Jump to content
Dogomania

Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków


marta1624

Recommended Posts

Moja sucz ma konia w suchych bobkach i kręci nosem jak ma je jeść :/ Ale wystarczy nie dać jej nic innego i za 2-3 podejściem zjada, bo już taka głodna, a pańcia nic innego nie chce dać :D Za to czyste suszone mięso z konia jej smakuje :mad: :)

Przymierzam się też do dzika, ale nie wiem czy znajdę worek 4kg, bo 12kg to za dużo :(

a czym karmisz Torkę ???

Link to comment
Share on other sites

a czym karmisz Torkę ???

 

Na co dzień barf'em, ale raz na kilka dni dostaje suche, bo lubimy wypady pod namiot, a wtedy ciężko z przechowywaniem surowego :/

Więc przyzwyczajam ją do tego, że czasem trzeba zjeść suche bobki/puszkę. No ale oczywiście ona kręci nosem na suche :mad:

Zresztą, nawet za szczylka nie lubiła suchego i musiałam jej dosmaczać, żeby zjadła. A ja też nie jestem zwolennikiem karmienia suchym, więc u nas naprawdę jest to tylko czasami w misce ;)

Link to comment
Share on other sites

Kupuję mięso w normalnym sklepie. Najczęściej takie z końcem terminu przydatności. Potem porcjuję i do zamrażarki ;)

Jedyne co dodaję, to olej z łososia i skorupki z jajek. Kiedyś dawałam algi, ale jakoś przestałam :P

Jajko dostaje 2-3x w tygodniu, czasem rzadziej jak zapomnę :/ Nabiał, tylko jak mi się przypomni.

Warzyw/owoców też nie daję regularnie. Czasem dostaje co tydzień, jak zrobię zapas papki z podrobów+warzywa/owoce, a czasem i miesiąc warzyw nie widzi :D

Link to comment
Share on other sites

Kupuję mięso w normalnym sklepie. Najczęściej takie z końcem terminu przydatności. Potem porcjuję i do zamrażarki ;)

Jedyne co dodaję, to olej z łososia i skorupki z jajek. Kiedyś dawałam algi, ale jakoś przestałam :P

Jajko dostaje 2-3x w tygodniu, czasem rzadziej jak zapomnę :/ Nabiał, tylko jak mi się przypomni.

Warzyw/owoców też nie daję regularnie. Czasem dostaje co tydzień, jak zrobię zapas papki z podrobów+warzywa/owoce, a czasem i miesiąc warzyw nie widzi :D

i żyje heheh, kończy mi się karma, może wrócę do barfa...

Link to comment
Share on other sites

Madzia za to Cię lubię, za normalność. Jak ja słyszę takie frazesy ile tam pies powinien czegoś zjeść, jak srać za przeproszeniem , ile fosforu przyswoić a ile potasu, to włosy dęba mi stają. Kto tak liczy żarcie np. dzieciom . 

 

Dziękuję :*

Ja się na początku srałam z proporcjami, różnorodnością itp. Ale doszłam do wniosku, że dzikie psowate same sobie radzą. Żaden człowiek im nie podtyka pod nos jakiś suplementów itp. i mają się lepiej niż pies domowy.

Torka, jedyne co zauważyłam, to w okresie późnego lata/wczesnej jesieni, zajada kukurydzę prosto z pola :) Czyli kukurydza też jest potrzebna psu :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję :*

Ja się na początku srałam z proporcjami, różnorodnością itp. Ale doszłam do wniosku, że dzikie psowate same sobie radzą. Żaden człowiek im nie podtyka pod nos jakiś suplementów itp. i mają się lepiej niż pies domowy.

Torka, jedyne co zauważyłam, to w okresie późnego lata/wczesnej jesieni, zajada kukurydzę prosto z pola :) Czyli kukurydza też jest potrzebna psu :)

będziesz mi w paczkach wysyłała :P

Link to comment
Share on other sites

U mnie warzyw i owoców wcale nie je :) Tylko jajko mniej więcej 2 razy w tygodniu (chyba że zapomnę...), nabiał z raz w miesiącu. A z suplementów olej z łososia, algi i drożdże. Mięso kupuję zazwyczaj w sklepie "dla ludzi", teraz na darmowej dostawie wzięłam z aspolu konia i łososia ;) A co do porcji... Na początku wszystko przeliczałam, teraz daję porcję ok.500g ale ile kości a ile mięsa nie obliczam :)

Link to comment
Share on other sites

U mnie dzik jest nie jadalny, u żadnego psa. I nawet głodówka nie pomaga.

 

Moje suchą karmę uwielbiają. Jak w misce to zjedzą każdą, ale jako smaczki to już z tej wyższej półki, bo gorszymi potrafi Gandi gardzić, ale on ogólnie jedzenie ma w poszanowaniu...

 

Ja nigdy nie podawałam supli i czas zacząć je podawać... już zakupiłam algi, drożdże i dziką różę, została mi hemo do kupienia. Ale zastanawiam się nad podawaniem co 2 dni... i tłuszcz to koniecznie zwierzęcy.

Ale też nie liczę nigdy stosunku kości do mięsa, dostają to co uda mi się kupić, tyle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...