Jump to content
Dogomania

Wycofana DONka z Olkusza.ZOSTAJE Z NAMI NA ZAWSZE:-)


madziakato

Recommended Posts

[quote name='epe']
Na opisaną sytuację patrzę tak: TZ w garażu - brama się otwiera, wchodzi ktoś z zewnątrz - obcy! Trzeba bronić - pokażę jaka jestem tu potrzebna! A ponadto kocham ich i nie dam skrzywdzić! A najlepszą formą obrony jest atak!![/QUOTE]
Madziu podpisuję się.
Jej reakcja była zupełnie zrozumiała i nie miała nic wspólnego z agresją.
Gości to pan albo pani może wpuszczać:)

Link to comment
Share on other sites

Adusia nie jest agresywna, nie jest psem, który próbuje dominować- do psiaków też jest uległa. Przychodzi na każde zawołanie, doskonale reaguje na komendy typu- chodź, stój, nie wolno, nie!
Pozwala sobie zabrać zabawkę, usiąść na jej posłaniu, gdy leży- a my chcemy przejść to ona musi się usunąć(i to robi). Nie mamy problemu z odebraniem jej michy; do bagażnika samochodu pozwala się podnieść, żaden z nas się jej nie boi, czy coś w tym stylu. U weta też nie ma żadnych problemów, wszystko pozwala sobie zrobić; trochę gorzej z kąpielą- tzn. wyrywa się i panikuje, i to musimy robić w dwójkę- jedna osoba ją trzyma, a druga myje, ale myślę, ze i to z czasem opanujemy- Ada ma łojotok i niewielkie problemy ze skórą, więc kąpiele w specjalnym szamponie muszą być częstsze niż u reszty.
Jest kochanym poczciwym psem. Jest niechętnie nastawiona do obcych, ale tak poważnie to czym jest ponad miesiąc u nas wobec całego jej życia... Damy radę, ona też;)

Link to comment
Share on other sites

Madzia!
A ja nadal uważam, że pies powinien być nieufny do obcych! Nie agresywny, ale nieufny! To też jest dla jego dobra - łatwiej nauczyć, aby nie brała żadnego jedzenia od obcych!
Ja uważam, że z Adą jest wszystko w porządku! W końcu ONki to psy stróżujące i obronne! Powinnaś się cieszyć, że nie musisz ją szkolić w tym kierunku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Madzia!
A ja nadal uważam, że pies powinien być nieufny do obcych! Nie agresywny, ale nieufny! To też jest dla jego dobra - łatwiej nauczyć, aby nie brała żadnego jedzenia od obcych!
Ja uważam, że z Adą jest wszystko w porządku! W końcu ONki to psy stróżujące i obronne! Powinnaś się cieszyć, że nie musisz ją szkolić w tym kierunku.[/QUOTE]Myślę, że jak zwykle masz rację. Ada to super babka, jak tylko ogarnę nowy tel. obiecuje zdjęcia:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Madzia!
Mam porównanie, bo aktualny mój Krystian - ten w avatarku - kocha wszystkich bez rozsądku. Nawet tzw. pijanych lumpów! Wszystko co na dwóch nogach trzeba zaczepić i żądać głasków.
Uważam, że to wada. Wolałam zachowanie mojej Zuzy - właśnie takie lekko nieufne. Zawsze jakby gotowa do obrony.
Nie wierzę, że Krystian mógłby mnie bronić - raczej uciekłby. Znam taki przypadek z mojego osiedla - facet wracał z psem / brodacz monachijski, albo terier rosyjski/ i stanął w obronie zaczepianej wulgarnie dziewczyny. Chłopaków było kilku i rzucili się na faceta. A pies? Pies uciekł!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja tez uwazam, ze pies powinien byc odwazny. To zaleta , nie wada.
Mam porownanie mojej poprzedniej Onki do tej, ktorą mam aktualnie. Obie kocham ( kochałam) tak samo ! Ale z Lorą
[*] nie był mi straszny spacer w najczarniejsza noc ! Mogłabym obawiac sie co najwyzej o zdrowie i zycie ew. napastnika.;)
A z Janka wolę nie ryzykowac, bo na pewno w obliczu zagrozenia, by zwiała.:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Komentarz do zdjęcia- Kama to sunia ON, która została zabrana od faceta koło Zawiercia, który ją znalazł. W tym czasie w necie było moje ogł. o zaginionej Once, którą "zgubił" nasz hycel... Pan odpowiedział na nie, dzwoniąc do mnie, gdy pojechałam tam, okazało się, ze to nie ta suczka, której szukam, ale...Pan nie chciał jej i powiedział, ze ją wyrzuci...(przy głównej drodze). Zabrałam więc ją do siebie. U mnie psiak miał krwawą biegunkę, wymioty ... Jeździliśmy do weta, pies został ustabilizowany...Po jakimś czasie odezwała się właścicielka Kamy. Iza , bacząc na stan psa, nie chciała jej oddać... Mnie nie dawało to spokoju, były łzy Pani Kamy , czarna rozpacz... W listopadzie suka miała szczeniaki i tym tłumaczony był średnio dobry stan psa. Pojechałam do nich, porozmawiałam, obejrzałam wszystko... Widziałam ich uczucie do psa... pokazywali zdjęcia rodzinne z psem itp.
Moja decyzja była taka, że pies wraca- podpisali Umowe o sterylce, którą też zrobili i przebiegła bez komplikacji... Dzisiaj się dowiedziałam, ze Kamy już nie ma...Źle się czuła od 2 m-cy , myśleli że "przejdzie"...
:-( PRZEPRASZAM CIĘ PSINO I CIEBIE IZA TEŻ, MIAŁAŚ RACJĘ....:-(

Link to comment
Share on other sites

Musiałem to piękne zdjęcie Ady zamieścić ;) Bez pytania Madziakato o zgodę :eviltong:

[url=http://up.programosy.pl/foto/1534774_680087908729110_7781866317720304766_o.jpg][img]http://up.programosy.pl/foto/1534774_680087908729110_7781866317720304766_o.jpg[/img][/url]

Link to comment
Share on other sites

;)

[url=http://up.programosy.pl/foto/10447130_680088835395684_2928610581001859238_n.jpg][img]http://up.programosy.pl/foto/10447130_680088835395684_2928610581001859238_n.jpg[/img][/url]

[url=http://up.programosy.pl/foto/10298110_680089178728983_3233056154847519386_o.jpg][img]http://up.programosy.pl/foto/10298110_680089178728983_3233056154847519386_o.jpg[/img][/url]

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że zdjęcie nie na temat, ale...musiałam!:evil_lol:
W końcu z powodu Łapka poznałyśmy się z dziewczynami!
Wolf, dzięki, nie wiedziałam, ze to takie proste, wielu poległo podczas prób nauczenia mnie wklejania zdjęć na dogo, a tu proszę, udało się:multi:

Link to comment
Share on other sites

Dotarłam na wątek.

Madziu, ale Ty masz wspaniałe, piękne, radosne psiaki:loveu:

Cała trójka wygrała los na loterii!!!

A Adusia nie do poznania:lol: Uratowałaś jej życie.

Czy pozostała dwójka ma wątki na dogo.

Chętnie bym poznała ich historię.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...