Jump to content
Dogomania

Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.


Czarodziejka

Recommended Posts

Miała być najpierw rozmowa z rodzicem..:(
Prosze sie jeszcze wstrzymac, ja rozumiem swój bład i teraz go naprawiam, moja kara jest duza i wierzcie lub nie wiele mnie nauczyla, żałuje że nie moge cofnac czasu to bym nigdy przenigdy tego nie zrobiła, nie zdawlam sobie sprawy z konsekwencji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amiczka']Miała być najpierw rozmowa z rodzicem..:(
Prosze sie jeszcze wstrzymac, ja rozumiem swój bład i teraz go naprawiam, moja kara jest duza i wierzcie lub nie wiele mnie nauczyla, żałuje że nie moge cofnac czasu to bym nigdy przenigdy tego nie zrobiła, nie zdawlam sobie sprawy z konsekwencji.[/quote]

pytalam juz o to ale nie odpowiedzialas
jaka jest ta Twoja wielka kara?

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę pomagać zwierzetom, nigdy nie odzyskam zaufania dogomaniaków, relacje z mamą...lepiej nie mówic. Pomijając szlaban na wszystko co sie da przedewszystkim nie moge sobie poradzic z wyrzutami sumienia i wstydem. Nie spie, nie jem, gorsza kara juz chyba nie moze byc:(

edit: wrócila, powiedzialam jej, zapytam o to potwierdzenie telefoniczne, chcociaz boje sie jej pokazywac na oczy szczerze mówiac..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kida i Olo']Dobrze, a więc:
1. Kto się podejmie telefonicznej rozmowy z mamą Amiczki?
2. Zgłaszamy sprawę na policję?
3. Pozostawiamy mamie Amiczki wolną rękę w wymierzeniu ,,kary'', czy informujemy szkołę?[/quote]

Ponawiam pytanie:

[B]Kto jest na tyle w temacie, że podejmie się rozmowy z mamą Amiczki? Jak najszybciej!

[/B]Myślę, że odpowiedzią na pytanie 2 i 3 będzie wynik rozmowy z mamą Amiczki. Zobaczymy jak się zachowa, jakie wyciągnie konsekwencje, czy będzie coś podejrzanego...

Choć na razie Amiczka dąży jedynie do tego, aby sprawę przekazać policji.


[quote name='egradska']
I nadal myślę,że najlepszą formą zadosćuczynienia byłby wolontariat w schronisku[/quote]

Bodajże Ulka18 pisała, że wolontariatu w mieleckim schronisku jako takiego nie ma. Wszystko odbywa się na odległość.



Szczerze mówiąc wydaje mi się, że tak dzisiejsza rozmowa Amiczki z mamą nic nie wyjaśniła. Trzeba jak najszybciej tam zadzwonić.


A te zdjęcia wpłat... Musiałabyś robić zdjęcia bez flasha i z trzęsącą się ręką, aby wyszły w takiej ostrości... Żaden aparat cyfrowy nie kaleczy tak zdjęć, zwłaszcza po naprawie. Włącz flash i to wszystko rozwiąże.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ronja']ta farsa już mnie poraża, jesli dostanę na pw dane Amiczki, pójdę złożyć doniesienie na policję. licytowałam 4 obróżki. jesli ktoś też licytował, niech tak zrobi, bo inaczej sprawa rozejdzie się po kościach.
muszę też mieć dowód - przywrócenie bazarku obrózkowego, bym mogła na policji podać linka[/quote]


ronja uwazam ze to dobry pomysł

wtedy wszystko się wyjasni


a zdjecie blankietu wpłaty nie dosc ze poprawiane długopisem to osobno zdjecie pieczeci ( dwa kawałki- dwie fotki ) moze dałoby się przełknąc u osoby wiarygodnej
ale w tym przypadku dla mnie jakoś lipa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amiczka']Nie mogę pomagać zwierzetom, nigdy nie odzyskam zaufania dogomaniaków, relacje z mamą...lepiej nie mówic.
[/QUOTE]
A jak do tej pory pomagalas zwierzetom? Chyba dawno, dawno temu chcialam Cie oprowadzic po schronisku, to napisalas, ze sama pojdziesz.
A moglabym Cie zapoznac z pracownikami, potem przynajmniej bys mogla w kociarni posiedziec, porobic zdjecia kotom, pobawic sie z nimi, itd. Adopcje kotów slabo nam ida, bo nie mamy nikogo na miejscu do robienia zdjec.

[QUOTE]Bodajże Ulka18 pisała, że wolontariatu w mieleckim schronisku jako takiego nie ma. Wszystko odbywa się na odległość.
[/QUOTE] Nie ma zadnego wolontariatu nieletnich, nie ma tez wyprowadzania psow z boksow, bo po prostu nie ma gdzie, schronisko jest stare i fatalnie zbudowane. Ale zbiorke w szkole mozna zorganizowac, ulotki porozdawac, przyniesc stare garnki, koce, koldry, poduszki.

Pinczerka, nie martw sie, bedzie telefon do Mamy Amiczki. Juz niedlugo.
Ale co to da :roll:

Link to comment
Share on other sites

raz już składałam zeznania na policji w sprawie wyłudzacza na allegro, który zbierał min na psa z naszego schronu. dziewczyny z Łodzi też w tej sprawie składały zeznania, bo fotki ich psów też były wykorzystane. uważam,że wszystkie osoby, które brały udział w tym bazarku powinny sprawę zgłosić na policję.
jak na razie amiczka tylko się korzy przed wszystkimi, opłakuje wielką karę i ... dalej kręci.

czytając jej wypowiedzi widzę jak siedzi z kolezankami przed komputerem i głośno się smieje z nas, naiwniaczek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']
Pinczerka, nie martw sie, bedzie telefon do Mamy Amiczki. Juz niedlugo.
Ale co to da :roll:[/quote]


To zależy jak zareaguje na to mama Amiczki. Jeśli będzie przekonująca, wyciągnie wobec Amiczki odpowiednie konsekwencje i poświadczy o wszystkich wpłatach, to będzie można moim zdaniem zrezygnować z zawiadamiania policji.

Wiele też zależy od zachowania samej Amiczki, bo na razie ja w jej słowach nie doczytuję się ani ziarna prawdy, jedynie wywracanie kota ogonem :shake:

Dziewczyna ma jednak dopiero 15 lat, taki wpis w aktach, mógłby bardzo wpłynąć na jej przyszłość, pracę etc. Myślę, że Dogomaniacy są na tyle w porządku, że są w stanie odpuścić poważniejsze kroki w tej sprawie. Jednak wszystko, zupełnie wszystko zależy od zachowania Amiczki. Tak, jak pisałam w poprzednim poście, na razie swoimi słowami utwierdza nas w przekonaniu, że zawiadomienie policji jednak byłoby dobrym rozwiązaniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ronja']ok ja mogę się wstrzymać na trochę
tylko czym różni się naciągacz na allegro, który zbiera na wyimaginowane psy od Amiczki?[/quote]


jak to czym ??

niczym


Oczywiscie, mozna odpuscic policję jednak moze to miec rozne nastepstwa

albo Amiczka przy pomocy mamy i szkoły wroci na dobrą drogę i uniknie konsekwencji ( to jeszcze nie byloby najgorsze chociaz wg mnie kazdy powinien odpowiadać sa swoje czyny)

albo Amiczka wywinie sie z tego obronną reka i smiejąc sie w kułak dalej bedzie organizować podobne akcje moze nie na dogo ale internet ma niezliczone mozliwosci

wg mnie to za,miats teraz targować się z Amiczka , domyslać prawdziwosci zdjec i przelewow nalezy natychmiast porozmawiać z jej Mamą

jesli to nic nie da

Szkoła

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kida i Olo']Czy to, aby na pewno będzie mama? Dlaczego nie można zadzwonić pod nr tel, który zdobyła Ulka18?[/quote]

Mhm to bedzie mama i prawdopodobnie na ten numer, tylko zalezy w jakich godzinach, ale raczej na ten. Ale chyba nawet niewiadomo kto zadzwoni...
p.s ulka18 niczego nie musiała zdobywac, numer kontaktowy był w e-mailu o adopcji wirtualnej razem z danymi. Ona go moze ew. ujawnic, choc mam nadzieje na pw a nie na forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kida i Olo']Dobrze, a więc:
1. Kto się podejmie telefonicznej rozmowy z mamą Amiczki?
2. Zgłaszamy sprawę na policję?
3. Pozostawiamy mamie Amiczki wolną rękę w wymierzeniu ,,kary'', czy informujemy szkołę?

Nad policją zastanowiłabym się, ale całą resztę niezwłocznie trzeba wykonać.[/quote]

3. Informować szkołę i to szkoła powinna uczestniczyć (wg mnie) w decyzji o informacji policji

Amiczko, a aparatu nie masz, żeby zrobić fotkę dowodowi przelewu? Poza tym, jeżeli było płacone z netu, to dowód transakcji można zapisać na dysku (wstawić w net i nam pokazać) i wydrukować :razz:

[quote name='Amiczka']
To jest konto nie moje, a mojej mamy i nie korzysta z niego w domu, tylko z pracy, bo tam komputer jest dobrze zabezpieczony. Nie kłamię, nie wiem co mam zrobic.
[/quote]

Banki również zabezpieczają obsługę kont przez internet i spokojnie można korzystać z niego nawet na małozabezpieczonych kompach. Twoja mama może zapisać potwierdzenie przelewu na dysk w pracy i potem przesłać Ci mailem.

[quote name='ElMan']Reasumujac tak jak pisalem nie uwazam ze zrobila dobrze ... jednak
suma sumarum wystarczy dobry w miare prawnik[/quote]

Osoba w wieku 15 lat posiada OGRANICZONĄ zdolność do czynności prawnych, czyli może wykonywać czynności prawne zaliczane do zwyczajowo przyjętych za takie, które wykonuje się w życiu codziennym, np zakupy... bazarek to nic innego, jak zakupy (ode mnie np kupiła, albo raczej chciała kupić, kilka rzeczy, a po tygodniu doszła do wniosku, że nie ma na to pieniędzy, więc nie wywiązała się z umowy kupno-sprzedaż)

[quote name='egradska']A co do Amiczki - to bardzo inteligentna dziewczyna. Fajnie byłoby jej pomóc wykorzystać możliwości w sposób, którego nie musiałaby się wstydzić...
Naprawdę nie ma w pobliżu nikogo, kto by się nią pedagogicznie zaopiekował? Ewidentnie opieka domowa coś szwankuje w tym względzie, ale nie znamy wszystkich okoliczności i nie byłoby sensu wystawianie tu jakichś ocen.
I nadal myślę,że najlepszą formą zadosćuczynienia byłby wolontariat w schronisku[/quote]

problem w tym, że Amiczka tej pomocy nie chce - było kilka osób, które chciały na początek z nią porozmawiać... zero dobrej woli

[quote name='Amiczka']A to nie jest tak, że co bym teraz nie pokazała i gdyby potwierdziła to mama, czy sam prezydent to będzie 'mało wiarygodne'..?:oops:[/quote]

w każdym, nawet najprostszym aparacie cyfrowym, jest funkcja zbliżeń (in\konka kwiatka zazwyczaj, lub makro), zrób zdjęcia używając tej funcji, będzie wyraźniejsze

[quote name='Amiczka']
[I]sekunde, mam zdjecia, linkuje

Jeszcze raz:
[URL]http://img410.imageshack.us/img410/4816/obrazfz2.jpg[/URL]

wyciag z banku (widac tylko ta wpłate, reszta przykryta)
[URL]http://img119.imageshack.us/img119/9915/obraz602bb7.jpg[/URL]
[URL]http://img142.imageshack.us/img142/6046/obraz601su7.jpg[/URL]
teraz wszystko widac mam nadzieje[/I]
[/quote]

sprawdziłam datownik poczty, układ jest taki: dzień-miesiąc-rok, czyli odwrotnie, niż na tych fotach

[quote name='Amiczka']
Kiedy i od kogo moge sie spodziewac telefonu? Jeszcze nie jestem pewna, ale chyba podam inny numer, pod którym mama bedzie.[/quote]

A jaką mamy pewność, że nie "podstawisz" kogoś jako zamiast Twojej mamy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...