Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Kilka dni nas nie było ale studia + praca z nadgodzinami + szkolenie Zayry + TŻ pochłaniają każdą moją minutę :)

 

Zayra w 3 sesje opanowała otwieranie klatki i wchodzenie do niej, za 2 sesje będzie umiała już całą sekwencją mam nadzieję :)

Bardzo ładnie motywuje się i na jedzenie i na zabawę, chociaż na razie jeszcze smakołyki są lepsze :P

 

Jesteśmy trochę do tyłu z planem szkolenia, który zaplanowałam ale niestety czasowo jest ciężko w ostatnich tygodniach. Czekam aż to się trochę unormuje.

Na szczęście spacerowo TŻ jej to wynagradza i prawie codziennie jest tak wymęczona, że nie ma siły broić :D

 

Jest kolejny wpis na blogu :)

Zapraszam -> Przybij Łapę!

W weekend powstanie grafika mam nadzieję.

W związku z dużym zainteresowaniem tworzę też facebooka. Chętni mogą już lajkować jednak jeszcze nic tam nie ma, dlatego oficjalnie jeszcze nie udostępniam

Link to comment
Share on other sites

Ruszyliśmy z facebookiem klik-> Przybij Łapę!

Mamy w końcu logo i baner :)

 

Zayra jak widać rośnie ekspresowo. Poza tym jest zdrowo zakręcona i zwariowana :D

Szkolenie idzie świetnie, chociaż nadal ją rozgryzam bo jednak jest inna niż Masza i Maszowe metody na nią nie działają ;/

Jestem dumna z jej zachowania przy innych psach, ponieważ jak na razie jest w tym idealna. Tylko Masze dziwnie traktuje, ostatnio ciągle na nią poluje (czyt. ustawia się naprzeciwko, bardzo uparcie patrzy Maszy w oczy, zaczyna się powoli skradać, a później nagle atakuje).

Ostatnio jednak w domu (ale tylko w domu) nie ma za bardzo humoru bo wymienia zęby i chyba ją bolą bo nie chce jeść ani się szarpać.

Karmę zjada tylko w wersji rozmoknionej

 

DSC1318jp_wpxhqap.jpg

 

DSC1294jp_wpxhqse.jpg

 

DSC1306jp_wpxhqss.jpg

 

DSC1320jp_wpxhqax.jpg

 

DSC1326jp_wpxhqae.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nowy post na blogu!

Tym razem "Dlaczego mały munsterlander?"

Zapraszam -> Przybij Łapę!

 

Zapraszam również na facebooka

 

Poza tym uchylę rąbka tajemnicy, że szykujemy film! Będziemy go kręcić w weekend, także na wieczór w niedzielę powinien być. Na pewno zaskoczy on kilka osób:)

A teraz intensywny tydzień, szlifujemy szczegóły, co by na filmie wypaść jak najlepiej! :)

Link to comment
Share on other sites

Hej,
Interesują mnie bardzo psy ras myśliwskich i wpadłam tutaj zapytać, czego oczekiwałaś od psa wybierając Munsterlandera - i proszę, natknęłam się na wpis, który odpowiedział na moje pytanie ;) Nie znam tej rasy, ale po przeczytaniu Twojego bloga wpisuje się ona w jakiś tam mój ideał psa, bo mam podobne oczekiwania. Obecnie mam psa ze schroniska i na szczęście dopasowani jesteśmy do siebie w 100 procentach ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej, cieszę się, że mogłam pomóc :)
Super, że znalazłaś swój ideał. My z Zayrą jeszcze się dopasowujemy ale mam nadzieję, że jak podrośnie to będziemy zgranym teamem :) Jeszcze ani sekundy nie żałowałam, że wybrałam tą rasę ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze kilka pytań :) Jak wygląda przykładowy dzień z MM - jak długie są spacery itp? Wiem, że to jeszcze szczenię więc pewnie jest rozbrykana :) I czy jej sierść wymaga jakichś zabiegów pielęgnacyjnych? Munsterlanderów się chyba nie strzyże? Dużo włosa gubi?

Link to comment
Share on other sites

Zayra budzi nas codziennie koło 6 i trzeba z nią wyjść na siku/kupe. Tuż przed wyjściem do pracy idziemy jeszcze raz na siku. W poniedziałek/wtorek jesteśmy długo w pracy, zostaje sama ok.9h (w klatce), w te dni nie ma długiego spaceru. Wynagradzamy jej to w następne dni kiedy jeden spacer dziennie jest ok 1-2h (zależy jak jest intensywny). Poza tym codziennie zabawa w domu i co najmniej 3 sesje szkoleniowe po 5-10 minut. Nie jest rozbrykana ani nie niszczy bo praktycznie cały czas jest wybiegana, wysiłek psychiczny też ją męczy. Ewentualnie jak ma dużo energii to przynosi misia żeby jej porzucać. Staramy się aby niedziela była intensywna, żeby brak spaceru w poniedziałek jej nie przeszkadzał.

 

Jeżeli chodzi o sierść to uszy trzeba wyczesywać codziennie, poza tym na razie ma jeszcze młodzieżową sierść więc nie ma jeszcze piór. Mundka nie trzeba specjalnie strzyc, czy gubi dużo włosa też jeszcze nie wiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Coś mało tutaj zdjęć ostatnio :(

Ale nadrobimy;)

 

Zamówiłam obroże z Kudłaty Art i odblask z DS :loveu:  Będzie pomarańczowo :D

 

Dzisiaj będąc w Biedronce doznałam olśnienia na najlepszy i najtańszy szarpak w historii. Kupiłam 2 rękawice do polerowania samochodu (takie z frędzelkami) po 5 zł. Są super mocne a Zayra się w nich zakochała bo im bardziej włochate, im więc ma frędzelków tym jest atrakcyjniejsze :)

Poza tym korzystając z resztek zabawek przecenionych na 2zł wzięłam 2 piłki na taśmie (też super zabawka  najtrwalsza z biedronkowych :)) i takie coś dziwne co skończyło swój żywot po 5 minutach zabawy :niewiem:  ale pozbyłam się wypełnienia i nadal działa :D

Link to comment
Share on other sites

Z tymi zabawkami to tak jak my ostatnio kupiliśmy w tesco takiego pluszaka dla psa. Był przeceniony chyba z 15zł na 3. Po dosłownie 5sekundach juz było slychać jak mu szwy pekają. Po 30 już nie miał nic w środku, a po kilku minutach z materiału zostały same nitki  :jumpie: |

Daleko mieszkacie od nas? Meridzie pewnie spodobałaby się taka koleżanka na spacer :)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo podoba mi się Wasz blog :D

Hehehe, biedra jest ulubionym sklepem dla mojego kundla - jedyne zabawki, na któe spojrzy... są własnie z biedronki :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...