Jump to content
Dogomania

Shih Tzu :)))


FiLanTi

Recommended Posts

[quote name='FiLanTi']
Ja poprostu juz teraz jestem ciekawa, chce wiedziec wszystko na temat rasy i pieska, bo chce dac z siebie wszystko wychowujac go i dbajac o niego :)[/quote]

Wiesz, majac [B]nierasowego psa[/B], nigdy sie nie przekonasz jak to jest miec rasowe shih tzu. A pod wzgledem charakteru, bardzo polecam kupic psa z rodowodem.

I co Ci po wyprawce, zdjeciach, ksiazkach, "instrukcji", skoro ta cudowna pseudohodowczyni, rozmnaza pieski bez sensu, dla pieniedzy i nakreca to kolo bezrodowodowych nieszczesc i sprzedaje kundelki?!


Skoro to taka wspaniala "hodowczyni" niech odpowie na pytania
Po co rozmnaza swoja suke?! (chyba, ze Ci nie przeszkadza, jak ktos na handlu psami zarabia?)
Ile razy kryła suke?!
Czemu jej hodowla nie jest zarejestrowana w Zwiazku Kynologicznym?
Czy zdaje sobie sprawe, ze produkuje kundelki?!

Mozna znalesc pelnoprawna hodowle, ktora da Ci tyle samo zdjec, wyprawke, ale da Ci cos najwazniejszego- [B]rasowego psa[/B].

Rozumiem, ze chcesz oszczedzic te kilka stów, ze masz wrazenie, ze postepujesz dobrze, bo ta pani tak dba o zwierzaki, tylko zrozum jedno, kupujesz [B]kundelka o dlugiej siersci, plaskim pysku i nic poza tym[/B]. Placisz te kase za to, ze ona sie dobrze psami opiekuje?! To jej obowiazek, a nie jakis cud.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja rozumiem Wasze opinie, wiem ze znacie sie bardziej niz ja, ale ja poprostu nie chce psa z rodowodem.. Wiem, ze szczeniak bedzie mily, kochany i cudowny, nie wazne czy bedzie rasowy czy nie! Ja nie chce psa na wystawy, czy do pokazywania ludziom, tylko dla siebie, a ze podoba mi sie rasa shih to szukalam takiego pieska, ktoy by go bardzo przypominal :)
I oto jest :)

Link to comment
Share on other sites

FiLanTi...wydaje sie ze naprawde chcesz psiaka rasy shih tzu , przejmujesz sie i pytasz co przygotowac na powitanie pieska w domu , widac ze bedziesz go kochala , ale tym bardziej nie rozumie dlaczego chcesz kupowac psa bez metryki ???:cool1: Zapytaj ta pania dlaczego kryje swoja suke produkujac nowe pieski nie rasowe , kiedy schroniska zapelnione sa po same brzegi :mad::mad:, to na pewno nie jest milosc do zwierzat , lecz chec zysku .Tu juz nie jedna osoba pisala ze mozna tanio , za nie wiele wieksze pieniadze kupic od hodowcy psa z pochodzeniem ( metryka), posiadanie metryki to nie koniecznie wystawianie psa , to jego dokument tozsamosci ktory nalezy sie kazdemu i do ktorego kazde psie dziecko ma prawo.
Piszesz ze nie chcesz psa z rodowodem :crazyeye::crazyeye: a chcesz shih tzu :-o. Kiedys spotkalam pania z pieskiem , zatrzymala sie pyta co to za rasa ,? wskazujac na mojego kudlacza . Odpowiedzialam shih tzu :p a na co pani odpowiedziala i kpina spogladajac ze to nie jest shih tzu , jest jakis nie wyrosniety , ze to podrobka itd...i z wielka satysfakcja stwierdzila ze to ona ma shihtzaka . Pies byl wiele wiekszy od mojego , calkowiecie inny typ. Nie pomoglo wtedy ze moj ma metryke , smiech ze strony tej pani ze pieknie dalam sie nabrac , ze ktos mnie w "maliny" wpuscil itd. No coz , nic wiecej nie powiedzialam , ale kiedy ide dzis i spotykam pania z tamtym "shihtzakiem" patrzy na nas z wielka zazdroscia , bo jest roznica kolosalna i nie tylko w wygladzie ale takze charakterze . Szkoda ze nie mam zdjecia tamtego psa , ale mam swojego , to jest moj shih tzu :loveu::loveu:
[IMG]http://img512.imageshack.us/img512/1879/pict0398wr1.jpg[/IMG]

i jesli chcesz miec psa wymarzonego shih tzaka , to nie kupuj bez metryki , to zakup nacale psie zycie , nie na chwile . Teraz maja hodowcy szczeniaki , popytaj , moze za te nie wiele wieksze pieniadze uda Ci sie kupic i zapewniam Cie , ze bedziesz szczesliwa , bo takie stworzenie da Ci tyle radosci ze nawet trudno jest to opisac . Pamietaj ze kupujac za wcale nie male pieniadze psa bez metryki dajemy tylko mozliwosc nabijania kasy ludziom ktorzy nie wiele wspolnego mja z miloscia do psow , zarabiaja kase bez najmniejszego wkladu ze swojej strony , bo przeciez wystawa to miedzy innymi jest po to by psu uzyskaly prawo hodowlane , by mogly byc rozmnazane w najlepszych warunkach i jak najlepszego zdrowia z zachowaniem wszelkich wzorcow rasy. Ci ludzie , ponosza ogromne koszty i wielkie naklady wystawiajac psa , daac swoim pociechom to czego na pewno nie da zaden rozmnazacz , bo takimi niestety sa ci , ktorzy uwazaja ze matryka i wystawy to snobizm. Napisalam jak umialam i mam nadzieje ze troche Cie przekonalam , ze nie warto kupowac od takich przypadkowych sprzedawcow psow , bo nasze pelne psiego nieszczescia , przepelnione schroniska sa w generlnej wiekszosci za przyczyna takich wlasnie ludzi .

Link to comment
Share on other sites

takich przypomnijaących jest masa w schroniskach.
To efekt wilelotetniej pracy hodoffców.
Po schronikaskch można znaleźc shih bez rodowodu
Czy na to samo nie wyjdzie??
Czy widziłaś kiedyś psy zrezygnowane siedzące po kątach, walczące o każdy kęś jedzenia??
NIE....
Dlatego w żaden sposób nie rozumiesz nas.
A krycie suki w czasie ciąży urojnej pozostawię bez komentarza.

Link to comment
Share on other sites

T asuczka byla kryta pol roku po ciąży uruojonej, a nie w czasie..
Dziękuję, za rozpisanie się :) Kurcze.. Ja wiem, ze macie racje ze piesek z rodowode to pewnosc itd, ale ja nie moge miec takiego. Moja mama twierdzi, ze nie da za psa 1000 zl, bo moze miec ladnego kundelka za 500.. Ja poprostu mam miec takiego, jak musze, a nie jakiego chce.. Ona nie uznajde rodowodu, mowi, ze to malo potrzebne, bo wiemy, ze piesek tamtej pani bedzie zdrowy i ladny :) nie bedzie wystaw, nie bedzie zadnych niewiadomo jakich rzeczy, chcemy pieska w stylu shih, nie chcemy rodowodu.. bylam w schronisku i tam byly tylko zwykle kundelki, typu wilczury itd :( a ja takiego nie chce i nie moge, musze miec psa nieuczulajacego..
byl jeden piesek, ktory byl podobny do shih, ale pani powiedziala, ze on ma poprostu dluga siersc i tak wyglada, nie ma wlosow, tylko siersc, ma podobna budowe do shih i dlatego mi sie wydaje, ze jest taki sam :(
poza tym musze miec szczenie, bo zrazilysmy sie z moja rodzinka do psow doroslych, bo moja cicocia owego kupila, rasa golden (bardzo spokojna i przytulinska) doroslego.. zapewniane bylo ze bedzie towarzyski, kochajacy itd, tymczasem dostalam pieska ( z metryczka z reszta) ktory wszystkich sie bal, nie chcial wychodzic na dwor, jadl jakies stare, zapsute rzeczy, karmy dobrej nie ruszyl :( Byl poprostu wyniszczony, chory czy cos.. Pozniej umarl, nie wiem na co.. :( Tak wiec sami widzicie.. takie wyjscie jest dla mnie poprostu jedyne.. taki piesek, albo zaden, a skoro jest juz na swiecie to czemu mialabym go nie wziac ? prosze, postarajcie sie tez mnie zrozumiec :(
p.s. przygotowuje sie do przybycia pieska jak na dziecko ;P nie mam przyjaciolek, raczej spedzam sama dni w domu, wiec taki przyjaciel bedzie dla mnie calutkim światem :) bede miala dla niego duzo czasu, codziennie będzie miał godzinę łażenia po parku, najlepsze jedzonko, duzo znajomych psow z sąsiedzctwa po kwarantannie .. Ja poprostu chce miec psa! nie musze miec shih, chce miec malego, kudlatego pieska, poniewaz zabiegi pielegnacyjne do dla mnie nie obowiazek, a czysta przyjemnosc :)

Link to comment
Share on other sites

renia 13 to Tobie dziękuję za to wypowiedzenie się :) ;* jako jedyna postaralas sie rozsadnie wytlumaczyc (i jeszcze jedna osoba ;), a nie bulwersowac sie i obnosic swoim doswiadczeniem ..
masz przepięknego pieska ;*

a tak w ogole, myslalam, ze shih mają prostą szatę :) ?
czy to prawda, czy Twoj to jakis wyjątek ;) ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FiLanTi']Ja rozumiem Wasze opinie, wiem ze znacie sie bardziej niz ja, ale ja poprostu nie chce psa z rodowodem.. Wiem, ze szczeniak bedzie mily, kochany i cudowny, [B]nie wazne czy bedzie rasowy czy nie! Ja nie chce psa na wystawy, czy do pokazywania ludziom, tylko dla siebie, a ze[/B] podoba mi sie rasa shih to szukalam takiego pieska, ktoy by go bardzo przypominal :)
I oto jest :)[/quote]

Rodowód to nie 'papierek' tylko na wystawy, to potwierdzenie o tożsamości psa, że rodzice byli zbadani zarejerstrowani w związku i byli rasowi.
Nie lepiej wziąść kundla ze schroniska niż go kupić?

Pies na wystawy to pies rodowodowy, ale pies rodowodowy to coś więcej niż wystawa..

Link to comment
Share on other sites

Ja to rozumiem..! :)
Mam nadzieje, ze mimo to, ze hodowcy nie lubią hodoffców(choc mojej Pani, od ktorej kupuję za taką nie uważam), będziecie oglądać i ładnie komentować mojego pieska, jeżeli kiedyś wstawię tu fotkę :)
Obiecuję, że będę się nim zajmować najlepiej jak będę potrafić i mam nadzieje, ze moge w tym liczyc na Wasza pomoc! ;]
Zeby nikt nigdy nie powiedzial, ze mam "brzydkiego shih".. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FiLanTi']Zeby nikt nigdy nie powiedzial, ze mam "brzydkiego shih".. ;)[/quote]

Kochana, ja potrafię powiedzieć, że wystawowy Shih Tzu mi się nie podoba, bo np. jest wysokonozny, ma "karpia" albo ma za krótką szyję lub widać mu bialka. Więc nie spodziewaj się tu nic ponadto uniwersalnego wyrażenia "slodki", bo wszystkie psy są slodkie. Szczególnie male i wlochate.
A pieśni pochwalne będę piala ku czci psów z hodowli np. AdActe czy Merlot i paru innych;) , bo one [B]są [/B]piękne bez dwóch zdań. Nie dlatego, że je ktoś rozmnożyl - bo tak trzeba - tylko, by wyeksponować największe zalety fizyczne i psychiczne psów [B]rasy Shih Tzu[/B].

Co by to nie bylo, niech się przynajmniej zdrowo chowa, bo decyzję już podjęlyście :p

Brrrrrrr, ale te rodowody to straszne są, że się "ręcamy i nogamy bronicie" :diabloti: Na pewno gryzą :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FiLanTi']Ja rozumiem Wasze opinie, wiem ze znacie sie bardziej niz ja, ale ja poprostu nie chce psa z rodowodem.. Wiem, ze szczeniak bedzie mily, kochany i cudowny, nie wazne czy bedzie rasowy czy nie! Ja nie chce psa na wystawy, czy do pokazywania ludziom, tylko dla siebie, a ze podoba mi sie rasa shih to szukalam takiego pieska, ktoy by go bardzo przypominal :)
I oto jest :)[/QUOTE]

Witam Ciebie, Powiem Tobie szczerze, ta pani ( wybacz ale w tym przypadku nie moge uzyc swowa,,hodowczyni,,) powinna dac tego pieska za darmo, a nie brac pieniadzy. To jest nic innego jak zwyczajne produkowanie kundelkow.
Tak jak moi poprzednicy chce powiedziec, ze rodowod jest nie tylko po to zeby pokazywac pieska na wystawach, to gwarancja rasy.
Ja wiem ze pseudohodowcy, w ten sposob tlumacza: po co rodowod? bedziesz chodzic na wystawy? a tak to sprzedam Tobie pieska za polowe ceny!Stare metody!
Moja rada: jezeli marzylas o piesku tej rasy, to poczekaj, pooszczedzaj,dowiedz sie w najblizszym Zwiazku Kynologicznym o najblizszej hodowli, a sadze ze uda sie Tobie kupic pieska Shih-Tzu za 800 zl.Wiadomo ze nie bedzie to piesek z tzw. pierwszej czolowki, ale prawdziwe Shih-tzu, a nie shih-tzupodobne.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Gosiu ;) spokojnie.

Filanti spojrz
[url]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=4638[/url]

To takie dopuszczanie dla zdrowia bez jakiejkolwiek wiedzy...[/QUOTE]

Nathaniel, witam Ciebie , i Ciebie Gosiu
Tez to zobaczylam....i brak slow.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Boże, ten temat mnie bardzo zdenerwował! Bynajmniej nie ty FiLanTi A np.: Anii1
Posłuchaj mnie, psy rodowodowe to SNOBIZM! Moja sąsiadka ma pół Shih-tziaka pół Owczarka niemieckiego, i jest śliczny kochany ORYGINALNY, i piekny! miała ich więcej, i wcale ich nie sprzedała, a oddała w dobre ręce. Poza tym powiedz mi, co jest złego w kundlekach? No co? To najwierniejsze psy swiata, i w dodatku nie ma dwóch takich samych;)
Kult rodowodu, STFU! Tyle na ten temat.

DO FiLanTi:
ŁOHOHOHOHO:lol: Z tym budzikiem to już chyba zdziebko przesada, ale jakaś ulubiona rzecz to napewno się przyda. Tak samo z tą bielizną, to napewno nie jest przydatne, wystarczy że troszkę pobędziesz z pieskiem, i poświecisz mu chwilkę czasu. Z jedzeniem to jest tak, przynajmniej ja tak robię. Pedigre nie jest wcale złą karmą, i przyzwyczajaj psa troszke do tych tańszych karm, ale w późniejszych etapach mozesz kupowac karmę drozszą I MIESZAĆ z tańszą. Efekt gwarantowany :) co do spania psa w łóżku, ja akurat jestem negatywnie nastawiony, ale rób sobie co chcesz, potem moze być problem. Co kupić... Smyczk, miseczki (bądź poidło) coś do spania (nie musi byc specjalne posłanie, wystarczy ciepły gruby ręcznik frote) jakaś zabawkę, najlepiej kostkę, i coś do przeciagania,grzebyk i, i, i jak mi się przypomni to napisze xD

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Velpsterex']Boże, ten temat mnie bardzo zdenerwował! Bynajmniej nie ty FiLanTi A np.: Anii1
Posłuchaj mnie, psy rodowodowe to SNOBIZM! Moja sąsiadka ma pół Shih-tziaka pół Owczarka niemieckiego, i jest śliczny kochany ORYGINALNY, i piekny! miała ich więcej, i wcale ich nie sprzedała, a oddała w dobre ręce. Poza tym powiedz mi, co jest złego w kundlekach? No co? To najwierniejsze psy swiata, i w dodatku nie ma dwóch takich samych;)
Kult rodowodu, STFU! Tyle na ten temat.

DO FiLanTi:
ŁOHOHOHOHO:lol: Z tym budzikiem to już chyba zdziebko przesada, ale jakaś ulubiona rzecz to napewno się przyda. Tak samo z tą bielizną, to napewno nie jest przydatne, wystarczy że troszkę pobędziesz z pieskiem, i poświecisz mu chwilkę czasu. Z jedzeniem to jest tak, przynajmniej ja tak robię. Pedigre nie jest wcale złą karmą, i przyzwyczajaj psa troszke do tych tańszych karm, ale w późniejszych etapach mozesz kupowac karmę drozszą I MIESZAĆ z tańszą. Efekt gwarantowany :) co do spania psa w łóżku, ja akurat jestem negatywnie nastawiony, ale rób sobie co chcesz, potem moze być problem. Co kupić... Smyczk, miseczki (bądź poidło) coś do spania (nie musi byc specjalne posłanie, wystarczy ciepły gruby ręcznik frote) jakaś zabawkę, najlepiej kostkę, i coś do przeciagania,grzebyk i, i, i jak mi się przypomni to napisze xD[/quote]

Człowieku widać, że wiedzę na temat psów masz zerową. Widziałeś kiedyś owczarka krującego shih i vice versa nie mówiąc o urodzeniu takiego psa.

To co piszesz to jakieś bzdury z kosmosu.

Jak chcesz paść psa zmielonym kartonem to krzyż Ci i jemu na drogę. Nie pisz tylko że to dobra karma bo wprowadzasz ludzi w błąd.

Co do kundelków. Nikt nie neguje ich istnienia tylko ich rozmnażanie. Za dużo bid na ulicach i schronach by to popierać. Ale pewnie to wiesz boś taki wszechwiedzący.:diabloti::diabloti::diabloti:

[B]KULT RODOWODU GÓRĄ. PRECZ Z PSEUDOHODOWLAMI.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]Velpsterex, [/B]może się mylę, ale my się chyba trochę znamy, tak mi się ta Warszawa, alergia, farma i pytania o tańsze karmy przypominają i chyba to nie jest zbieg okoliczności. Widzę, że logowałeś się na dogo i dziwnie milczysz?
Cieszę się, że pokazujesz prawdziwą twarz i twoje prawdziwe podejście do tematu. Chyba nie muszę mówić jakie jest moje stanowisko w wiadomej sprawie? Życzę owocnych poszukiwań :p

Link to comment
Share on other sites

naprawdę trochę. Ja znalazłem już psa, fakt shih tzu, ale nie rodowodowy. Kojarzę nazwę Pumilo bo koleżanka mi nie raz, i nie dwa wspominała (możliwe że to ty :)). Ale znamy(O ile to znajomość) się chyba tylko i wyłącznie z tego względu. Fakt trochę mnie poniosło, ale jeśli słyszę złe słowo o kundlekach to coś się we mnie burzy.

PS:
Pytania o tańszą karmę? Nie przypominam sobie żebym cokolwiek takiego pisał...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']A co tu sie burzyc jak shih tzu bez paierow to jest kundelek shihtzopodobny:roll:[/quote]

Amen.

[quote]Pedigre nie jest wcale złą karmą, i przyzwyczajaj psa troszke do tych tańszych karm, ale w późniejszych etapach mozesz kupowac karmę drozszą I MIESZAĆ z tańszą.[/quote]

Velpsterex, a to kto napisał? Święty Mikołaj?

Link to comment
Share on other sites

Velpsterex, właściwie to mnie to guzik obchodzi ktoś ty. Stara jestem, ale pamięć mam bardzo dobrą a do tego jeśli mnie ktoś pyta o szczeniaka, to się mi zmysły wyostrzają jakoś :razz: Jak dla mnie, to jakiś kosmiczny zbieg okoliczności, ale oczywiście mogę się mylić więc zostańmy przy wersji o koleżance.

Nadmienię tylko, że kocham kundelki, jak każde inne ale coś się we mnie burzy jak oszołomy rozmnażają je.

Obejrzyj sobie (nie masz 18, ale możesz poprosić mamę) skąd w większości biorą się "shih tzu bez rodowodu" i inne "niepowtarzalne" pieski [url=http://www.wrzuta.pl/film/cl40JywthS/film_poznan]Wrzuta.pl - film_poznan[/url]

zaręczam, że żadnego snobizmu, kultu rodowodu tam nie zobaczysz

Link to comment
Share on other sites

Widzę że nareszcie znalazł się jakiś rozsądny hodowca (a właściwie hodowczyni :D) Tu się akurat zgodzę. to jest straszne, temu jestem jak najbardziej przeciw.Ale na przykład moja ciocia ma shih tzu i westie, i miała szczeniaki (co prawda teraz psy są już wysterylizowane) pieski oddała swoim przyjaciołom (za darmo). Nie ukrywała że są to mieszańce. Ale ja kwidać są i tacy co to robią. Przepraszam, zminiam pogląd. Ale co do chappi nie zmienię zdania. Karma dobra (według mnie) pies ma piękna sierść, jes tzdrowy, dobrze sie rozwija itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Velpsterex']Widzę że nareszcie znalazł się jakiś rozsądny hodowca (a właściwie hodowczyni :D) Tu się akurat zgodzę. to jest straszne, temu jestem jak najbardziej przeciw.[B]Ale na przykład moja ciocia ma shih tzu i westie, i miała szczeniaki[/B] (co prawda teraz psy są już wysterylizowane) pieski oddała swoim przyjaciołom (za darmo). Nie ukrywała że są to mieszańce. Ale ja kwidać są i tacy co to robią. Przepraszam, zminiam pogląd. Ale co do chappi nie zmienię zdania. [B]Karma dobra (według mnie) pies ma piękna sierść, jes tzdrowy, dobrze sie rozwija itd[/B].[/quote]


:mdleje: :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...