Jump to content
Dogomania

Owczarek niemiecki agersja ze strachu? problem narasta...


Kocurkotka

Recommended Posts

Aktualnie ja nie pracuje więc zajmuje się psami wychodzę z nimi częściej na długie spacery i staram się im dać więcej zajęć
no i Bos praktycznie jest na każdym spacerze i i treningu z Owczarką niemiecką
a jak jedziemy na zakupy czy gdzieś indziej Bos zamykany jest w domu bo sama zostać nie może  " bo se pójdzie na spacer "
 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Problem jeszcze jako tako nie minął
ale nie mogę się poddawać musze ciągle z nią pracować :)
ale jest już dużo lepiej efekty są widoczne
osoby które ostatni raz widzieli Czikę rok temu dziś są pod wrażeniem że się tak zmieniła

trzeba siędla psa poświęcić nie ma co - są wloty i upadki ale nie mogę się poddać
czasem mam dosyć... ale chce żyć w otwartym świecie wraz z moim psem :) i to też dla niej robię może nie dla siebie ale dla psa
bo każdy pies powinien mieć psie towarzystwo i weselsze życie
bo co to za życie za ogrodzeniem lub ciągle na smyczy i w kagańcu ?


teraz widzę ludzi którzy mają owczarki i mają ten sam problem co ja 1/2 lata temu
ale nic z tym nie robią - pies i tak trzymany w kojcu :/


 

Link to comment
Share on other sites

Kocurkotka, gratuluję sukcesów i powodzenia, cierpliwości do dalszej pracy.

Ja początkowo jak próbowałam spacerować z psiakiem, przechodnie mówili, jak pani się namęczy, niegrzeczny ten pies, co było smutne, teraz sami podchodzą, głaskają psiaka, a duma z efektów ogromna, choć dużo czasu to zajęło:-) ważne żeby się nie poddać, bo zawsze jest coś do zrobienia, ale jaka przyjemność mieć fajnego psa. :smile:

Wiele psiaków spędza życie w kojcach, tego niestety raczej nie zmienimy. Nie każdy chce pracować, ma czas, ochotę, ludzie często przygarniają psiaka pod wpływem impulsu, bo ładny, fajny, a jak pojawiają się problemy, często psiak jest zamykany w kojcu lub zostawiany w lesie.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

jest jeszcze straszną dominantką
i początki z wejście na wybieg są głośne i nerwowe... 
ale potrzebuje chwili na obeznanie się w terenie
na początku ja też panikuje bo moja suka wszystkie psy odgania od siebie i szczerzy kły
ale później bawi się i gania z innymi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...