Jump to content
Dogomania

Właściciele Rottweilerów - OFF!!!


Julka

Recommended Posts

  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zwracam się z apelem do włascicieli rotków ( Mela- miła niespodzianka :angel: )

szukajcie wśród Waszych znajomych i znajomych tych znajomych

dobrych duszyczek, które też chciałyby zotać właścicielami cudownych porzuconych rotków, polecam topik "Psy w potrzebie".

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, że nie jest to pies dla wszystkich, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają żadnego doświadczenia w układaniu psów. Wymaga trochę dyscypliny bo inaczej wszedłby człowiekowi na głowę.

Mój Bonio jest niezwykle przyjacielski do wszystkich ludzi i zwierząt, ale tylko do czasu gdy ktoś nie wejdzie mu na odcisk./ Wiem, że potrafiłby być groźny ale granica, którą trzeba przekroczyć żeby wyprowadzić go z równowagi jest tak odległa, że dla normalnych ludzi praktyczne nieosiągalna (psom czasami się udaje). Poza tym jest wielkim pieszczochem.

Ciekawa jestem jak oceniacie inteligencję swoich pupili, bo mnie się wydaje, że opisy w książkach o ich wielkiej błyskotliwości są mocno przesadzone.

Link to comment
Share on other sites

Jestem w szoku. Mój 3-letni rotek nie nadawałby się do agility. Lubi ruch tylko czasami jak ma ochotę. Potrafi szaleć zwłaszcza z innymi psami, ale jeżeli nie ma na coś ochoty to koniec.

Mój mąż próbuje czasem biegać z nim po parku. Wygląda to przewaznie tak, że po pierwszym okrążeniu musi psa przywiązać do drzewa i dalej sam biega wkoło niego. W lesie Bonio jest niezmordowany, zwłaszcza zimą, bo latem jest mu zazwyczj za gorąco, ale mowy nie ma żeby coś z niego wykrzesać kiedy nie ma na to ochoty.

Link to comment
Share on other sites

Więc tak, Ja przedstawię swoje niunie...

Mam 7 letnią Halmę, zakapiora i mamusię mojej 4 letniej dziewczynki Askę. Z charakterem u rottów to jest różnie, jedno jest pewne, rotty mają świetną pamięć i jeśli ktoś im nadepnie na odcisk, to na pewno się przy pierwszej lepszej sposobności odwdzięczą.

Uważam, że sa to bardzo inteligentne psy i bardzo szybko się uczą.

Halma miała na egz. z PTI 193 pkt. na 200 uważam że to niezły wynik. Zgodzę się jednak z tym że chętnie się uczą tego co lubią.

Niezyjący już mój Argan, brat Aske, szkolenie PT około 3 miesięczne zrobił w około 1.5 mies.

Rotty są cwane, ale uwielbiają jak się do nich mówi, pojmują proste zwroty bardzo szybko, szczególnie jeśli chodzi o zwrot typu " spacerek, albo chcesz ciasteczko?"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam, ja też mam rotkę, jest juz babcią, bo ma 11 lat. Jest wspamniała.

Mam do was pytanko, czy wasze rotki np. w zabawie i przy głaskaniu pomrukują? Nie berdzo nie wiem jak to nazwać ten dzwięk bo dla kogos kto jej nie zna to wygląda jakby pies warczal na wlaścicela ( za pieszczoty , zabawe). Także przy wykonywaniu polecen na posłuszeństwo też tak wszystko ona komentuje pomrukując sobie. Wygląda to tak jakby warczała,alezębów nie pokazuje i ogólnie jest zadowolona.

Nas juz to nie dziwi, przyzwyczajeni jestesmy do jej mruczenia. Jej jedna córka tez wydaje takie odglosy przy kazdej okazji.

Jestem ciekawa czy wasze psy też są takie gadatliwe??

Acha, a uśmiechają sie wasze rotki? Tzn. z radości podnoszą górną wargę i prezentują ząbki np. jak wrócicie po dlugiej nieobecności??

Link to comment
Share on other sites

Melduję się :D

Mamy 5 rottweilerów: 8-letnia Sajgonka, 6-letni Al, 3-letni Pajda, 2-letni Argun i niewiadomoiloletnia Yuma- znalezisko uliczne z Marek (leciwa suczka).

Każdy jest inny- Sajgon to terier, Al smutny, Pajda- patentowany wariat, Argun- nazywany Małym Psem, to taki pies Pluto, Yuma- elegancka, dystyngowana dama, pierwsza matka Rzeczypospolitej...

Eee, godzinami by można opowiadać.

Pozdrawiam- Gosia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam Was!

Tez mam rottke - Lore, 5 letnia, jest dopiero u nas w domu 2 tygodnie. Nie jest to moj pierwszy rottweiler. Poprzedni moj rottus niestety zmarl zima na chloniaka :cry: Lore dostalismy z dobrej hodowli, pracowala przedtem w firmie ochroniarskiej, a gdy firma sie rozpadla to wrocila z powrotem do swojej hodowczyni, a potem do nas. Jest z niej straszny pieszczoch - sposob, w jaki demonstruje milosc - to najczesciej podbijanie rak do gory, aby ja stale glaskac. Najgorzej jak sie akurat trzyma w rece szklanke z herbata... :wink:

Mam jeszcze jednego pieska - kundelka Maxa, pokochaly sie one od pierwszego wejrzenia. Rano jak Lora dzisiaj wstala to najpierw pobiegla do Maxa sie z nim przywitac i przyjacielsko polizala go po pysku.

To prawda, ze nie sa to pieski dla kazdego. Wymagaja doswiadczenia, jak rowniez stanowczego prowadzenia. Trzeba byc przy nich konsekwentym.

Jednak to naprawde wspaniala rasa, ktorej nieodpowiedzialni ludzie wyrobili niestety niedobra opinie :(

Jesli ktos chetny, to zapraszam - czekam na maile.

Pozdrawiamy wszystkich - Melka, Lora i Max

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

widzę, ze ten temat odżył. mam rotkę 11 letnia, niestety teraz choruje...

moze zamieścicie fotki swoich rottków?

Oto moja Cyga, zdjęcia robione w lutym tego roku (teraz jest o połowę chudsza, z powodu choroby)

DSCF0005z.jpg

DSCF0015zzz.jpg

KIF_0431zzz.jpg

a tutaj je wiśnie

03c.JPG

jak widać były troche kwaśne, wiec sie nieco krzywi

04c.JPG

czekam na fotki waszych rotkow

Link to comment
Share on other sites

teraz mam tylko rottka,ale mieszkala ze mna jeszcze astka i świetnie się dogadywały. Jednak to rottka była szefem, ma bardziej dominujący charakter no i byla starsza od suki ast. W między czasie miałam jeszcze husky, a teraz przybędzie do mojego domu mała apbt red nose.

Acha, zapomniałabym, mam jeszcze kota syjamskiego i tez super żyje z rottką, tak wiec nie sądzę aby w przyszłosci były jakies problemy w domu, czy to z pitem czy to z rottem czy to z kotem.

ups, rymowanka wyszla :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...