Jump to content
Dogomania

Biała sierść - wybielacze


Juta

Recommended Posts

[quote name='*hania']I o to mi chodziło :multi:
Dlatego pisałam żeby najpierw porządnie "wyprać" a potem "bawić się" kolorkiem itd.

Będę musiała ograniczyć skróty myślowe :lol:

Pozdr>[/quote]

No niezupełnie,Haniu,niezupełnie!
kwestia dotyczyła kolejności stosowania szamponów,a ta pozostaje niezmienna:do koloru a później do rodzaju włosa,a nie odwrotnie jak twierdziłaś,nie zgadzam się na tę drobną manipulację,to tak dla pełnej jasności innych czytelników.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ulala...:cool3:chyba na razie darujemy sobie takie przygody:diabloti:pytałam z ciekawości,może się zdarzyć,że mowa o czymś,co sama mogę zastosować:coo3:ale widzę,że póki co,kupimy sobie te parę zabawe i będziemy się świetnie bawić zamiast świetnie wyglądać;);););););)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']ulala...:cool3:chyba na razie darujemy sobie takie przygody:diabloti:pytałam z ciekawości,może się zdarzyć,że mowa o czymś,co sama mogę zastosować:coo3:ale widzę,że póki co,kupimy sobie te parę zabawe i będziemy się świetnie bawić zamiast świetnie wyglądać;);););););)[/quote]

A może inna wersja:wszystko kupować z czasem w zależności od finansów?
najpierw dobry szampon,odżywka a na koniec coś dla urody?Pozdrawiam:loveu:

Link to comment
Share on other sites

też o tym myślałam:cool3:i na razie wdrażamy ten system w innej,ważniejszej sferze,mianowicie weterynaryjnej;)tzn,regularni i to bez względu na fundusze albo kaleczymy poduszki albo zwichniemy sobie staw:diabloti:a jak już kończą nam się rozrywki zdrowotne to zajmujemy się osprzętem typu:nowa obróżka z rogza(koffam:loveu:),czy też linka z amortyzatorem do roweru:cool3:uroda na końcu:diabloti:
ale dziękuję i również pozdrawiam:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote]No niezupełnie,Haniu,niezupełnie!
kwestia dotyczyła kolejności stosowania szamponów,a ta pozostaje niezmienna:do koloru a później do rodzaju włosa,a nie odwrotnie jak twierdziłaś,nie zgadzam się na tę drobną manipulację,to tak dla pełnej jasności innych czytelników.[/quote]

Nie ma żadnych manipulacji .

[quote name='azaheca']Stosuję wtedy nawet trzy szampony,[B]wówczas pierwszym jest Groom'n Fresh (Bio-groom),świetnie domywa i zabija koszmarny zapach,następny stosowny do koloru[/B],a kolejny odpowiedni do rodzaju włosa[/quote]



Ale spoko.
Posty powyżej dokładnie tłumaczą o co każdej z nas chodziło i myślę, że teraz już wszystko jest jasne ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='azaheca']ń

Używam wyłącznie Bio-groomu i jestem zadowolona,Super white daje trwałe rezultaty,szczegónie widać to na poszarzałych łapkach,różnica jest kolosalna.Nie dotyczy to oczywiście kremowej pręgi u westa na grzbiecie,powinna mieć właśnie taki kolor,natomiast "cała reszta psa"lśni bielą.Te szampony powinno się rozcieńczać w stosunku 1:4,ale w przypadku silnych zabrudzeń na białym włosie używam koncentratu.[/quote]

Czy możesz podać namiary na jakis sklep?

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę się wtrącić, mam nadzieję, że nikt nie będzie mi miał tego za złe;)

Jeśli chodzi o sklepy w Wawie, to niestety nic nie pomogę,ale produkt można zakupić też w internecie:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=5553"]Tu link do topiku z adresami internetowymi sklepów[/URL]
[URL="http://www.biogroom.pl/"]Link do polskiego dystrybutora Bio-groom'u[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie wiem jak się sprawdzają szampony wybielające u psów gładkowłosych ale szorstkowłosych napewno w zwykłych wybielających kąpać nie polecam.. Są specjalne szampony dla białych szorstkowłosych (np westie) i one ewentualnie się nadają. Jednak zwykłe okropnie zmiękczają sierść , co u westa po pierwsze jest niepożądane a po drugie im bardziej miękki włos tym szybciej łapie brud.
Najlepszym wybielaczem dla szorstkowłosego jest mąka ziemniaczana. Posypujemy, wcieramy i dokładnie wyczesujemy. Wyczesany włos wychodzi razem z brudem a pies jest idealny :D

Link to comment
Share on other sites

Ja swoja łaciatą przed wyjazdem do pensjonatu w górach (by nie narobic obciachu :eviltong: ) wykąpałam w szamponie Hery do sierści bialej. W sumie kapalam ją 3 razy w ciagu dwóch tygodni i szczerze powiedziawszy troche sie zawiodlam :shake: Bo chociaż siersc moze i byla CIUT bielsza, to zażółcenie w okolicy ogona pozostało. Chyba musimy sprobować czegoś mocniejszego :mad:

Link to comment
Share on other sites

szampony do bialej siersci stosuje sie tylko w konkretnych wypadkach. Myje sie nimi lapki, brzuszki, przebarwienia od moczu i nigdy przed wystawa. Zawsze po uzyciu szamponu wybielajacego nalezy nalozyc balsam. Siersc (wlos) po myciu w szamponie wybielajacym jest przesuszona i zle sie uklada.
Kazdy brud mozna z psa zmyc szamponem odpowiednim do szaty.

Dokladna kapiel psa trwa minimum 15 minut.
1. dokladne zmoczenie psa woda
2. nalozenie szamponu i dokladne mycie poprzez masowanie (myjemy psa tak samo jak wlasne wlosy) - nalezy pamietac o odpowiednich proporcjach szamponu.
3. splukanie szamponu
4. ponowne nalozenie szamponu i mycie (nalezy pamietac o tym aby nie nalac psu wody do uszu)
5. dokladne splukanie szamponu
6. nalozenie balasmu
7. po kilku minutach nalezy splukac woda nalozony wczesniej balsam.

Pozniej wycisniecie wody, wytarcie recznikami, suszenie suszarka i czesanie szczotka.
w zaleznosci od wielkosci psa i rasy caly zabieg trwa od 1,5 do 5 godzin.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 5 weeks later...

Prof. Formula Whitening Shampoo
Specjalna formuła rozjaśniaczy optycznych jest bezpieczna dla wszystkich kolorów.
([url]http://www.e-pet.pl/index.php?a=mk&id=15[/url])

Moje pytanie: czy aby na pewno nie wybiela czarnego lub rudego..? Pies mi trochę zżółkł i przydałoby się go wybielić, ale boję się o inne kolory.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']Prof. Formula Whitening Shampoo
Specjalna formuła rozjaśniaczy optycznych jest bezpieczna dla wszystkich kolorów.
([URL]http://www.e-pet.pl/index.php?a=mk&id=15[/URL])

Moje pytanie: czy aby na pewno nie wybiela czarnego lub rudego..? Pies mi trochę zżółkł i przydałoby się go wybielić, ale boję się o inne kolory.[/quote]
Na moim arlekinie się sprawdzał :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia31']Polecam waniliowy szampon dla białych psów firmy Oster, efekt jest świetny pies lśni bielą i bardzo ładnie pachnie.[/quote]

Słyszałam, że ten szampon to rewelacja! Zamówiłam w Karusku bo tylko tam go znalazłam, zobaczymy... :) Dam znać jakie rezultaty. Firma z wielką tradycją i renomą... ostrzy i przyrządów groomerskich :cool3: ale jakie mają szampony... hmmm

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Słyszałam, że ten szampon to rewelacja! Zamówiłam w Karusku bo tylko tam go znalazłam, zobaczymy... :) Dam znać jakie rezultaty. Firma z wielką tradycją i renomą... ostrzy i przyrządów groomerskich :cool3: ale jakie mają szampony... hmmm[/quote]

chyba i ja zamówie, bo szczerze mówiąc to moj biało szalikowiec po 20 minut jest lekko żólty... :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Szampon bardzo dobry. A pewne doświadczenie z szamponami mam ;) Za pierwszym myciem zmył nam lekkie zażółcenia przy pupci i lekkie zabrudzenia. Pies był generalnie zadbany więc to były tylko lekkie przebarwienia. Po drugim myciu - sierść wyraźnie bielsza. Szampon dość mocno barwiony na niebiesko, fajnie łamie żółty kolor ale domyślam się, że mało "piorący" bo nie wysusza sierści. Polecałabym go nie tyle dla psa z problemem plam, przebarwień tylko dla psa, którego lekko żółtą biel trzeba złamać. Pachnie ładnie waniliowo ale po kąpieli już nie czuć zapachu - co uważam za dobre bo nie przeszkadza psu. Porównując inne wyżły na dzisiejszej wystawie - nasz deresz był pięknie biały :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Szampon bardzo dobry. A pewne doświadczenie z szamponami mam ;) Za pierwszym myciem zmył nam lekkie zażółcenia przy pupci i lekkie zabrudzenia. Pies był generalnie zadbany więc to były tylko lekkie przebarwienia. Po drugim myciu - sierść wyraźnie bielsza. Szampon dość mocno barwiony na niebiesko, fajnie łamie żółty kolor ale domyślam się, że mało "piorący" bo nie wysusza sierści. Polecałabym go nie tyle dla psa z problemem plam, przebarwień tylko dla psa, którego lekko żółtą biel trzeba złamać. Pachnie ładnie waniliowo ale po kąpieli już nie czuć zapachu - co uważam za dobre bo nie przeszkadza psu. Porównując inne wyżły na dzisiejszej wystawie - nasz deresz był pięknie biały :lol:[/quote]

I ani trochę inne kolory sie nie starły, mam rację? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']I ani trochę inne kolory sie nie starły, mam rację? :diabloti:[/quote]

Nie, absolutnie. Na butelce jest napisane, że rozświetla biel i podkreśla inne kolory. Cóż... nam biel zmienił z żółtawej na zimną, a inne kolory się nie zmieniły i tyle. No i lekkie zażółcenia zmył przy podwoziu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Nie, absolutnie. Na butelce jest napisane, że rozświetla biel i podkreśla inne kolory. Cóż... nam biel zmienił z żółtawej na zimną, a inne kolory się nie zmieniły i tyle. No i lekkie zażółcenia zmył przy podwoziu.[/quote]

chyba się skuszę... dużo trzeba go używać na jedno mycie..?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']chyba się skuszę... dużo trzeba go używać na jedno mycie..?[/quote]

Nie. To koncentrat. Można rozcieńczać ale ja nie rozcieńczałam. Wyżeł to niemały pies ale butelka starczy nam na ok. 10 myć. W sumie powinna chyba nawet na więcej ale ja nie żałowałam szamponu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Słyszałam, że ten szampon to rewelacja! Zamówiłam w Karusku bo tylko tam go znalazłam, zobaczymy... :) Dam znać jakie rezultaty. Firma z wielką tradycją i renomą... ostrzy i przyrządów groomerskich :cool3: ale jakie mają szampony... hmmm[/quote]

Szampon jest świetny i b.wydajny. Jeżeli chodzi o ostrza i przyrzady groomerskie to dla mnie rewelka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...