Jump to content
Dogomania

Yoda, ślepy staruszek za TM.


tamb

Recommended Posts

Bardzo lubiłam Twoją Zosię bo coś wspólnego miała z Sentą. Uszka kosmate, pyszczek. Myślę, że podobnie odchodzą. Przed chwilą ją karmiłam, wszystkim pluła. Zjadła trochę kociej karmy. Jest kontaktowa, wyniki ma dobre ale zupełnie straciła łaknienie. Jak długo u Zosi to trwało? U Senty od 19 lipca.

Link to comment
Share on other sites

U Zosi to nie trwało długo:(

3 tygodnie przed tym jak odeszła jeszcze nakręciłam jej filmik jak biega w ogrodzie....

z dnia na dzień było dramatycznie gorzej, potem już tylko piła i tą pastę jadła, a na koniec nawet nie chciała pić...jak jej wlewałam siłą w pyszczek to wymiotowała:(

piszesz, że Santa jest nadal kontaktowa...może te upały jej szkodzą? może jeszcze będzie dobrze?

 

oby....

Link to comment
Share on other sites

jak ma wyniki dobre ogólne, a nie je i chudnie, to bym na Twoim miejscu zbadała jeszcze koryzol w krwi koniecznie rano (koło 8-9)
Oby się nie okazało, że ma chorobę Adissona czyli niedoczynność nadnerczy. Mój Fenomen na to cierpiał., weci rzadko kiedy maja pojęcie o tej chorobie, a jednym z jej objawów jest anoreksja

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego rano? Jak koło 9 wypuszczam psy babinka śpi jeszcze i wynoszę ją budząc na zewnątrz. Bardzo późno chodzimy spać (często pracuję do 5 rano) i ostatnie wyprowadzenie jest między 12 a 2. Babinka nie ma też oporów z załatwianiem się w domu. Jeśli chodzi o pory i tryb życia jesteśmy rozregulowani.

Link to comment
Share on other sites

Miałam możliwość tak jak wcześniej obróżki Foresto, zamówić tabletki na odrobaczenie dla psów i kotów w cenie prawie hurtowej. Mogę spłacać na raty w miarę możliwości. Zabrakło mi 7 tabletek dla psów ale zamówiłam i będą na środę. 

 

Babka Senta zjadła ze smakiem 2 kocie pasztety z Animondy podchodząc do miski. Bardzo jej smakowały, jest lepiej. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Miałam możliwość tak jak wcześniej obróżki Foresto, zamówić tabletki na odrobaczenie dla psów i kotów w cenie prawie hurtowej. Mogę spłacać na raty w miarę możliwości. Zabrakło mi 7 tabletek dla psów ale zamówiłam i będą na środę. 

 

Babka Senta zjadła ze smakiem 2 kocie pasztety z Animondy podchodząc do miski. Bardzo jej smakowały, jest lepiej. 

 

to dobry znak, że apetyt jej wraca:) kochana dzielna babunia!

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobre. Po prostu straciła łaknienie. Jakbym jej nie karmiła umarłaby z głodu. Do wody podchodzi i pije.

Mam 2 takie pasty, może się babka wzmocni http://www.krakvet.pl/vetoquinol-calopet-energetyczny-dodatek-zywieniowy-psow-kotow-pasta-120g-p-395.html

 

Dziewczyny, przepraszam, nie doszukam się informacji - z braku czasu. Ale z tego co na szybko przeczytałam, to przychodzi mi do głowy jeszcze coś: czy psina nie była na antybiotykach? czy ma w porządku florę bakteryjną? Czasami zwykły trilac może zdziałac cuda. 

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego rano? Jak koło 9 wypuszczam psy babinka śpi jeszcze i wynoszę ją budząc na zewnątrz. Bardzo późno chodzimy spać (często pracuję do 5 rano) i ostatnie wyprowadzenie jest między 12 a 2. Babinka nie ma też oporów z załatwianiem się w domu. Jeśli chodzi o pory i tryb życia jesteśmy rozregulowani.


Psy chore na niedoczynnosć nadnerczy bardzo źle rano się czują, bo mają za niski poziom kortyzolu chyba, o ile czegoś nie przekręcam.bada się rano kortyzol,bo rano kortyzol jest najwyższy.tj.powinien taki być
Jego niedobór jest alarmujący. Mój pies miał niewykrywalny w ogóle poziom, tak niski. :(
Wieczorem psy chore na tę chorobę trochę lepiej się czują, ale zasadniczo takie psy głównie śpią przez cały dzień i noc, i nie chcą jeść
Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, przepraszam, nie doszukam się informacji - z braku czasu. Ale z tego co na szybko przeczytałam, to przychodzi mi do głowy jeszcze coś: czy psina nie była na antybiotykach? czy ma w porządku florę bakteryjną? Czasami zwykły trilac może zdziałac cuda. 

Była na antybiotykach w związku z zapaleniem ślinianki. Od tego się zaczęło.

Link to comment
Share on other sites

Psy chore na niedoczynnosć nadnerczy bardzo źle rano się czują, bo mają za niski poziom kortyzolu chyba, o ile czegoś nie przekręcam.bada się rano kortyzol,bo rano kortyzol jest najwyższy.tj.powinien taki być
Jego niedobór jest alarmujący. Mój pies miał niewykrywalny w ogóle poziom, tak niski. :(
Wieczorem psy chore na tę chorobę trochę lepiej się czują, ale zasadniczo takie psy głównie śpią przez cały dzień i noc, i nie chcą jeść

 

Jest lepiej, ożywiła się, je z ręki coraz więcej.

Link to comment
Share on other sites

Jest lepiej, ożywiła się, je z ręki coraz więcej.


To dobrze, bardzo dobrze, Cieszę się. Tamarko a kupki prawidłowe ma? Nie ma biegunek?

Adissonowcy zwykle mają.
Link to comment
Share on other sites

Jak dostawała pastę 2 razy dziennie dostała biegunki. W związku z tym, że jadła (z ręki) zmniejszyłam dawkę na raz dziennie i kupa się unormowała. Dzisiaj obudziła się rano i sama poszła na siku.Nie zsikała się we śnie. Ma już inne spojrzenie, inaczej się porusza. Jest coraz lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Psy chore na niedoczynnosć nadnerczy bardzo źle rano się czują, bo mają za niski poziom kortyzolu chyba, o ile czegoś nie przekręcam.bada się rano kortyzol,bo rano kortyzol jest najwyższy.tj.powinien taki być
Jego niedobór jest alarmujący. Mój pies miał niewykrywalny w ogóle poziom, tak niski. :(
Wieczorem psy chore na tę chorobę trochę lepiej się czują, ale zasadniczo takie psy głównie śpią przez cały dzień i noc, i nie chcą jeść

 

z tego co piszesz...to mogło dolegac mojej Zosi:(

 

szkoda, że wcześniej nie wiedziałam:( :(

 

dobrze, że sunia czuje się coraz lepiej!

Link to comment
Share on other sites

z tego co piszesz...to mogło dolegac mojej Zosi:(
 
szkoda, że wcześniej nie wiedziałam:( :(
 
dobrze, że sunia czuje się coraz lepiej!


No niestety niewielu wetów umie rozpoznać tę chorobę, nie zlecają w ogóle badania kortyzolu z krwi rano przy braku apetytu.
Ja odkąd tyle doświadczyłam z moim Fenomenem chorym na tę straszną chorobę, to wracam myślą do innych historii niejadków np. tej: http://www.dogomania.com/forum/topic/7788-krak%C3%B3w-kochany-dars-za-tm-zawsze-zostanie-w-naszej-pami%C4%99ci-a-raf-ma-dwa-kociaki/
Dars był mi bardzo bliski bo długo się nim opiekowałam nim poszedł do adopcji. Niestety tego badania wet nie zlecił nigdy się już nie dowiem, czy miał adissona czy nie
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Babcia Senta zjada tylko 2 kocie paszteciki, kilka garstek suchej kociej karmy i 5cm pasty Calo Pet dziennie. Wszystkim innym pluje.

 

Biedulka.. :( Oby było lepiej. Dobrze, ze cokolwiek je
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...