Jump to content
Dogomania

Ubranka dla psów!!!


Bernardyna

Recommended Posts

A ja już zamówiłam u cockermanki ortalionik z podpinką tak na wypadek :razz:
Poza tym byłam właśnie u weta i się pytałam czy można dla Foxiego ubranko czy nie. PAni mi powiedziała, że tak, żeby chronić nerki, poza tym jak jej powiedziałam, że w zimę myję go 4 razy dziennie to powiedziała, że tym bardziej sprawić mu ubranko.

Link to comment
Share on other sites

Zamowilam sobie wlasciwie to Moli ubranko na zime :D troszke inne niz chciala, nawet bardziej troszke :D ale to przynajmniej sie nie bedzie brudzic tak bardzo :D a wiec zamowilam Moli taka derke :D

[IMG]http://photos02.allegro.pl/photos/400x300/253/27/07/253270729[/IMG]

[IMG]http://photos02.allegro.pl/photos/400x300/253/27/07/253270729_1[/IMG]

[IMG]http://photos02.allegro.pl/photos/400x300/253/27/07/253270729_4[/IMG]

Jeszcze wplacic pieniadze i niecierpliwie bedziemy czekac :D Przez ten zakup niestety sie odwlecze zakup nowych szelek :( ale trudno :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Hmm...jak dla mnie,to takie derki dla długowłosych psów kompletnie mijają się z celem - bo i tak łapy i brzuch masz całe mokre i brudne....[/QUOTE]

Moli odwiedza fryzjera na zime :D i o tej porze roku nie jest dlugowlosa :D:D:D myslalam o kombinezonie z nogawkami ale ona ma do tego za krotkie nogi, a zreszta jej przeszkadza jak ma cos na nogach (testowalam ubranka :D)
a po za tym ona nalezy do grupy psow tz niedzwiedzi :D wolala by zime przespac :D nie lubi wychodzic wtedy, wiec nie ma potrzeby byc az tak bardzo zabezpieczona przed zmoknieciem (chodzilo mi o cieplo bardziej) bo jak pada lub jest snieg to musze ja sila wynosic na rekach na zewnatrz, a jak juz laskawie sie wysika to ucieka do domku, paskuda jedna :D

Link to comment
Share on other sites

Moje shih-tzki też chodzą w sweterkach i kombinezonach- kupuję takie modele, żeby brzuszki były maksymalnie zakryte i z wysoką "stójką" pod szyją.
W zimie, jak jest mokry śnieg, nie sposób jest wyjść bez kombinezonu bo się robią ogromne kule przy łapach i na przodzie - pies wygląda jak bałwan i nie może chodzić...A w kombinezonie jest suchy i ciepły.Sweterki mam na "suche" ,zimne dni...
Tak jak tu już było powiedziane wcześniej, swetry służą moim psom jako ochrona nerek a także chronią przed przeziębieniem...
Być może psy prowadzone od początku na "zimnym wychowie" przyzwyczajają się do tego, ale ja nie ryzykowałam.
Szczenięta, tak jak ludzie, rodzą się teraz coraz słabsze i podatne na wszelkie infekcje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Sorki za off - ale ja sie jej nie dziwię,że nie chce wychodzić,skoro ja golisz na zimę :diabloti:[/QUOTE]

hehe :D:D jeszcze jej nie golilam na zime :D to jej pierwsza zima (no w sumie druga, ale poprzedniej zimy byla szczeniakiem :D ma rok dopiero) ale nie obawiaj sie zgole jej tylko siersc na lapkach :) bo teraz ma "sukienke" zrobiona :) ale to sie jeszcze zobaczy, zalezy czy bedzie duzo sniegu czy nie :) niestety ubranko mi jeszcze nie doszlo :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shanti']Proszę bardzo :lol: (jeśli to było do mnie) :evil_lol:

[URL]http://www.mister-d.ru/texts/vikr.jpg[/URL] - kombinezonik z nogawkami[/QUOTE]

Shanti a na jaki rozmiar psa ten wykrój tak mniej więcej? Bo ja kompletny lajkonik jestem w tym i nie mam pojęcia a mam zamiar uszyć:evilbat:

Link to comment
Share on other sites

A może czyjś pies używa bucików?
Bo: w ubiegły weekend byliśmy ze Spykerem w górach-pagórach i ciągle jakieś kolczaste coś wbijało mu się w łapki :shake: Szukałam dzisiaj w necie jakichś fajnych butków... takich bardziej sportowych i z profilowaną podeszwą. A znalazłam głównie jakieś miejskie pantofelki, przecież on w tym nie będzie po górach chodził! :-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Shanti a na jaki rozmiar psa ten wykrój tak mniej więcej? Bo ja kompletny lajkonik jestem w tym i nie mam pojęcia a mam zamiar uszyć:evilbat:[/quote]

Nie szyłam z tego wykroju, ale wydaje mi się, że na dużego. Zauważ, na dole jest napisane, że 1 kratka to 10x10 cm. Wychodziło by mi, że od karku do ogona psa ok. 80 cm. Ale jak pies ma na przykład 40 cm długości, to narysowałabym taki wykrój na kratce 5x5 cm. Najlepiej jeszcze uszyć próbny model z niepotrzebnego materiału i dopasować na psie. Ja posklejałam mój papierowy wykrój taśmą i przymierzałam na mojego. Musiałam trochę zmniejszyć dziurki na łapki, reszta pasowała:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...