Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

Mogę do niego napisać, wytłumaczyć.
Ale nie sądzę, żeby to coś dało
Skoro bierze za nie jakąś kasę, wciska ludziom kit, że to dalmatyńczyk - wybacz, ale moim zdaniem nie jest to uczciwe.
Facet chce się pozbyć problemu, a nie myśli wcale o tym, żeby psiak miał dobrze itp.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On pewnie by je oddał chyba nawet darmo,bo to nie żadne tzw rasowce.Podam Ci przykład identycznego działania tu na dogo dział przygarnę psa.Ktoś pisze,że szuka psa o określonych cechach,a ci którzy mają u siebie pieski wklejają ich zdjęcia choć w niczym nie przypominają one poszukiwanego psiaka.Dlaczego? bo może komuś się spodoba i właśnie ten psiak znajdzie dom.Zaznaczam,że tu na dogo dba się o psy,a tam ktoś jedynie chce się ich pozbyć.Ale chyba lepiej w ten sposób niż wyrzucając je do lasu.Trudno to ocenić ,bo ocena jest negatywna,ale ja jedynie staram się zrozumieć motywy jakie tym kimś kierowały.Dlatego go nie potempiam ,a jedynie życzę mu aby szczeniaki znalazły dobre domy,a on w przyszłości nie dopuścił do podobnmej sytuacji.Ludzie naprawdę nie zdają sobie z tego sprawy jak ogromna ilość psów nie ma domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']A co miał napisać?Kundelki po dalmatynce?Myślisz,że znalazłby nabywców(czytaj wybawców)od kłopotu.Naprawdę, postawa prazentowana tu przez co niektórych(wyśmiewanie, agresja)do niczego dobrego nie doprowadzi.Ja czasem uwalniam ludzi od kłopotu biorąc takie nieszczęsne zwierzaki i szukając im domu.Wtedy przeprowadzam rozmowę na temat zwierzęcej antykoncepcji.Daje skutki uwierzcie.Wielu ludzi dziękuje ,że się ich uświadomiło.Nie zawsze sterylizują ale kotkom podają tabletki ,a suczką dają zastrzyki(sterylizacja to jednak dla niektórych spory jednorazowy wydatek).[/quote]
No to fajnie radzisz:crazyeye::crazyeye::crazyeye:, antykoncepcja w szybszym lub późniejszym czasie doprowadza u suk do ropomacicza,potwierdzone klinicznie:shake::shake: a leczenie ropomacicza jest o wiele droższe niż jednorazowa sterylka, jeśli w porę jest zauważona i rozpoznana inaczej kończy się śmiercią psa, nie no ręce mi opadły :-(

Link to comment
Share on other sites

Mówię ludziom o różnych sposobach dobrze jeśli posłuchają i zastosują choćby jakikolwiek.Sterylka nie jest tania.Mało to suk wychodzi z DT bez tego zabiegu?Ja też uważam ,że sterylizacja wychodzi najtaniej i jest w 100% antykoncepcyjna,ale niech stosują nawet tą antykoncepcję gorszą byleby nie było tylu psich nieszczęść.Lepsze to niż twoja święta obraza.

Link to comment
Share on other sites

Piszesz o zastrzykach hormonalnych???tragedia!!!moja suka miała wstępne ropomacicze jak się okazało podczas sterylki od leków hormonalnych. Suka po zastrzykach prędzej czy później wyląduje na stole i ta operacja gwarantuję Ci, że będzie o wiele droższa od zabiegu sterylizacji!więc lepiej wytłumaczyć człowiekowi i tą kwestię, żeby zdecydował się na sterylkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']Odpowiem Ci tak czy to ogłoszenie zwróciłoby czyjąkolwiek uwagę gdyby on (ona)napisał szczeniaki dalmatyńczyki cena 200 zł lub kundelki po dalmatynce cena 20 zł.[/quote]

W pierwszym wariancie zwrociloby moja uwage, pomyslalabym, ze skoro rasowe pieski takie tanie to 'o cos musi chodzic' np. ze to pseudo (niewazne, czy handlarz, regularny rozmnazacz, czy 'bardzo pomyslowy' wlasciciel nierasowej suczki) - a wiec pieski nierasowe. Po obejrzeniu zdjec byloby to jasne jak slonce. Jesli szukalabym akurat pieska w typie dalmata nie zwrocilabym sie do tego pana, nie dlatego ze 'cena taka wysoka' ale dlatego, ze skoro pan potrafi oszukiwac przez net to balabym sie ze mnie tez jakos oszuka, ze cos bedzie z pieskiem nie tak, a przeciez moge takiego pieska w schronisku poszukac i nie musze nikomu kabzy nabijac.

Moglabym tez pomyslec, ze moze pieski rasowe, ale 'takie tanie' bo np maja juz pol roku, rok, a hodowca ma poprostu trudnosci ze znalezieniem dobrych domkow i dlatego taka zachecajaca cena. Po obejrzeniu zdjec byloby jasne ze to nie dalmaty tylko mixy, i niezaleznie od tego czy akurat szukalabym rasowca czy w typie, to nie zwrocilabym sie do tej osoby jesli juz na wstepie oszukuje. Powody jak wyzej.

Jesli widze 'kundelki po dalmatynce cena 20zl' to pomyslalabym: szkoda ze nie dopilnowal, ale przynajmniej jest uczciwy. Nie nazwalabym takiej osoby pseudohodowca napewno. Zdjecia pieskow niczym nie 'zaskakuja' w tym wypadku. Jesli akurat szukalabym pieska w typie dalmata to napewno zwrocilabym sie do tego pana. ;)

Tak wiec, to co rozumiem, to to, ze ogloszenie wyglada na probe oszustwa przyszlych nabywcow. Dla mnie tyle wystarczy, nie lubie ludzi ktorzy oszukuja, nie wazne za jaka cene.

Nie komentowalam tego, ze radzisz ludziom zastrzyki jako alternatywe sterylki, ale zgadzam sie z przedmowczyniami. Fajnie, ze rozmawiasz z ludzmi, ale jesli nie masz wyksztalcenia medycznego to kieruj ich do weta zeby im przedstawil za i przeciw, a nie sugeruj wyjscia ktorych moga pozniej zalowac... ;)

Link to comment
Share on other sites

Odpowiem Ci tak ogłoszeń sprzedam Yorka cena 700-800 zł jest mas dawaj linka tu na tym wątku do nich wszystkich to na pewno pseudohodowle.Dalmatyńczyk za 200zł to normalna cena dla tej tzw rasy za jamnika chcą od 100zł do 300zł za beagle od 450 zł do 700zł(pisze tu o psach bez papierów).Naprawdę ten ktoś chciał zwrócić uwagę.Co do metod antykoncepcji to pisałem,że o niej mówię nie tylko o tabletkach ,zastrzykach ale i o sterylizacji.Jak ktoś się już zdecyduje na jakąkolwiek i tak trafi do weta i to on już jest od tego by mu wszystko dokładnie wytłumaczyć. I kończę już tą jałowę dysakusję.

Link to comment
Share on other sites

No to może i ja włączę się do rozmowy.

[B]Meiram[/B] - Kupiłaś psiaka z pseudohodowli, trudno. Dbaj o niego, troszcz się, kochaj go. Nikt nie każe Ci oddawać psa tylko dlatego że jest bez rodowodu. Co się stało to się nie odstanie. Chodzi tylko o to, żebyś zrozumiała, i przemyślała sobie, że wspieranie pseudo nie jest najlepszym rozwiązaniem.
Ja też kupiłam psa z pseudo, psa 'w typie yorka', czy jak wolisz - kundla. Ale to jest najukochańszy kundel na świecie, i nie zamieniłabym go na żadnego innego. Jednak po przeczytaniu różnych wątków na Dogomanii zrozumiałam, że nakręciłam biznes 'hodoffcy'. Dlatego jeśli kiedyś będę kupowała psa, to na 100% z rodowodem, lub ze schroniska (bardziej skłaniam się ku drugiej opcji, ale nawet pełnoletnia jeszcze nie jestem, więc na razie mogę sobie tylko gdybać...).

Wielu Dogomaniaków stara się ratować psy, zapewnić im lepszy byt. Wiele osób jest wolontariuszami w schroniskach, niektórzy biorą psy na DT, wydają swoje pieniądze (i to nie małe) na leczenie, szczepienia, itd., tylko po to żeby pies miał kochający dom. Tylko i aż po to. Jak już znajdą temu psiakowi dom, czują wielką radość! Ale ta radość trwa krótko, bo wchodzą w wątek taki jak ten. Wyciągnęli jednego psa ze schronu, ale wiedzą że zaraz trafi do niego 3 następne. Dlaczego? Ano dlatego, że ktoś wziął psa z pseudo, i jeszcze nie widzi w tym nic złego. Starają się uświadomić tą osobę, ale to nie przynosi rezultatów. Ja po części rozumiem to 'naskakiwanie' niektórych, ponieważ codziennie dochodzą nowe osoby, i tołkując to po raz n-ty traci się cierpliwość. Nie mówię że będziesz rozmnażała swoją sunię, nie mówię że wszyscy tak robią, ale niestety ktoś to musi robić, skoro do schronisk trafia tyle psów!

Rozumiem też ciebie, może miałaś jakieś wątpliwości, może nie wiedziałaś, ale proszę, przeczytaj co tak naprawdę daje ten papierek, jakim jest rodowód. Poczytaj o akcji R=R (rasowy=rodowodowy). Przejrzyj również fotoblogi, galerie, tam nie jeden psiak jest ze schroniska właśnie! I co: jakoś jeszcze żaden nie zagryzł swojego właściciela :lol: Są kochanymi, wiernymi psami!
Przemyśl to jeszcze raz, na spokojnie. ;)

[I][SIZE=1]Jeśli w którymś miejscu źle napisałam, to proszę mnie poprawić. Nie znam się jeszcze na wszystkim, więc mogłam coś palnąć :oops:[/SIZE][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aina155']Zobaczcie co znalazlam:


Ja chyba w zyciu nie zrozumiem ludzi. Sprzedawac miesieczne psiaki. HORROR :angryy:[/quote]
Ja też nie. Miałam kontakt z pewnym miotem. Był nieplanowany i w ogóle. Sunia znajomej. Przyglądałam się im miesiąc. Niedługo później przychodzę,przynoszę ze sobą aparat. A szczeniąt w budzie nie ma.
- Co się stało - pytam
- Szczeniaki sprzedane. 2 pojechały do Kanady. - usłyszałam
MIAŁY MIESIĄC!!! To tak, jakby powiedzieć pięcio? może sześcio - latkowi ,, Masz kas, kup sobie dom i tam zamieszkaj sam".
HORROR. Wróciłam do domu. W drodze, kiedy nie mogła mnie usłyszeć przeklinałam ją cicho i płakałam nad losem tych psów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Meiram']No faktycznie zarobił majątek, jedno szczepienie ok. 50zl, drugie ok. 50zl, 3 odrobaczania ok. 30zł i karma przez te 3 miesiace - hm no ze 150zl najmniej. Policz sobie ile na tym ten facet zarobił :)[/quote]
Dobra znajomość z wetem = jedna flaszka [sorry, wiele przekrętów w pseudo już widziałam] na cały miot, byle jaka karma dla szczeniaka [zawsze można powiedzieć, że kupowało się lepszą] = 50 zł/ 3 mc....
Swoją drogą kupuję mojej suce [spora jest, 20 kg] naprawdę dobrą karmę, której w zoologicznym nie dostaniesz i kosztuje mnie to ok. 250 zł/ 3 mc. Jakbym miała karmić małego szczeniaka taką karmą kosztowało by mnie to góra 100 zł za ten okres :roll:.

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie wstawić tu bardzo interesującą rozmowę z panią sprzedająca na allegro kundelka

PSK - pani sprzedająca kundelka

Ja : Czy sunia posiada rodowód ?

PSK : Rodzice suni posiadaja rodowody zreszta do wgladu na miejscu,samo malenstwo nie posiada rodowodu.Gdyby mala miala rodowod to nie kosztowalaby 1500zl,a minimum 2500 nawet do 3000zl.

Ja : Wyrobienie rodowodu nie kosztuje 1500 zł a jakieś 50 - 100
A cena 3000 zł to cena dobrze zapowiadającego się wystawowo psiaka rzadszej niż York rasy ;)
Nie interesuje mnie sunia, ponieważ jest to zwykły kundelek jakich pełno w schroniskach i nie widzę potrzeby wydawania na kundelka więcej niż 100 zł, skoro za tyle dostanę w schronie psa w typie yorka, czyli to samo, co kupienie suni z pseudo... Mogę wiedzieć dlaczego rozmnożyła Pani swoją sunie ?

PSK : Widac ze Pani nie ma zadnego pojecia o psach rasy york,wiec lepiej niech sie Pani uda do schroniska i tam dostanie kundelka,a ja nie zycze sobie obrazania mojego psa i nazywania go "kundelkiem".Bo moze Pani owe posiada,ja w takich nie gustuje.Jak kogoś nie stac na takiego psa jakie ja posiadam,to ma kundle.Poza tym co to ma znaczy cyt.:"co kupienie suni z pseudo"?To miala byc do mojej osoby?Poprostu szkoda mojego czasu na odpisywanie takim osobom jak "Pani" ktore nie znaja sie na psach i gustuja w kundlach.

Ja : Obrażania ?
No to przepraszam, wielce mi miłośniczka psów, która obraża się za słowo kundel, każdy pies bez metryczki jest zwyczajnym kundlem i nie ma dowodów, ze tak nie jest, bo nigdy nie wiadomo kim byli jego rodzice (wie to tylko chodffca jakim pani jest) a pseudo hodowla, to rozmnażalnia psów bez papierów, czyli to, co obecnie pani prowadzi :) Owszem gustuję w kundlach, dlatego pytałam się o pani suczkę, czyli kundla :) mam kundla i jestem z tego dumna, bo jest lepiej wychowany niż większość yoreczkóff, które kupuje się teraz na wielka skalę a połowa z nich przypomina bardziej wyliniałe szczury niż prawdziwe yorki

Link to comment
Share on other sites

Na pewno ktoś go kupi. Jak ktoś chce mieć psa to kupi go za każdą cenę, a jeśli nie jest uświadomiony co to r=r to tym bardziej kupi droższego psa, bo pomyśli, że droższy jest lepszy. Na świecie nie brakuje naiwnych ludzi, dobrym tego przykładem jestem ja sama... Nic nie wiedząc o rodowodach kupiłam psa w typie westa za 1150zł. :-o:-o Żebym poczekała i się nie napaliła na psa to dzisiaj dopłacając 200-300zł miałabym westa z rodowodem. Dlatego trzeba ludzi uświadamiać, uświadamiać i jeszcze raz uświadamiać. Ja się nabrałam, ale nie żałuję, że mam Foxiego, choć następny pies będzie ze sprawdzonej i dobrej hodowli. Wśród dogomaniaków na pewno jest więcej takich 'idiotów' jak ja...
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

"Witam do sprzedania posiadam 5 owczarkow!!! [B]Ojciec samca posiada rodowod owczarka niemieckiego także samiec jest rodowy owczarek niemiecki[/B] widac to na zalaczonych fotkach!! Samiec jest po szkoleniach(tresurze) na posłuszność i agresje!!! Jest bardzo mądrym psem!!! Szczeniaki urodzily się 2 wrzesnia 2009r sa bardzo silne i zdrowe !!! zapraszam do zakupu tel: 788 207 ***
(...) zachodniopomorskie !!!! POZDRAWIAM !!!!"

[URL="http://allegro.pl/item771083936_piekne_owczarki_bardzo_tanio_negocjacja.html"]Piekne OWCZARKI bardzo tanio NEGOCJACJA (771083936) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]

Szczeniaki za jedyne 300 zł, po rodowodowym dziadku i szorstkowłosej matce ;)

[IMG]http://img207.imageshack.us/img207/2081/owcz.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='talita']Zobaczcie [URL="http://www.allegro.pl/item759929418_amstaff_amstaffy_szczenieta_amstaf_sprzedam.html"]AMSTAFF AMSTAFFY SZCZENIĘTA AMSTAF SPRZEDAM (759929418) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
Jak ta suczka wygląda :([/quote]

[I]
"PS. TO PRAWDZIWE AMSTAFFY[/I]" :shake:

Link to comment
Share on other sites

Nie wytrzymałam i napisałam do tej osoby list. Zobaczymy czy odpisze... :(

Za każdym razem widząc tego typu ogłoszenie zadaję sobie pytanie CO ROBIĆ? co mozna zrobić żeby tego nie było! Mam ochotę napisac do wszystkich pseuduchów, kazać im ogladać najdrastyczniejsze zdjęcia ze schronisk, walk psów i wszystkich tych miejsc gdzie trafiają te biedaki. Ręce opadają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...