Jump to content
Dogomania

psy NIE jednego pana


eva_eva

Recommended Posts

witajcie ;) chciałabym zapytać o wszystkie rasy psów które znacie nie będące tzw. psami jednego właściciela, tylko kochające po równo wszystkich domowników. jest to dla mnie dość istotna kwestia, oczywiście obok innych:) im więcej tym lepiej, wymieniajcie rasy które tylko przyjdą Wam do głowy, bez względu na wielkość, przeznaczenie itd…mile widziane zarówno popularne jak i te bardzo rzadkie rasy :D uprzedzając ewentualne pytania, oczywiscie zdaję sobie sprawę zarówno z różnic osobniczych w obrębie ras jak i tego że w przypadku gdy jakiś domownik spędza mało czasu ze zwierzakiem i nie angażuje się w życie z nim istnieje ryzyko że psiak nie obdarzy go szczególnym uczuciem niezależnie od rasy. na postawie tego wątku nie będą podejmowane żadne ostateczne decyzje, jest to zupełnie niezobowiązujące, bardziej w celu rzucenia ogólnego światła na tę kwestię. pozdrawiam i zapraszam do dyskusji. ps. jeśli napisałam w złej kategorii to przepraszam i proszę o zwrócenie mi uwagi - jestem nowicjuszem :wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

a_niusia - swietnie to słyszeć, a mogę zapytać jaka to rasa? i jak tego dokonaliście że wszystkich kochają po równo? jakies porady?:D

Brezyl - wiem, pewnie wystarczy wpisać to określenie w google i już wyskoczy parę ras :D dlatego właśnie założyłam ten wątek, bo trochę trudno szukać na odwrót, a mam nadzieję że w miejscu które skupia tylu znawców psów którzy niejedno już słyszeli i widzieli dowiem się czegoś :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eva_eva']witajcie ;) chciałabym zapytać o wszystkie rasy psów które znacie nie będące tzw. psami jednego właściciela, tylko kochające po równo wszystkich domowników. jest to dla mnie dość istotna kwestia, oczywiście obok innych:) im więcej tym lepiej, wymieniajcie rasy które tylko przyjdą Wam do głowy, bez względu na wielkość, przeznaczenie itd…mile widziane zarówno popularne jak i te bardzo rzadkie rasy :D uprzedzając ewentualne pytania, oczywiscie zdaję sobie sprawę zarówno z różnic osobniczych w obrębie ras jak i tego że w przypadku gdy jakiś domownik spędza mało czasu ze zwierzakiem i nie angażuje się w życie z nim istnieje ryzyko że psiak nie obdarzy go szczególnym uczuciem niezależnie od rasy. na postawie tego wątku nie będą podejmowane żadne ostateczne decyzje, jest to zupełnie niezobowiązujące, bardziej w celu rzucenia ogólnego światła na tę kwestię. pozdrawiam i zapraszam do dyskusji. ps. jeśli napisałam w złej kategorii to przepraszam i proszę o zwrócenie mi uwagi - jestem nowicjuszem :wink::wink::wink:[/QUOTE]


Co do zasady, moim zdaniem do takich ras zaliczają się na przykład labradory, goldeny, cocker spaniele angielskie, cavalier king charles spaniele, coton de Tulear, lwie pieski, gryfoniki. Dużo jest takich ras, oczywiście to uogólnienie, bo tak jak pisałaś- to głównie zależy od osobowości konkretnego psa, choć nie ma co ukrywać, że szybciej znajdzie się "psa jednego pana" wśród rottweilerów niż wśród cavalierów

Link to comment
Share on other sites

Mam owczarka niemieckiego i owczarka szwajcarskiego - kochają wszystkich domowników ale jak by miały za kimś iść ... poszły by tylko za mną :P

Miałam husky, który zachowywał się dokładnie tak samo :thumbs: Kochał wszystkich domowników, goście też byli mile widziani, ale najbardziej przywiązany był do mnie :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że wiele ras się tu znajdzie, nawet tych, które pozornie są psami jednego pana. Myślę,że tutaj świadczy o tym czy pies będzie przywiązany i wpatrzony w jednego opiekuna czy będzie kochał całą rodzine ( i przy okazji świat) świadczy wychowanie. Ja mam shih-tzu, z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że suczka kocha na prawdę wszystko i wszystkich :) ale...nie pójdzie z każdym. Spokojnie do psów nie jednego pana myślę,że można zaliczyć całą 9 grupe FCI

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...