Jump to content
Dogomania

Łódź 22-23.09.07r


BlackSheWolf

Recommended Posts

[quote name='zakla']Mamy potwierdzenie razem z numerkiem -164 :)
W klasie baby nie przysługuje mi katalog, prawda? W każdym razie czy jeśli mam to potwierdzenie i numerek, to muszę drukować raz jeszcze dowód wpłaty na wystawę i będę musiała go pokazać?[/quote]
Prawda, w klasie BABY musisz sobie sama kupic niestety katalog.
Skoro masz juz numerek i potwierdzenie to nie widze powodu dla ktorego bys musiala udawac sie do sekretariatu i pokazywac im dowod wpłaty :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Frytela']ja tez niepłaciłam...[/quote]

Dziewczyny :)

ale jesli sie zdecydujecie przyjechac to w sekreteriacie na wystawie musicie okazac dowod wplaty - w innym przypadku nie da rady :)

a jak nie przyjedziecie to wedy dopiero sie ":diabloti:sciga:diabloti:" takigo delikwenta :)


Draczyn - potwierdzenie powinnas dostac drugie - listy byly wysylane na kilka tur :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']A czy trzeba mieć zaświadczenie o zdrowiu psa przed wystawą czy wystarczy książeczka zdrowia z zaświadczeniem o szczepieniu przeciw wściekliźnie ?[/quote]

Wystarczy ksiazeczka zdrowia z aktualnym szczepieniem przeciw wsciekliznie:lol:Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Powiatowy weterynarz w Poznaniu powiedziałam, że takie zaświadczenie jest bzdurą i nawet prawdopodobnie nie zgodne z prawem, bo tak naprawde to wypisując te zaświadczenia to weterynarz za dużo nie jest w stanie stwierdzić na temat zdrowia zwierzecia.

Ale Łódź jak zwykle musi sie wyróźnić. Ciekawa jestem czy ktoś mi to wypisze bo weterynarz który opiekuje się moją hodowlą juz nawet nie ma takich druków.

Jest to pierwsza wystawa na którą jadę w tym roku i potrzebne jest takie zaświadczenie.

Link to comment
Share on other sites

hmmm
trudno powiedziec......

zawsze wymagaja :) i raz sprawdzali a raz nie :)
a raz nawet weszlam bez jakiegokolwiek sprawdzania - bo sie wet zawieruszyl :)

Gdy wchodzilam z psem "niezgloszonym" to teoretycznie chcieli ksiazeczke zdrowia - ale nigdy nie sprawdzali.

Nie wiem w jaki sposob wy zalatwiacie zaswiadczenia - ale ja przed wystawa dla wlasnego spokoju ide przbadac psa.
wystawienie zaswiadczenia mnie nic nie kosztuje :)

[quote name='Cordia']ja nie dostałam zadnego potwierdzenia... :( nie wiem o co chodzi.... dzwonilam czy doszly zgoszenie i kasa i powiedzieli ze doszlo...;/ nie dostalam zadnej koperty... czy moge im pokazac skan dowodu wpłaty??[/quote]


cordia - jesli dzwonilas i upowenilas sie ze zgloszenie jest przyjete i figurujeszw katalogu i ostatecznie okaze sie ze nie doszlo do ciebie potwierdzenie zgloszenia - to poprostu przyjezdzaj na wystawe i jedynie idziesz do rejestradji na wystawie i mowisz ze nie dostalas potwierdzenia.
pokazujesz oplate i dostaniesz katalog i pewnie zastepczy numerek.

Link to comment
Share on other sites

dziekuje bardzo :* pokaze im skan mam nadzieje ze tyle wystarczy :) dziekuje i powinnismy sie zobaczyc na klubowce V grupy bede z prawie polroczna samoyedka Cordia w klasie baby to nasz debiut i bardzo sie stresuje

a kiedy bedzie znana stawka?? czy beda mniej wiecej podane godziny oceniania bo do lodzi mam 300 km i by mnie to interesowało :):):):)

Link to comment
Share on other sites

A u Nas kosztowało i to u kazdego weterynarza inaczej, a jak bedzie teraz to sie zobaczy :)

Ale jak badasz psy ?? Weterynarz bada temp itp. czy może badanie kału lub moczu ?? Bo takie podstawowe badania to i tak prawdy nie powiedzą :razz::razz: Nigdy nie wiadomo co w człowieku siedzi a co dopiero w psie.

[quote name='Cordia']dziekuje bardzo :* pokaze im skan mam nadzieje ze tyle wystarczy :) dziekuje i powinnismy sie zobaczyc na klubowce V grupy bede z prawie polroczna samoyedka Cordia w klasie baby to nasz debiut i bardzo sie stresuje[/quote]

Nie stresuj się, bo zesresujesz swojego psiaka. Ja ostatnio byłam na 3 wystawach ze suczką i postanowiłam ze dam sobie na luz i nie bede sie denerwowac i wróciłam z tych wystaw z 2 BOB, a za 3 razem przegrałam z własnym wychowankiem wiec i tak i tak byłam zadowolona.
Ja się nie denerwowałam i pies od razu sie inaczej zachowywał i pieknie stał :)

Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

hmmm

to wymog - nie narzucony przez oddziały tylko dogornie przez ZKwP - regulamin wystaw o ile sie nie myle :)

szczerze mowiac nie wiem po co te zaswiadczenia - bo w wiekszosci te zaswiadczenia wystawiaja "znajomi weci" na lipe czesto gesto nie widzac na badaniu psa.
Wet na wystawie rzuca okiem nawet nie wiem czy czyta.
Jak pies nie ma zadnych "widocznych" objawow chorobowych to czy ma zaswiadczenie czy nie to i tak wejdzie.

w wiekszosci i tak "sprawdzanie" zaswiadczenia polega na zbadaniu czy pies ma aktualne szczepienie p -ko wsciekliznie :)
no coz - przy takim natloku psów trudno sie dziwic ze sa wymogi o zaswiadczenia - nie znam sie dokladnie na organizowaniu imprez masowych ale pewnie jeden z wymogow organizowania imprez z udzialem zwierzat to wlasnie owe zaswiadczenia o stanie zdrowia psa.
Organizator pewnie zanim dostanie zezwolenie na taka impreze musi wykazac ze psy beda zdrowe - a przeciez nie zbada kazdego z osobna wiec musi chociaz teoretycznie zabezpieczyc sie tym ze zobowiązuje wlascicieli zeby pies byl zdrowy zeby go potrm nikt do odpowiedzialnosci nie szarpnal :)

tak czy owak - jak ktos ma chorego psa to mu nawet lewe zaswiadczenie nie pomoze jak mu sie pies bedzie slanial na nogach ...

Link to comment
Share on other sites

Na potwierdzeniu zgłoszenia napisane jest , że to ma być urzędowe świadectwo zdrowia. Mam pytanie, ponieważ mnie zawsze te zaświadczenia wystawia mój lekarz. Natomiast znajomy był u innego, chciał żeby mu to wystawił i się dowiedział, że takie coś to wystawia powiatowy inspektor weterynarii.I drugie pytanie - będzie coś takiego jak stawka, plan sędziowania itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...