzo mnie to zaintrygowało.

 

A tutaj zdjęcia z dzisiejszego spaceru:

IMG_5566.JPG

 

IMG_5567.JPG

 

IMG_5569.JPG

 

IMG_5572.JPG

 

IMG_5573.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ja do tej pory nie mogę w to uwierzyć... ale okazało się, że Frytka jest suczką, która zamieszkiwała Józefowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt przez około 3 lata :no-no-no: :no-no-no: :no-no-no:  A teraz od początku... odezwała się do mnie pewna Pani tak jak pisałam w sprawie Frytki, że prawdopodobnie jest ich podopieczną, która została od nich wyadoptowana w okresie wakacyjnym 2013 r. Nie chciało mi się w to wierzyć aż nie otrzymałam tych oto zdjęć (zamieszczę tylko kilka reszta w albumie Frytki - link: https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/FrytkaSara )...

10001542_10202035739951154_5371503472560

 

10150781_10201985214368046_5441939444480

 

10153903_10202035741071182_3239094221592

 

1908269_10201985210407947_68598681762933

 

10294290_10202035740791175_6247575491228

 

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to ona???

Frytka, a właściwie Sara, gdyż tak się nazywała trafiła do schroniska w Józefowie około 2009-2010 r. (to mamy jeszcze ustalić) niestety przez około rok czasu nie wychodziła na wolontariat,  bo miała notkę psa agresywnego (chodziło głównie o inne psy) dopiero po dłuższym czasie zaczęła wychodzić na wolontariat, trwało to przez dwa lata, została adoptowana przez starszych ludzi, wszystko było pięknie aż do sylwestra, w którego zwiała, na szczęście szczęśliwie się odnalazła ale ponoć zaczęła uciekać i Państwo jej nie chcieli. Dość szybko została ponownie adoptowana prawdopodobnie tam skąd została wyrzucona i trafiła do nas. Sara w schronisku miała czipa i była wysterylizowana więc niestety nasze schronisko nie sprawdziło czy pies posiada czipa, tak może szybciej byśmy ustalili, że pies jest czyjś... Teraz nie pozostaje nic jak odnaleźć właścicieli i przejechać się do nich zadać parę pytań... Bardzo miłe wolontariuszki z Józefowa nie będą odbierać Fryci, gdyż stwierdziły, że u nas dziewczyna ma dużo lepiej, jedynie będą planować ją odwiedzić, w końcu zajmowały się nią dwa lata!!!

Mogę tylko powiedzieć biedna nasza Frycia, od tylu lat ciuła się po schroniskach... a przecież jest tak wspaniałym, bezproblemowym psem.

Link to comment
Share on other sites

Co za beznadzieja :( :( tak strasznie przykro :(
Co do czipa, to ręce opadają. Bronka jal się okazało miała w czipy. Jeden już wcześniej, a drugi w schronie jej zafundowano. Wyszło to przy adopcji, w biurze. Oznacza to, że również u niej tego nie sprawdzono. No bo jak inaczej to wytłumaczyć?????
Frytka bidulka... Boże jacy ludzie są beznadziejni :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sprawa z Frytką w sumie się wyjaśniła... okazało się, że została adoptowana przez "troszkę" dziwnych ludzi, którzy mieszkali w okolicach Józefowa. Będąc u rodziny w okolicach Katowic zgubili psa, ponoć Frytka im uciekła ale nie kwapili się aby jej szukać... Bardzo to przykre :( Frycia musiała się bardzo długo błąkać i może dlatego jej zęby wyglądają jak wyglądają i z tego też tendencja do obwąchiwania śmietników...

 

A teraz kilka zdjęć z dzisiejszego spaceru:

DSC_0149.JPG

 

DSC_0150.JPG

 

DSC_0153.JPG

 

DSC_0155.JPG

 

DSC_0158.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dzisiaj Frycia musiała się trochę naczekać na swoją kolej, gdyż najpierw wyszłam z nowym kolegą Hulkiem. Kiedy Frytka zauważyła, że zabieram innego psa na spacer była bardzo niepocieszona :( Na szczęście kiedy nadeszła jej kolej nie miała mi tego za złe tylko bardzo ucieszyła się na mój widok i na perspektywę spaceru :) Oczywiście na początku była ogromna radość i szaleństwo, podskakiwała niczym mała sarenka :) Potem się uspokoiła i czekała na parówki i głaskanie. Niestety widoku na nowy dom brak :(

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj do schroniska zabraliśmy naszą Lenkę, którą Frycia chciała pożreć :D :D :D Ewidentnie ona jej nie przypasowała, na szczęście w miarę upływu czasu Frytka coraz lepiej ją tolerowała i mogły nawet się powąchać :) Poza tym Frycia standardowo była bardzo grzeczna, a apetyt to mam wrażenie, że ma coraz większy :D :D :D Bardzo bym chciała aby i do Niej szczęście się uśmiechnęło, bo jest naprawdę cudownym psem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...