Jump to content
Dogomania

Staruszek TOLO traci wzrok,może stracić życie ... Liczy się każdy dzień !!!


wiewoira

Recommended Posts

Ciociunie dziś Dexterka mi doniosła że nasz Tolek po tych tabletkach na próbę czuje się zdecydowanie lepiej,dziś nawet podskoczył :crazyeye:
Jesteśmy w trakcie szukania najtańszego "dostawcy" tocoxilu
A ja dziś Tolkowi i Jurkowi zakupiłam obroże na kleszory które polecą paczką razem z karmą do Dexterki ;)

Link to comment
Share on other sites

Ciocinki szukamy dojścia do najtańszego zakupu TROCOXILU dla Toleczka !!!!
Pilnie !!!!
Prawda wygląda tak że jeśli nie bedzie przyjmował silnych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych to niestety musimy mieć świadomość że jedynym innym wyjściem jest eutanazja :(
Ja sie absolutnie nie godzę na to i proszę popytajcie swoich wetów może macie jakieś wtyki żeby dostać jak najtaniej ten lek .
Teraz Tolek na próbę miał podawany [COLOR=#3E454C][FONT=Helvetica]cimalgex i dobrze go tolerował więc nie powinien mieć problemu z trocoxliem.
Proszę popytajcie [/FONT][/COLOR]:oops:

Link to comment
Share on other sites

W jakiej dawce jest potrzebny trocoxil: 6mg, 20mg, 30mg, 75mg and 95mg? Moge kupic i wyslac, jezeli lek nie potrzebuje specjalnych warunkow termicznych. Lek jest najprawdopodobniej na recepte, wiec potrzebuje takowa z czytelna pieczatka lekarza i kliniki.

Prosze o kontakt na PW.

[quote name='wiewoira']Ciocinki szukamy dojścia do najtańszego zakupu TROCOXILU dla Toleczka !!!!
Pilnie !!!!
Prawda wygląda tak że jeśli nie bedzie przyjmował silnych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych to niestety musimy mieć świadomość że jedynym innym wyjściem jest eutanazja :(
Ja sie absolutnie nie godzę na to i proszę popytajcie swoich wetów może macie jakieś wtyki żeby dostać jak najtaniej ten lek .
Teraz Tolek na próbę miał podawany [COLOR=#3e454c][FONT=Helvetica]cimalgex i dobrze go tolerował więc nie powinien mieć problemu z trocoxliem.
Proszę popytajcie [/FONT][/COLOR]:oops:[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajtu']W jakiej dawce jest potrzebny trocoxil: 6mg, 20mg, 30mg, 75mg and 95mg? Moge kupic i wyslac, jezeli lek nie potrzebuje specjalnych warunkow termicznych. Lek jest najprawdopodobniej na recepte, wiec potrzebuje takowa z czytelna pieczatka lekarza i kliniki.

Prosze o kontakt na PW.[/QUOTE]

Prawdopodobnie 95 mg ale już napisałam do Dexterki aby potwierdziła no i z nią trzeba ustalić wszystko co do recepty.
Dziękujemy , dziękujemy , dziękujemy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiewoira']Prawdopodobnie 95 mg ale już napisałam do Dexterki aby potwierdziła no i z nią trzeba ustalić wszystko co do recepty.
Dziękujemy , dziękujemy , dziękujemy :loveu:[/QUOTE]

[quote name='Kajtu']nie ma sprawy, mam nadzieje, ze sie uda. prosze o kontakt na PW.[/QUOTE]
i co udało się??

Link to comment
Share on other sites

Cały czas trwa szukanie jak nie leku to recepty ...
W tym tyg w ten lub inny sposób lek zostanie Toleczkowi zakupiony to jest pewne !

A ja dodam że doszły wpłaty od Raczyny - 10 zł na kwiecień i Kasi Martyniak[fb] - 20 zł na marzec i kwiecień.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiewoira']Prawdopodobnie 95 mg ale już napisałam do Dexterki aby potwierdziła no i z nią trzeba ustalić wszystko co do recepty.
Dziękujemy , dziękujemy , dziękujemy :loveu:[/QUOTE]

Trocoxil kupuje się u weterynarza. Bez żadnej recepty. Trzeba jednak obserwować czy nie szkodzi na żołądek. Trzeba patrzeć czy w koopie nie ma krwi. Dawka jest uzależniona od wagi psa. Mieliśmy w pracy psa który ważył 25 kg. Potrzebna była dawka 50 mg. Ponieważ nie ma takiej tabletki więc kupowałam 20 mg i 30 mg. Mam w pracy ulotkę więc jeśli podacie wagę Tolusia to jutro zobaczę jaka dawka jest potrzebna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bakusiowa']Trocoxil kupuje się u weterynarza. Bez żadnej recepty. Trzeba jednak obserwować czy nie szkodzi na żołądek. Trzeba patrzeć czy w koopie nie ma krwi. Dawka jest uzależniona od wagi psa. Mieliśmy w pracy psa który ważył 25 kg. Potrzebna była dawka 50 mg. Ponieważ nie ma takiej tabletki więc kupowałam 20 mg i 30 mg. Mam w pracy ulotkę więc jeśli podacie wagę Tolusia to jutro zobaczę jaka dawka jest potrzebna.[/QUOTE]

Dawkę mamy ustaloną na 75 mg
Dziś Dexterka zakupiła jedną tabletkę [ wet miał ostatnią i sprzedał za 80 zł ] którą poda Tolkowi jutro i bedzie obserwować choć nie powinno być problemów bo po podaniu mu [COLOR=#3E454C][FONT=Helvetica]cimalgexa nic sie nie działo a różnica była widoczna w zachowaniu Tolka.
[/FONT][/COLOR]To są w sumie leki z tej samej serii tylko że trocoxil działa przez miesiąc.

Ja mam jeszcze zamówione dwie tabletki za 170 zł więc jak bedzie wszystko ok to się je kupi ;)

Link to comment
Share on other sites

Dawka jest 2 mg leku na 1 kg ciała. Tabletki są w kilku dawkach. Jak nie pasuje akurat to zawyżają dawkę. Dlatego ja kupowałam dwie tabletki
80 zł to jest bardzo dobra cena. Ostatnio taka dawkę dla pewnego psa płacili po 100 zł. Mnie dwie tabletki o dawce 50 mg kosztowały 80 zł.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny mój Gacek to bierze i mu pomogło. Trzy pierwsze dawki dostał pełne 75 mg, a kolejne wet zmniejszył na 40 mg. Powiedział, że jako kontynuacja kuracji wystarcza połowa dawki, a korzyść jest taka, że mniej obciąża wątrobę i kieszeń. W tej chwili mój pies jest po 6 dawce i jak dotąd metoda naszego weta działa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiewoira']Dawkę mamy ustaloną na 75 mg
Dziś Dexterka zakupiła jedną tabletkę [ wet miał ostatnią i sprzedał za 80 zł ] którą poda Tolkowi jutro i bedzie obserwować choć nie powinno być problemów bo po podaniu mu [COLOR=#3e454c][FONT=Helvetica]cimalgexa nic sie nie działo a różnica była widoczna w zachowaniu Tolka.
[/FONT][/COLOR]To są w sumie leki z tej samej serii tylko że trocoxil działa przez miesiąc.

Ja mam jeszcze zamówione dwie tabletki za 170 zł więc jak bedzie wszystko ok to się je kupi ;)[/QUOTE]

Moja Aisha ma problemy zwyrodnieniowe ...jak tylko pojawia się wilgoć i deszcz zaczyna kuleć :( podaje jej cimalgex 80 mg raz dziennie + [URL="http://www.ceneo.pl/9030750#tab=click_scroll"]Dolfos Arthro HA [/URL] + raz w tygodniu ANIMONDA Integra Protect Gelenke 600g na stawy dla psów, puszka pokarm mokry.
Na okrągło też gotuję kurze łapki z dużą ilością marchewki z ryżem.

Climagex to naprawdę dobry lek przeciwbólowy przeciwzapalny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...