Jump to content
Dogomania

Akita Am.- bezmyślne ogłoszenie na Allegro


bety

Recommended Posts

Weszłam sobie na Allegro i widzę takie oto ogłoszenie :crazyeye: [B]Akita Amerykańska- reprodukcja [/B]bardzo mnie to zdziwiło bo znam tego pieska i wiem że uprawnień reproduktora to on niestety (a może stety) nie ma :crazyeye: :mad: . Był zaledwie jeden raz wystawiany i to z niezbyt ciekawym rezultatem. :angryy: Jestem tym ogłoszeniem mocno zdegustowana. :angryy: :mad: :crazyeye: :shake: :crazyeye: :mad: :angryy:
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Wiem, wiem że u "japończyków" to nagminne - tylko wiesz co mnie najbardziej w tym ogłoszeniu denerwuje to to, że Ci ludzie są mi znani i wiedzą o tym że z tego psa nic nie będzie :shake: - a tu robią sobie reklamę że to import z USA z niepowtarzalnym pochodzeniem. Tylko, że to pochodzenie jest dodatkowo nikomu bliżej nie znane tzn. jego przodkowie pochodzą z nieznanych hodowli. Poza tym są zarejestrowani w ZK i odstawiają taki numer. :mad: :angryy: :mad: :angryy: :mad:
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

bety a te kwiatki widziałas??
[QUOTE]Pies AKITA Inu wykarmiony i odchowany. Wybraniec z miotu. Jako właściciel reproduktora miałem pierszeństwo w wyborze. Ojciec 100% Akita z rodowodem i licznymi zwycięstwamy rasy na wielu wystawach chempion. Matka równie piękna też akita. Standardowo sprzedaje szczeniaki w cenie 1800zł ten równie piękny a za wiele niższą cene do uzgodnienia. ([B]przypadkowo bez rodowodu[/B] z tąd znacznie niższa cena(...)[/QUOTE]


:shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

Tak, widziałam i też się mocno zastanawiałam skąd taka cena :crazyeye: za psa bez rodowodu no i jakiż to [B][U]przypadek[/U][/B] :roll: zadecydował że szczeniak [U][B]jest bez rodowodu[/B][/U].:crazyeye: Normalna paranoja :angryy:
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Nie tylko bezmyślne, ale ten pies wygląda jakby nie miał właściciela co by się nim zajmował!!! :mad:Ciekawe kiedy ostatni raz widział szczotkę? :???:
Może zmiksował akitę Amerykańską z akitą Inu i stwierdził że nazwa też musi być oryginalna. :stupid:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 8 months later...
  • 7 months later...
  • 11 months later...
  • 2 months later...
  • 8 months later...

Nie dotyczy to ogłoszenia na allegro, ale ogólnie ogłoszeń. Po raz kolejny znalazłam ogłoszenie gdzie znajduję  zdjęcia moich lub szczeniąt z innych hodowli.... Rozumiem, ze może niektóre zdjęcia są ładne, ale to nie powód aby sobie je przywłaszczać!!! Jeżeli zobaczycie ogłoszenia z "kradzionymi" zdjęciami można je zgłosić ja naruszenie zasad... Niestety moje stare zdjęcia nie posiadają żadnego znaku wodnego. Ale od tej pory jednak będę umieszczać znak na każdym zdjęciu, wtedy nikt nie będzie zawłaszczał sobie ich. 

Oczywiście nie dotyczy to hodowli z ZKwP, bo nikt z nas tak nie robi... Jeżeli hodowle z innych "stowarzyszeń" muszą kraść zdjęcia, aby wystawić ogłoszenie, to strach pomyśleć jak ich maluchy wyglądają :niedowia:  Bardzo smutne, że wstydzą się pokazać prawdziwego wizerunku szczeniaków, może warto się zastanowić nad rezygnacją z hodowli skoro strach pokazywać? 

 

Niestety ludzie nadal kupują od takich pseudo"hodowców"  :lmaa: ale podejrzewam, że w takich wypadkach najważniejszym miernikiem  staje się cena  :placz:

Link to comment
Share on other sites

 Suka do sprzedaży (IRMA Furia), we wrześniu skończyła 2 lata, jest w trakcie wychowywania  miotu - 8 sztuk (jest to jej drugi miot w tym roku :( ). 

 

http://olx.pl/oferta/akita-amerykanska-suczka-z-rodowodem-fci-CID103-ID8iwOD.html#29908107ab

 

https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10438364_10203122898782094_5862539845666593884_n.jpg?oh=01b2721094b7b78ed1a551673d0d57ba&oe=55476D97

Edited by bety
za duże zdjęcie
Link to comment
Share on other sites

Sorki musiałam pozamieniać zdjęcia na linki - za duży rozmiar.

 

Mnie przy ogłoszeniach "hodofli" nie z ZKwP zastanawia jedna prawidłowość. Skoro są to "hodofle" zrzeszone w organizacjach legalnych i mają ponoć psy "rodofodofe" to czemu w ogłoszeniach otwarcie nie piszą po jakich rodzicach są szczeniaki. Lubią za to wypisywać "rodzice z rodowodami FCI". Czasami pojawia się jedynie pochodzenie matki, natomiast ojciec jest owiany tajemnicą. Dziwne to jest dla mnie, wygląda to tak jakby się wstydzili albo bali ujawnić na jakich psach opierają swoje "hodofle". 

 

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Jeśli dobrze kojarzę to to niby po tej suce "import z Anglii" (rodowód jaki we wcześniejszych ogłoszeniach był wstawiany jakoś na angielski mi nie wyglądał - jakiś taki dziwny wzór miał). No i zdaje mi się, że ta suczka ma mioty cieczka w cieczkę :( 

 

 

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...