Jump to content
Dogomania

Biała sierść - wybielacze


Juta

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jja powiem Wam tak :): Mam białą sunię mieszańca ale śnieżek.:loveu: Pozwalam jej się brudzić...no coż psina ma w tym radoche :P. Kąpie nie za często może średio raz na 3 miesiące. Wyczesuje praktycznie codziennie a kąpie tylko w szamponie dla psów długowłosych z olejkiem jojoba. Ma piękną sierść na prawdę:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyna.']A stosował ktoś kiedyś sodę oczyszczoną,albo szare myłdo jako wybielacz? Ostatnio na jakiejś amerykańskiej stronce z kosmetykami czytałam, że można zmieszać wybielacz + sodę oczyszczoną.Wiecie może coś wiecej na ten temat? Potrzebuje coś co szybko przedwystawą usunie przebarwienia na łapach u białego pudla :)[/quote]
Lepiej nie kombinuj z wynalazkami.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

moja znajoma u biszona stosowała sodę sode sie miesza z szamponem i zostawia na chwilkę :) ja mojej raz użyłam ( u berneńczyka na łatce) ponieważ wytarzała sie w czymś, chyba jakies farby bo po kilku kąpielach nie schodziło dopiero zeszło po sodzie:) ale ja tam tylko raz w drodze wyjątku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daria1990']moja znajoma u biszona stosowała sodę sode sie miesza z szamponem i zostawia na chwilkę :) ja mojej raz użyłam ( u berneńczyka na łatce) ponieważ wytarzała sie w czymś, chyba jakies farby bo po kilku kąpielach nie schodziło dopiero zeszło po sodzie:) ale ja tam tylko raz w drodze wyjątku[/QUOTE]

soda jest używana do silnego oczyszczenia więc na dłuższą metę bardzo mocno wysusza- jednorazowo jest ok ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Szukam dobrego, sprawdzonego szamponu i odżywki do wybarwienia białego włosa zniszczonego i PRZEBARWIONEGO ŚLINĄ !!!
Nadmieniam, ze próbowałam różnych preparatów również domowych - soda i kwasek cytrynowy (być może za łagodnych bo nie chcę bardziej zniszczyć włosa) i niestety brązowe przebarwienia po ślinie nie znikają :(( Pomóżcie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]twipsy[/B], a może spróbowałabyś nałożyć na wczesniej wypraną brodę psa krem wybielający z bioogroma - stain free? Chyba że już stosowałaś i nie było efektu?
Preparat jest polecany co prawda do usuwania zażółceń przy oczach ale gro bobtailarzy stosuje go właśnie do brody. Nie dość, że wybiela to jeszcze tworzy warstewkę ochronną zabezpieczającą przed osadzaniem się brudu. Trzeba uważać tylko by nie przesadzić i aplikować go dość ostrożnie ;)
U nas się sprawdza rewelacyjnie a nie stosuję go codziennie tylko na kilka dni przed wystawą, nie dlatego żeby miał zaszkodzić ale czasem po prostu leniwa się robię i zapominam nałożyć psu ten preparat ;)
A co do zniszczonego włosa na brodzie... jeżeli nie boisz się trochę zaeksperymentować to też z czystym sercem polecam 'ludzką' odżywkę Framesi By Be Yourself Slush Gloss- do stosowania zarówno na wilgotne jak i na suche włosy. Nie wyobrażam sobie po wystawie nie zaaplikować tego 'cuda' na włos mojego kudłatka ;) Wspaniale odżywia, regeneruje zniszczony, suchy i matowy włos, już nie mówiąc o pięknym efekcie 'błyszczącego włosa' jaki pozostawia; nie pozostawia za to włosów tłustych mimo że konsystencję raczej oliwkową ma.

Link to comment
Share on other sites

KW. Wielkie dzieki - bioogroma - stain free - tego jeszcze nie miałam, a co do ludzkich odźywek to myślałam o czymś - dokładnie o Radikolu, ale troche boję się czy nie zaszkodzę bardziej - na razie ładuję witaminy i preparaty na wzmocnienie włosa - oczywiście pod kontrola weta :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Agnieszka K.']A uzywał ktos tego:
[URL]http://www.maksimoryc.pl/Puder_wybielajacy_whitener_05_kg_p794.html[/URL][/QUOTE]
Nie, ale użyłam tego:
[url]http://www.crownroyale.pl/puder_grooming_powder.html[/url] - ale nie z wodą utlenioną 20%, a ze zwykłą 3% .... i jestem zachwycona efektem.
Po kąpieli,jak zwykle użyłam balsamu z Ehaso z dodatkiem "Lazur" z Iv Sant Bernard.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jak nie chcecie zniszczyć struktury włosa i potem martwić się jak to naprawić proponuję odpuścić sobie wszelką chemię.

Do białego używam tylko [URL="http://www.plushpuppy.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&Itemid=1&category_id=6&product_id=77"]Herbal Whitening Shampoo[/URL]
Jeśli macie stare zażółcenia np od jedzenia to wcześniej dobrze jest to usunąć [URL="http://www.plushpuppy.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=19&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=pl"]Deep Cleansing Shampoo [/URL]
Natomiast na wystawie do przykrycia "hot spotów" np na łokciach czy zabarwień przy oczach używa się [URL="http://www.plushpuppy.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=33&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=pl"]Cover Up Cream [/URL]


Na efekty nie mogę narzekać :lol: a włos nie traci struktury i nie niszczę go, a kąpię psy przed każdą wystawą (często raz w tygodniu)

Na poparcie słów:

10 letni Mastiff Pirenejski
[IMG]http://img413.imageshack.us/img413/7640/13319143060961213514397.jpg[/IMG]
Oraz 4 letnie Akita Amerykańska
[IMG]http://www.finigan.pl/images/bossi_mar09_4b.jpeg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='ARTEMIS1']Robi bardzo duzą
Najpierw musisz psa wykąpać, zmyć z niego brud a dopiero potem stosowac szampon wybielajacy
Dosc istotne jest aby potem tez nalozyc dobrą odżywkę[/QUOTE]

odżywka koniecznie, bez tego się nie obchodzimy ;)
rzeczywiście, taka kolejność jest bardzo logiczna :)
bardzo dziękuję za szybką odp :)

Link to comment
Share on other sites

Zeby wlos wybielic musisz najpierw go umyc bo inaczej nei bedziesz wiedziec czy tak naprawde wybielanie jest konieczne.
Podstawa do wszystkich zabiegow pielegnacyjnych jest najpierw dokladne wykapanie psa w szamponie czyszczacym, tak mnie uczono i tak zawsze widzialam ze robiono w dobrych salonach dla psow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psisalon.pl'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Szampon przeznaczony dla psów białych ma tylko i wyłącznie działanie wybielające. Dlatego stosuje się ten specyfik zawsze jako pierwszy. Po nim można zastosować szampon dla określonego rodzaju włosa w zależności od rasy np. dla psów szorstkowłosych (westie), psów o włosie jedwabistym (maltańczyk) itp. Zastosowanie szamponu wybielającego jako drugiego w kolejności mija się z celem gdyż zniweluje on lub znacznie ograniczy działanie szamponu np. usztywniającego włos. Natomiast szampon usztywniający nie ma działania koloryzującego tzn. nie zabarwi białego włosa. I właśnie dlatego kolejność: biały szampon + szampon specjalistyczny + odżywka jest właściwsza. [/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Dziewczyny , powyżej profesjonalista wyjaśnia kolejność użycia szamponów .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azaheca']Chyba Cię zmartwię,ale wybielający szampon należy stosować tylko do pierwszego mycia i dobrze go spłukać,a następnie użyć drugiego szamponu,stosownie do rodzaju włosa oraz na koniec jeszcze odżywka...w przypadku Bio-groomu to koszt ok.140-150 zł:placz:[/QUOTE]

Tutaj również .

Pepsicola , zatem masz rację.

Link to comment
Share on other sites

definicja szamponu:
[QUOTE][B]Szampon[/B] - zazwyczaj płynny środek [B]do mycia[/B] [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82osy"]włosów[/URL], zawierający ciekłe [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Myd%C5%82a"]mydło[/URL], substancje pieniące oraz substancje pomocnicze, takie jak [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapach"]związki zapachowe[/URL], odżywcze, nawilżające, antystatyczne, natłuszczająco-nabłyszczające, lecznicze i koloryzujące włosy.[/QUOTE]i dalej skład szamponu:
[QUOTE][B]Substancje kondycjonujące[/B]: Większość współczesnych szamponów posiada w swoim składzie substancje, które niegdyś [B]występowały głównie w odżywkach do włosów. [/B]Są to substancje dające wrażenie puszystości, błysku i "zdrowego wyglądu" włosów. [/QUOTE]Dla mnie definicja szamponu jest prosta- mycie. Od odżywiania/nabłyszczania/zmiękczania czyli generalnie poprawiania struktury włosa jak dla mnie są odżywki.
Zatem, według mnie, kolejność powinna być taka:

1. szampon myjący(czyli wszelkie nabłyszczające, odżywiające, do różnych rodzajów sierści, które mogą jedynie pomóc w odbudowie/pozostawieniu struktury włosa taką, jaką jest ze względu na skład- czyli większość objętości to składniki [B]myjące, np.[/B][I]disodium laureth[/I] sulfosuccinate, sodium laureth suffete etc., zwykle po połowie składu(czyli w ilości nikłej) jakieś oleje, ekstrakty, cuda wianki, które mają działanie znikome przy silniejszych chemikaliach)

2. szampon wybielający- lepsze działanie po oczyszczeniu włosa, ale także myje (w szamponie wybielającym hery nie znalazłam nic typowo wybielającego, ale jest mniej wysuszający niż inne których składy znalazłam ze względu na emolient na trzecim miejscu w składzie- emolient jest to składnik nawilżający)

3. odżywka- "naprawiająca" wszystko, co szampony zniszczyły i wypłukały ;)

czyli następuje gradacja- od najbardziej niszczącego do najmniej. Ja taką kolejność używam na swoich włosach(szampon koloryzujący między myciem szamponem myjącym i odżywką) i u psa ;)

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mowiac pierwszy raz spotykam sie z teoria ze szampon wybielajacy powinine byc stosowany jako pierwszy. szampon ten nie ma za zadanie zmienic struktury wlosa a poprawic jego kolor, jesli zastosujemy go na wlosie brudnym nie odniesie pozadanego rezultatu, zreszta na szmponach ktorych ja uzywam do swoich psow jest informacja ze najpierw psa nalezy wykapac w szamponie czyszczacym oczywiscie najlepiej z tej samej linii. Nalozenie odzywki dla mniejest sprawa bezdyskusyjna, ale to juz kazdy robi jak chce :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...