Jump to content
Dogomania

kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


kela

Recommended Posts

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='czapla']Dziekuje Bosfar, to moja mala Saxica :D , bardzo milo bylo Cie poznac.
A i moj aparat zglupial w tych halach, wszystkie fotki do kitu, a szkoda :([/quote]

Napisz coś więcej o wystawie, bo tylko tyle wiem, że Zebrze przed nastepną wystawą trzeba zarekwirować nozyczki i inny sprzet do cięcia włosów, żeby ją ręce nie świerzbiły.... 8-)

Link to comment
Share on other sites

Nie mam przy sobie katalogu, wiec nie napisze dokladnie kto wygral, to juz niech Zebra zrobi jak sie wyspi :D choc nie wiem czy chce wspominac to sedziowanie....
Rase wygral pies z klasy posredniej w rosyjskich rekach, mi osobiscie bardziej podobal sie champion, ale oba byly zblizone w typie, wiec to tylko kwestia gustu sedziego - w tej stawce byly to dwa najlepsze psy i wygrana jak najbardziej zasluzona, zreszta wiesci mnie doszly, ze ten kerrak byl drugi na grupie i to tez potwierdza fakt, ze byl ladny.
Suki wszystkie zeszly z ocena bdb...
Zebrze zdecydowanie trzeba pochowac nozyczki i zwiazac raczki :lol: , temu sedziemu wybitnie nie podobalo sie krotkie strzyzenie i dal temu wyraz w opisie.
A i jeszcze mlody Bheliom Banderas Ontario - jestem pod wrazeniem, mysle, ze za rok bedzie na co popatrzec... chodzi jak marzenie :D

Link to comment
Share on other sites

No już mniej więcej się wyspałam, tak Czaola najchetniej zapomnę o tej ocenie, no cóż pierwsza w życiu mojej małej BDB raczej mnie nie cieszy, szczególnie, że sędzia ocenił u niej właściwie tylko kolor i długość strzyżenia. Ale to podobno nic takiego, słyszałam że na ringu obok nas sedzina wlepiała oceny dostateczne!
Piesków było w sumie cztery, ten który wygrał był z kl. pośredniej Nevskiy Asterior ENNIS, oprócz niego jeszcze kl.otwarta DAKAR BOY Vaksam i kl. ch. Nevskiy Asterior VAIS ROY.
Suczki tylko dwie dostały oceny : czyli Queen i Blue Cameo z Rodu Baby Jagi, trzecia suczka z powodu błedu sekretariatu z numerkiem startowym została oceniona poza konkurencją bez oceny i lokaty.

Link to comment
Share on other sites

Tak ogólnie to jeszcze dodam , że ocena strasznie sie przeciągała, a częstym widokiem na naszym ringu było wyrzucenie wystawcy wraz z psem, bez oceny z powodu niecheci psa do chodzenia, bądź pokazania sie sędziemu.
No cóż, kolor mojej Queen pewnie zostawia wiele do życzenia, ale to na szczeście jest u kerraków kwesta czasu, mam taka nadzieję, że u mojej małej też, mimo watpliwości sędziego i nie tylko, jest mi tylko troszke przykro, że sedzia niezauważył reszty mojego psa, no ale mówi się trudo, ale ten sedzia miał chyba jakiś uraz do krótko ostrzyżonych psów i to nie tylko mojego.
A JA JĄ I TAK KOCHAM, NAWET TAKA CZARNĄ! :D

Link to comment
Share on other sites

Tak, mi tez podobaja sie generalnie bardziej "chude" kerry w dosc ciemnym kolorze, ale gusta sa rozne i o nich sie nie powinno sie dyskutowac, choc mielismy taka okazje i byla dosc interesujaca, zreszta jak kazda wymiana pogladow :D
Queen jak i Saxana sa w zupelnie innym typie niz kerry prezentowane na naszych ringach, czy sie beda podobac i nasz gust i wyobrazenie o tej rasie jest sluszne, to sie okarze za jakis czas i to dlugi, bo Braudagi dojrzewaja dlugo i najfajniejsze sie robia w wieku ok. 3 lat, wiec mamy jeszcze czas by wypieknialy :D

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Jostra za trzymanie kciuków,napewno pomogły, mogłam przeciez zejść z ocena dobrą!
Mnie się moja Queen podoba najbardziej w takiej sportowej fryzurze i wogóle myślę, że jest niebrzydka i ma coś co przyciaga do nie wzrok, piekna główkę, która zauważył wczoraj Pan Green( nie wiem jak to sie pisze) - hodowca ojca mojej małej, bo głowe to ona ma po tatusiu.
Kazał sie nie martwic kolorem, wiec sie nie martwie, najwyżej zamkne małą dla świata wystaw do wieku 3 lat w pokaże taka juz wybarwiona, no...to całkiem fajny pomysł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga_ostaszewska'][b]Zebra:[/b] Głowa do góry! Dla mnie Poznań też nie jest (a może raczej nie był) zbyt szczęśliwy... też dostałam bdb, ale o tym szybko da się zapomnieć i dalej trzeba walczyć![/quote]
no cóż, przyznam , że wczoraj miałam troche cos jak kaca moralnego, jakos tak zawsze wydawało mi się że pies nie składa się wyłącznie z koloru, ale z wielu róznych części, a to że jest sprężysty i jak na teriera przystało ma mięśnie i kości, bez tłuszczu nie znaczy że jest za chudy, ale widac sie myliłam, chociaz z reguły sędzia zwraca uwage na to że pies jest zwarty i nie lata mu kłąb i reszta grzbietu. Ja swojej małej i tak nie zamierzam tuczyć żeby była pulchniejsza. :D

Link to comment
Share on other sites

Tak Czapla, my to sie przewaznie zgadzamy, bo kochamy obie jak idiotki te nasze i nie nasze kerraki, a co do dyskusji, no owocna to ona Czapluni nie była, przynajmniej nie dla nas.
Moja mała własnie skończyła bawic sie kosteczką ze skórki cielęcej i odsypia całonocna podróz autobusem, ale jest bardzo ostrożna w zasypianiu, bo Ama nie chciała swojej kostki-kółeczka i od czasu do czasu próbuje zabrac Queen jej zdobycz, ale tylko próbuje.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba bylo zapic w wesolym autobusie "moralniaka" :drinking: , ale nie dziwie Ci sie, tym bardziej, ze ocena nie wniosla nic konstruktywnego, no ale moze my mamy spaczony gust i nasze harpagany, to kaszaloty pierwszej wody? :-? :lol: A niech tam, ja i tak nie mysle o nich w sposob komercyjny i maja przede wszystkim cieszyc moje oko, a jesli znajdzie to uznanie w oczach sedziego, to dobrze, jesli nie, to drugie dobrze i tyle :D
Choc nie powiem, zawsze lepiej wygrac niz przegrac i do tego Lucyna przyzwyczaila mnie do wygrywania, nie dobra suka :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga_ostaszewska'][quote name='czapla']eeeeeeee sukcesy tez byly - BIS szczeniat, Mlodziezowy Zwyciezca Klubu - tego byle burek nie dostaje :lol:[/quote]
No więc tym bardziej potwierdza się zsada góra góra góra - dół - góra góra góra... I OBY TAK DALEJ![/quote]
No tak , kilka fajniutkich tytułów to juz pozbierałysmy, a teraz czas na Czaplowa Saxane, myslę, że pokaże w przyszłym roku jak ma wygladać kerrak, na zmianę z młodym Ontario, no chyba że.................jeszcze jakieś inne pieski troche namieszaja, a jest co najmniej dwa młode kerraczki warte grzechu .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...