Jump to content
Dogomania

Usia i Mila w swoich domkach:)


ewu

Recommended Posts

Może na wydarzeniu FB suni i szczeniaka z krzywą łapką wstawić apel o tych maluchach?

Ja niestety nie mam jak pomóc z miejscem nawet awaryjnie, bo mamy w domu na DT psa z jajami Capillarii i nie chcę ryzykować zdrowia tych maluchów... Także mogę pomóc tylko w dowiezieniu ich.

Wątpię, żeby to było parwo, to przy zaawansowanej chorobie łatwo rozpoznać. Trzeba brać pod uwagę poważne zarobaczenie, obejmujące już układ oddechowy. Potrzebne jest regularne odrobaczanie, tylko i aż tyle..

Najlepiej byłoby założyć nowe wydarzenie. Spróbuję to zrobić.

Poproszę Wandę, żeby odrobaczyła psiaki.

 

Edit.

Wandzia obiecała odrobaczyć dzisiaj psiaki, ale musimy zwrócić kasę.

Ponieważ Basia wyjechała i będzie dopiero za tydzień, a Wanda nie może tak długo czekać, awaryjnie będę zbierać na odrobaczenie psiaków. Na PW podam namiary na konto.

Proszę pomóżcie.

Link to comment
Share on other sites

Strasznie mi żal tego maluszka  :-(

 

Szkoda, że jak był zorganizowany transport i mogły do mnie przyjechać na BDT to Wanda w ostatniej chwili poinformowała, że nie może wydać szczylków.

Teraz jeden nie żyje, dwa dziczeją, a do tej pory pewno miałyby już domki.

 

Ale z jakiego powodu szczeniaczki nie mogły być wydane??

Makilu rozumiem, że w tej chwili Twoja propozycja jest już nieaktualna?

Link to comment
Share on other sites

Jestem po rozmowie z Wandą.Twierdzi, że psiaków nie wydała, bo była wówczas w szpitalu.

Podała szczeniaczkom po 1/2 tabletki, koszt to ok. 6 zł. Na razie wstrzymajmy się ze zbiórką, bo nie podała mi namiarów na konto - nie może wysyłać SMS-ów, a e-mailem nie wyśle, bo nie ma dostępu do netu.

Wanda prosi o zakup suchej karmy, bo jak na razie gotuje im, ale kończą się zasoby finansowe.

Szczeniaki musimy zabrać do 29.09. bo Wanda ma skierowanie do szpitala  i nie będzie się miał kto zajmować psiakami.

Czarna rozpacz :(

Co robić ????

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa jestem jak szczeniaki prz4eżyły odrobaczanie. Prosiłam Wandę, żeby obserwowała jak się zachowują.

Zadzwonię o przyzwoitej porze, żeby się dowiedzieć jak przeżyły to odrobaczanie. Boję się o nie, bo pewnie zarobaczone okrutnie :(

Link to comment
Share on other sites

29 już w poniedziałek!!! Rany boskie...

Tak, czasu jest bardzo niewiele :(

 

Szczeniaczki przeżyły odrobaczanie :)

 

To jakaś paranoja. Nie mógł szczeniaków wydać mąż czy córka... Są nikłe szanse na znalezienie BDT do 29, nawet ogarnięcie hoteliku w tak krótkim czasie jest trudne. Nie rozumiem postawy tej Pani...

Nie zastanawiajmy się nad tym co było. Czasem nawarstwia się kilka różnorakich trudności i nie wiadomo co lepsze.

Spróbuję zrobić wydarzenie na FB. Nie wiem czy mi się uda, bo nie pamiętam kiedy robiłam ostatnie wydarzenie, a ponadto od zmiany wizerunku strony, rzadko tam bywam, bo tak jak i na dogo, zmiana była na gorsze.

Przydałoby się, żeby oprócz mnie był jeszcze jeden admin.

Kto mógłby razem ze mną prowadzić wydarzenie ?

 

Wanda prosiła o obróżki przeciw insektom. Kupię i poślę na podany adres.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, nie mam pojęcia o FB :(

A takim maluchom można nakładać obróżki?... Ja nawet u moich dorosłych psów nie stosuję, bo jedno drugiemu zdejmuje i.... gryzie :( Chyba bezpieczniej zakropić.

 

Też mi się wydaje, że krople są bezpieczniejsze.

Na FB też się nie znam...

Link to comment
Share on other sites

...A takim maluchom można nakładać obróżki?... Ja nawet u moich dorosłych psów nie stosuję, bo jedno drugiemu zdejmuje i.... gryzie :( Chyba bezpieczniej zakropić.

 

 

Też mi się wydaje, że krople są bezpieczniejsze....

Są obróżki dla szczeniaków od 3-go m-ca życia. Te mają po 4 m-ce więc chyba można zastosować im obróżki.

 

Dobrze już przestaję :kiss_2: . Będę gryzła się w jęzor. Wiem, że to nie pomaga wątkowi. Frustracja mnie ogarnęła.

Cioteczko, polecam ziółka na frustrację  :)

A tak poważnie, to mi tez czasem wątroba gnije i daje sobie upust, ale w tym wypadku było kilka zbiegów niekorzystnych okoliczności i trudno jednoznacznie potępiać Wandę.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie pisałam, że nie można stosować obróżek dla maluchów (szczególnie, jeśli są takie specjalne dla szczeniąt). Tylko mam obawy czy w zabawie sobie nie pozdejmują i nie będą podgryzać. Co innego, gdy szczenior jest sam jeden. Piszę z doświadczenia, bo o mało na zawał nie zeszłam, gdy po powrocie do domu zastałam psy bez obroży, a reszki obroży zbierałam po całym domu... Szczególnie, że nikt nie ma tych maluchów wciąż na oku :(

Link to comment
Share on other sites

Zwróciłam się z prośbą o miejsca w hoteliku i podesłałam link do wątku. Może będzie to jakieś rozwiązanie, choćby na czas szukania im BDT po 30.09. br.

Mamy dostać odpowiedź za około godzinę.

Amadorko, bardzo proszę o odpowiedź i ewentualną cenę tu na wątku maluszków.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie pisałam, że nie można stosować obróżek dla maluchów (szczególnie, jeśli są takie specjalne dla szczeniąt). Tylko mam obawy czy w zabawie sobie nie pozdejmują i nie będą podgryzać. Co innego, gdy szczenior jest sam jeden. Piszę z doświadczenia, bo o mało na zawał nie zeszłam, gdy po powrocie do domu zastałam psy bez obroży, a reszki obroży zbierałam po całym domu... Szczególnie, że nikt nie ma tych maluchów wciąż na oku :(

Obróżki kupiłabym i wysłała priorytetem jeszcze dzisiaj i miałyby szanse dotrzeć do Wandy do 29.09. Kropelek sklepie nie dostanę, a z allegro ni dotrą na czasie :(

Link to comment
Share on other sites

Jestem,dopiero przeczytałam bo miałam pilny wyjazd z psem do weta,zaraz zadzwonie

Andorka prowadzi hotel dla psów koło Tomaszowa Maz. i zgodziła się przyjąć jednego szczeniaczka po preferencyjnej cenie 250,00 zł/m-c. Myślę, że jest to wyście choćby dla jednego szczeniaka na czas dalszego szukania BDT. Wiąże się to z koniecznością zebrania kwoty potrzebnej na opłacenie hotelu i ewentualnej pomocy weterynaryjnej.

 

Andorko, gorące podziękowania od nas wszystkich

:Rose: :Rose: :Rose: :Rose:

 

 

Jeśli akceptujecie takie rozwiązanie to

Bardzo proszę o deklaracje.

 

Na dobry początek deklaruję 10,00 zł/m-c.

Wiem, że jest to niewiele, ale to i tak na granicy (jeśli nie, poza) moich obecnych możliwości finansowych.

 

Nadal bardzo pilne DT dla drugiego malca.

 

Wydarzenie na fb mogę załozyc.

Bardzo proszę i serdecznie dziękuję. Jeśli byłoby to możliwe, to dobrze byłoby założyć wydarzenie jeszcze dzisiaj, bo jak przeczytałaś, szczeniaczki mają już niewiele czasu.

Będę wdzięczna za zrobienie także i mnie organizatorem, tak abym mogła wkleić nowe zdjęcia, czy napisać jakieś wiadomości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...