Jump to content
Dogomania

szczekanie psa


slawexs

Recommended Posts

Witam mam pytanie od kiedy pies powinien juz powoli zaczac szczekac na nieznajomych.Ja mam owczarka niemieckiego ktory ma 4 miesiace i narazie jedyne szczekanie jakie od niegu uslyszalem to na rekawiczke albo jakas szmate.Wiec czy to normalne ze w takim wieku jeszcze nie szczeka?czy to przychodzi samo z wiekiem?

z gory dziex za odp

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, ja myślę tak - o ile pamiętam, to masz psa z hodowli, wziąłeś go od nich jak miał 3 miesiące. Widać hodowca odwalił za ciebie kawał dobrej roboty i świetnie psa zsocjalizował z innymi psami i ludźmi. Więc na razie bym się na twoim miejscu nie przejmował czy pies szczeka czy nie. On jest jeszcze bardzo młody, ma prawo być przyjacielski wobec wszystkich. To nawet dobrze wróży, jest chyba stabilny psychicznie. Natomiast polecam ci pójść z psem na szkolenie na psa stróżującego. Nie wiem, kiedy się z psem takie szkolenia zaczyna, zapytaj innych. Moim zdaniem taki pies, który tylko ujada za płotem, bez szkolenia jest nic nie warty jako stróż. Ona ma przede wszystkim słuchać ciebie i wykonywać polecenia. Owczarek to dobra rasa na psa stróżującego i obronnego, a na razie się nie przejmuj. Po tym czy dziecko w przedszkolu rzucało w innych samochodzikami, czy też siedziało jak trusia w kącie sali, ciężko będzie wywnioskować czy będzie miało osiągnięcia sportowe w boksie, albo w karate.

Jeśli w miejscu gdzie mieszkasz panuje stereotyp, że dobrze pilnuje tylko "zły pies" na łańcuchu przy budzie, to go przełam.

Popatrz ile owczarków służy jako psy policyjne ? Przecież sam przyznasz, że chciałbyś bardziej takiego psa, który jest wyszkolony... Mógłbyś być wtedy z niego dumny.

A na psa, który lata za płotem i tylko ujada jest prosty sposób. Wystarczy parę dni chodzić do psa i mu rzucać przez ten płot kiełbasę. Jak będziesz mieć psa nieszkolonego i zaniedbanego to twój pies pokocha bardziej tego "pana" co mu rzuca lepsze jedzenie... :P Z reszta złodzieje mają swoje sposoby...

Mówie ci - idź z psem na szkolenie.

A to że narazie nie szczeka - to sie nie martw. Będzie szczekać jak przyjdzie na to czas.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, dlaczego chcesz, żeby szczekał? Masz za dużo spokoju?

Nie jest problemem nauczyć psa szczekania, ale spróbuj go potem wyciszyć, kiedy drze japę od rana do wieczora, czy ma powód, czy nie.

Uważam, że powinieneś się cieszyć, że masz tak spokojnego psa. Niejeden Ci zazdrości :D

Link to comment
Share on other sites

Chcesz miec psa, który będzie szczekał nawszystko co się rusza? Chyba nie ma nic gorszego i ciesz się, że Twój nie jest taki. Najbardziej "lubię" jak takie pies szczeka np. w nocy! :evil: Albo akurat u sąsiada na przeciwko jest impreza i ciągle kręca się jacyś ludzie - apies ujada ile wlezie! :evil: Jak już napisał "dingo" - wyszkol go, a nie puszczaj na żywioł.

Link to comment
Share on other sites

Slawexs, ciesz się, bo masz zrównoważonego psychicznie psa. Nie ma większego skarbu, jak taki egzemplarz :D

... a szczekanie? Będzie szczekał, będzie pilnował ... wszystko będzie, gdy dorośnie - zostaw to dziecko w spokoju :evil:

Baw się z nim, ciesz się nim :angel:

Mój Bobi dłuuugo był niemy :wink: , zaczął szczekać gdzieś tak około 7 miesiąca i dziś, po dwóch latach nie zawsze jestem szczęśliwa z tego powodu :modla:

Link to comment
Share on other sites

Moje zaczeły szczekać chyba po 5ciu miesiącach. Ale nie ma nic gorszego od rozszczekanego psa. Mam takiego w bloku mieszka obok mnie i reaguje na każdy najmniejszy ruch na klatce schodowej. Obojętnie czy jest dzień czy noc on i tak drze gębe...

Link to comment
Share on other sites

W sumie macie wielka racje,nie ma nic gorszego jak szczekajacy na przyslowiowy wiatr pies,tylko poprostu pomyslalem sobie zeby ten pies nie byl taki kolezenski dla wszystkich tylko poprostu zeby odroznial tych co sa jego domownikami a tymi co sa obcymi ludzmi.Ale na to pewnie przyjdzie czas i jeszcze mi sie to szczekanie znudzi.:)

wielkie dzieki za dobre rady.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Slawexs, nikt Ci dobrych rad nie udzielił, natomiast wszystkim podobał się taki psiur. :D Na odróżnianie swoich od obcych przyjdzie czas, masz rację, piesek musi dojrzeć do tego. Na razie nie powodów do niepokoju, jeszcze wyda głos. :)

Link to comment
Share on other sites

Slawexs,

tak przy okazji szczekania ... masz już teraz szansę nauczyć swojego piecha, aby nie przymuszał Cię do działania szczekaniem, a jednocześnie możesz rozpocząć ćwiczenie polecenia "daj głos" i "spokój".

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

tylko jak nauczyc psa zeby dal glos ?

Ja bym jednak poczekała, aż psiak trochę jeszcze dojrzeje. Zacznij go uczyć jak już będzie znał inne podstawowe komendy i będzie je wykonywał. On przede wszystkim powinien się nauczyć słuchać Ciebie. Jak już będziecie mieli podstawy za sobą, dopiero przejdź do dawania głosu. Powtarzam jeszcze raz - rozszczekanego psa trudno jest wyciszyć, a jeśli szczeniak rozsmakuje się w jazgotaniu (będą go za to nagradzać - super!), to bez podstaw posłuszeństwa będzie to działało tylko w jedną stronę - nie zrozumie, że chcesz, aby przestał. Nie spiesz się z tym, bo masz super pieska i nie zmarnuj tego. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Slawexs,

wychowanie psa musisz traktować kompleksowo, inaczej nie wystarczy Ci czasu.

Polecenia "do mnie", "siad", to codzienność - każde prawidłowe zachowanie nagradzaj smakołykiem lub teatralnie okazywaną radością i zabawą lub pieszczotami.

Natomiast, aby pies nie domagał się, w przyszłości, od Ciebie czegokolwiek szczekaniem, NIGDY nie rozpoczynaj jakichkolwiek działań, przynaglany szczekaniem. Bez względu na to, o co pies prosi ... o zabawę, o wypuszczenie z domu, o smakołyk ... nie reagujesz.

Możesz wydać polecenie "siad" i jeśli je wykona - nagrodzić rzeczą/sprawą, o którą psu chodziło.

Polecenia "daj głos", uczymy wręcz odwrotnie ... trzymasz w ręku smakołyk i wydajesz polecenie "daj głos" i NATYCHMIAST po szczeknięciu ... smakołyk do paszczy.

A tak w ogóle, kup książkę "Szczenię doskonałe", to naprawdę dobry przewodnik dla począgtkujących.

Link to comment
Share on other sites

Rudi za kilka dni bedzie miala rok i w tym czasie szczeknela moze 3 razy. I bylo to jak patrzyla w szybe i cos ja zaniepokoilo i raz jak zadzwonil domofon a ona spala. Moze cos jej sie snilo?

Generalnie ja (i sasiedzi) cieszymy sie ze pies nie szczeka. A komenda "daj glos" nie jest ta najwazniejsza ktora chcemy zeby nasz pies opanowal.

Link to comment
Share on other sites

dołączam się do zdań "po co uczyć psa szczekania" :D

mój Atos na obcych zaczął szczekać w wieku......5,5lat, kiedy do domu przyszedł..... szelciak :lol:

wcześniej wiedział, że to JA jestem od pilnowania JEGO i jeżeli ktoś ma szczekać to będzie PANI :D

teraz ma kogoś niżej kogo trzeba pilnować :P więc szczeknie na nieznany dźwięk, z tym ,że już oduczyłam "rozszczekiwania się" bo ktoś przechodzi pod drzwiami, wystarczy jeden szczek lub burknięcie

a poza tym to szelciak wystarczająco "gada" abym miała dość (pracujemy nad wyciszaniem :wink: )

tak więc ciesz się z tego co masz a pilnować zacznie on z wiekiem (to owczarek więc ma to we krwi)

Link to comment
Share on other sites

macie racje pierw to go musze nauczyc podstawowych komend,bo jak narazie to nie reaguje na moje wolanie zeby do mnie przyszedl:) no dobra nie jest taki zly,przychodzi co piaty raz jak go wolam:)ale jak wcale go nie musze wolac bo kiedy go wolam to podchodzi do mnie staje w pewniej odleglosci ode mnie i sie patrzy ale wystarczy ze sie odwroce i pojde w przeciwnym kierunku to zaraz za mna biegnie.Ale chcac nei chcac musi reagowac na moje wolanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...