Jump to content
Dogomania

Właściciele Rottweilerów - OFF!!!


Julka

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witam też jestem szczęśliwą pośadaczką rottka ,ma 5 lat kupiłam go jak cura miała 6 msc on miał2 msc, wyrósł z niego bordzo kochany pies który za dzieci oddał by życie( jak miał 3 lata urodziłam syna)zakceptował go bez problemu dzieci mogą zrobić dosłownie wszystko nawet nie zawerknie choć gdyby ktoś obcy podniósł by na nie rękę obroniłby je bez wachania:loveu:duzo by tu o nim pisać bo jest bardzo kochany :lol:ale ma jedną wadę i nie wstydzę się jej przyznać nie akceptuje kotów i niekturych psów , wiec postanowiłam go niedługo wykastrować moze to go troche ujazmi (przynajmniej mam taką nadzieje) pozdro dla wszystki rottmaniaków ania

Link to comment
Share on other sites

Witaj! :D

[quote name='ania10512']wiec postanowiłam go niedługo wykastrować moze to go troche ujazmi (przynajmniej mam taką nadzieje)[/quote]
Nie sądzę. Mam podobny problem i wykastrowałam rottka (ale nie z tego powodu), a pies jaki jest taki jest i wcale się nie zmienił ;)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][COLOR=red][B]DRODZY MIŁOŚNICY ROTTWEILERÓW, ROTTKOMANIACY!!!
POMORSKA FUNDACJA ROTTKA DZIAŁA OD 2006 ROKU. PRZEZ TE TRZY LATA URATOWALIŚMY OKOŁO 400 PORZUCONYCH PSÓW POTRZEBUJĄCYCH NATYCHMIASTOWEJ POMOCY, WIELE INNYCH DZIĘKI FACHOWYM RADOM Z ZAKRESU SZKOLENIA I PSIEJ PSYCHOLOGII POZOSTAŁO W SWOICH DOTYCHCZASOWYCH DOMACH.
JESTEŚMY JEDNĄ Z BARDZIEJ ROZPOZNAWALNYCH PROZWIERZĘCYCH ORGANIZACJI NON-PROFIT W POLSCE.
NIESTETY KRYZYS EKONOMICZNY DOPADŁ I NAS I W TEJ CHWILI, Z DNIA NA DZIEŃ, SYTUACJA EKONOMICZNA FUNDACJI STAJE SIĘ CORAZ BARDZIEJ DRAMATYCZNA!!!!
DLATEGO ZWRACAMY SIĘ DO WAS Z WIELKĄ PROŚBĄ!!!
GDYBY KAŻDY Z UŻYTKOWNIKÓW FORUM PRZESŁAŁ NA KONTO FUNDACJI 20 PLN TO DLA NAS BYŁYBY TO OGROMNE FUNDUSZE, A DLA KAŻDEGO Z OSOBNA WYDATEK, KTÓRY NIE BĘDZIE ZBYT ODCZUWALNY!!
BARDZO LICZYMY NA WASZĄ POMOC!!! POMÓŻCIE NAM DALEJ POMAGAĆ BEZDOMNYM ROTTWEILEROM!!!!
WPŁATY BARDZO PROŚIMY KIEROWAĆ NA KONTO
Bank BZ WBK S.A. O /Sopot:
53 1090 1098 0000 0001 0587 2375
Do przelewów zagranicznych: kod SWIFT (BIC code): WBKPPLPP
ZA WSZYSTKIE WPŁATY OGROMNIE DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!! [/B]
[/COLOR][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Co do agresji w stosunku do innych psów chodzi mi dokładnie o psy sąsiada bo wiele razy słyszałam jak on swoimi 2 psami szczuł mojego :mad: A tłumacze dlatego iż chciałam wżąść małego psa do towarzystwa mojemu to zostałam zbesztana że mój jest agresywny:shake: ale nie mogłam przetłumaczyć ze chodzi tylko o ich psy bo on małych nierusza nawet nie zwraca uwagi na nie a przecierz poto jest wizyta przed adopcyjna żeby sprawdzic dom w którym on ma być nieprawdarz? ale znajac dogmaniaków z postów kture czytałam to i tak się doczepią jakiegoś azczegółu który tu opisałam :evil_lol:( szara rzeczywistość )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witajcie :-)
Może mi ktoś powiedzieć jak to jest z wymogami formalnymi dla posiadaczy psów ras agresywnych? Prawda to, że trzeba robić badania lekarskie, psychotesty?
I ew. ile takie coś kosztuje i co może mi grozić jak nię będę mieć takich dokumentów, a planuje zakup rotka. :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jag13']I to takie proste? hmm
Wyczytałam w necie,że właściciele takich psów muszą mieć zrobione psychotesty.
Głupie to wszystko, bo jak nie przejda ich to co, szczeniaka odbiora - co za kraj![/QUOTE]
Nie ma takowych wymogów(a szkoda wielka...)Tak jak napisała bachar jedynym wymogiem jest uzyskanie pozwolenia z Urzędu Miasta bądź Gminy. Nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem odmowy.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich miłosników rottweilerów :-)
Mam pytanie czy rottweiler nadaje się do rodziny z dziećmi (w wieku szkolnym-podstawówka)?
Wiemy,że to rasa wymagająca zaangażowania, lubi dominować, trzeba być wobec tych psów konsekwentnym,żeby nie "wszedł nam na głowe", tresura itp.
Bardzo się nam te psy podobaja, jest coś w nich takiego co nas przyciąga.
Jesteśmy spokojną rodziną, lubimy ruch, jesteśmy w stanie psu go zapewnić oraz tresure.
Wiem,że pies od szczeniaka się wychowa z dziećmi to nie powinno być problemów - mamy mądre dzieci,widzą jak się postępuje z psem - ale jednak to rottweiler...

Link to comment
Share on other sites

Rottweiler, to taki sam pies jak inne, ale... przede wszystkim musi pochodzić z wiadomej hodowli z udokumentowanym (w postaci metryki) pochodzeniem. Zminimalizuje, to ewentualne problemy behawioralne spowodowane dopuszczeniem do rozrodu psów o niesprawdzonej psychice. Radzę również zakup suczki a nie psa.

Link to comment
Share on other sites

Bierzemy pod uwagę tylko sukę i zamierzamy psa kupić z hodowli, gdzie można porozmawiać o psychice rodziców czy przodków - zazwyczaj sa znani - a nie np. na giełdzie i tylko dlatego,że tani ;-)
Czyli wnioskuje,że rotek dobrze wychowany jak najbardziej może być psem rodzinnym?! I postępując z nim odpowiednio będzie również naszym przyjacielem jak i stróżem?! :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apollo']Czyli wnioskuje,że rotek dobrze wychowany jak najbardziej może być psem rodzinnym?! I postępując z nim odpowiednio będzie również naszym przyjacielem jak i stróżem?! :-)[/QUOTE]
Ja od 5. roku życia wychowywałam się z rottweilerem i nie narzekam ;)
Rodzice poświęcili dużo uwagi wychowaniu psa, dzięki czemu (ale może nie tylko) był cierpliwym i wyrozumiałym towarzyszem moich zabaw. Nigdy nie okazał agresji w stosunku do członków rodziny, a jednocześnie pozostał uważnym i odważnym stróżem domu.
Trzeba mieć na uwadze, że rottek może być psem żywiołowym, a zawsze jest on psem silnym i, zupełnie niechcący, może zrobić dziecku krzywdę przez swoją nieuwagę - dlatego kontakty dziecko-pies zawsze trzeba mieć na oku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apollo']Witam wszystkich miłosników rottweilerów :-)
Mam pytanie czy rottweiler nadaje się do rodziny z dziećmi (w wieku szkolnym-podstawówka)?
Wiemy,że to rasa wymagająca zaangażowania, lubi dominować, trzeba być wobec tych psów konsekwentnym,żeby nie "wszedł nam na głowe", tresura itp.
Bardzo się nam te psy podobaja, jest coś w nich takiego co nas przyciąga.
Jesteśmy spokojną rodziną, lubimy ruch, jesteśmy w stanie psu go zapewnić oraz tresure.
Wiem,że pies od szczeniaka się wychowa z dziećmi to nie powinno być problemów - mamy mądre dzieci,widzą jak się postępuje z psem - ale jednak to rottweiler...[/QUOTE]

Witaj moje dziecko wychowuje sie z rotkiem juz 10 lat, miala roczek jak nabylismy rotke:)
Kwestia odpowiedniego wychowania i bedzie napewno dobrze:) i szukac w miocie spokojnego szczeniaka heh my akurat na taką trafilismy przytulasną do dnia dzisiejszego, choc nie powiem byl okres kiedy dorastala i ksztaltowal sie jej charakter to wtedy chciala pokazac kto w domu rzadzi. U nas to bylo w wieku 6 miesiecy i 1,5 roku tak mniej wiecej...ale szybko wybilismy jej ten zamiar z glowy;) jak widzisz z banerka wychowują sie z nami rowniez yorki,ktore zaakceptowala.
Wiec sie nie martw tylko szukaj odpowiedną suczke dla Waszej rodzinki :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za informacje, ucieszły mnie one ogromnie :-)
Na wiosne planujemy zakup szczeniaka więc musze zacząć się rozglądać za hodowlą w mojej okolicy.
Możecie mi jeszcze powiedzie,ć na co szczególnie zwracać uwagę przy wyborze szczeniaka - już wiadomo,że spokojnego - ale co jest jeszcze ważne?!
Aha, a czy już się nie obcina rotkom ogonków? Co raz częściej widze z długimi,nawet u hodowców,a mi jednak się bardziej podobaja z kopiowanymi.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz akurat w tym temacie Ci nie pomoge bo jestem laikiem..zresztą 10 lat to spory kawal czasu..wiec teraz pewnie są cechy wygladu rotkow zmienione.. a moze i nie naprawde nie wiem...ale napewno glowa szeroka i kufa krotka...a co do ogonkow to chyba juz raczej bez kopiowania nie nabedziecie...

Link to comment
Share on other sites

Bzdura. Idzie się do Urzedu Miasta do wydziału ochrony srodowiska czy jako.s tak z wypełnionym właściwym wnioskiem, kserokopią rodowodu jesli jest, swiadectwa szczepieniea przeciw wściekliźnie i dowodem wpłaty. U mnie w Krakowie 82 zeta. Potem sie czeka na decyzję, która nie moze być odmowna. To sie tylko nazywa wniosek o pozwolenie na trzymanie psa należacego do rasy uznawanej za graesywną, a w rzeczywistosci to zwykła formalność zarejestrowania takiego psa. W Krakowie, jak sie chce tym z urzedu to przyjezdzaja zobaczyć w jakich warunkach mieszka pies. ja własnie czekan na wizyt ę w najbliższy piatek. Makabra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...