Jump to content
Dogomania

Koks-dla miłośnikow madrych,duzych,czarnych,gładkowłosych psow.Po 5-ciu latach MA DOM


brazowa1

Recommended Posts

  • Replies 911
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ewa1411']czy weterynarz może na podstawie jakiś badań określić pokrewieństwo ?[/QUOTE]

mozna ,pewnie nawet nie jest takie drogie,skoro mozna u ludzi,to u psa też.

suka jest biedna ja ją zobaczyłam pierwszy raz,gdy stała u wejścia do schroniska z tymi debilami (wtedy jeszcze koleżance sie udało ich przekonać). Sorki Ewa,ale jestem krótkowidz i pewnie sie zastanawiali,czemu tak sie w nich wgapiam,a ja (bo jednak od Koksa suka sie troche różni),stwierdziłam,ze pies może zmienic sierść itd (ona ma gładszą),ale WAS to poznam. A potem zobaczyłam te tępe pyski i trochę mi ulzylo,że to nie Koksiu. Suka wtedy grzecznie stała obok nich i przebierała łapami ,popiskiwała,żeby stąd juz iśc. Ze smutkiem pomyślałam :do zobaczenia...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sonia od miesiąca jest w domu. Historia trochę jak z filmu. Włascicielka Soni wyjezdzala za granicę,znalazła Soni nowy dom. Wiecie,w sumie jej sie nie dziwię,ze nie sprawdzala potem itd,bo to człowiek spoza Dogo,zwykły,z ulicy,pewnie myślała,ze wszyscy kochaja pieski. Zreszta-mój pies poprzedni,z odzysku,tez w żaden sposób nie był przez nikogo sprawdzany,spotkalam pierwszego właściciela mojego psa,zupełnie przypadkiem,po dwóch latach i do głowy mu nie przyszło,że ten piękny pies,którego oddał miłemu panu,zmienił dom juz 5 razy. Ot,ludzie.
Więc tamci oddali Sonie do schronu. Właścicielka prawdopodobnie znlaażła swojego psa na ogłoszeniach,przyjechala i zabrała. Umieścila tym razem u matki,która po tym wszystkim udało sie przekonac i suka ma przygotowywane papiery do wyjazdu.

Link to comment
Share on other sites

uff, dobrze że tak się skończyło :) szkoda tylko, że nie zdążyliśmy jej zobaczyć..

Mam do Was jeszcze pytanie, powoli u koksa zauważyliśmy problemy z tylnymi łapami, wieczorem gdy się przebudzi zaczyna utykać i chwilkę musi pochodzić aby przestało go boleć ( pojawia się to gdy na środkowym spacerku pobiega)
Byliśmy u weta, który stwierdził, że zaczynają się lekkie zmiany zwyrodnieniowe w stawie, przypisał na tydzień tabletki i środek na wzmocnienie.
Teraz jest trochę lepiej ale mimo tego że Koks ma świra na punkcie biegania musimy trochę ograniczyć intensywność gonienia za patykami itp... w końcu strzeliło mu już 8 latek.
W przyszłym tygodniu wybierzemy sie też na prześwietlenie aby sprawdzić jak są to duże zmiany.
Dodatkowo zastanawiam sie nad zmianą karmy typu senior, tylko nie wiem co wybrać, obecnie wchłania firstclass ale chyba za nią nie przepada...
Co do firm karm wszyscy mówią co innego, zastanawiam sie nad Acaną, Royalem (ponoć jakość strasznie sie pogorszyła) ktoś też mi polecał propac,
(cenowo do 200 zł za 13-15kg)

Pomożecie ? :)

[IMG]http://img7.imageshack.us/img7/9605/koksef.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1'] Historia trochę jak z filmu. Włascicielka Soni wyjezdzala za granicę,znalazła Soni nowy dom. Wiecie,w sumie jej sie nie dziwię,ze nie sprawdzala potem itd,bo to człowiek spoza Dogo,zwykły,z ulicy,pewnie myślała,ze wszyscy kochaja pieski. /.../
Więc tamci oddali Sonie do schronu. Właścicielka prawdopodobnie znlaażła swojego psa na ogłoszeniach,przyjechala i zabrała. Umieścila tym razem u matki,która po tym wszystkim udało sie przekonac i suka ma przygotowywane papiery do wyjazdu.[/QUOTE]

niesamowite, a o [I]tamtych[/I] już nawet myśleć nie chcę, napisałabym im e-maila " z pozdrowieniami"

Link to comment
Share on other sites

ech te jego świdrujace oczyska! Niezmiennie piękny. Ten typ czarnych psów baaardzo mnie zachwyca,może jeszcze kiedys będę takiego miala.

Gdybym miała wybierac pomiedzy tymi dwoma karmami,to Acana.
Pogoda może również powodowac nasilenie objawów zwyrodnieniowych,zima będzie lepiej. Może jakies preparaty na stawy wet Wam poleci.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

hahhahaha,padłam!!!!! jaki piękny lot kury!!!

koleżanka,która pracowała w schronie, w karcie Koksa napisała "pies będzie atakował zwierzęta gospodarskie,nie nadaje sie na wieś",zaraz po tym,jak odesłała z kwitkiem buca,który przyszedł zaoferować Koksowi łańcuch na wsi,w sumie,już miał Koksa obiecanego,([EMAIL="`#!@%$!!^%&WGS^$"]`#!@%$!!^%&WGS^$[/EMAIL])

Afixon,jak to zrobiłeś?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

dobry dzień :)

Mamy znów problem z karmą, Ta Acana koksowi smakuje natomiast bąki są straszliwe i bardzo częste, kupa luźniejsza...
myślałem że sie przyzwyczai ale niestety po dwóch zjedzonych worach dalej jest to samo i znów trzeba bedzie zmienić tyle tylko że juz nie mam pojęcia na co...

Pomocy !!

Link to comment
Share on other sites

a Purina Proplan juz była?
Jest na dogo wątek karmy suche,tam maja full pomysłów,oczywiście trzeba z krytycyzmem obserwowac niektóre achy i ochy. częśc sobie chwali Hussa,który tu na Dogo tez sie reklamuje.

Znalazłam dzis filmik,pierwsze chwile Koksa w domu,czy wyście to w ogóle widzieli?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...