Jump to content
Dogomania

Tragedia w Holandi -ciag dalszy!!!!!


xxxx52

Recommended Posts

Żaba ,ale ja piszę o psach agresywnych i lękliwych wykazujących na tym tle agresje, dwa często gęsto pies w schronisku zachowuje się dużo inaczej niż już "u siebie" czytam dogo i tu widzę jak wiele problemów mają ludzie , PWP tez kartkuje ;)
Wiele ludzi bierze psa ze schroniska bo się lituje nad psiakiem (co się nie dziwie) ale gro tych osób absolutnie sobie nie zdaje sprawy z podjętej przez siebie decyzji.A potem się dziwią że mają w domu terrorystę , demolkę z tysiącami fobii ........... i nikt im nie powiedział jak postępować z psem.
Spora cześć psów w schroniskach to osobniki z którymi poprzedni właściciele nie dali sobie rady , nie podołali ich wychowaniu , pies nabrał pewnych nawyków i jeśli trafi do kolejnego podobnego domu to ?

a tu rozmawiamy o TTB , rasie bardzo trudnej do wychowania na "psa" osoba słabsza psychicznie nie podoła nad kontrolą takiego psa ...... bez minimalnej wiedzy na temat rasy , psychiki , wychowania zrobi z tego psa osobnika zagrażającemu otoczeniu.A cały czas podkreślam -nie wiadomo co to za psy i czy czasem nie były hodowane do walk.
Ja osobiście nie zaryzykowała bym by oddać do adopcji dużego , silnego psa komu kolwiek bez doświadczenia .

U nas jest od diabła i troche TTB w schroniskach , biedne zalegają boksy , traktowane niemal jak trendowate siedzą osamotnione w kojcach .......
I niewielu jest chętnych na adopcje ..... Nasze , Polskie psy przymierają głodem i w chorobach siedząc w ciasnych klatkach ,a my tu walczymy o psy Holenderskie ........
Tylko mam dziwne wrażenie że ten człowiek któremu odebrano te psy dostanie taki wyrok że następnym razem nie będzie miał odwagi wziąć do domu jakąkolwiek żywą istotę.Bo 10 razy pomyśli czy aby na pewno warto mu kolejny raz złamać prawo ,a recydywa jest surowo karana.
Zadbajmy o nasze prawo , zacznijmy sprzątać na własnym podwórku , bierzmy przykład chociażby z Holandii.I jak będziemy mieć lepszy system niż w Holandii będziemy mogli śmiało wtedy z nimi walczyć, pisać petycje ...

To takie moje skromne zdanie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wszystko ładnie pięknie, chciałoby się rzecz ależ mają serce Niemcy.
I co umieszczą te pieski w rodzinach zastępczych ale co dalej, w schroniskach takie same latami czekają na adopcję. Powiedzmy ze nawet część będzie w stanie nie nadającym się do adopcji ze zbyt dużymi problemami behawioralnymi. jaki cel ma taka masówka? Komu ona pomoże? Uratuje te 29 psów (czy ile ich tam jest) a co z tymi w schroniskach , których jakoś nikt nie adoptuje latami?
[I]I mała dygresja w sprawie Domów zastępczych- ciekawe czy taka rodzina będzie musiała się postarać o zgodę na tymczasowe trzymanie tego psa, dokona wszelkich opłat z własnej kieszeni? Czy w takim domu będą także inne psy-czy tamte nie będą stanowiły potencjalnego zagrożenia?tego nikt nie wie.[/I]
Świata całego nie zbawimy niestety, a czy aż tak szlachetne jest odbieranie szansy na adopcje psom ze schroniska(w Niemczech)? Uważam że jest to wewnętrzny problem Holandii i sami powinni to rozwiązać- oczywiście humanitarnie.
Psami powinna się zająć ich organizacja pomagająca zwierzętom- bo nie wierze że takowej nie posiadają.
Natomiast psy które stwarzają zagorzenie dla ludzi i testy wykazałyby że są agresywne- powinny zostać uśpione.

Vectra- my tu nie walczymy o holenderskie psy tylko komentujemy artykuł ;)
A swoją drogą co nam dał ten artykuł- że problem tych ras dotyka całą Europę? Że Holendrzy są niedobrzy? Że jak zwykle na ratunek psom pędzą Niemcy- wybawiciele psów uciśnionych?

Nie interesuje mnie co robią Niemcy, czy im się uda z zmienić prawo czy nie, ja jestem tutaj w Polsce i tutaj są psy które potrzebują pomocy, za dużo jest psich nieszczęść ale niestety trzeba najpierw pozamiatać na swoim podwórku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']dealer-do D nie wolno sprowadzac tyc kochanych ,a tak potepianych i dyskryminowanych psiakow.nie tylko dot.rasowych ,ale i krzyzowek.Niemcy i Holenderzy czy inne kraje ktore maja takie przepisy sadza ,ze za 15 lat i przy stosowaniu kastracji ,psow tych nie bedzie w tych krajach.Jezeli chodzi o te nieszczesniki ,to czytalam ,ze czlonkowie ochrony zwierzat w D probuja obalic ten zakaz i zabrac te pieski nie do schronisk tylko do rodzin zastepczych.przeciez nie wszystkie moga byc agresywne.[/quote]

dzieki za odpowiedz:diabloti: ja wiem ze ich nie wolno sprowadzac stad moje pytania....ale i niepokoj bo jesli raz zrobi sie wyjatek to co dalej??
a pomysl DT...no nie wiem watpliwosci mam podobnie jak Ewkaa...

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem ,ze krytykowac mozemy w nieskonczonosc,ale najwyzszy czas zrobic cos na terenie naszego kraju.Rozpoczac nalezaloby zminy od wladz roznego typu,a skonczywszy na zmianie mentalnosci ludzi i wielu szefow schronisk itd....(tj.Ewaa napisala),ja walczylam cale 4 lat,i zrezygnowalam ,same kliki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Moim zdaniem ,ze krytykowac mozemy w nieskonczonosc,ale najwyzszy czas zrobic cos na terenie naszego kraju.Rozpoczac nalezaloby zminy od wladz roznego typu,a skonczywszy na zmianie mentalnosci ludzi i wielu szefow schronisk itd....(tj.Ewaa napisala),ja walczylam cale 4 lat,i zrezygnowalam ,same kliki.[/quote]

Bo te kliki to trochę jak nasza władza- się koryta trzymają, a wbrew pozorom na psach schroniskowych jest dobry interes i można zarabiać (oczywiście są wyjątki bo mniemam że są w Polsce schroniska o bardzo dobrej opinii)

Owadek- ja dla ciebie bym polecała[B] Raid - [/B]usuwa wszystkie insekty, nawet te bardzo upierdliwe :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Vektra-psy "sprzedaja "sie czesto zupelnie inaczej w schronisku,a inaczej, gdy sa w domu.Zabierajac do domu pokazuja czworonogi swoje prawdziwe oblicze,moze nie pierwszego dnia,ale po kilku lub kilkunastu.Nalezy kazdemu dac szanse,ale tj.napisala Zaba14 ,jezeli nie ma po kilku miesiacach mozliwosci resocjalizacji najlepiej psa uspic niz mialby umrzec w klatce samotnie,nekany chorobami,i tesknota.
Moim marzeniem jest ze wszyscy wlasciciele odpowiedzialni za taki stan psa ,ze pies jest:(agresywny gdyz byl bity ponizany,uczony agresywnosci)powinni byc ukarani i nigdy nie powinni otrzymac zadnej zywej istoty moze tylko komara,wszy!
Mokka-klapy dla psow w USA dzialaja podobnie jak klapy dla dzieci,z ta roznica ze po otworzeniu klapy dziecku udziela sie pomocy,a psy wrzucony przez klape dla psow ida prostu do gazu:placz:
Ewkaa-mnie interesuja wszystkie zwierzeta!!!Nie ma znaczenia czy sa z D,Holandi lub panstwa X---jezeli sa w potrzebie!Wszystkie zwierzeta sa nasze!!

Link to comment
Share on other sites

[B]xxxx52[/B] - To również moje marzenie... Wątpię czy się kiedyś spełni...Może w dalekiej przyszłości ...Na razie nie ma o czym mówić...To zwierzęta cierpią i tracą życie w wyniku ludzkiej głupoty i nieodpowiedzialności...
[B]Owadek[/B] weż na głowę zimny a najlepiej lodowaty prysznic a dopiero potem pisz posty...
Co to jest wogóle za pytanie? Z "chionki się urwałeś", czy jak...?:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Ewkaa-przypomina sie mnie jedno zdarzenie :
Prosilam szefowa schroniska o pomoc ,ktora miala polegac na zabraniu kilku pieskow z innego schroniska (likwidacja)szefowa schroniska miala miejsce dla przejecia kilku pieskow.Otrzymalam nastepujaca odpowiedz:cyt."nie moge przejac bo nie sa moje psy", nie pomoge pomoc, bo to sa nie moje psy"nadmiar jedzenia nie przekaze bo to sa nie moje psy"itd i tak ciagle jest:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Owadek']jakiego proszku do prania używacie do kąpania swojego psa? ja używałem E do kolorów ale trochę śmierdzi, teraz używam dosi i jest już lepiej ale tez trochę czuć[/quote]
Prosze o BANA dla tego Pana/Pani! Na innych watkach pisze rownie durne posty :roll:

Link to comment
Share on other sites

XXXX52 sama widzisz jakie rozpetalo sie pieklo, ilu dogomaniakow tyle opini i zdan, pomijam juz fakt ze zlosliwosci w wypowiedziach co niemiara, podobnie jak w naszym rzadzie, ciagle brak jednosci mimo ze dzialamy w jednym celu. Dochodze do wniosku ze forum dogomaniakow nie dla wszyskich oznacza jedno, mianowicie ratowanie zwierzat, bicie sie i klocenie nie tu na forum tylko tam gdzie mozna cos zdzialac. Trdno jest dotrzec nawet do dogomaniakow ze dopoki nie wyjdziemy na ulice i nie zaczniemy manifestowc i domagac sie zmiany praw dla zwierzat to tak naprawde niczego nie zmienimy. Nie poprawimy losu zwierzat ani w schroniskach ani na ulicach ani na wsiach ani tez w miastach. Sama wiesz przeciez ze w Niemczech pomimo ze sytuacja jest nie tak tragiczna jak w Polsce to sa ciagle manifestacji, wiece walczac o prawa dla zwierzat.
Nie wiem jak jest w twoim rejonie ale ja jezdze czesto do Berlina i przynajmniej raz w miesiacu mozna spotkach zorganizowana grupe osob dzialajacych na rzecz obrony zwierzetom.

Link to comment
Share on other sites

Piękna idea- wszystkie psy nasze są, ale jeśli sami nie umiemy się zająć problemem na własnym podwórku to niestety taka idea jest daleka. Żeby pomagać innym musimy samo sobie pomóc i zmienić realia panujące, a do tego jeszcze daleko.A zmiany należałoby zacząć od władz schronisk.

Ada-jeje- zastanów się jeszcze raz nad tym co napisałaś, chcesz żeby wyjść na ulice, manifestować...
Zobacz na inne manifestacje- parady równości, prawa kobiet, prawa dzieci- czy manifestacje coś wskórały, nic. W kraju w którym życie ludzkie nie ma żadnej wartości życie zwierząt tym bardziej będzie [B]nie w cenie[/B]. Czy ktoś sobie przypomina manifestacje w Dolinie Rospudy- dla wielu były to zwykle oszołomy- bo zamiast pięknych terenów ważniejsze są drogi.
I podobnie będzie ze zwierzętami- nasz kraj boryka się z ważniejszymi problemami czyli- gej teletubiś, wynajem aut z kancelarii na śluby, palenie w samochodzie.

Dopóki w naszym szanownym rządzie nie znajdzie się chociaż garstka ludzi, którym będzie zależało na losie zwierząt i poprawie ich losu oraz na zmianie przepisów wtedy dopiero może będzie światełko w tunelu.

Link to comment
Share on other sites

Ewkaa to co napisalas to racja i swieta prawda, ale nie mozemy wychodzic z zalozenia ze nic nie zdzialamy. Uwazasz ze jak wyjdziemy jeden raz to od razu wszystkie problemy znikna. W takie cuda to i ja nie wierze.Ale systematyczene i regularne wyjscia na ulice musza w koncu odniesc skutek, chocby to mialo nastapic za kilka lat, a moze nawet kilkanascie? Piszesz o dolinie Rozpudy ze nic nie wskurali "oszolomy" poczekaj na efekt niszczenia natury w tym rejonie kilka lat. Zobaczymy kto mial racje. Wiadomo ze ludzie sa tak slepi i niczego nie widza ze natura juz jest tak bardzo zagrozona ze skutki tego widzimy w dosc szybkim tempie nawet juz w Europie.
A o to swiatelko w tunelu trzeba walczyc, ono samo nie zablysnie.

Link to comment
Share on other sites

3 czerwiec 2007
W miejscowosci Winterswijk policja z przedstawicielem wydzialu porzadkowego wkroczyla do mieszkania prywatnego i bez zgody mieszkancow i opiekunow 4 miesiecznego pieska zabrala go pod swoj obchod.
Piesek byl mieszancem stfforda +labradora+jackrussel.
Opiekunowie zadaja natychmiastowego oddania pieska

PS dolaczono zdjecie biedaczka (moge przeslac)

Link to comment
Share on other sites

xxxx52 ale miejscowosc ktora podajesz to chyba rzecz sie miala w Holandi.
Wklej te fotki jak mozesz, to juz zakrawa na beztialstwo zeby zabierac szczeniaka. Chociaz z drugiej strony jezeli patrzec na prawo ktore jest w Holandi od kilkunastu lat, to skad sie tam biora astki i bulle? Przekleci ludzie zadne prawo ich nie powstrzymuje od zadawania cierpienia zwierzetom, nawet w takim kraju jakim jest Holandia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']3 czerwiec 2007
W miejscowosci Winterswijk policja z przedstawicielem wydzialu porzadkowego wkroczyla do mieszkania prywatnego i bez zgody mieszkancow i opiekunow 4 miesiecznego pieska zabrala go pod swoj obchod.
Piesek byl mieszancem stfforda +labradora+jackrussel.
Opiekunowie zadaja natychmiastowego oddania pieska

PS dolaczono zdjecie biedaczka (moge przeslac)[/quote]


a dlaczego zabrali tego psa ? podaj powód , bo tak za darmo nikt nikomu psa nie odbiera :razz:

Link to comment
Share on other sites

Vektra-powod odebrania "zakaz trzymania ,hodowli ,rozmnazania psow tzw.niebezpiecznych i krzyzowek.
Gdy zobaczylam zdjecie tego pieska ,to zastanawiam sie czy w Holandi wladze maja w glowach naprawde dobrze poukladane:mad: :mad: :angryy:
Przesle zdjecie prosze podac e-mail i wkleic

Link to comment
Share on other sites

A mnie zastanawia jedno. Skoro ludzie wiedzą że trzymanie psów tych ras jest zabronione i jeżeli ktoś się dowie że mają takiego psa to zostanie im odebrany to po jakiego grzyba je i tak kupują?
Niestety takie prawo jest.
Apropos parę dni temu była sprawa o pit bullu nie dopilnowanym przez właścicela który pogryzł dziecko na terenie szkoły podstawowej, mając przykłady takich właścicieli trudno się dziwić że państwo prawa zmienić nie chce.

Link to comment
Share on other sites

"Piesek byl mieszancem stfforda +labradora+jackrussel.
Opiekunowie zadaja natychmiastowego oddania pieska"

Czy opiekunowie mieli WYMAGANĄ PRZEZ HOLENDERSKIE PRAWO zgodę na posiadanie takiego miksa?

Bo coż czuję że znowu mamy sytuację typu "eee, a może mnie nie złapią".

To nieodpowiedzialność i lekkomyślność właścicieli doprowadza do takich sytuacji, a nie jakaś "wina" władz.
:razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...