Jump to content
Dogomania

Którą karmę wybrać?


Maron86

Recommended Posts

[quote name='barbarasz49']W odpowiedzi napiszę tylko tyle,że zaznaczyłam iż jest to moje subiektywna opinia na temat kości i wieprzowiny w karmieniu psa,chociaż oparta na wypowiedziach fachowców[/QUOTE]
A w sprawie wieprzowiny to jacy fachowcy i z jakich lat, że tak z ciekawości zapytam?
Bo jak looknełam do książki fachowców z lat 80-ubiegłego wieku, to tam akurat rozprawiają się z opinią, jakoby konina powodowała u psów utratę węchu :) O wieprzowinie nic sensacyjnego - jest jednym z punktów programu.
Wieprzowina etap mitów też już ma raczej za sobą.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 356
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='barbarasz49']W odpowiedzi napiszę tylko tyle,że zaznaczyłam iż jest to moje subiektywna opinia na temat kości i wieprzowiny w karmieniu psa,chociaż oparta na wypowiedziach fachowców.Ja mam takie zdanie na ten temat i takie ono już pozostanie,a każdy ma prawo do własnego sposobu karmienia psa i ja nikomu niczego nie narzucam i pisanie że coś było mi raz czy kilka razy tłumaczone nie zmieni mojego sposobu karmienia tzn.żywienie bez kości i mięsa wieprzowego. Jak na razie (odpukać!) ani jeden z moich psów nie miał zaburzeń układu pokarmowego.Ale jak sami piszecie,każdy może wybrać jak chce psa żywić i przy tym pozostańmy.[/QUOTE]

Nie oszukujmy - twój pies nie jada nie tylko mięsa wieprzowego ale też żadnego innego też nie jada...
Ja wiem, ze są ludzie którzy po ukończeniu szkoły poprzysięgły sobie, ze już nigdy w życiu uczyć się niczego nie będą... ale także powinny sobie postanowić lub mieć po prostu nieco przyzwoitości i zachować sobie swoje mądrości dla siebie zamiast raczyć nimi kazdego i wszędzie...
Odnośnie wirusa - nie ma go w mięsie - układ nerwowy oraz podroby to jego miejsce życia. Już pomijam zupełnie fakt, że Polska w zeszłym roku zakończyła z bardzo łądnym wynikiem program unijny ustawowego zwalczania wirusa wśród trzody chlewnej.
( a o fakcie, ze wirusa też łapią owce to ci fachowcy ci nie powiedzieli???)
Zanim zaczniesz wygłaszać swoje subiektywne czy inne opinie, najpierw proponuje pouczyć się jednak trochę (czyli minimum wysiłku ponad poziom podstawówki skończonej przed epoką kamienia łupanego). Unikniesz wtedy ośmieszenia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']A w sprawie wieprzowiny to jacy fachowcy i z jakich lat, że tak z ciekawości zapytam?
Bo jak looknełam do książki fachowców z lat 80-ubiegłego wieku, to tam akurat rozprawiają się z opinią, jakoby konina powodowała u psów utratę węchu :) O wieprzowinie nic sensacyjnego - jest jednym z punktów programu.
Wieprzowina etap mitów też już ma raczej za sobą.[/QUOTE]

Chyba nie trzeba sięgać do książek o żywieniu psów z lat 80-tych,tylko wystarczy zapoznać się z wieloma opracowaniami np.Doroty Sumińskiej,piszącej obecnie na temat prawidłowego żywienia psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49'][B]Ja wiem że to co napiszę podziała może destruktywnie,ale chcę przekazać że wedle opracowań naukowców i wskazań weterynarzy kości są bardzo niebezpieczne dla psów i stwierdzono dużą ilość ich zgonów na skutek zadławienia czy przebicia jelit[/B].Co do wieprzowiny nie jest mięsem wskazanym dla żywienia psa bo jest za tłusta,a jeżeli już to w bardzo małych ilościach. Biorąc pod uwagę bardzo dużą ilość dobrych i niedrogich suchych karm na polskim rynku moim subiektywnym zdaniem taki rodzaj karmienia byłby najbezpieczniejszy dla psa.[/QUOTE]

[quote name='barbarasz49'][B]W odpowiedzi napiszę tylko tyle,że zaznaczyłam iż jest to moje [COLOR=#ff0000]subiektywna[/COLOR] opinia na temat kości i wieprzowiny w karmieniu psa,chociaż oparta na wypowiedziach fachowców[/B].Ja mam takie zdanie na ten temat i takie ono już pozostanie,a każdy ma prawo do własnego sposobu karmienia psa i ja nikomu niczego nie narzucam i pisanie że coś było mi raz czy kilka razy tłumaczone nie zmieni mojego sposobu karmienia tzn.żywienie bez kości i mięsa wieprzowego. Jak na razie (odpukać!) ani jeden z moich psów nie miał zaburzeń układu pokarmowego.Ale jak sami piszecie,każdy może wybrać jak chce psa żywić i przy tym pozostańmy.[/QUOTE]

WOW :)

A co do karm "np.Mera dog, Bewi dog,Marcus Muhle,a można ich znaleźć w internecie znacznie więcej" to mamy zupełnie inne pojęcie dobrej karmy dla psa.
Bo ja karmy z kukurydzą, ryżem na pierwszym miejscu w składzie, oraz karmy z produktami pochodzenia zwierzęcego, nie określiłabym mianem odpowiednim jedzeniem dla psa.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam takie podejście do suchych karm,że jak dobrze służy mojej suce tzn.dobrze wygląda,ma właściwą wagę i nie choruje i jeszcze je ze smakiem to jest ok. W przypadku Luny dla niej najbardziej optymalna karmą jest MM,co nie znaczy,że dla wszystkich psów będzie ona odpowiednia.

Link to comment
Share on other sites

Mera dog - karmiłam starszą sukę, jest to mocno średnia karma. Szczerze mówiąc nie planuje jej nigdy więcej kupić, niewiele różni się od typowych marketówek. Pomijam oczywiście fakt że Szaman to mi się prawie na niej przekręcił, więc tym bardziej szału nie ma.

Dla mnie dobra karma to karma bez zboża, bez kukurydzy, bez bezsensownych śmieci w składzie. Jednak taka karma ma swoją cenę i osobiście uważam że mimo wszystko samemu można lepiej skład skomponować. Jednak jeśli pies nie chce jeść surownizny to całe gotowanie mija się z celem, bo to właśnie na surowym kamień schodzi z zębów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Chyba nie trzeba sięgać do książek o żywieniu psów z lat 80-tych,tylko wystarczy zapoznać się z wieloma opracowaniami np.Doroty Sumińskiej,piszącej obecnie na temat prawidłowego żywienia psów.[/QUOTE]
Bardzo jestem ciekawa jakie to opracowania?

"[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Mięso [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Dla psa najbardziej wartościowe jest mięso zawierające dużo tkanki łącznej, chrząstek, a więc drugiego gatunku. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Jeśli pies nie jest uczulony na żaden gatunek mięsa podajemy różne jego gatunki. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]-Wołowina: surowa i gotowana, najlepsza jest głowizna, łata wołowa, gicz wołowa. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]-Konina: najlepiej surowa, również klasy drugiej, czyli te same części co w przypadku wołowiny (nie wskazana w żywieniu szczeniąt). [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]-Baranina: surowa i gotowana, najlepiej części wymienione wcześniej. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]-Mięso drobiowe i [B]wieprzowe[/B] zawsze podajemy gotowane. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]-Podroby mogą zawierać zarówno te najlepsze jak i najgorsza składniki, dlatego najbezpieczniej wybierać cielęce i podawać gotowane. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]-Warto także dawać psu kostki i chrząstki cielęce, które są niezastąpionym źródłem minerałów i składników budujących chrząstkę. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Zamiast mięsa można dać psu od czasu do czasu kawałek morskiej gotowanej ryby bez ości. "
[/FONT][/COLOR]fragment książki Doroty Sumińskiej "Szczęśliwy pies", gdzie wieprzowina jest wymieniona jako jedno z mięs, które można podawać psom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Ja mam takie podejście do suchych karm,że jak dobrze służy mojej suce tzn.dobrze wygląda,ma właściwą wagę i nie choruje i jeszcze je ze smakiem to jest ok. W przypadku Luny dla niej najbardziej optymalna karmą jest MM,co nie znaczy,że dla wszystkich psów będzie ona odpowiednia.[/QUOTE]
mój sąsiad też ma takie podejście, karmi psa karmą z Biedronki, nie choruje, ma właściwą wagę i wcina aż mu się uszy trzęsą, bez dosmaczania

Link to comment
Share on other sites

Ale barbarasz49, Ty rozpowszechniasz bezsensowne mity i nieprawdę wszędzie gdzie się znajdziesz.
Dla mnie wspomniana karma bewi dog zalicza się do karm śmieciowych. To samo mogę napisać patrząc na skład mera dog. MM, lekko lepsza chociaż też nie powala składem ani niczym.

Nikt Ci do miski psiej nie zagląda i niczego nie narzuca, ale przestań pisać bzdury podszyte "opinią fachowców". Wypisując co rusz takie bzdury zarówno o surowych kościach jak i mięsie wieprzowym zwyczajnie wprowadzasz ludzi w błąd.
Wirus aujeszkyego natomiast nie dotyczy tylko świń. Świnie na owo cholerstwo są najbardziej podatne ale to nie oznacza, że tylko przez mięso wieprzowe można się nim zarazić.

Link to comment
Share on other sites

Smierdzi mi to kryptoreklama...Juz jedna taka "specjalistke" od zywienia na fb widzialam....Co jeszcze bardziej smieszne uznaje sie za specjaliste od spraw zywienia psow a poleca tadam-purine pro plan ktora oczywiscie reklamuje :lol:
Moj pies je wieprzowine i zyje... :cool3:
A z suchych ja bylam zadowolona z Husse,nie wiem czy nie zamowie znowu w sumie bo psu pasuje...

Link to comment
Share on other sites

Już dawno odniosłam wrażenie że ta pani reklamuje, wydawało mi się jednak że chodzi o sklep.
Co do Purina Pro Plan - nie jest super karmą, ale mój pies przynajmniej po niej wielkiej S nie miał tak więc nie mogę narzekać na nią. Husse u mnie się nie sprawdziło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']U mojego znow pro plan skonczyl sie strasznym drapaniem i lupiezem :roll: Dlatego zawsze mowie-co jednemu pasuje drugiemu nie koniecznie musi...[/QUOTE]

Pod tym się podpisuję :D
Mój na szczęście po niczym nie ma problemów z sierścią czy skóra, jednak po większości ma sraczke :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Już dawno odniosłam wrażenie że ta pani reklamuje, wydawało mi się jednak że chodzi o sklep.
Co do Purina Pro Plan - nie jest super karmą, ale mój pies przynajmniej po niej wielkiej S nie miał tak więc nie mogę narzekać na nią. Husse u mnie się nie sprawdziło.[/QUOTE]
dziękuję bardzo za taką reklamę:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jest takie powiedzenie: "jak się chce psa uderzyć to kij zawsze się znajdzie". Jak ja napiszę pozytywną opinię czy o karmie czy o czym innym,to karma już na pewno będzie be, albo niesłusznie zarzuca mi się reklamę produktów czy sklepów.Jakoś chwalenie np.Puriny po której nawiasem mówiąc mój poprzedni pies miał poważne zaburzenia trawienne,nikomu nie przeszkadza,no ale jak ja już coś pochwalę to już robi się problem. A może trzeba się czasami zdobyc na odrobinę obiektywizmu?
Co do mięsa wieprzowego,każdy weterynarz potwierdzi,że nie można podawać surowego,tylko gotować co najmniej 30 minut,a kości tak jak drobiowych nie należy podawać w ogóle.Dodam jeszcze,że mięso wieprzowe może zawierać patogen włośnicy,która jest bardzo poważną chorobą i atakuje zarówno zwierzęta jak i ludzi.Nie wszyscy kupują to mięso z pewnego źródła i wtedy zagrożenie jest większe.
Ponieważ stary rok zamknął się, a nowy otworzył bardzo szczęśliwymi wydarzeniami w mojej Rodzince,jestem we wspaniałym nastroju i nikt i nic nie jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi.Tego również Wam życzę,oraz mam nadzieję że posty skierowane do mnie, będą chociaż ciut życzliwsze i przede wszystkim bardziej obiektywne:lol:!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']
Co do mięsa wieprzowego,każdy weterynarz potwierdzi,że nie można podawać surowego,tylko gotować co najmniej 30 minut,
![/QUOTE]
nie wypowiadaj się proszę za mojego weterynarza
i trudno wysilić się na obiektywizm czytając głupoty i zaprzeczanie samemu sobie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik']nie wypowiadaj się proszę za mojego weterynarza
i trudno wysilić się na obiektywizm czytając głupoty i zaprzeczanie samemu sobie[/QUOTE]

Szczerze mówiąc to zupełnie nie rozumiem co uważasz za głupoty,czyżby to że napisałam o włośnicy czy o tym że jeżeli już psu podaje się mięso wieprzowe to tylko gotowane? Może lepiej zapytaj o to swojego weterynarza,a mnie nie zarzucaj pisania głupot.

Link to comment
Share on other sites

Tak Barbaro - na temat włośnicy też piszesz głupoty... każde mięso zanim zostanie podzielone - natychmiat po uboju, jeszcze przed fazą wejścia w stężenie pośmiertne - podlega przebadaniu w kierunku włośnicy. Następnie zostaje opatrzone odpowiednim stemplem - jego wygląd włącznie z kolorem oraz wielkością i miejscem umieszczenia można sobie odnaleźć w necie bez problemu. Inne badania - każde mięso ma swój spis też można bez problemu odnaleźć w necie - są to listy badań ustawowych.
Więc przestań pier...lic jak potłuczona błągam cię bardzo i zajmij się woją rodzinką - ich mozez dręczyć - tutaj nikt cię nie chce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Szczerze mówiąc to zupełnie nie rozumiem co uważasz za głupoty,czyżby to że napisałam o włośnicy czy o tym że jeżeli już psu podaje się mięso wieprzowe to tylko gotowane? Może lepiej zapytaj o to swojego weterynarza,a mnie nie zarzucaj pisania głupot.[/QUOTE]
[COLOR=#000000]"Co do wieprzowiny nie jest mięsem wskazanym dla żywienia psa bo jest za tłusta,a jeżeli już to w bardzo małych ilościach. "
"[/COLOR][COLOR=#000000]Może dodam że w mięsie wieprzowym mogą być wirusy choroby auyeszky'ego,dla ludzi niegroźne ale dla zwierząt mięsożernych w 100% śmiertelne."
cały czas piszesz o wieprzowinie, ani słowa o gotowaniu, dopiero jak napisałam o gotowaniu wieprzowiny, nagle zmieniałaś zdanie?
prosiłam te o podanie źródła, gdzie Dorota Sumińska napisała, że nie wolno psom podawać wieprzowiny? nie doczekałam się[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']barbasz, kurcze, ale Ty masz wiedzę, zazdroszczę, też chciałabym tak świadomie karmić psa.
Szkoda, że tego nie robię i idę go właśnie zabić schaboszczakiem.[/QUOTE]
oops zapytaj swojego weterynarza, czy można podawać smażoną wieprzowinę:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']barbasz, kurcze, ale Ty masz wiedzę, zazdroszczę, też chciałabym tak świadomie karmić psa.
Szkoda, że tego nie robię i idę go właśnie zabić schaboszczakiem.[/QUOTE]
Brutus dzi zjadł 350 gram schabu z warkoczem... do którego weta dzwonisz? Może załatwimy to hurtem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik'][COLOR=#000000]"Co do wieprzowiny nie jest mięsem wskazanym dla żywienia psa bo jest za tłusta,a jeżeli już to w bardzo małych ilościach. "
"[/COLOR][COLOR=#000000]Może dodam że w mięsie wieprzowym mogą być wirusy choroby auyeszky'ego,dla ludzi niegroźne ale dla zwierząt mięsożernych w 100% śmiertelne."
cały czas piszesz o wieprzowinie, ani słowa o gotowaniu, dopiero jak napisałam o gotowaniu wieprzowiny, nagle zmieniałaś zdanie?
prosiłam te o podanie źródła, gdzie Dorota Sumińska napisała, że nie wolno psom podawać wieprzowiny? nie doczekałam się[/COLOR][/QUOTE]

Pasjonuję się książkami o psach,czytałam ich masę m.in.sporo Doroty Sumińskiej i często słucham jej wypowiedzi w tv.Więc wybacz nie wskaże ci paluszkiem gdzie to jest kropka w kropkę napisane.Może zamiast tak skrupulatnie dociekać poczytasz jej książki na temat żywienia psów,tak nawiasem mówiąc nie tylko jej. Ja nigdy nie podawałam moim psom mięsa wieprzowego i wszystkie dobrze na tym wyszły. Ty masz prawo dawać psu mięso jakie chcesz ja Ci niczego nie narzucam,tylko przekazuję to co jest mi wiadome na ten temat. Nawet w Twoim cytacie z Sumińskiej jest dokładnie powiedziane, że jeżeli już mięso wieprzowe,to tylko gotowane więc o co biega?

Link to comment
Share on other sites

W moim cytacie jest napisane, że [B]gotowane[/B], a Ty przez ileś postów wciskasz, że psu nie wolno wieprzowiny, ani słowem nie wspominasz, że ma być gotowana i nie umiesz wskazać gdzie to wyczytałaś, za to dzielnie podpierasz się moim cytatem, jak już doszłaś jaką głupotę palnęłaś. O to biega, jaśniej nie potrafię. Jeśli z takim zrozumieniem czytasz książki o psach, to gratuluję , wiedzą aż kipisz, tylko jakoś nikt z niej nie chce korzystać. Cóż za niewdzięczność.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...