Jump to content
Dogomania

ACE - PKPR


agamblu

Recommended Posts

na calym swiecie sa rozne organizacje kynologicznie,nietylko FCI.
ZKwP rejestroje tylko psy z FCI zadnej innej organizacji Kynologicznej,natomiast ACE rejestruje kazdego psa rodowodowego z obojetnie jakiej organizacji czy z Fci czy AKC itp.
Dzieki temu klubowi moge wystawiac psa na wystawach na calym swiecie,oprucz wystawa FCI.
Klub ten istnieje w Polsce od 1989.
Ja osobiscie jestem bardzo zadowolona,z przynaleznosci do tego klubu.Tak samo sa organizowane wystawy, zawody,pokazy.

[URL="http://www.republika.pl/klubpsa/"]http://www.republika.pl/klubpsa/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='maxi3']
Ja osobiscie jestem bardzo zadowolona,z przynaleznosci do tego klubu.Tak samo sa organizowane wystawy, zawody,pokazy. [/quote]

Tak - 6 do roku (m.in. Budy, Sieradz, Rydzew). ZK organizuje wystaw kilkadziesiąt w ciągu roku, no i oczywiście wystawy w innych krajach. Pytam znowu - drobna różnica o której nie warto wspominać? A jeśli ktoś zapomni, to jakbyś to nazwała maxi3, skoro nie "oszustwo"?

Link to comment
Share on other sites

Hhmmm nie za bardzo rozumiem waszą dyskusję.
Po pierwsze słowo "rodowód" nie jest zastrzeżone patentowo i każdy ma prawo go używać. Po drugie nie rozumiem czemu pod pojęciem rodowód , rozumiecie "oczywiście" że to musi być związek kynologiczny? To, że tak było ileś lat? Wiele rzeczy było w minionej epoce, była jedna partia i wcale to dobre nie było :cool3:
Ja uważam, że każdy ma prawo do swobodnej działalności konkurencyjnej. I tylko na dobre związkowi wyjdzie taka konkurencja.
Poza tym lepiej jak ktoś kupi psa z rodowodem , również PKPR , niż bez papierów.
A co do ilości wystaw - to dla mnie osobiście ilość wystaw przekracza już pewne normy. Dla mnie ilość nie oznacza od razu [B]JAKOŚCI[/B]. A jakość (nie ilość jest najważniejsza).
Ps. dla wątpiących jestem członkiem związku właśnie, ale widzę wady tej organizacji, oraz dopuszczam swobodę działania innych. Pamiętajcie, że od PKPR trzeba być lepszym, a nie brutalnie je zwalczać.

Link to comment
Share on other sites

"Po pierwsze słowo "rodowód" nie jest zastrzeżone patentowo i każdy ma prawo go używać."

No tak - jak hodowca zaklinie się na swoją matkę i podpisze papier oświadczający, że sprzedaje rasowe psy i nazwie to "rodowodem", to też w porządku?

Jak myślisz cavisia - jak poczuły się osoby, które dostały rodowód PKPR i nie będą mogły wziąc udziały w żadnej z wystaw, których ty masz już powyżej dziurek w nosie? (podpowiem: oszukane).

I żeby było jasne: nic nie mam do PKPR i tym podobnych orgaznizacji - niech kwitną, rosną i niech będą zdrową (!) konkurencją dla ZK.

Link to comment
Share on other sites

A moze mi ktos wytlumaczyc ten punkt regulaminu PKPR, mowiacy o rodowodach (cytat ze strony PKPR):
[LEFT][FONT=Verdana][SIZE=3][B][COLOR=#ff0000][FONT=Times New Roman]
[/FONT][/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][B][COLOR=#ff0000][FONT=Times New Roman]Co to są r[/FONT][/COLOR][/B][FONT=&quot][B][COLOR=#ff0000]odowody zwykłe i elitarne ?[/COLOR][/B] [/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]
[LEFT][FONT=Verdana][SIZE=3][FONT=&quot]Wszystkie szczenięta pochodzące od rodziców o znanym, rasowym pochodzeniu otrzymują zwykłe rodowody, potwierdzające pochodzenie (kolor kremowy) [/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]
[LEFT][FONT=Verdana][SIZE=3][FONT=&quot]Szczenięta pochodzące od rodziców, którzy spełnili dodatkowe wymagania hodowlane (maja licencję hodowlaną) otrzymują rodowody z dopiskiem "elita" (kolor błękitny)[/FONT][/SIZE][/FONT]


[FONT=Verdana][SIZE=3][SIZE=2]Czy to znaczy, ze rodowody otrzymuja szczenieta takze tych rodzicow, ktorzy wygladaja jak dana rasa, ale nie jest to poparte zadnym dokumentem? Czy rowniez oznacza to, ze w rasach narazonych m.in na dysplazje, takie badania nie sa robione? Chyba, ze ktos chce miec elitarny rodowod?Mi to wyglada na lekkie szalenstwo i ulatwienie zycia "hodofcom":shake:, chyba, ze czegos nie doczytalam i nie zrozumialam dobrze.[/SIZE][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Verdana]Pozdrawiam,[/FONT][/SIZE]
Ania

[FONT=&quot][SIZE=4]
[/SIZE][/FONT][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

ech napisze bo nie wytrzymam:cool3: :u mnie PKPR ma kreche jak stad do Chin.dlaczego?bo te psy ktore spotkalam z papierami PKPR przedstawiaja WIELE do zyczenia.juz nie pisze o onkach bo mnie szlag zaraz trafi:angryy: .koszmar.jak mozna dopuszczac do hodowli nie przeswietlone suki?bez testow?psy bez wyszkolenia?wrrrrrr:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Z tego co przeczytalam, zrozumialam i dowiedzialam sie, to ten Klub jest po prostu wygodna furtka dla pseudohodowli. ON-ki, wyzly (bez prob polowych) i zapewne wiele innych ras z pominieciem testwo psychicznych itd.
Moze sie myle, ale chyba nie...To duze ulatwienie dla rozmnazalni niestety:mad:.
Zreszta - wystarczy spojzec na eksterier wielu psow prezentowanych na ichniejszych zdjeciach z wystaw...bez komentarza...
Ania

Link to comment
Share on other sites

obserwowalam PKPR od poczatku istnienia,nie naleze do ZKwP wiec nie jestem stronnicza i doprawdy bardzo sie zawiodlam.jesli tak ma wygladac hodowla to ja dziekuje:angryy: .i nie pisze tu o rasach nie uznanych przez FCI tylko o tych "normalnych":diabloti: .organizacja rownolegla-bardzo dobrze.ale nie tak dzialajaca na litosc bossska:shake:

Link to comment
Share on other sites

Cześć.
Ja bynajmniej nie bronię PKPR,ale mam pytanie jak myślicie dlaczego tam nie ma tzw drugiego obiegu szczeniąt (raz z papierami a raz bez)jak to się niestety często zdaża w ZK?
Jeżeli jako rodowód uważamy potwierdzenie pochodzenia psa to każde szczenię o pochodzeniu udokumentowanym(rodowody rodziców) powinno dostawać rodowód.
Co do badań to np.w finlandjirtg na dysplazję są obowiązkowe ale do hodowlisą dopuszczane wszystkie! psy o prawidłowym ruchu(np.rasa owczarek podhalański reproduktor FCI w Pl.HD A-Fin.A,B,C,D,E).

A nawiasem tomnie się wydaje że ci którzy tak ich (pkpr) wytykają palcami trocę sie ich boją,bo przecież FCI też kiedyś była małą organizacją,czyż nie?:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']ech napisze bo nie wytrzymam:cool3: :u mnie PKPR ma kreche jak stad do Chin.dlaczego?bo te psy ktore spotkalam z papierami PKPR przedstawiaja WIELE do zyczenia.juz nie pisze o onkach bo mnie szlag zaraz trafi:angryy: .koszmar.jak mozna dopuszczac do hodowli nie przeswietlone suki?bez testow?psy bez wyszkolenia?wrrrrrr:angryy:[/quote]

bo jakaś "zachęta" do wstąpienia musi być ? :roll:

[B]Cavisia[/B]: ilość (wystaw) odgórnie nie oznacza jakości, niemniej wolę mieć większą możliwość wyboru wystaw, terminów, sędziów..a także i konkurencji w stawce ;)

a co do dopuszczalności do hodowli to myślę, że wymagania powinny i tak być o wiele bardziej zaostrzone :roll: (nawet gdyby mój pies zaczynający przygodę z wystawami miałby tym kryteriom nie sprostać).
A PKPR to jednak dla mnie "podróbka" taka na dzień dzisiejszy.

Link to comment
Share on other sites

przy naszej kulturze[hmm:roll: ]hodowlanej typu Polak potrafi:diabloti: daleko nam do finow:cool3: .nie obawiam sie PKPRu.wkurza mnie hodowla onkow poza wymaganiami SV.wkurza mnie hodowla onkow tez w PKPRze bo mam suke na szkoleniu[mialam,kontakt mam nadal]z papierami PKPR i to jest dramat!jej matka byla kryta przy pierwszej cieczce,nie miala HD[a warto by wiedziec czy miala dysplazje co?chociaz jaki stopien].zadnych testow.nic.i oczywiscie nikt nie poinformowal kupujaca szczenie o tych faktach.Finowie daja WYBOR.to cenne w sumie nieprawdaz?:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxi3']Jestem w AkC od 3 lat i z tego co wiem to hodowca sprzedajacy nieprzesczegal klubowego regolaminu,kazdy hodowca ma obowiazek poinformowac kupujacego o naleznosci do klubu Psa Rasowego.

A czy ty dzwonilas do tego hodowcy? pytalas? przeciez niemusi pisac wszystkiego w ogloszeniu.
Dlaczego zaraz oszustwo???????
Czy wszystko co nowe to zaraz oszustwo?[/quote] Nie, nie wszystko co nowe to oszustwo... i nie o tym tu mowa..
To ja Ci to nakreślę może w inny sposób - czyli bardziej dosadnie...
Jeśli hodowca np. zostaje wykluczony z ZK za nagminne naruszanie regulaminu po czym rejestruje się w PKPR, a sprzedając szczenięta zapytany o to czy będą one mogły być w przyszłości wystawiane na wystawach organizowanych przez ZK twierdzi, że oczywiście i jak najbardziej...
Po czym nabywca szczeniaka dowiaduje się, że jednak tego mu nie będzie wolno w momencie chęci rejestracji szczenięcia w ZK.. bo okazuje się, że hodowca celowo zataił przed nim fakt przynależności do innego związku/zrzeszenia...
To jak byś to zaklasyfikowała/nazwała...
Bo mnie akurat nasuwa się tylko jedna nazwa takiego postępowania...
i nie mówię tu bynajmniej o tylko pojedyńczym odosobnionym przypadku...
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

anovi -raczej gratuluje trafnosci posta:cool3: .ja tez dam kolejny przyklad:znajoma ma psa,po papierowych rodzicach od rozmnazacza.iiiii wpadla na genialny:angryy: pomysl zrobienia z niego reproduktora.udala sie do owego rozmnazacza ,ksero rodowodow rodzicow se zrobila i tu zakonczyla bo namowilam ja na sterylke:multi: .normalnie mialaby reproduktora.luuuudzie.owszem przyklad Finow jest super ale przypominam ja tez chcialabym miec WYBOR.chce zaryzykowac-ryzykuje,kupuje psa za nieduze pieniadze z potwierdzonym pochodzeniem itd.ale nie wolna amerykanka bo wiecie ze Polak ma alergie na regulaminy i paragrafy- jak jest regulamin to po to zeby go ominac:roll: .ps.chcialam tylko dodac ze pies owej znajomej delikatnie mowiac na reproduktora sie nie nadaje i skad wiadomo ze rodzice to rodzice itd itp

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']juz nie pisze o onkach bo mnie szlag zaraz trafi:angryy: .koszmar.jak mozna dopuszczac do hodowli nie przeswietlone suki?bez testow?psy bez wyszkolenia?wrrrrrr:angryy:[/quote]

[B]ayshe,[/B]
zobacz na artykuły pisane przez szefową PKPR, panią J.K. to się dowiesz dlaczego tak jest :/ [URL="http://zoopsychologia.pl/artykuly.htm"]TUTAJ[/URL] masz link. Tytuł [COLOR=black]"Czy uczyć psa gryźć ? "[/COLOR]
Ciemnogród jeśli chodzi o wiedze na temat szkolenia IPO.

A poza tym po co szkolic i narażać sie na dodatkowe koszty. ZK też zniósł IPO dla suk ONa... :(

Link to comment
Share on other sites

AM-dzieki,rany bossskie:crazyeye: .mam same mordercze ,gryzace psy,no dobra,a mi sie wydawalo ze one kochaja pozolancika bo to mily wujek jest,a one tylko tak haniebnie sciemniaja zeby mu sie do gardla rzucic,przeciez je GRYZC nauczono;).a co do zniesienia IPO-to ja nie komentuje .decyzja na miare KONu:diabloti: .zreszta co tam suki....ile reproduktorow ma chociaz IPO3?:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Tylko jedna uwaga jest na pewno sluszna - szkolenie IPO maja prowadzic fachowcy. Ma byc pod kontrola, a nie ze kazdy moze sobie oglosic szkolke uczaca... "obrony".
A co do reproduktorow...
Ayshe, a ile reproduktorow przy dokladnym, juz nie mowie perfekcyjnie zgodnym z regulaminem sedziowaniu zdaloby IPO I?????
Ja juz nie wiem, co jest gorsze. Fikcyjne IPO I ze sladem dlugosci 60 metrow w porywach do 65, brakiem aportu i wkladaniem rekawa w dziob, czy rezygnacja z fikcji...

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tutami']
jak myślicie dlaczego tam nie ma tzw drugiego obiegu szczeniąt (raz z papierami a raz bez)jak to się niestety często zdaża w ZK?
[/quote]
A może dlatego, że w PKPR nie ma takiej potrzeby?
W regulaminie hodowli PKPR czytamy:

Zabrania się hodowcy:
3. rozmnażania suk, które nie ukończyły 12 miesięcy lub ukończyły 9 lat, a także suk w złej kondycji fizycznej

Zaleca się, aby hodowca:
[FONT=Arial]1. nie krył suki częściej niż raz na 10 miesięcy oraz ograniczył ilość miotów uzyskanych od jednej suki do max. 7 w ciągu jej życia[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Zosiu te psy do ktorych jezdzilam badz jezdze na krycia WiDZIALAM przy pracy,a slady FH maja po 1,5-2km.czym kryc -wybor hodowcy:razz: .fachowcy co poniektorzy niestety tez ucza rekawa starymi metodami lub np.bernenczyka aportu silowego:diabloti: .jak ktos chce nauczyc psa gryzc a nie pracowac na rekawie to znajdzie ludzi ktorzy tak ucza a ominie szeeerokim lukiem obrone na lowieckim:diabloti: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM']Może z 10 sztuk na całą Polskę by się znalazło. O ile te, które liczyłam to jeszcze żyją... :shake:[/quote]:diabloti: no i to najlepszy dowcip:cool3: .a HGH:cooldevi: ?albo FH?:peace: .po diabla miec onka i go nie szkolic.tyle innych pieskow jest ozdobnych i towarzystwa........:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Ayshe, a ja widzialam egzaminy u nas, niegdys sama egzaminowalam i wiem, dlaczego niektore oddzialy nigdy nie poprosily mnie drugi raz. Moglabym opowiedziec, ale nie wiadomo, czy smiac sie, czy plakac czy zgrzytac zebami...
No nic, moze w tym roku popatrze na jakies zawody IPO. Ciekawe, ilu bedzie zawodnikow.
W zawodach o randze MP jasne.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

ups Zosiu :oops: chodzi ci o polskie IPO.........to ja sie oczywiscie zgadzam ,tez widzialam.i patrzec nie bede.PT wtutaj tez nie zrobie bo chce dostac ocene swojej pracy a nie zdac egzamin bo przyszlam:diabloti: .zreszta regulamin BH mi bardziej odpowiada:cool1: i atmosfera troszke inna.ja sie niestety do sportu nie nadaje:oops: .nerwus jestem i no nie daje rady:shake: .ludziska co mnie znaja i widzieli na zawodach a wiem ze czytaja[:diabloti: ]to wiedza o czym mowie.zielen na twarzy to malo powiedziane.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...