Jump to content
Dogomania

Którą karmę wybrać?


Maron86

Recommended Posts

to już 3ci dzień jak wprowadzam Purizone rybne, przyznam szczerze że jestem zaskoczona. Qpy jeszcze mniejsze niż były na FirstMate (na niej były średnie, ani wielkie, ani małe), ładnie 'zbite' żadne luźne Qpska jak to 'nam' się zdarza przy wprowadzaniu karmy. Jeden mankament to Szaman jeszcze sobie nie uregulował kiedy właściwie chce mu się, a kiedy nie przez co biega po trawniku i się zastanawia. No i Qpa trochę ... śmierdzi, jednak to może być spowodowane 'mieszaniem karm'.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 356
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dużym problemem przy doborze suchej karmy jest również tzw "gazowanie". Są takie po których piesek w ogóle nie puszcza tajniaków ale są również takie po których zjedzeniu zamienia się w żywą "perfumerię",tak że trzeba otwierać okna żeby zapaszek wywietrzyć.Ja również przy wyborze karmy biorę to pod uwagę i unikam zwłaszcza takich,które zawierają składniki wzdymające np.groch.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']to już 3ci dzień jak wprowadzam Purizone rybne, przyznam szczerze że jestem zaskoczona. Qpy jeszcze mniejsze niż były na FirstMate (na niej były średnie, ani wielkie, ani małe), ładnie 'zbite' żadne luźne Qpska jak to 'nam' się zdarza przy wprowadzaniu karmy. Jeden mankament to Szaman jeszcze sobie nie uregulował kiedy właściwie chce mu się, a kiedy nie przez co biega po trawniku i się zastanawia. No i Qpa trochę ... śmierdzi, jednak to może być spowodowane 'mieszaniem karm'.[/QUOTE]

Dlaczego znowu próbujesz wzniecać niepotrzebny nikomu konflikt? Sama wcześniej piszesz o psich Qupskach a mnie zarzucasz że piszę nie na temat? To naprawdę nie jest fair!

Link to comment
Share on other sites

Pisałam jak pies reaguje na karmę jednocześnie odpisując andromedzie, nikt nie pytał o puszczanie cichaczy ... Poza tym każdy kto chodź trochę prześledził wątek to wie że mowa tu w 99% o karmach bez-zbożowych i bez żadnego innego zapchaj syfu.

Serio wolałabym utrzymać ten wątek na poziomie, żeby rozmowa była o konkretnych karmach dla psa z problemami + spostrzeżenia po tychże karmach.
Nie jakieś teksty typu że po niektórych karmach to są straszne bąki bo mają w sobie groch ... zresztą nie tylko po grochu pies pierdzi, po niektórych ziołach również.
Tak więc proszę cię poraz już nie wiem który byś pisała konkretnie na temat, a nie wbijała się bezsensownie bez żadnych argumentów w dyskusję :roll:

Link to comment
Share on other sites

Idź sprawdź kto założył wątek i kto oczekuje KONKRETNYCH odpowiedzi, a nie lania wody i nabijania postów udając niewiniątko. Naprawdę tak trudno ci pojąć że niektórzy chcą konkretów, że zależy im (mi) na informacjach odnośnie karm, odnośnie ich przyswajalności, efektów 'ubocznych', cen?
To jest aż tak ciężkie do pojęcia byś co chwila wpadała lać wodę pod tytułem że niektóre karmy to mają groch więc pies pierdzi - matko chyba każdy w tym temacie potrafi czytać skład karmy skoro ma psa PROBLEMOWEGO :roll:...

To jest ostatni post kierowany bezpośrednio do ciebie, naprawdę mam serdecznie dość tłumaczenia jak dziecku 3letniemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Nutra Gold ma chrząstkę drobiową, a rybny TOTW naturalny aromat z kurczaka. Może dlatego karma u mnie odpadła. To tak dla kurczakowych alergików :)

Zastanawiam się nad Purizonem dla szczeniąt. Tylko co z tak dużą ilością białka.[/QUOTE]

Nie wiem co jest z Twoim psiakiem nie tak.
Ale w Purizonie puppy masz 39%, w adulcie rybie 38%, a w kurczaku 41%...

Chyba, że chodzi o białko generalnie w tej karmie, gdyby z tym był problem to może własny zapychacz, np ryż do karmy? czy to też fu?

Link to comment
Share on other sites

Efektem "ubocznym" złych karm są właśnie wzdęcia,a co za tym idzie jak to określasz "pierdzenie". Ty piszesz o problemie wielkości Qup czyli g....n, a ja o problemie wychodzących z tego samego miejsca nadmiernie "pachnących" gazów i jak temu zapobiegać,czyli jestem jak najbardziej w temacie.
Masz rację,najwyższy czas zakończyć ten "gówniany" temat. Naprawdę nie musisz się fatygować i kierować postów bezpośrednio do mnie, bo szczerze mówiąc ja nie próbuję Ci mówić w jakim wieku jest dziecko,którego masz umysł,a te kierowane do mnie posty nie są przeze mnie mile widziane i również niczemu ani nikomu nie służą.To by było na tyle w temacie Qup i ich zapaszków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']unikanie np. grochu, to recepta na gazy wg. Ciebie?!
Niepoparta żadną argumentacją?
Chciałaś coś napisać i komuś coś wyjaśnić i uświadomić t chociaż PISZ TAK, JAKBYŚ WIEDZIAŁA O CZYM PISZESZ.[/QUOTE]

Napisałam "np.groch", a to jest pewna różnica, niż kategoryczne twierdzenie że tylko groch. Wiem że są również inne powodujące gazy składniki karm jak [B]np.[/B]kapusta,fasola,niektóre zioła. Dlatego doradzam żeby raczej unikać karm z tymi składnikami dla dobra psa, ale również nosa właściciela. Wiem o czym piszę i jeżeli masz wątpliwości co do działania grochu,proponuję tytułem eksperymentu zjeść porządny talerz grochówki i poczekać na reakcję układu trawiennego.Smacznego!

Link to comment
Share on other sites

Zapewniam Cię że w tanich marketówkach w karmie znajdziesz wszystko co się tylko da zjeść, nie starają się segregować np.warzyw tylko walą do karmy wszystkie możliwe odpady,dlatego też ceny tych karm nawet dużych worków są wstrząsająco kuszące bo niskie. Za to "mięsa" w tych karmach jest "aż" 4%.

Link to comment
Share on other sites

Najłatwiej jest pouczać, to mnie zupełnie nie interesuje! Na tym forum interesuje mnie tylko i wyłącznie merytoryczna dyskusja. Uważam że, oprócz stałych forumowiczów,sa również osoby które dopiero zaczęły opiekowac się psem i w temacie "Jaką karmę wybrać" będą szukali rady co i gdzie należy kupować dla zdrowia psa,a czego ewidentnie unikać np.m.in.marketówek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Napisałam "np.groch", a to jest pewna różnica, niż kategoryczne twierdzenie że tylko groch. Wiem że są również inne powodujące gazy składniki karm jak [B]np.[/B]kapusta,fasola,niektóre zioła. Dlatego doradzam żeby raczej unikać karm z tymi składnikami dla dobra psa, ale również nosa właściciela. Wiem o czym piszę i jeżeli masz wątpliwości co do działania grochu,proponuję tytułem eksperymentu zjeść porządny talerz grochówki i poczekać na reakcję układu trawiennego.Smacznego![/QUOTE]
Naprawdę bardzo upraszczasz problem gazów. To nie jest przypadłość zależna wyłącznie od diety. Może je wywoływać zbyt zachłanne jedzenie, albo niedobór niektórych enzymów trawiennych, np. enzymów trzustkowych.
Mój pies na gotowanym może się najeść brokułów (kapustne) i nic. A na wielu suchych coś tam się dzieje - przypuszczam, że jedząc suchą połyka powietrze.

Link to comment
Share on other sites

Tak masz rację,oczywiście mogą być również inne przyczyny tzw.gazów,ale często są one właśnie spowodowane nieodpowiednim składnikiem karmy,dlatego uważam że w temacie "Jaką wybrać karmę" należy o tym wspomnieć.Co do innych przyczyn moim zdaniem należy o nich pisać w innym temacie np."Zaburzenia trawienia".

Link to comment
Share on other sites

andromeda- dajesz ten Lupo Natural czy Luposan Sensitive?

Bo zastanawiam się nad zielonym sensitivem, tylko nie wiem jak ta mąka ziemniaczana, bo mój pies nigdy nie miał jej w karmie...
U nas suche jest niby dodatkowo
( ale właściwie to i tak wychodzi dzienna dawka zalecana przez producenta)
Pies prowadzi bardzo intensywne życie toteż dużo je ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']andromeda- dajesz ten Lupo Natural czy Luposan Sensitive?

Bo zastanawiam się nad zielonym sensitivem, tylko nie wiem jak ta mąka ziemniaczana, bo mój pies nigdy nie miał jej w karmie...
U nas suche jest niby dodatkowo
( ale właściwie to i tak wychodzi dzienna dawka zalecana przez producenta)
Pies prowadzi bardzo intensywne życie toteż dużo je ;)[/QUOTE]


Zielony Luposan Sensitive

Mała w hodowli jadła RC, ale miała bąble na brzuszku i ogólnie był lekko zaczerwieniony. Na szybko zmieniłam na Luposan. Wszystko ładnie się unormowało. Martwiło mnie tylko to że karma ma 24% białka. a szczeniak dopiero 3 miesiące.

Kupiłam Forza10 z rybą dla szczeniąt. Tak szybko jak kupiłam musiałam wrócić do Luposan bo aż skakała przy drapaniu uszu.

Albo nie toleruje zbyt dużej ilości białka, albo chodzi o ryż ( zboża)

Dzięki Luposan odkryłam że starsza suczka ma problem ze zbożami. Przestała się drapać włos odzyskał blask. Zrezygnowałam przez zacieki ( myślę że to wina kurczaka)

Kupki ładne, brak problemów przy nagłym przestawieniu.


[h=1][/h]

Link to comment
Share on other sites

Może warto kupić próbki karm i posprawdzać, ja mam to szczęście w nieszczęściu że jak pies karmy nie toleruje to są na stałe 2 gęby chętne na nią + jedna 'dochodząca'.

Ja chwilowo z Purizone rybnej jestem zadowolona, chociaż mam wrażenie że pies nadmiar białka wydala. Załatwia się po niej w mniejszych ilościach niż po firstmate, niej też wody pije (mówię o samcu, suki jedzą inną karmę), jednak są ciemniejsze i bardziej ... śliskie? błyszczące? Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam więc nie wiem o co chodzi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...