Jump to content
Dogomania

Co się dzieje z moim psem?


biter

Recommended Posts

Witam,wczoraj kupiłem pieska rasy maltańczyk,ma już 6 tygodni życia.Chciałem go dzisiaj nauczy komędy siad,ale nie mogę,idę do innego pokoju,mam ze sobą smakołyk,próbuje go uczyc,ale on nie reaguje,tylko cały czas czegoś szuka,pokazuje że mam przysmak,to on podchodzi,chce zabra to mu nie daje,wgl. się nie może skupi,cały czas coś robi pomocy.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję na początek poczytać trochę o szczeniakach. Pełno informacji jest w internecie, książki też nie gryzą. Gdybyś miał podstawową wiedzę, ten wątek pewnie by nie powstał. Zresztą, powinieneś zrobić to przed tym, jak szczeniak trafił do Twojego domu :roll:

Psiak powinien być jeszcze przy matce, do 7-8 tyg.

Odnośnie nauki komend, nic nie przychodzi z dnia na dzień. Nawet gdy pies załapie, o co chodzi, cały czas trzeba z nim ćwiczyć, by ich nie zapomniał, bo psy, tak jak ludzie, wyrzucają z pamięci to, czego już nie potrzebują. Teraz powinieneś poświęcić czas na naukę czystości, reagowania na imię, etc., a nie na martwienie się, że sześciotygodniowy szczeniak w lot nie łapie, czego od niego chcesz :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='4Łapki']Proponuję na początek poczytać trochę o szczeniakach. Pełno informacji jest w internecie, książki też nie gryzą. Gdybyś miał podstawową wiedzę, ten wątek pewnie by nie powstał. Zresztą, powinieneś zrobić to przed tym, jak szczeniak trafił do Twojego domu :roll:

Psiak powinien być jeszcze przy matce, do 7-8 tyg.

Odnośnie nauki komend, nic nie przychodzi z dnia na dzień. Nawet gdy pies załapie, o co chodzi, cały czas trzeba z nim ćwiczyć, by ich nie zapomniał, bo psy, tak jak ludzie, wyrzucają z pamięci to, czego już nie potrzebują. Teraz powinieneś poświęcić czas na naukę czystości, reagowania na imię, etc., a nie na martwienie się, że sześciotygodniowy szczeniak w lot nie łapie, czego od niego chcesz :shake:[/QUOTE]

Czytałem,tylko nie wiem czyjest tak zainteresowany bo chodzi po domie i cały coś tak jakby szukał

Link to comment
Share on other sites

Piesek jest jeszcze mały ale ja na twoim miejscu zaczął bym naukę z klikerem.
Ćwiczenie pierwsze - pies musi zwracać na ciebie uwagę nie może być rozproszony - wołasz go po imieniu jeśli się popatrzy używasz klikera i dajesz mu smakołyk od tego zacznij ,dopiero później siad i inne komendy . Nie reaguje ponieważ nie może się na tobie dostatecznie skupić - poza tym fakt że jest maluszkiem strasznym i jak powyżej napisał przedmówca powinien być jeszcze z mamą
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zapoznaje się z otoczeniem, w którym się znalazł :)

Tak, jak napisał efektywny1 - zacznij od imienia. Trochę czasu może minąć, zanim psiak przyzwyczai się, że to o niego chodzi. Tylko spokój i duże pokłady cierpliwości Was uratują :)

Edited by 4Łapki
Link to comment
Share on other sites

Szczerze? IMHO to fake, troll czy jak to tam zwą. Same błędy ortograficzne i skróty typu "wgl". Raczej niewiele osób 18+ takich zwrotów używa, jest to typowe dla gimbazy, a jak ktoś 18- miałby, parafrazując, wczoraj kupić pieska? Nawet w hodowlach powstałych po nowej ustawie trzeba być pełnoletnim.

Link to comment
Share on other sites

Oby faktycznie to był żart, w przeciwnym razie należałoby współczuć psiakowi w jakich rękach się znalazł... Zawsze to mnie zadziwia, gdy trafiają się ludzie którzy adoptują czy kupują psa, nie wykazawszy wcześniej minimum wysiłku i chęci by posiąść jakąkolwiek wiedzę na temat jego wychowywania. Ignorancja tym bardziej przykra, że odbija sie to na niewinnych zwierzakach, bo kto przy zdrowych zmysłach będzie uczył takiego niemowlaka po pierwszym dniu czegokolwiek poza przyzwyczajaniem do imienia i nauką czystości...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shepherd']Oby faktycznie to był żart, w przeciwnym razie należałoby współczuć psiakowi w jakich rękach się znalazł... Zawsze to mnie zadziwia, gdy trafiają się ludzie którzy adoptują czy kupują psa, nie wykazawszy wcześniej minimum wysiłku i chęci by posiąść jakąkolwiek wiedzę na temat jego wychowywania. Ignorancja tym bardziej przykra, że odbija sie to na niewinnych zwierzakach, bo kto przy zdrowych zmysłach będzie uczył takiego niemowlaka po pierwszym dniu czegokolwiek poza przyzwyczajaniem do imienia i nauką czystości...[/QUOTE]
tia...jak również nie zdziwiłoby mnie, gdyby do psa przylgnęła łatka głupiego...bo przecież ma już 6 tygodni a nie umie się nauczyć siad...
Przykre w tym wszystkim jest to, że psy bardzo często trafiają do ludzi nie mających pojęcia o wychowaniu, socjalizacji. Nie mówiąc już w właściwym karmieniu. Dla otoczenia lepiej jeśli jest to jakaś "bestia" w postaci maltańczyka, ale szkoda psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...