Jump to content
Dogomania

Dostałam psa z karmą proszę o radę.


Anka K

Recommended Posts

Witam
Jestem tu nowa i mam pytanie. Dostałam z hodowli szczeniaka Owczarka Niemieckiego z karmą, którą do tej pory jadł. Karma mi się kończy i zaczęłam rozglądać się aby ją kupić. Znalazłam ją na allegro [url]www.allegro.pl/ziwipeak-jagniecina-karma-dla-psa-holistyczna-i4533366496.html[/url] i poczytałam sobie opis, że to karma dla psów w każdym wieku. Trochę mnie to zdziwiło bo myślałam, że karmy dla szczeniaków są jakieś specjalne. No i druga rzecz ta karma jest droga :angryy: i nie wiem czy droga bo dobra czy tylko nakręcona jakąś reklamą. Czy ktoś z Was karmił tym szczeniaka? I czy to karma warta tych pieniędzy... Weszłam na stronę sklepu i znalazłam jeszcze inne smaki. Czy jak się zdecyduję jednak ją kupić to mogę zmieniać smak na inny czy powinnam kupić taką samą?

Link to comment
Share on other sites

2,5 kg karmy za 200zl? Dla mnie to czysta glupota taka karme kupowac. Mi by wyszlo jakies 1200zl na zarcie dla psa miesiecznie:D a takto za te 200zl mam zarcie dla psa na caly miesiac i to porzadne, a nie suche kulki. A koniecznie musisz psa karmic suchym?

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie spotkałam nikogo, kto by karmił psa ZiwiPeak :lol: Toż to ma obłędną cenę. Jak już chcesz suchą karmą to lepiej przejdż teraz z niej na inną, tez porządną karmę, Acana, Orjien, Taste of te Wild. TOTW chyba nie ma podziału na szczenięta, ale za to co miałabyś wydać na ZiwiPeak to kupisz inną super karmę i jeszcze Ci zostnie.

Link to comment
Share on other sites

Ziwipeak to jednak z najlepszych możliwych karm na Polskim rynku, zdaje się. Można ją kupić tutaj: [url]http://sklep.modernpet.pl/3_ziwi-peak[/url] lub [url]http://ekozwierzak.pl/pl/c/Karmy-bez-zboz/63/1/default/1/f_producer_56/1[/url]

Przy onku faktycznie wyjdzie Ci dużo. Jeżeli może sobie pozwolić finansowo to ok.
Jeżeli nie to możesz pomyśleć np. o barfie. Dużo osób chwali sobie właśnie ZP jako alternatywę dla barfa np podczas wyjazdów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka K']Chcę karmić dobrym jedzeniem. Stać mnie na to aby karmić psa czymś lepszym niż marketowa karma więc dlaczego nie. Gdybym chciała taniego psa to wzięłabym kundelka ze schroniska a nie psa z rodowodem.[/QUOTE]

Kundle ze schroniska też zasługują na dobre karmy, tu nie ma podziału kundel=marketówka, rodowodowy pies=karma super premium. Fajnie, że Cię stać, ale ta cena zwala z nóg, co sama zauważyłaś- a przecież Cię stać na dobrą karmę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']A ja znam właśnie kogoś kto karmi swojego kundla ze schroniska ZP :roll:. Szalony pewnie, żeby kundla takim żarciem karmić, z drugiej strony kto bogatemu zabroni.
Mój dachowiec w sumie też jadł ZP. Nie dość, że kot, to jeszcze skundlony :roll:.[/QUOTE]

Ja się czaje jedynie na smaczki z ZP, dla kundla :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']Ja się czaje jedynie na smaczki z ZP, dla kundla :cool3:[/QUOTE]

Masz prawie łipeta to możesz smaczki. Ze względu na domniemaną domieszkę szlachetnej krwi.

A wracając do tematu, to jest na polskim rynku jakaś podobna karma do ZP?

Link to comment
Share on other sites

Piszę o tej karmie bo dostałam ja z hodowli oni tym psy karmią. Przejrzałam stronę sklepu i fakt są karmy dużo tańsze. [url]www.kocimietka.pl/canagan/77-canagan-large-breed-free-run-chicken.html[/url] a tu mam 12 kg za mniej niż 200 zł [url]www.kocimietka.pl/symply/60-symply-large-breed-puppy-turkey-rice.html[/url]. Ale ona nie ma parametrów tej drogiej.
Ceny tej ZiwiPeak na innych stronach są takie same. Tu mam 5 kg wyjdzie taniej niż te 2 na allegro i nie płace kosztów przesyłki. [url]www.kocimietka.pl/ziwipeak/131-ziwipeak-daily-dog-dziczyzna.html[/url] No i do karmy mam miarkę fajną nie muszę ważyć za każdym razem porcji. Tylko smak inny niż miałam.
Orjena takiego znalazłam allegro.pl/orijen-puppy-large-7kg-wor-przysmakow-i4508340500.html
Chyba za dużo tego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']Masz prawie łipeta to możesz smaczki. Ze względu na domniemaną domieszkę szlachetnej krwi.

A wracając do tematu, to jest na polskim rynku jakaś podobna karma do ZP?[/QUOTE]
Znając mojego Ksieciunia to by i ZW pogardził i dawał łape z obrzydzeniem :D

Karmy podobnej chyba nie ma, o takim skłądzie i takiej cenie to CHYBA tylko ZW...

[quote name='Anka K']Piszę o tej karmie bo dostałam ja z hodowli oni tym psy karmią. Przejrzałam stronę sklepu i fakt są karmy dużo tańsze. [URL="http://www.kocimietka.pl/canagan/77-canagan-large-breed-free-run-chicken.html"]www.kocimietka.pl/canagan/77-canagan-large-breed-free-run-chicken.html[/URL] a tu mam 12 kg za mniej niż 200 zł [URL="http://www.kocimietka.pl/symply/60-symply-large-breed-puppy-turkey-rice.html"]www.kocimietka.pl/symply/60-symply-large-breed-puppy-turkey-rice.html[/URL]. Ale ona nie ma parametrów tej drogiej.
Ceny tej ZiwiPeak na innych stronach są takie same. Tu mam 5 kg wyjdzie taniej niż te 2 na allegro i nie płace kosztów przesyłki. [URL="http://www.kocimietka.pl/ziwipeak/131-ziwipeak-daily-dog-dziczyzna.html"]www.kocimietka.pl/ziwipeak/131-ziwipeak-daily-dog-dziczyzna.html[/URL] No i do karmy mam miarkę fajną nie muszę ważyć za każdym razem porcji. Tylko smak inny niż miałam.
Orjena takiego znalazłam allegro.pl/orijen-puppy-large-7kg-wor-przysmakow-i4508340500.html
Chyba za dużo tego.[/QUOTE]
Za dużo za dużo, ja jak miałam karmę znaleźć to nawet notatki robilam i łaziłam z nimi, porównywałam, liczyłam- mialam ograniczony budżet mocno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Reklama nowej karmy :)

Kurczak dlaczego jak ktoś ściąga coś sensownego do Polski. To musi mieć to w składzie jajka, tłuszcze drobiowe, zboża i inne alergeny. Szkoda bo przez chwile byłam nawet podekscytowana :) Że może coś dla moich wrażliwców ... szkoda.[/QUOTE]
Zboża? wyczytałam, że w niej nie ma zboża... Coś nie doczytałam?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']Kundle ze schroniska też zasługują na dobre karmy, tu nie ma podziału kundel=marketówka, rodowodowy pies=karma super premium. Fajnie, że Cię stać, ale ta cena zwala z nóg, co sama zauważyłaś- a przecież Cię stać na dobrą karmę.[/QUOTE]
Bardziej chodziło mi o wielkość psa niż jego pochodzenie ;) Wilk jest duży i liczę się z tym, że będzie dużo wcinał. Kundelek jadl by mało ;)
Zdecydowałam się, zadzwoniłam do faceta z hodowli i zapytałam o radę. Oni od kilku lat karmią psy Ziwipeak i doradził mi nie zmieniać smaku. Dopiero jak Misiek będzie miał około roku mogę kombinować i powoli wprowadzać coś nowego. Karmę mogę kupić u nich ale wychodzi jeszcze drożej hehehe Ale jak to ktoś napisał kto bogatemu zabroni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']W sklepie którego podałaś link jest karma Simply.

To takie moje odbiegnięcie od tematu Ziwi i Canagan. Jestem zirytowanym właścicielem psów wrażliwych na kurczaka, ryby i zboża.[/QUOTE]
:) spoko Ta Symply "za tania" ;)

Link to comment
Share on other sites

o matko :D karmić owczarka ZW naprawdę baaardzo sporo będzie Cię kosztować:)
Choć ZP to najlepsza karma jaką do tej pory udało mi się znaleźć na polskim rynku.

Ja ze swojej strony mogę polecić równie dobre karmy (choć nic nie przebije ZP):
* Wolfsblut (dobra jednak dla mojego psa średnio smakowita, a miałam 3 rodzaje)
* Farrado,
* Gosbi (chyba najlepszy stosunek jakości do ceny, ponad 46% mięsa w suchej masie)
* For Friends,
* Platinum Natural,
* Canagan,
* Fisg4dogs,
* Taste of the wild (najgorsza z wszystkich jakie wymieniłam, ale nadal bardzo dobra, w żadnym markecie nie znajdziesz karmy , która by choć trochę jej dorównywała)

Przy tak dużym psie jak owczarek niemiecki chyba bym zdecydowała się na Gosbi,bo to dobra karma, smakowita, pies zadowolony, energiczny, no i ekonomiczna przy zakupie dużych worków :)

Edited by natruszka
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za listę :) Powraca karma Canagan już kolejny raz. Może jej się przyjże bliżej. Rozmawiałam z mężem hehe on też twierdzi, że przeginam z tą Ziwipeak i abym poszukała czegoś tańszego bo puki mały to da się to znieść ale jak podrośnie to będzie masakra. On twierdzi, że jestem w gorącej wodzie kąpana i powinnam na spokojnie poczytać i coś wybrać a nie na hura.. Chyba ma rację.. jak zwykle ;) Czytam o Canagan na canaganpolska.

Link to comment
Share on other sites

Canagan to dobra karma, choć moim zdaniem za droga jak na ok.35% mięsa w suchej masie, za niższą cenę masz Gosbi, gdzie udział procentowy mięsa jest większy i Farrado (udział mięsa w suchej masie porównywalny do Canagana)
Za tę cenę chyba lepiej kupić Orijena, choć musisz wcześniej przetestować go na swoim psie, bo po zmianie formuły karmy , psy mają problem z trawieniem jej.
Najlepiej napisać do sklepów, zamówić próbki, albo najmniejsze opakowania karm i sprawdzać na psie.

A karmienie ZP dla mnie mija się z celem, za te pieniądze wolałabym kupować psu świeżą wołowinę, dziczyznę, kurczaka itp.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE Gdybym chciała taniego psa to wzięłabym kundelka ze schroniska a nie psa z rodowodem.[/QUOTE]

Podsumowałaś się :angryy: - jesteś żałosna. Dla mnie każde żywe stworzenie zasługuje na szacunek i godne życie. Pies rasowy, czy mieszaniec mają taki sam żołądek i wielkie serce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vicvictoria'][QUOTE Gdybym chciała taniego psa to wzięłabym kundelka ze schroniska a nie psa z rodowodem.[/QUOTE]

Podsumowałaś się :angryy: - jesteś żałosna. Dla mnie każde żywe stworzenie zasługuje na szacunek i godne życie. Pies rasowy, czy mieszaniec mają taki sam żołądek i wielkie serce.[/QUOTE]
Przeczytaj dokładnie o co mi chodziło, wyjaśniłam to w innym poście a potem krytykuj. To było porównanie pies mały kundelek a pies duży i to ile który zje a nie porównanie lepszy - gorszy.

Link to comment
Share on other sites

Decyzja zapadła. Zamówiłam Canagana [url]www.kocimietka.pl/canagan/77-canagan-large-breed-free-run-chicken.html[/url] małe opakowanie na próbę i Ziwipeaka też 2 kilowego. Tylko w tym pierwszym sklepie znalazłam obie. Wyczytałam, że powinnam stopniowo karmę zmieniać więc na początek będę mieszać obie i patrzeć na reakcję. Zauważyłam, że dużo mówi się o alergii na kurczaka ale z jagnięciną nie było. Zobaczymy... Jakby zaczęło się coś złego dziać to napiszę. Dzięki za rady.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niestety wróciłam. Misiek nie chce jeść Canagana :( Wyjada kawałki ZiwiReaka i czasem chapnie granulkę nowej ale generalnie nowa zostaje w misce a on czeka na jedzenie. Teraz spróbuję tego: [URL]http://sklep.modernpet.pl/taste-of-the-wild/1514-southwest-canyon-canine-2-27-kg.html[/URL] Ma jagnięcinę, może to mu posmakuje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...