Jump to content
Dogomania

AGILITY w Warszawie i okolicach


aguchna

Recommended Posts

Ja też jestem zachwycona zajęciami w "Forcie" to naprawdę wielka frajda dla mnie i mojej suńki :D

Cześć Aniu! :D Widzę że Ciebie też tu przywiało i to daaaawno temu ;)

A nawiązując do agility, to ja też nie myślałam, że Draka będzie taka zadowolona. Myślałam że w pierwszej kolejności będzie się bała psów. A tymczasem, chyba nie jest źle. Wprawdzie ma problemy z koncentracją, ale chyba robimy jakieś postępy. Prawda, Panie Instruktorze??? 8) :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć jesteśmy właścicielami bardzo ruchliwego i lubiącego pracę dogo canario. Chcemy spróbować z nim tou agility ale narazie bez kursu.Moze wiecie gdzie jest taki tor ogólnodostępny za odpłatnością.Za informację bardzo dziekujemy.Interesuje nas Warszawa i okolice najchętniej Praga,Zacisze,Marki,Legionowo tzn wszystko po tej stronie Wisły.
Myślę, że możesz przyjechać "spróbować tor" u nas, w Cavano. Trenujemy na Mokotowie w soboty i niedziele, chociaż w najbliższy weekend będzie chyba przerwa na wystawę...
Link to comment
Share on other sites

Cześć jesteśmy właścicielami bardzo ruchliwego i lubiącego pracę dogo canario. Chcemy spróbować z nim tou agility ale narazie bez kursu.Moze wiecie gdzie jest taki tor ogólnodostępny za odpłatnością.
Wybacz, ale Cię nie rozumiem :-?

Szukasz toru agility, chcesz płacić na ćwiczenie na nim, ale nie chcesz iść na kurs? To co, chcesz skakać sama? Bez instruktora?

Jesli tak, to uważam, że to zły pomysł. Poza tym takich torów nie ma.

Bez względu na to gdzie Cie zawieje, to musisz robić to pod okiem kogoś, kto się na tym zna.

Po praskiej stronie Wisły jest tylko jeden ośrodek, ale w okolicach Otwocka. Obawiam się, że to dla Ciebie zbyt daleko. Jeśli mieszkasz w okolicach Marek, to może okazać się, że lepiej przejechać mostem i poszukac czegoś po lewej stronie Królowej Polskich Rzek.

Namiary na wszystkie warszawskie ośrodki agility znajdziesz na www.fort.w.pl

Link to comment
Share on other sites

Interesuje nas Warszawa i okolice najchętniej Praga,Zacisze,Marki,Legionowo tzn wszystko po tej stronie Wisły.
Myślę, że możesz przyjechać "spróbować tor" u nas, w Cavano. Trenujemy na Mokotowie...Urodziłem się i wychowałem na Pradze, ale nie wiedziałem, że Mokotów jest po tej samej stronie Wisły :o
Link to comment
Share on other sites

Interesuje nas Warszawa i okolice najchętniej Praga,Zacisze,Marki,Legionowo tzn wszystko po tej stronie Wisły.
Myślę, że możesz przyjechać "spróbować tor" u nas, w Cavano. Trenujemy na Mokotowie...Urodziłem się i wychowałem na Pradze, ale nie wiedziałem, że Mokotów jest po tej samej stronie Wisły :oRobull, to przeczytaj cytat od klekotki raz jeszcze, zwracając szczególną uwagę na słowo "najchętniej". :lol: . Mokotów raczej klasyfikuje się jako "Warszawa i okolice". :wink:

klekotki, stronkę Cavano znajdziesz tutaj i oczywiście wypróbowałabyś u nas tor pod okiem instruktora. Jeszcze raz serdecznie zapraszam. Mamy już u nas osoby z Twojej strony Wisły :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Cześć jesteśmy właścicielami bardzo ruchliwego i lubiącego pracę dogo canario. Chcemy spróbować z nim tou agility ale narazie bez kursu.Moze wiecie gdzie jest taki tor ogólnodostępny za odpłatnością.
Wybacz, ale Cię nie rozumiem :-?

Szukasz toru agility, chcesz płacić na ćwiczenie na nim, ale nie chcesz iść na kurs? To co, chcesz skakać sama? Bez instruktora?

Jesli tak, to uważam, że to zły pomysł. Poza tym takich torów nie ma.

Bez względu na to gdzie Cie zawieje, to musisz robić to pod okiem kogoś, kto się na tym zna.

Zgadzam się w 100%. Ja z Draką przez parę miesięcy "ćwiczyłam", a raczej bawiłam się na torze sama, nie mając o tym bladego pojęcia. Chodziłam tam z Draką wyłącznie dla zabawy-bo lubiła skakać... Dopiero po jakimś czasie wpadłam na genialny pomysł żeby zapisać się na kurs. Teraz pewnie sporo czasu zajmie mi wybijanie Drace z głowy takich głupot jak zeskakiwanie z kładki przed dotknięciem strefy kontaktu i zeskakiwanie z huśtawki zanim ta dotknie ziemi. Tak że nie warto kombinować samemu, bo można narobić wiele złego. Lepiej od razu "oddać się" ;) w ręce specjalistów.

PS: Laski też są po tej samej stronie Wisły (teoretycznie niepożądanej dla klekotki) co Mokotów ;) i właśnie z Mokotowa śmigam tam co tydzień... I tak będzie chyba dopóki nas stamtąd nie wywalą ;) Po prostu jak ktoś znajdzie dobrą szkołę i ma jak tam dojechać, to odległość jest sprawą drugorzędną...

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się w 100%. Ja z Draką przez parę miesięcy "ćwiczyłam", a raczej bawiłam się na torze sama, nie mając o tym bladego pojęcia. Chodziłam tam z Draką wyłącznie dla zabawy-bo lubiła skakać... Dopiero po jakimś czasie wpadłam na genialny pomysł żeby zapisać się na kurs. Teraz pewnie sporo czasu zajmie mi wybijanie Drace z głowy takich głupot jak zeskakiwanie z kładki przed dotknięciem strefy kontaktu i zeskakiwanie z huśtawki zanim ta dotknie ziemi.
Tak, tylko że

1. klekotki pisał(a?), że chce spróbować, a nie że chce ćwiczyć przez długi czas na własną rękę.

2. Ja jej proponuję spróbowanie pod okiem instruktora.

Osobiście nie zapisałabym się na żaden kurs, agility ani czegokolwiek innego, bez uprzedniego zobaczenia, o co w tym dokładnie chodzi. Więc bardzo dobrze rozumiem prośbę klekotki i oferuję rozwiązanie, które chyba powinno ją zadowolić (choć lokalizalizacja pewnie zadowoli mniej, ale na to niestety nie mam wpływu).

Link to comment
Share on other sites

Dobrze dobrze, spokojnie... ;) Przecież ja nie mówię że od razu musi sie zapisywać na kurs, na 3 poziomy zaawansowania i przy okazji na najbliższe zawody ;) To chyba normalne że najpierw przychodzi się z psem, patrzy jak to wygląda, próbuje pokonać parę przeszkód pod okiem instruktora i obserwuje co na to powie pies. Każdy normalny klub najpierw mówi "przyjdź i zobacz, a potem się ew. zapiszesz i kiedyśtam zapłacisz", a nie "płać, płać, płać, a potem zobaczymy" ;)

Link to comment
Share on other sites

Interesuje nas Warszawa i okolice najchętniej Praga,Zacisze,Marki,Legionowo tzn wszystko po tej stronie Wisły.
Myślę, że możesz przyjechać "spróbować tor" u nas, w Cavano. Trenujemy na Mokotowie...Urodziłem się i wychowałem na Pradze, ale nie wiedziałem, że Mokotów jest po tej samej stronie Wisły :oRobull, to przeczytaj cytat od klekotki raz jeszcze, zwracając szczególną uwagę na słowo "najchętniej". :lol: . Mokotów raczej klasyfikuje się jako "Warszawa i okolice". :wink: Zalesie Górne również 8) Tylko czy aby na pewno o to chodziło pytającemu :-?

Flaire, to przeczytaj cytat od klekotki raz jeszcze, zwracając szczególną uwagę na zwrot: "wszystko po tej stronie Wisły". Słowo "najchętniej" dotyczyło wymienionych dzielnic prawobrzeżnej Warszawy (Praga, Zacisze, Marki, Legionowo), z czego wynika, że może to być również Żerań, Targówek, Bródno, Ząbki, itp.

klekotki, czy mam rację?

Link to comment
Share on other sites

Słowo "najchętniej" dotyczyło wymienionych dzielnic prawobrzeżnej Warszawy (Praga, Zacisze, Marki, Legionowo), z czego wynika, że może to być również Żerań, Targówek, Bródno, Ząbki, itp.
Robull, absolutnie się z Tobą zgadzam, ale to również znaczy, że Mokotów jej również może odpowiadać, bo to też Warszawa i okolice, choć wolałaby ("najchętniej") coś prawobrzeżnego. Czyli posumowując,

1. klekotki pisze, że szuka toru "w Warszawie i okolicach", "najchętniej" po prawej stronie Wisły

2. ja na to, że mamy tor w Warszawie, na Mokotowie (co prawda nie po prawej stronie, ale ona nie pisała, że musi być po prawej, tylko że "najchętniej" po prawej - dlatego od razu napisałam, że nasz jest na Mokotowie)

3. A Ty na to, że Mokotów nie jest na Pradze.

Więc ciągle nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi. :niewiem:

Czy uważasz, że jak ktoś szuka "w Warszawie i okolicach, najchętniej z prawej strony Wisły", a my jesteśmy z lewej, to nie mamy co odpisywać? Czy co? Naprawdę nie rozumiem - przecież chciałam jej tylko pomóc. Jeżeli Mokotów jej nie odpowiada, to może sama zdecydować. Ale Mokotów w moim przekonaniu klasyfikuje się jako Warszawa i okolice, w odróżnieniu od, np. Krakowa, więc się zgłosiłam.

Link to comment
Share on other sites

1. klekotki pisze, że szuka toru "w Warszawie i okolicach"
Flaire, bo taki jest temat topiku :D
"najchętniej" po prawej stronie Wisły
Flaire, proszę nie przekręcaj jej słów. Klekotki napisała, że najchętniej Praga, Zacisze, Marki, Legionowo
Czy uważasz, że jak ktoś szuka "w Warszawie i okolicach, najchętniej z prawej strony Wisły"...
I znów przekręciłaś. Było: "wszystko po tej stronie Wisły". Chidziło oczywiście o Pragę.
Link to comment
Share on other sites

Robull, no może przekręcam, więc cytuję tutaj jeszcze raz, żeby każdy mógł sam zdecydować, oki?

Interesuje nas Warszawa i okolice najchętniej Praga,Zacisze,Marki,Legionowo tzn wszystko po tej stronie Wisły.

Mój polski jest kiepski, ale dla mnie to

Interesuje nas Warszawa i okolice

znaczy, że między innymi Mokotów ją interesuje, bo Mokotów to Warszawa i okolice, a to

najchętniej Praga,Zacisze,Marki,Legionowo tzn wszystko po tej stronie Wisły.

znaczy, że wolałaby "Pragę, Zacisze, Marki, Legionowo tzn wszystko po tej stronie Wisły" od Mokotowa.

Ale ciągle nie rozumiem, o co Ci chodzi. Wytłumaczysz???

Link to comment
Share on other sites

Interesuje nas Warszawa i okolice najchętniej Praga,Zacisze,Marki,Legionowo tzn wszystko po tej stronie Wisły.

Mój polski jest kiepski, ale dla mnie to

Interesuje nas Warszawa i okolice

znaczy, że między innymi Mokotów ją interesuje, bo Mokotów to Warszawa i okolice

Zalesie Górne też 8)
najchętniej Praga,Zacisze,Marki,Legionowo tzn wszystko po tej stronie Wisły.

znaczy, że wolałaby "Pragę, Zacisze, Marki, Legionowo tzn wszystko po tej stronie Wisły" od Mokotowa.

To znaczy wyłącznie, ze chce tylko Pragę i jej okolice.
Ale ciągle nie rozumiem, o co Ci chodzi. Wytłumaczysz???
Przecież juz wyjaśniłem, że moim zdaniem chyba źle zrozumiałas pytanie :-?

Flaire, coś mi przyszło przy okazji tej dyskusji do głowy. Czy nie uważasz, że to fajnie, gdy osoba szukająca toru agility w Warszawie precyzuje w jakiej ma być części miasta? Zobacz jak jest w innych miastach lub nawet województwach... Nie raz mieliśmy juz pytania w stylu: Gdzie w Poznaniu? Gdzie w Olsztynie? Gdzie w Bydgoszczy? Gdzie na Śląsku? itp

Ciekawe czy się doczekamy pytania: Gdzie na Marszałkowskiej? :D

Link to comment
Share on other sites

To znaczy wyłącznie, ze chce tylko Pragę i jej okolice.
Okay, to rozumiem o co Ci chodzi, tylko nie zgadzam z Twoją interpretacją tego postu. Jednakże mój j. polski jest tylko na poziomie szkoły podstawowej, a jak dotąd konsultowałam się na ten temat poza Tobą tylko z jedną osobą, która nie była polonistą. Jutro skonsultuję się z polonistą to będę wiedziała na pewno.

A co do reszty to może i precyzuje w jakiej części miasta, ale nie znajduje, więc nie ma się jeszcze czym cieszyć. :(

Link to comment
Share on other sites

A co do reszty to może i precyzuje w jakiej części miasta, ale nie znajduje, więc nie ma się jeszcze czym cieszyć. :(
Jest :D Bo chodzi o wymagania, świadomość... pytającego, no i o fakt, ze po tamtej stronie Wisły jednak jest gdzie poskakać na agility :P
Link to comment
Share on other sites

Jezu, ale Wy się kochacie :-) Jak skończycie tę cudowną wymianę zdań, to klekotki już dawno będzie po skończonym kursie... ;)

A tak na marginesie... Jest jakaś szkoła, która ma zajęcia niedaleko któregoś z mostów, po "tamtej" stronie Wisły. Tak mi się przynajmniej wydaje...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam :)

to ja jeszcze dodam do listy ośrodków, gdzie można i bawić sie i trenować agility - szkołę Baritus, prowadzoną przez Kamila i Gosię Kędziorków. Oprócz agility prowadzą "standardowe" szkolenia z posłuszeństwa i obrony - klikerowe. Tor mają ustawiony na terenie lotniska Bemowo w Warszawie, na przeciwko Carrefoura. Z moimi dwiema bokserkami własnie tam się szkolę. Starsza skończyła u nich PT i zaczęła nawet skikać po torze - miała już ukształtowaną kładkę i tunel, skakanie przez przeszkody jak każdy inny bokser we krwi :) niestety jej choroba przerwała nam czasowo zabawę. Na razie młodszą zołzę prowadzam na PT - i poźniej zdecydujemy co dalej: agility czy obrona - zależy co suce będzie bardziej leżało:) Niestety szkoła nie ma strony www ale zawsze mozna przyjść na zajęcia i popatrzec jak są prowadzone oraz porozmawiać. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, ewakuują sie do domu około godziny 16stej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...