Jump to content
Dogomania

Akita Am.- bezmyślne ogłoszenie na Allegro


bety

Recommended Posts

Jeśli dobrze kojarzę to to niby po tej suce "import z Anglii" (rodowód jaki we wcześniejszych ogłoszeniach był wstawiany jakoś na angielski mi nie wyglądał - jakiś taki dziwny wzór miał). No i zdaje mi się, że ta suczka ma mioty cieczka w cieczkę :(


Pzdr


Ale popyt musi byc ogromny jak cena doszla do 2000zl :(
Link to comment
Share on other sites

Jeśli dobrze kojarzę to to niby po tej suce "import z Anglii" (rodowód jaki we wcześniejszych ogłoszeniach był wstawiany jakoś na angielski mi nie wyglądał - jakiś taki dziwny wzór miał). No i zdaje mi się, że ta suczka ma mioty cieczka w cieczkę :(

 

 

Pzdr

 

 

No chyba tak... bo przecież na Boże Narodzenie była oferta dowozu w stroju Mikołaja... ze dwa lata temu szukali repów wśród naszych (ZKwP) i byli bardzo zbulwersowani jak im się odmawiało, stracili jedną cieczkę !!!... no ale jak widać już radzą sobie.... 

Ale, że ludzie są w stanie zapłacić tyle kasy za "takie dorodne" szczeniaki? przecież laik widzi jakie są... 

Link to comment
Share on other sites

No chyba tak... bo przecież na Boże Narodzenie była oferta dowozu w stroju Mikołaja... ze dwa lata temu szukali repów wśród naszych (ZKwP) i byli bardzo zbulwersowani jak im się odmawiało, stracili jedną cieczkę !!!... no ale jak widać już radzą sobie.... 

Ale, że ludzie są w stanie zapłacić tyle kasy za "takie dorodne" szczeniaki? przecież laik widzi jakie są... 

 

No właśnie laik nie widzi różnicy - liczy się cena taka właśnie poniżej 2 tys. zł. Kiedyś nie było takiego dostępu do informacji a jakoś ludzie byli bardziej świadomi - dzisiaj wystarczy parę razy "kliknąć" żeby znaleźć to czego się potrzebuje, a i tak ludzie są strasznie leniwi w poszukiwaniach i przyswajaniu wiedzy. Ostatnio czytałam dyskusję jak to dziewczyna zastanawiała się nad kupnem AA za 1200 zł z jakiegoś stowarzyszenia, zrezygnowała jak jej ludzie wyjaśnili w czym rzecz. Gdyby nie zapytała to by kupiła, bo psy z "rodowodem".  :(

Te stowarzyszenia organizują "wystawy" nawet rangi "europejskiej" !!!???? (normalnie śmiech na sali) - a potem wypisują w ogłoszeniach po Zw.Europy za 1000 zł i ludzie się nabierają. 

 

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To ja się moze wypowiem jako laik. Przypuszczam, ze ludzie nie są świadomi, ja sama też do końca nie jestem o co chodzi z tymi stowarzyszeniami, FCI i jak odróżnic prawdziwą akitę od psa z pseudohodowli- i o dziwo, jak można ludzi tak nabierać, przecież każdy chce mieć zdrowego szczeniaka, o cechach typowych dla rasy. My również jesteśmy z mężem zainteresowani suczką rasy akita am. i sami mamy dylemat którą hodowlę wybrać  bo widząc te wszystkie piękne zdjecia na aukcjach to już człowiek widzi tego psiaka w ramionach i normalnie się rozpływa, a nie oszukujmy się, nie każdy ma 4000-7000 zł aby wydać na pieska i chyba ludzie z niewiedzy biorą takiego za 1000 czy 1200 ( a jeszcze w ogłoszeniu jest że rodzice FCI) bo wychodzą z założenia, że też go kochać będą równie mocno co tego za 4000. Nie chcę psa z pseudohodowli, chcę sunie zdrową, bez obciążeń genetycznych, nie musi być wystawowa bo i nie zamierzam jej wystawiać- bo jak widać się na tym nie znam i liczę na zwykłą ludzką uczciwość, że dostanę zdrowego psiaka do kochania. Na co powinnam zwrócić uwagę? Proszę o radę. Jeśli temat już był to przepraszam, ale dopiero rozkminiam dogomanię i nie wszystko jest tu jeszcze dla mnie jasne, jeśli jednak ktoś znajdzie chwilę na odpisanie to będę bardzo wdzieczna. 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To może ja...

 

Dla porównania z ogłoszeń na alegratce: pieski akity amerykańskiej za 1000-2000 zł z innych stowarzyszeń: 

 

Kawałek  ogłoszenia: "Piękne,dorodne o szczegolnie pieknym umaszczeniu czarno-białym i ecru szczeniaczki Akity Amerykanskiej... " 

 

11261435_10204624016389096_7553410427671

 

a to drugie:

 

"mam do sprzedania ślicznego szczeniaka rasy AKITA AMERYKAŃSKA.... Po rodzicach mocnej budowy, ojciec pokazany na zdjęciu..." 

 

12004922_10204624016589101_1545767123256

 

11998875_10204624016709104_4329169082482
 

 

Na stronach hodowli z ZKwP (FCI) można sobie pooglądać jak wyglądają szczenięta... i czym się różnią. Podejrzewam, że jeżeli ktoś kupi takiego za 1000 zł następnym razem, pięć razy się zastanowi nad ponownym zakupem takiego szczeniaka. 

 

Proszę tego nie traktować jak "obgadywanie" konkurencji. Ludzie z ZKwP wkładają dużo czasu, miłości ale i  pieniędzy w hodowlę. Wybierają często najlepsze psy do swoich kryć.  Suki nie szczenią się w budach... Dostają często najlepsze karmy i suplementy. Każdy dąży do tego, aby szczenięta miały dobre geny, i były akitami amerykańskimi nie tylko z nazwy...   Ceny szczeniąt nie biorą się z kosmosu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...