Jump to content
Dogomania

Husky 7 lat, kradnie jedzenie na potęgę...


Kocurkotka

Recommended Posts

Dobra, obiecałam sobie sie nie odzywać, ale dla dobra psa to zrobię jeszcze.

Otóż tak:

Kilogram karmy jakim karmiony jest pies to około 3600 kalorii ( wersja producenta).
Pies ma jeść około 1/5 tego.
Wychodzi na to, że 200 gram to jakieś 720 kalorii, a ponieważ jest na diecie to jakieś 700.

Przy 700 kaloriach można kupić chude mięso, podroby, warzywa, kaszę poćwiczyć trochę matematyki i skomponować duży, wartościowy posiłek. Na pewno bardzo atrakcyjny dla psa niż suche kulki.

Edited by Madie
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

problem jest taki że Koleżanka ma problemy finansowe i nie stać jaj na gotowanie dla psa xP
taniej wychodzi kupić karmę
dlatego niestety trzeba doradzić jaką dawać karmę i jak ma wyglądać dzienna dawka, można by było doradzić jaką karmę
bo koleżanka wyznaje wiarę tego co jest napisane na opakowaniu :p

Link to comment
Share on other sites

Kilo żołądków drobiowych kosztuje ok 5-6 zł. To samo z serduszkami. Zdarzają się promocje na naprawdę dobre mięso po niezłych cenach.
Do tego torebka ryżu za jakieś 80 groszy. Warzywa i tak dostaje takie jak marchewkę. Łyżkę dobrego oleju w razie czego można wlać.

Ale tutaj trzeba usiąść, policzyć - kalorie, składniki, porcje, przeliczenia. Mnie się tego nie chce robić, chociaż łeb bym sobie dała uciąć, że nie wyjdzie to dużo drożej a z korzyścia dla psa.

Natomiast pozwolę sobie na OFFTOP:

Do Właścicielki. Zabrałaś psa ze schroniska - chwali Ci się. Można było podejrzewać, że będą takie a nie inne kłopoty, jak z każdym psem.
Rozumiem losowe sytuacje takie jak brak funduszy, prawdopodobnie wszyscy się z nimi borykamy. Ale jak podczytuję ten wątek, ja tu widzę więcej kłopotów, o których należałoby się zastanowić przed wzięciem psa.
Husky w czasie deszczu też powinien się dużo ruszać, nie tylko na siku na trawę. Jak pies ma lęk separacyjny i żre wszystko, należy mu się pomoc. Brak miejsca na klatkę nie jest dla mnie argumentem. Bo ja też nie mam miejsca na 2, ale jakbym musiała ją postawić, to wyniosłabym jedyny stół do piwnicy. I trudno. No i jedzenie. Takiemu psu należy się pełnowartościowe żarcie. I właściciel który spróbuje go chociaż zrozumieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kocurkotka']Ja też długo stałam murem że ona tak się zachowuje z głodu

Wcześniej jadła Brit light a teraz Joser'ę tylko że nie ma poprawy
Może inna karma jak Fitmin senior ? lub Arion premium senior ? te granulki są bardziej Ubite niż josery może będą bardziej syte ?

I strasznie szybko straciła na wadzę, w okresie kiedy miała wam zaufać jako nowemu właścicielowi a dostawała wiórki :c
U psów czasem głód jest silniejszy, więc je wszystko co popadnie[/QUOTE]

Kocur, Sama polecałaś karmę Josera Optines, by ją dla Shiry kupić, a teraz wyskakujesz że ją wiórkami karmimy. Brita jako producenta też wcześniej polecałaś. Może by tak trochę konsekwencji w swoich opiniach?

Co do wagi to i owszem zeszła z wagi szybko jak przestała być karmiona skórkami z boczku (jak u poprzedniego właściciela).
Aktualnie wydaje się że waga jej się ustabilizowała troche powyżej 21 kilo, ale będziemy to jeszcze dalej kontrolować.
Jest to waga w górnej granicy wzorca rasy, co przy jej wzroście jest całkiem w porządku. ( [url]www.zkwp.pl/zg/wzorce/270.pdf[/url] )


Co do samych karm to wiadomą rzeczą jest iż karmę trzeba wybrać i dawkować adekwatnie do aktywności psa.
Shira dopiero teraz zachowuje się pod względem kondycji jak normalny pies.
Nie zapomnę jak na początku jak była jeszcze gruba założyłem jej szelki i stwierdziłem że się z nią kawałek przebiegnę (sam nie mam kondycji sportowca), jakież było moje zdziwienie jak po może 300 metrach (bardziej mi się to pamięta na 200) pies z wywalonym jęzorem i dysząc położył się na trawie bo kondycyjnie padł.

Co do tolerowania karmy którą teraz dostaje, nie zauważyłem objawów które by wskazywały na to że karmę źle trawi, a w porównaniu do poprzedniego Brit'a jest teraz dużo lepiej. Nie ma żadnych rozstrojów żołądka ani biegunek czy zatwardzeń.

Wiem że cześć osób wyznaje że psy mają być karmione samodzielnie robionymi posiłkami, szanuje i uważam że jest to zdecydowanie lepszy sposób niż karmy popularno marketowe.
Co do tego czy dobrej jakości karma sucha jest czy nie jest zdrowsza od jedzenia gotowanego, odkąd pamiętam były podzielone.
Pamiętać należy też o tym że dobre karmy suche są składowo dostosowane do tego by psu nie brakowało składników odżywczych i nie powinno się ich przeplatać z posiłkami domowymi. Artykuły na ten temat są do znalezienia w Google.

Edited by Nek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nek']Jak to padło w pierwszej linijce mojego postu:
Josera Optines.
Co do ruchu to po te 12 km zwykle ma.

"kostki kulkowe surowe" ??[/QUOTE]
Kup jej karmę dla psów aktywnych. np. acanę. albo happy dog
Idziesz do mięsnego i prosisz o kostki kulkowe i dajesz psu surowe do zjedzenia
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-SOosGmLP9KY/U2imX0L5b6I/AAAAAAAADF0/GdhmTDeoarw/w867-h650-no/IMG_2727.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/jaZEgxGwDRh_K52ejI3MJl_Bz5Ba5umVbKQEcvmBEp4=w867-h650[/IMG]


I dawajcie więcej karmy+dużo ruchu

Link to comment
Share on other sites

Yuki, pies póki co nie jestem psem aktywnym, po drugie właściciele chcą go ODCHUDZIĆ... polecanie karmy dla psów aktywnych, a więc z większą niż normalnie zawartością białka i tłuszczu, jest conajmniej... bezmyślne.

Wilczocha, Josera Optiness z tego, co przeczytałam, jest normalną karmą bytową, Wy powinniście celować w karmy w wersji Light.

Yuki, ta suczka nie wygląda normalnie, jest zatuczona.

Link to comment
Share on other sites

Wagę ma okej a jest większa od moich ;)
Może czas zacząć zabierać psa do lasu, zakupić linkę 10 metrów guardy, próbować przy rowerze pływanie (to najlepiej pomaga przy odchudzaniu) może spodoba się małe agility? Ale na niższych hopkach. Sanki zimą na szelkach zaprzęgowych.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wilczocha, Josera Optiness z tego, co przeczytałam, jest normalną karmą bytową, Wy powinniście celować w karmy w wersji Light.[/QUOTE]

Ona jadła wcześniej brit light i na nim sporo straciła. Teraz ma już dobrą wagę to celowałam w karmę która jest zdrowa i nie zawiera kukurydzy, pszenicy i soi co na nią wpływa bardzo pozytywnie. Nie tyje, a utrzymuje wagę.

[QUOTE]ta suczka nie wygląda normalnie, jest zatuczona. [/QUOTE]

W sensie,że moja ? Na poprzedniej stronie są 4 zdjęcia.
Dwa pierwsze to jak wyglądała, a dwa następne to jak wygląda teraz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kocurkotka'] koleżanka wyznaje wiarę tego co jest napisane na opakowaniu :p[/QUOTE]

Kocur, oświeć mnie.
Podaj mi bardziej wiarygodne badania składu karm gotowych niż te które podaje producent. (pomijam "karmy" popularno marketowe)
Producent podając fałszywe dane ryzykuje podkopanie wiarygodności marki, a przez to duże straty finansowe.
Ale jeśli masz jakieś badania składu karm robione w niezależnym ośrodku na podstawie których wysuwasz sugestie o niezgodności składu/dawkowania z etykiet to proszę podziel się z nami, z chęcią się z tym zapoznam.

Edited by Nek
komentarz
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wilczocha']Josera optiness nie jest jakimś suchym shitem. Suchym shitem można nazwać pedegree czy chapi. Ona nie dostaje tylko suchej karmy, ale tez ryz z kurczakiem, makaron z kurczakiem, kości wołowe, marchewkę co drugi dzień. Staram się jej urozmaicać jedzenie.
Ale to już temat zeszedł na żywność. A co do wielkości ona ma 55 cm w kłębie. I nie jest rasowa jest w typie. Co do sierści nie ma puchu jak to inne huskie tylko ma sztywny włos jak u owczarka. Znaczy, nie wiem czy wszystkie huskie maja puch, ale te z którymi sie spotkałam miały taki gładki włos, a Shira ma szorstki taki.[/QUOTE]
no to czemu nie wychodzi na spacery w każdą pogodę? sucha karma nigdy nie będzie świetnym jedzeniem dla psa i lepiej z niej zrezygnować i w ogóle przestawić psa na tylko gotowane albo na BARFa. i ruchu, ruch, ruch i jeszcze raz ruch, żeby zaczęła wyglądać jak pies a nie jak kloc na czterech łapach. a nad weterynarzem też bym się radziła zastanowić, bo jeśli ktoś psa w typie haszczaka nazywa zdrowym, jeśli ten po 8 km spacerku na smyczy ma dosyć no to sorry...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nek']Kocur, Sama polecałaś karmę Josera Optines, by ją dla Shiry kupić, a teraz wyskakujesz że ją wiórkami karmimy. Brita jako producenta też wcześniej polecałaś. Może by tak trochę konsekwencji w swoich opiniach?
[/QUOTE]

Polecałam wam Brit Premium - a wy kupiliście Light <- jak dla mnie paskudztwo nawet pies nie chętnie jadł
Brit jest NAJLEPSZY z najtańszych - sami taką chcieliście
Ale że na tej karmie wasza psinka zbiedniała poleciłam wam Joserę bo sama karmie psy tą karmą i jestem zadowolona

Ale możliwe waszemu psu też nie podpasywała - to nie moja wina i także nie wasza :)
nie każda karma psu podejdzie

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]żeby zaczęła wyglądać jak pies a nie jak kloc na czterech łapach.[/QUOTE]

Czy ktokolwiek zwrócił uwagę na zdjęcia które zapodałam stronę wcześniej ? Są tam 2 zdjęcia jak wyglądała i 2 zdjęcia jak wygląda teraz. Czy wg ciebie dalej wygląda jak kloc ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...