Jump to content
Dogomania

Spacer we Wrocławiu


larissa

Recommended Posts

  • Replies 6.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oleśnica zaprasza :)
[quote name='psiaszkoła']witajcie, już drugi raz zapraszamy was na spacer do oleśnicy. Tym razem przygotowujemy dwie trasy - rodzinną (7-8km podobna do zeszłorocznej) oraz fit (15-16 km). Ii oleśnicki rajd z psem odbędzie się 06.10.2013r. Start na oleśnickim podzamczu o 11.00, zapisy od 10.00. Na mecie wspólne ognisko ;-). Zapraszamy!!![img]http://imageshack.us/a/img513/209/0guc.jpg[/img][/quote]

Link to comment
Share on other sites

a trasa dla softow taka sama jak ta zeszloroczna?

bo my gdybysmy mieli przyjechac calym stadem to poza jednym zaprawionym w gorskich bojach kundlem, mamy jednego zawodnika, ktoremu jeszcze wlosy na lapie nie odrosly po tym jak jej dr niedzielski zlozyl kolano, wiec mimo ze waleczna to musi sie troche oszczedzac i klase baby niepelne 6 miesiecy, ale jest duza, wiec moze nikt sie nie skapnie:))

Link to comment
Share on other sites

Pewnie się czepiam niepotrzebnie, ale jakoś tak mnie to ruszyło :/
Planowane są 2 trasy:
1. krótsza (7-8 km) zwana rodzinną
2. dłuższa (15 kg) - fit

Być może dałybyśmy radę z suczydłem tej dłuższej (podobno trasa jest łatwa), ale pewności nie mam, a i ochoty szczerze mówiąc - w ubiegłym roku było chyba jakoś 6 czy 8 km i jak dla mnie to wystarczająca długość. Dlatego od początku zdecydowana byłam na trasę krótszą.
Niestety. Trasa rodzinna zwana jest tak dlatego, ponieważ aby w niej uczestniczyć należy zgłosić co najmniej 2 członków rodziny...
No i tu własnie następuje mój bunt przeciwko dyskryminacji np. bezdzietnych singli czy ludzi żyjących w "związkach partnerskich":p

Chciałam wrzucić regulamin, bo jest trochę istotnych spraw, np. z tego co pamiętam to 1 osoba może prowadzić max 2 psy (to dla Ulv ewentualnie :D ), psy nie mogą być w kagańcach...
I coś jeszcze o wieku psów jest, ale nie pamiętam dokładnie


edit:
o, udało się: [URL]http://www.lepszerelacje.com/[/URL] - [B]REGULAMIN RAJDU: - w zakładce " Rajd "[/B][COLOR=#00ff00][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Regulamin sam w sobie jest identyczny na każdych zawodach dogtrekkingowych jeśli chodzi kagańce, trzymanie psów na smyczy itd. Tutaj dopuszcza się udział szczeniaki czego nie ma w normalnym dogrekkingu. Natomiast kategoria rodzinna i minimum 2 osoby to już przesada.

Link to comment
Share on other sites

To jest z tego co widzę dość mocno przekoppiowane z regulaminów z poważniejszych (tak, wiem, no sorry ;) ) zawodów. Kagańce są zabronione ze względu na to, że spróbujcie wytłumaczyć ludziom, że pies nie może lecieć ileś kilosów w ciasnej klatce na ryju. Więc jest nie i już. I o ile wiem, w przypadkach szczególnych organizatorzy robia wyjątek dla agresorów w fizjologach. A zresztą... skoro da się opanowac stado mamutów, hasiorów, porypanych poczwarków i innych cziłał nakręconych na starcie jak banda os na amfie, i krew się leje rzadko, to znaczy że się da ;)

Co do szczeniaków, to na dłuższych trasach jest to restrykcyjnie przestrzegane i słusznie, bezmyślność ludzi bywa szokujaca, a psa szkoda (już było raz, że się gościu z podrostkiem samowolnie puścił w trase i mu psa reanimowali).

Za to podziału rodzinna/fit nie rozumiem, powinna byc kategoria rodzinna na każdym z dystansów- z reguły tak jest w klasyfikacji = kobiety, mężczyźni i rodzinna....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']To jest z tego co widzę dość mocno przekoppiowane z regulaminów z poważniejszych (tak, wiem, no sorry ;) ) zawodów. Kagańce są zabronione ze względu na to, że spróbujcie wytłumaczyć ludziom, że pies nie może lecieć ileś kilosów w ciasnej klatce na ryju. Więc jest nie i już. I o ile wiem, w przypadkach szczególnych organizatorzy robia wyjątek dla agresorów w fizjologach. A zresztą... skoro da się opanowac stado mamutów, hasiorów, porypanych poczwarków i innych cziłał nakręconych na starcie jak banda os na amfie, i krew się leje rzadko, to znaczy że się da ;)

A smycz z amortyzatorem trzeba mieć koniecznie? To będzie pierwsza nasza trasa i takowej nie posiadamy. Nie wiem,czy nam się taki rodzaj zabawy spodoba, więc nie opłaca się kupować na jeden raz. Będziemy mogli wystartować?

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie ten pies był widziany na ulicy Hubskiej na wysokości Lidia z jakimś młodym mężczyzną (najprawdopodobniej sobie ją "przygarnął"). Za odzyskanie suczki jest nagroda w wysokości 1500 zł.

[IMG]http://i1006.photobucket.com/albums/af181/razed_in_black/vena_zps47ce4de2.jpg[/IMG]

Edited by razed_in_black
zmniejszenie zdjęcia
Link to comment
Share on other sites

Wiem, że mieszka, ale to są informacje od właścicielki psa. Vena ma charakterystyczne prawe ucho - jest w połowie białe. Może ktoś ją zobaczy i da znać. Pies był widziany co jakiś czas na maślicach, ale była tak wystraszona, że nie dała się złapać. Być może ktoś ją znalazł i ją wziął, w końcu suka amstaffa... Czubków nie brakuje do rozmnażania albo walk psów. Na facebooku jest wydarzenie [URL]https://www.facebook.com/events/567341433303870/?fref=ts[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...