Jump to content
Dogomania

Kosmicznego psa przygód kilka...


ewaal1982

Recommended Posts

my robiliśmy rtg, to jest pierwszy krok do diagnozy, wprowadź suplementy na stawy my podajemy obecnie glukozaminę ale jest cała masa suple w aptekach i nie są to aż takie koszta, możesz galatetę mu gotować z kurzych łapek, z kości cielęcych (najwięcej kleiku) świńskich czy podawać chrząski

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 409
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='agutka']my robiliśmy rtg, to jest pierwszy krok do diagnozy, wprowadź suplementy na stawy my podajemy obecnie glukozaminę ale jest cała masa suple w aptekach i nie są to aż takie koszta, możesz galatetę mu gotować z kurzych łapek, z kości cielęcych (najwięcej kleiku) świńskich czy podawać chrząski[/QUOTE]

Dostał receptę, wet go macał, pytał co i jak.
Powiedział ,że z objawów wynika, że to reumatyzm i to raczej faza nr 1, że ta gorsza faza jest wtedy, kiedy pies już po bieganiu i aktywnym ruchu kuleje i czuje się gorzej. U Kosmosa zdarzają się przed deszczem kulawizny obu tylnych łap po spaniu, czyli po spoczynku. Dostał receptę na coś, ale babka w aptece dała nam opokan, mówiąc ,że to jest to samo a tabletka łatwiejsza do podziału. Kosmos ma 1/4 tablety brać

Link to comment
Share on other sites

Zadziwia mnie zawsze ten reuamtyzm u młodych psów, ale widzę że to nie są pojedyncze przypadki. Znam sukę która w bardzo młodym wieku przestała praktycznie chodzić, choć u niej to była podobno kwestia że babka jej stawów wcale nie chroniła - zimą pływała w lodowatej wodzie, miała wysiłek ponad swoje możliwości, nie dostawała żadnych suplementów itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Zadziwia mnie zawsze ten reuamtyzm u młodych psów....[/QUOTE]

Jak mnie zadziwił Kosmiczny reumatyzm:shake:
Mam dbać, żeby nie chodził mokry, żeby wycierać natychmiast po spacerze, ma brać te suplementy.To się u Kosmatego wydarzyło dwa razy, odkąd jest u mnie. Po tabsach i dbaniu o te sprawy, nie powinno się nic dziać.Zdjęcie mamy w planach tak czy siak. A wet powiedział, ze się zdarza reumatyzm u szczeniaków, psiaków przed pierwszym rokiem życia.Wystarczy, że w fatalnych warunkach się urodzi i jest przez ten okres niemowlęctwa, albo później.

Link to comment
Share on other sites

ewaal, musiałam zgooglować "ingardeny", wnioskuję, że chodzi o weta, nie mam najmniejszego doświadczenia i od Ciebie słyszę pierwszy raz ;)

a agutka, może i to był głupi jaś, wiem, że była atropina i coś jeszcze. nie do końca znam różnicę między narkozą a głupim jasiem, myślałam, że na głupim pies jest tylko taki otępiały i spokojny, a narkoza usypia całkiem (Pat zasnął, miał otwarte oczy).

Link to comment
Share on other sites

Super, że wyniki nie wykazały nic poważnego. A reumatyzm też mnie zawsze zadziwia, no cóż, na wiele rzeczy nie mamy wpływu, decydując się na psa z odzysku. Dobrze, że Kosmos ma Ciebie :).

Wspaniałe te fotki, K. zawsze taki pogodny :loveu:

Link to comment
Share on other sites

opokan też wilk dostawał ;) ale wprowadź przekąski które napisałam w nich jest naturalny kolagen wspomagający maź stawową ;) Sagat pierwszy raz zakulał jak miał 3 miesiące i to akurat nie było sprawą złego żywienia ani przeciążenia po prostu czasem jest problem innej przyczyny

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...