Jump to content
Dogomania

ACE - PKPR


agamblu

Recommended Posts

LALUNO zgodnie z tym co pisałem i o co prosiłaś podaję Ci przykłady hodowli i wystawców, którzy wystawiali powyżej 10 psów. Są to hodowle: Sasquehanna i Samantino Polonica, która w latach 80 - 90 święciła triumfy.

[URL="http://img215.imageshack.us/my.php?image=19pswgp1.jpg"][IMG]http://img215.imageshack.us/img215/2175/19pswgp1.th.jpg[/IMG][/URL]

19 psów hodowczyni ta wystawiła podczas XI Międzynarodowej wystawy Psów Rasowych w Katowicach. Natomiast 17 podczas III MWPR w Katowicach w roku 1998.

[URL="http://img159.imageshack.us/my.php?image=17pswty1.jpg"][IMG]http://img159.imageshack.us/img159/9006/17pswty1.th.jpg[/IMG][/URL]

Inna znana hodowczyni i wystawczyni pani Irena Surynowicz - Strojek wystawiła tylko o 7 psów mniej bo 10 na co też jest tutaj dowód.

[URL="http://img215.imageshack.us/my.php?image=10pswly7.jpg"][IMG]http://img215.imageshack.us/img215/4786/10pswly7.th.jpg[/IMG][/URL]

Więc jak widzisz powyższego i w ZKwP też są mega hodowle a właściwie zakłady hodowlane i gdzie tu mowa o jakimkolwiek amatorstwie i jakiejkolwiek miłości do psów jeśli w hodowli jest ponad 100 psów a wystawia się prawie 20? Więc jak sama widzisz, w ZKwP prowadzi się hodowle zawodowe co jest sprzeczne ze statutem tej organizacji gdzie napisano wyraźnie, że ta organizacja opiera swoją działalność na amatorskiej hodowli psów i amatorskim szkoleniu. Gdzie to wszystko jest? Dla mnie pod takimi zapisami jest zawaluowana ucieczka przed Urzędem skarbowym.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Azawakh']organizacja opiera swoją działalność na amatorskiej hodowli psów i amatorskim szkoleniu. Gdzie to wszystko jest? Dla mnie pod takimi zapisami jest zawaluowana ucieczka przed Urzędem skarbowym.[/quote]A dlaczego przed Urzędem skarbowym? Przecież płaci się podatek od ilości psów w hodowli. Dlaczego przed U.S. nie ucieka ten, kto ma np. 1-5 psów, a ucieka ten, ktory ma 100? Przecież ten z setką płaci 20-100 razy wyższy podatek.

Link to comment
Share on other sites

No to po co jest zapis w statucie mówiący o amatorskiej hodowli skoro ona już dawno nie jest amatorska? A może by tak pójść po rozum do głowy i zapoznać się z projektem regulacji hodowli psów rasowych zaproponowanym przez PKPR i opublikowanym w kwartalniku "Kynologia"? Może to dałoby coś do myślenia tym co ten statut modyfikują bo era hodowli amatorskich już dawno minęła i teraz mamy czysty profesjonalizm tak jak jest to w przypadku tych 2 hodowli, których podałem przykłady.

[URL="http://img523.imageshack.us/my.php?image=projektregulacjichowupswo2.jpg"][IMG]http://img523.imageshack.us/img523/79/projektregulacjichowupswo2.th.jpg[/IMG][/URL]

A może by tak wziąć przykład z Rosji gdzie ta kynologia jest lepiej rozwinięta niż u nas? I są w FCi i UCI jak się nie mylę a także są u nich organizacje nigdzie nie zrzeszone. Czysta demokracja kynologiczna. Szkoda, że u nas w Polsce nadal jest to co jest... 1 : 0 dla Rosji.

[URL=http://img90.imageshack.us/my.php?image=kynologiawrosjisa9.jpg][IMG]http://img90.imageshack.us/img90/8813/kynologiawrosjisa9.th.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Może dlatego, że nie ma na to zapotrzebowania? Że te 2 hodowle to kropla w morzu wśród tysięcy zarejestrowanych w Polsce hodowli? Nawet gdyby było takich 10, to też mało. Azawakh, czy Ty nie widzisz, że Twoje pomysły trafiają kulą w płot? Że większości osób zrzeszonych w ZKwP odpowiada taki, anie inny kształt tej organizacji? Jak Ci się nie podoba, to sobie załóż własną, tak jak zrobiła założycielka PKPR. Wolno Ci. Ale nie zmuszaj do rewolucji tych, którzy tej rewolucji nie chcą. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

A wiesz, że wiele tych, którzy tej rewolucji jak to sama określasz nie chcą są albo zastraszeni i boją sie o swoje zdobyte w ZKwP stanowiska i tytuły albo są po prostu nieświadomi powagi sytuacji co się w tej organizacji złego dzieje... I, że mogą się skrzyknąć i zmienić coś na lepsze tak aby wszystkim było dobrze a nie tylko garstce fanatyków.

Link to comment
Share on other sites

Proponowałabym trochę mniej pyszałkowatości, a trochę więcej wiary w ludzi. Dla większości osób zrzeszonych w ZKwP hodowla psów jest po prostu hobby. Utrzymują się z innych źródeł, a na psy raczej wydają kasę niż na nich zarabiają. A jeśli chcą zmian, to robią coś w tym kierunku, a nie gadają, że ktoś to ma zrobić za nich. W ZKwP jest potrzeba wielu reform, nie przeczę, ale reform mających na celu dobro psów, a nie podnoszących ego ludzi. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']A wiesz, że wiele tych, którzy tej rewolucji jak to sama określasz nie chcą są albo zastraszeni i boją sie o swoje zdobyte w ZKwP stanowiska i tytuły albo są po prostu nieświadomi powagi sytuacji co się w tej organizacji złego dzieje... I, że mogą się skrzyknąć i zmienić coś na lepsze tak aby wszystkim było dobrze a nie tylko garstce fanatyków.[/quote]

Ja tam nie jestem zastraszona ani wysoko usadowiona,nie boję się o utratę psich tytułów.
Pasuje mi FCI i tyle ;)
A "fanatyk" brzmi źle i zapowiada,że będzie obrażanie jak już nie ma argumentów :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']
Więc jak widzisz powyższego i w ZKwP też są mega hodowle a właściwie zakłady hodowlane i gdzie tu mowa o jakimkolwiek amatorstwie i jakiejkolwiek miłości do psów jeśli w hodowli jest ponad 100 psów a wystawia się prawie 20? Więc jak sama widzisz, w ZKwP prowadzi się hodowle zawodowe co jest sprzeczne ze statutem tej organizacji gdzie napisano wyraźnie, że ta organizacja opiera swoją działalność na amatorskiej hodowli psów i amatorskim szkoleniu. Gdzie to wszystko jest? Dla mnie pod takimi zapisami jest zawaluowana ucieczka przed Urzędem skarbowym.[/QUOTE]
Jak śmiesz obrażać ludzi których nie znasz !
Nie znam wymienionych hodowli ale niedopuszczalne dla mnie jest pisanie w taki sposób na temat o którym nie masz zielonego pojęcia.:cool1:
Ilość zwierząt nie jest żadnym kryterium oceny hodowli
Jedna z najlepszych na świecie hodowli bliskiej mi rasy miesci sie we Włoszech i ma ponad 60 psów. Wszystkie psy sa idealnie zadbane, wybiegane i lepiej wychowane niz niejeden domowy pikuś. Psy opuszczające ta hodowle nie przejawiaja zadnych leków w kontaktach z obcymi ludxmi, ruchem ulicznym, domowymi hałasami itd. i potrafia odnaleźć sie w kazdych warunkach. Niewiele znam "domowych" hodowli które tak dbaja o dobrostan psów jak ten "zakład hodowlany"

I jeszcze jedno: Jezeli u mnie urodzi sie wystarczająco duzo ładnych szczeniąt, to mogę Cie zapewnic ze bedę wystawiac osobiście sporo psów na jednej wystawie mimo ze nie będą u mnie mieszkały.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam zamiaru obrażać kogokolwiek ale podałem przykłady hodowli wystawiających na jednej wystawie więcej niż 10 psów o co prosiła wyraźnie LALUNA, to po pierwsze a po drugie znam osobiście zarówno panią ś.p. Surynowicz - Strojek jak i panią Supronowicz i jak jestem na wystawach zawsze mówie jej przynajmniej "dzień dobry". Ale to co napisałem nie ma na celu obrażanie kogokolwiek ale pokazanie, że i w ZkwP prowadzone są hodowle będące bardziej firmą niż hodowlą prowadzoną dla czystej przyjemności na zasadzie jedna suczka i raz na rok albo raz na dwa szczeniaczki. Nie mam na myśli też tego, ze mogą być tam złe warunki hodowlane ale to, że tam szczenięta przy takiej ilości ras (co jest bardzo logiczne) rodzą się zdecydowanie częściej i liczniej niż w przypadku hodowli amatorskich. W związku z tym uważam, że należałoby zmienić zapisy statutowe o amatorskiej hodowli psów rasowych a dopisać o hodowli zawodowej, profesjonalnej tak jak to jest we Francji gdzie do 3 suk hodowlanych jest hodowla amatorska a powyżej tej liczny już zawodowa co jest zdecydowanie uczciwsze i bardziej dostosowywałoby ta organizację do czasów nam współczesnych gdzie ceni się profesjonalistów w każdej dziedzinie a nie amatorów.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]że i w ZkwP prowadzone są hodowle będące bardziej firmą niż hodowlą prowadzoną dla czystej przyjemności na zasadzie jedna suczka i raz na rok albo raz na dwa szczeniaczki.[/QUOTE]

Tylko ze skąd wiesz ze tam sie czesciej rozmnaza suke niż raz na dwa lata.
Ilosc psów w hodowlii nie znaczy jeszcze ze jedna suka jest ekplaatowana co cieczka.

Pocatym hodowla niema być czysta przyjemnoscia ze ktoś sobie rozmnożył dla przyjemnosci. To praca genetyczna nad udoskonaleniem rasy.
I teraz powiedz, czy w tych hodowlach psy sa na wysokim poziomie hodowlanym? Czy tylko na ilosc jak leci.

Link to comment
Share on other sites

Wiem co to jest hodowla ale wiem tez, że suki nie mają cieczek o jednej porze dnia i nocy ale mają w różnych okresach i jest to cecha osobnicza i tym samym są tam szczeniaki przez okrągły rok. Nie potrzeba kryć tej samej suki 2 razy w roku aby miała szczeniaki bo w przypadku hodowli tak licznych zawsze się znajdą suczki, które zapewnią hodowli psy do sprzedania bez potrzeby podwójnego krycia w ciągu jednego roku a tym samym łamania regulaminu hodowlanego ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Wiem co to jest hodowla ale wiem tez, że suki nie mają cieczek o jednej porze dnia i nocy ale mają w różnych okresach i jest to cecha osobnicza i tym samym są tam szczeniaki przez okrągły rok. Nie potrzeba kryć tej samej suki 2 razy w roku aby miała szczeniaki bo w przypadku hodowli tak licznych zawsze się znajdą suczki, które zapewnią hodowli psy do sprzedania bez potrzeby podwójnego krycia w ciągu jednego roku a tym samym łamania regulaminu hodowlanego ZKwP.[/quote]

No ale czego to ma dowodzic? JA jestem przeciwna ekspolatowaniu jednej suki non stop bo jest to wyniszczanie organizmu. A jak kto ma czas na kilka suk i dba o nie, swietnie są zsocjalizowane to co mu to ma przeszkadzac.

Link to comment
Share on other sites

To dowodzi tego, że w ZkwP prowadzi się profesjonalne hodowle dające utrzymanie osobom je prowadzącym i to ma mało wspólnego z jakąkolwiek amatorszczyzną i hobby o czym mowa jest w statucie tej organizacji bo czy hodowla tak wielorasowa jest jeszcze w jakikolwiek sposób amatorską? Przecież na samo wyżywienie psów trzeba mieć kasą a skąd ona się bierze jak nie z hodowli psów?

Link to comment
Share on other sites

No to może zaproponuj, by do regulaminów dodano, że członek ZKwP nie może posiadać więcej niż 3 psy/suki, bo jeśli by posiadał więcej, to istnieje prawdopodobieństwo, że uzyskuje jakiś dochód z prowadzenia hodowli, który pozwala mu utrzymać te psy. Albo - przepis, że członek ZKwP może uzyskiwać ze hodowli zyski w wysokości niższej niż utrzymanie suki hodowlanej. W przeciwnym wypadku hodowla traci status amatorskiej.:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']To dowodzi tego, że w ZkwP prowadzi się profesjonalne hodowle dające utrzymanie osobom je prowadzącym i to ma mało wspólnego z jakąkolwiek amatorszczyzną i hobby o czym mowa jest w statucie tej organizacji bo czy hodowla tak wielorasowa jest jeszcze w jakikolwiek sposób amatorską? Przecież na samo wyżywienie psów trzeba mieć kasą a skąd ona się bierze jak nie z hodowli psów?[/quote]
Niektórzy jeszcze pracują. A Ty za obrazy bierzesz kase? A chyba bardziej zaliczasz siebie do malarzy amatorów niż malarzy artystów zawodowych:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ale po co te osobiste wycieczki.
Nie zaglądajmy sobie do portfeli bo nic dobrego z tego nie wyjdzie tylko niesnaski.
Temat znacie? To na temat ...
Zapis o trzech sukach hodowlanych = hodowla już nie amatorka ciekawy...
Ale statut ZKwP stareńki jest i nie nadąża...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']Zapis o trzech sukach hodowlanych = hodowla już nie amatorka ciekawy...
Ale statut ZKwP stareńki jest i nie nadąża...[/quote]
Tylko po co taki zapis? Co ma to dać? Komu i jakie korzyści przynieść?
No i dlaczego akurat trzy suki? A nie dwie? Albo cztery?

Link to comment
Share on other sites

O ile dobrze rozumiem. Azawakh nie potępia generalnie wielkich hodowli, ale słusznie zwraca uwagę, że statut ZK dopuszcza w zasadzie tylko działalność amatorską. Toż to przeżytek komuny! Wtedy na wszelką działalność zarobkową patrzono podejrzliwie.

Hodowle prowadzone na wielką skalę, o ile nie krzywdzą zwierząt, nie są niczym złym. Zwłaszcza jeżeli prowadzą je fachowcy.
Ale znaczny procent wielkich hodowli to coś zupełnie innego, niż hodowla p. Supronowicz i P. Borkowskiego. To po prostu fabryki psów. A to jest godne potępienia. Zwłaszcza, jeżeli "produkują" pieski z rodowodami i bez.

Link to comment
Share on other sites

Niby tak, ale raczej nie. Niby się zgadza, ale jak się tak dobrze przyjrzeć, to jednak nie. Azawakh właśnie hodowle, które osiągają zyski z całego serca potępia. A jako warunek potępienia wymienia m.in. osiąganie zysków na poziomie pozwalającym utrzymywać psy w hodowli, oraz brak cech "amatorszczyzny" w takiej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

A tak, już jeden pomysł "sprzedałam": chodziło o taką zmianę w statucie, która umożliwiła by członkom zrzeszanie się w innych "polskich organizacjach kynologicznych" cokolwiek "organizacja kynologiczna" oznacza.
Obecnie członkowie ZK mogą jedynie zrzeszać się w nie polskich :lol:
"organizacjach kynologicznych".:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...