Jump to content
Dogomania

Husky 7 lat, kradnie jedzenie na potęgę...


Kocurkotka

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kocurkotka']Od Butchers'a jest lepszy Brit XP
dog show ma skład podobny do Pedegre[/QUOTE]
I tu się mylisz.
Po bricie większość psów ma biegunkę i puszcza śmierdzące bąki.
Dog show wcale nie jest zły i jeśli pies dostaje surowe mięso to jest dobre.

Link to comment
Share on other sites

ja testowałam dog show - to takiej sraczki u moich psów dawno nie widziałam i u kilki innych psów było to samo
Brit - moje nie chętnie jadły ale za to Owczarek moich rodziców wygląda na Bricie fenomenalnie
Pies sąsiadów też ma piękną sierść i nie ma problemów z brzuszkiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ley']Tobie chodzi o kości wołowe?
[SIZE=1]boże, sory za off ale ile Ty masz lat?! :crazyeye:[/SIZE][/QUOTE]

hehe w sumie bardzo dobre pytanie :D bo taką nazwę kości pierwszy raz słyszałam i samo gadanie o karmie premium dla psów aktywnych dla psa o małej aktywności i na diecie w wieku 7 lat ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wilczocha']Czy ktokolwiek zwrócił uwagę na zdjęcia które zapodałam stronę wcześniej ? Są tam 2 zdjęcia jak wyglądała i 2 zdjęcia jak wygląda teraz. Czy wg ciebie dalej wygląda jak kloc ?[/QUOTE]

na zdjęciu, które wstawiłaś teraz się nie określi, czy to kloc czy nie, ewentualnie czy wygląda jak beczka. jak beczka nie wygląda, a czy ma budowę psa czy kloca to nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kocurkotka']hehe w sumie bardzo dobre pytanie :D bo taką nazwę kości pierwszy raz słyszałam i samo gadanie o karmie premium dla psów aktywnych dla psa o małej aktywności i na diecie w wieku 7 lat ;)[/QUOTE]

[quote name='Ley']Tobie chodzi o kości wołowe?
[SIZE=1]boże, sory za off ale ile Ty masz lat?! :crazyeye:[/SIZE][/QUOTE]
Mam 17 lat i moja ośmioletnia suka kundel, siedmioletnia syberianka ze schronu i dwuletnia syberianka wcinają. Chodzi o takie kulkowe:
[IMG]http://www.pcd-salami.pl/_galeria/g/763c2c2ec5fcb0d29da315c3ef046b87.jpg[/IMG]

I proszę cię, nie mów że pies sb nie podoła, a tym bardziej husky.

Link to comment
Share on other sites

NIE DAJE SIĘ psu surowego mięsa/kości jeśli jest na suchej karmie!!
czytam ten wątek i mi ręce opadają - po pierwsze, suka na 100% kradnie z głodu (to pierwszy powód), drugi - po prostu łakomstwo.

miałam IDENTYCZNĄ sytuację, tj. kradzieże z niewyobrażalnych miejsc, zżeranie mentosów z opakowaniem; pies zgarniał wszystko, co się względnie nadawało do zeżarcia (albo i nie - gumka do ścierania...).

pies był chudy, ale ze względu na fakt kastracji i ostrzeżenia wetów o nieziemskim tyciu nie dawaliśmy mu więcej karmy, a dostawał brita light w jakiejś śmiesznej porcji.
kradł i kradł, ani prośbą, ani groźbą - było trzeba wszystko chować i ryglować każdą szafkę na 4 spusty.

zmieniłam dietę na barf i daję mu dwa razy więcej, niż wagowo powinien dostawać ten pies. to terrierowaty kundel, który zjada - uwaga - pół kilo mięsa/kości dziennie, warzyw i smaczków nawet nie liczę. waży niecałe 13kg, dlatego taka dawka dla haszczaka wydaje mi się kosmiczna.
i wiem, wiem, na opakowaniu napisane, ale barfowe kalkulatory również mi wyliczają pewne ilości, a daję psu na oko - ile potrzebuje (no, może nie tyle :evil_lol: bo u niego nie ma granic).

nie powiem, że na 100% nic nie ukradnie,jeśli to przy nim zostawię, ale nauka samokontroli + bunkrowanie newralgicznych miejsc sprawiło, że odpuścił - skoro się nie nagrodził, to nie opłaca się szukać w tych miejscach (śmietnik, szafki).

ja bym naprawdę zwiększyła dawkę żarcia i odpuściła suchą karmę, barfem pies się najada psychicznie (rozgryzanie kości, mięsa, ścięgien - miodzio, można potarmosić:D) i ma dużo ruchu, więc niemal nie tyje. lekko się zaokrąglił i ubił mięśnie, do suchej nie wrócę, chyba że zaczną się problemy zdrowotne (żre bardzo szybko, czasem się przytka, kontroluję to).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...