Jump to content
Dogomania

kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


kela

Recommended Posts

Jak dziewczyny mu zaczepial, to nic dziwnego, ze sie Devis zdenerwowal:razz: szkoda tylko, ze oberwal i teraz cierpi przez swoje "mestwo". Utul go mocno i ucaluj od ciotki czapli i kerrakowych suczek (od Niunia nie ma co liczyc na liza, zreszta chyba tego nie pragnie;) :evil_lol: )
Moj trawnik wyglada super - TZ jeszcze wygrabil sucha trawe i jest po prostu slicznie:multi: z ziemi wygladaja niesmialo hiacynty, tulipany i nie pamietam co tam jeszcze posadzilam, ale napawa to optymizmem:multi: I wczoraj slyszalam jak krzyczaly powracajace z cieplych krajow gesi ( chroncie sie przed prasia grypa hihihi).
Sezon grillowy rozpoczelismy z Zebra i jej TZ przed klubowka, wiec mozna przyjac, ze wiosna w pelni!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witajcie, to ja mam kontakt z krakowskim schronem.
Skad macie informacje na temat tego kerraka?
czy wiadomo kiedy strafil i w jakim moze byc boksie, albo chociaz od kiedy?
pies czy suka?
i czy wyglada jak typowy ostrzyzony kerrak, czy raczej jak sławny Dreniu?

Widzialam odstanio sznaucera olbrzyma czarnego, pies zadbany ale o stanowczym charakterze, pies jednego pana i nie moze zostac sam w domu bo niszczy
nie sadze jednak aby weterynarz pomyslil kerraka ze sznaucerem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gokaiba']Uwaga wszyscy.
Dostałem wiadomość od weterynarza z Krakowa, że w schronisku krakowskim przebywa kerak. Jak ktoś może, niech sprawdzi.
Gokaiba:shake:[/quote]
[B]kiwi[/B], wiem tyle co powyżej oraz to, że w boksach go prawdopodobnie nie ma. Do sprawdzenia jest jeszcze kwarantanna i szpital, ale tu muszę czekać na info do końca tygodnia.
Ze sznauciem olbrzymem to raczej ciężko kerraka pomylić, już raczej ze średniakiem, a i od tego jest mniejszy.
A wyglądać może różnie :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

to znowu ja pisze o Aksie, sunia juz zdrowieje, ale dalej potrzebne sa pieniazki na wozek, bo juz za trzy tygodnie moze sie poruszac:multi: jesli ktos moze to bardzo prosze, kazde 5 zl jest wazne!
konto:
[B]Magdalena Przybylska
BZ WBK 25 1090 2398 0000 0001 0031 3428[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiwi']jutro bede w schronisku, jeszcze za dnia i bede przygladac sie kazdemu kudłaczowi w poszukiwaniu keraka
jak wysoku jest kerak?
w kłębie tak dokolana sredniej kobitce?[/quote]
[B]kiwi[/B], wzrost do ok. 50 cm w kłębie, waga 15-18kg, zwykle wydaje się masywniejszy niż jest w rzeczywistości.
Kontaktowałem się w tej sprawie z AgąG i to ona sprawdzała boksy. Tu jest info pomagające w identyfikacji:
[U][URL="http://www.kerryblues.info/FOUNDATION/FORMS/KBTFShelterHandout.pdf"]http://www.kerryblues.info/FOUNDATION/FORMS/KBTFShelterHandout.pdf[/URL][/U]

Link to comment
Share on other sites

Kiwi, super, ze bedziesz dzis w schronisku, jezeli psiak jest zaniedbany i zarosniety, to bedzie dla osoby nieobeznanej z rasa wygladal raczej jak prawie czarny pudel standard, bez typowej dla terrierow sylwetki i bedzie sie wydawal przez to wiekszy, moze nawet sprawiac wrazenie mieszanca pudla, ale mozna sprawdzic po uszach, jezeli beda wysoko osadzone, to napewno bedzie kerry, pudle maja nisko osadzone,duzo wieksze uszy, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Czarny lub siwy pudel (odcienie szarosci moga byc rozne, od grafitu do popielatego, kerry bardzo roznie sie wybarwiaja), z tym ze jesli jest brudny i sfilcowany, to dredy beda mialy kolor brudno brazowy.
Z uszami bywa roznie, ale generalnie u kerraka bedzie ono stosunkowo niewielkie, trojkatne, ulozone raczej do przodu i dosc sztywne. U pudla ulozone wzdluz glowy, miekkie i wiszace.
Obejrzyj wszystkie sredniej wielkosci kudlacze jakie sa i jesli mozesz, to zrob jakies fotki - bedziemy sie zastanawiac, choc powiem szczerze, ze ja w Dreniu nie doszukalabym sie kerraka.

Link to comment
Share on other sites

Byłysmy dzisiaj w schronie z AgaG wlansie - agamiala malo zcasu, ale ja bylam duzo wczesniej i przegladnelam dokladnie wszystkie boksy- od zewnatrz i od srodka - i musze przyznac ze absolutnie nie wiedzialam nic, podobnego wielkoscia nawet do karraka
ani chociazby kudłatego
szukalam co prawda tylko czarnych bo myslalam ze tylko czarne, :oops: ale jeszcze raz przejde w weekend i popatrze dokladnie ponownie
ponadto pytalam pracownikow i nikt albo nie slyszal o takei rasie albo nie widzieli nigdy takiego psa
no wiec nie wiem :-(

Link to comment
Share on other sites

Kiwi, wielkie dzieki w imieniu kerromaniakow:multi: , tym bardziej, ze przeszukanie boksow zajmuje troche. Nawet super wypielegnowane kerry ludzie, nie wiedzacy o istnieniu rasy, uwazaja czasami za pudle badz sznaucery, nawet wlasciciele w/w ras:evil_lol: , badz za ich mieszanke:angryy: , dlatego w schronie trzeba by chyba pytac o te rasy, pozdrowionka;)

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie ze z tygodniowym opóznieniem......ale zadziorny juz wstawił foty z Katowic więc moje to nic nowego........

[B]Czapla, [/B]w Katowicach rozmawialiśmy / tzn. zadziorny i ja / z Andrzejem Kicińskim i prosił żeby Cię pozdrowić , nie doczytałem w postach [B]zadziornego[/B] o tym fakcie więc to czynię.....jeżeli jednak coś pominąłem to sorry [B]zadziorny[/B] a [B]Czapla [/B]się nie obrazi jak uczynię to po raz drugi.....hehehehehe.....więc [B]POZDRAWIAM CIĘ DOGOMANIACZKO Z PŁOCKA...:multi::calus:

[/B]A teraz jakaś fotka dla osłody celem przypomnienia......

[IMG]http://i2.tinypic.com/suvucj.jpg[/IMG]

;)


[IMG]http://i2.tinypic.com/suworr.jpg[/IMG]

;)

[IMG]http://i2.tinypic.com/suwpwj.jpg[/IMG]

;)

Link to comment
Share on other sites

Oraz taka psiurka z Czech........

[IMG]http://i2.tinypic.com/suws3r.jpg[/IMG]

;)

[IMG]http://i2.tinypic.com/suwsxx.jpg[/IMG]

No i teraz mi wytłumaczcie jak to jest ze psiur jest czarny a katalogu piszą że niebieski..........i o tych powyższym poście napisali tak samo.......? :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol::razz:

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje bos zarowno za zdjecia jak i za pozdrowienia (zadziorny przekazywal, ale co dwa razy to nie jeden:lol: )
No i chyba daltonista jestes skoro nie widzisz jak te psy mienia sie odcieniami blekitu;) :lol:

kiwi - dzieki za zainteresowanie i obejrzenie pieskow, w sumie to chyba nalezy sie cieszyc, ze nie ma tam kerraka.:roll:

Link to comment
Share on other sites

on miał tak wpisane w katalogu, bo docelowo to ma być blue, w końcu nazwa rasy do czegoś zobowiązuje:lol: :lol: :lol:, zresztą podobnie jest z yorkami, w katalogu wszystkie stalowo-złote, a na wybiegu szczególnie w młodzieży czarno-płowe, takie geny sie teraz przebiły;)

Link to comment
Share on other sites

Moze i czarnuchy ladne, ale ja lubie piekny grafitowy jednolicie kolor u kerry:loveu:
Borsaf - Sasanka juz taka jest, ze jak ktos ja pozna i pomizia troszeczke, to ulega jej czarowi, to taki slodziusi potwor:lol: Teraz juz nie jest taka czarna jak w Poznaniu - na uszkach pojawily jej sie pojedyncze szare wloski (starzeje sie sucz;) ), a lapy przechodza etap brazow - mysle, ze finalnie bedzie miala kolor zblizony do moich staruchow i powiem, ze bardzo mi bedzie to odpowiadalo:p
Wczoraj zerwalismy sie o 7 rano na spacer nad Wisle - bylo super!!! mgly unoszace sie nad woda i przebijajace sie slonko...po prostu rewelacja:multi:
Zwierzyna sie wyszalala i mialam z nimi spokoj pol dnia, a potem wyruszylismy na ryby - ale po poludniu juz za duzo jak dla mnie spacerowiczow i psow.
Zrobilam pare fotek galopujacej Sasance i mysle, ze jak TuathaDea znajdzie chwilke, to wstawi:p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...