Jump to content
Dogomania

Którą karmę wybrać?


Maron86

Recommended Posts

  • Replies 356
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Od kiedy to tak sie interesujesz suchymi karmami,jeżeli się nie mylę to twój pies jest na BARFIE?
A ja tylko pisze o sklepie w którym jest duży wybór wartościowych karm,które np nie sa znane na polskim rynku,więc o co chodzi? Wybierającym karmę dla psa na pewno ta informacja się przyda.

Link to comment
Share on other sites

colirya - współczuję, wiem jak to jest mieć psa który jedną karmę ładnie trawi, a po 2giej jest jedną łapą od przekręcenia się... W takim wypadku zostaje ci kupowanie małych próbek, z krótkim składem bez dodatkowego czynnika obciążającego. U mnie też niektóre karmy niby 'wow', a gdyby nie fakt że mam jeszcze inne psiole w domu to szła by do schroniska.

andromeda zazdroszczę, u mnie na 3 psy tylko jeden żarłoczny co wszystko zje. Reszta wybrzydza, kręci nosem, a najlepiej w ogóle by nie jadła.


barbarasz49 - podziękuj komuś innemu za bana (właściwie to sobie, za spamowanie między innymi...), ja cię zgłaszam dopiero od jakiś 3-4 stron tego wątku. Nadal będę to robić do momentu aż zaczniesz pisać NA TEMAT i faktycznie będziesz miała coś do napisania. Na tą chwile usilnie próbujesz wszystkich zdenerwować, wypowiadasz się nie posiadając żadnej wiedzy i nic nie wnosisz do wątku prócz złej atmosfery.
a i jeszcze jedno - wybierającym kamę dla psa przydają się informacje: skład karmy, dostępnośc na rynku, cena, jak problemowy pies po niej funkcjonował.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Dobrą i niedrogą suchą karmą jest karma Ontario oraz Puffins.[/QUOTE]

Za nim sie zaczyna wypowiadać o karmach, to dobrze jeszcze coś w tym temacie wiedzieć. A Ty kolejny raz udowadniasz, że nie wiesz nic, a najbardziej przerażające jest to iż chcesz uchodzić za "speca" w tej dziedzinie.
Ja mam taką dla Ciebie propozycję, zacznij gdzieś w jakimś zeszyciku pisać swój pamiętnik ze złotymi myślami (tylko nikomu go nie pokazuje).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosiczka']Za nim sie zaczyna wypowiadać o karmach, to dobrze jeszcze coś w tym temacie wiedzieć. A Ty kolejny raz udowadniasz, że nie wiesz nic, a najbardziej przerażające jest to iż chcesz uchodzić za "speca" w tej dziedzinie.
Ja mam taką dla Ciebie propozycję, zacznij gdzieś w jakimś zeszyciku pisać swój pamiętnik ze złotymi myślami (tylko nikomu go nie pokazuje).[/QUOTE]

Jesteście bardzo niesprawiedliwe! Ja wcale nie udaje "speca" w dziedzinie karmienia psów,tylko zajmując się ponad 40 lat psami,nabyłam nieco doświadczenia.I jeżeli próbuję się z Wami nim podzielić to nie można ze mnie robić kompletnej ignorantki i idiotki. Przez te lata wychowałam o małego 11 psów w tym większość owczarków niemieckich,obecnie mam labradorkę. Wielu z Was pisze o chorobach psów z powodu złego doboru karmy. Ja interesując się prawidłowym żywieniem psów,czytając liczne opracowania na ten temat (tytułów nie będę wymieniać,bo pisałam o tych książkach we wcześniejszych postach i nie chcę się powtarzać) i odpowiednio żywiąc moje psiaki,spowodowałam że żaden z nich nie miał zaburzeń układu trawiennego i w większości dożywały sędziwego psiego wieku,oprócz suni,która miała wypadek i nie dało się jej uratować. Dlatego bardzo mi przykro kiedy kłamliwie zarzuca mi się np.że nie podaję gdzie można nabyć dobrą karmę dla psa. Jeżeli podam stronę sklepu z wartościowymi karmami to zarzuca mi się z kolei że albo reklamuję,albo że nie podaję składu karmy czy ceny. Przy odrobinie dobrej woli można wejść na stronę sklepu i wtedy można dowiedzieć sie wszystkiego i jaki jest skład,cena przeczytać opinie innych nabywców danej karmy itd.
Ale nie,przecież to za duży wysiłek najlepiej zrobić ze mnie idiotkę,zarzucić że spamuję a już super dobrze jest skarżyć administratorom i spowodować żeby wyrzucili mnie z forum. Czy to jest uczciwe, ja nikomu nie ubliżam,tylko próbuję pomóc. Czy naprawdę kiedy podam namiary na karmę i sklep,muszę w poście przepisywać wszystko to co przy odrobinie dobrej woli można sobie dokładnie na stronie sklepu przeczytać? Na prośbę "bardzo przychylnej" mi Izabeli301,napisałam wszystko o karmie Koeber's, no i co czy był jakiś odzew nie,bo tak naprawdę jej pytanie było tylko po to żeby mi "dowalić" i wcale nie oczekiwała na nie konkretnej odpowiedzi.
Zresztą jak łatwo przeczytać, parę postów wyżej próbuje znowu mnie obrażać i zarzucać,że nie umiem czytać. Na moją konkretną odpowiedź znowu ze strony tej pani - cisza. Jeszcze raz napiszę namiary na sklep gdzie można nabyć karmy mało znane ale bardzo wartościowe: [B][url]www.petkarma.pl[/url][/B] Kupowałam tak karmę Puffins i dlatego znam ten sklep i uważam że należy do jednych z solidniejszych dostawców dobrych karm,więc wystarczy tylko wejść na stronkę żeby dowiedzieć się więcej,a nie zarzucać mi że piszę nie na temat.
I Rosiczko jeżeli twierdzisz,że "nie wiem nic",to z przykrością muszę Ci oświadczyć że się bardzo mylisz,a szczerze mówiąc to domniemywam że ten Twój agresywny post został napisany pod wpływem....................Serdecznie pozdrawiam i proszę o więcej życzliwości!

Link to comment
Share on other sites

Matko kolejny spam i użalanie się jak to wszyscy w koło są źli bo ciebie nie rozumieją...
Dla wyjaśnienia - moje psy są ze schroniska więc z góry można było założyć że jakieś schorzenie dochodzi w pakiecie, trafił mi się pies z problemami przyswajalności syfnych karm. Stąd powstał temat - nie szukam syfnych karm, a ty niestety tylko takie wymieniasz i za nic nie potrafisz zrozumieć że skład, cena MAJĄ znaczenie.

Kolejna sprawa to fakt że nie piszesz na temat, zwyczajnie piszesz żeby pisać - a to jest spam.
[quote name='Maron86']EDIT:
Zapomniałam dodać że oscyluje w karmach rybnych, takie najchętniej je i nie muszę się zastanawiać czy ta biegunka od karmy, czy może pies ma jednak alergie na kurczaka...[/QUOTE]
To tak jak byś w pierwszym poście nie potrafiła przeczytać co właściwie założyciel wątku szuka i o co prosi. :roll:

Odniosę się również do tej super stronki z karmami którą zachwalasz - ma masę błędów w kodzie strony, nigdy nie kupuję u dystrybutora który nie potrafi podstawowych błędów na własnej stronie usunąć. Do tego ceny a wyższe w znanych mi działających sklepach - na samy pro plan dla szczeniąt jest 11zł różnicy, a trzeba pamiętać że na allegro również można znaleźć taniej. Dalej mamy Brit Care, Royal Canin, Fitmin która również jest droższa niż w innych sklepach.
Możemy oszukiwać że co tam cena nie gra roli, ale kurcze wystarczy chwilę przekalkulować i te śmieszne pkt które zbierasz są mniej warte niż różnica cenowa na jednym worku karmy :lol:. Większość z karm które są na tym uber super pro sklepie internetowym jest ogólnodostępna, nie ma jakiegoś szału - nie spotkałam tam żadnej interesującej mnie karmy której nie miałabym możliwości kupić w innym (tańszym) sklepie czy też poprzez allegro.

Dalej odniosę się do karmy którą 'polecasz':
[QUOTE]Skład surowcowy:
Kurze mięso, indycze mięso, [B]gotowany ryż[/B], jagnięce mięso, [B]drobno zmielona kukurydza[/B], gotowane rybie mięso, suszona pulpa buraczana, [B]tłuszcz drobiowy[/B], drożdże, całe jajka, siemię lniane, [B]kiełki pszenicy[/B], [B]płatki ziemniaczane[/B], wątroba drobiowa, [B]mleko[/B], [B]jogurt[/B], olej roślinny, marchew, rybi tłuszcz, pomidory, jabłkowy miąższ, rozmaryn, Nagietek lekarski, Pokrzywa zwyczajna, [B]ekstrakt ze zielonej herbaty[/B], ekstrakt z winogron, Yucca shidigera, chondroityna, glukozamina, hydrofosforan wapnia monohydrat, węglan wapnia, chlorek sodu, witaminy: A, D3, E (alfatokoferol), K3, B1, B2, B6, B12, biotyna, kwas foliowy, niacinamid, pantotenan wapnia, chlorek choliny, siarczan żelaza monohydrat, tlenek manganu, chelat cynku, siarczan miedzi pentahydrat, jodek potasu, selenit sodu.[/QUOTE]
Po pierwsze nie jest to karma bez-zbożowa którą jak napisałam w temacie szukam - w ogóle oni nie mają karmy bez-zbożowej!
Nie jest to również karma rybna - gdzie w pierwszym poście wyraźnie napisałam że interesują mnie rybne karmy, również podałam powód.
Kolejna sprawa, po co w tej karmie jest mleko oraz jogurt które jak ogólnie wiadomo przez dużą większość psów nie jest trawione, a nawet zbędne w diecie.
Dlaczego podajesz karmę która ma tyle zbędnych składników? Osoby które tu szukają karmy, szukają karmy DOBREJ i TANIEJ. Karma o takim składzie która jest w cenie 180zł za 15kg przegrywa na linii z karmami takimi jak np TOTW.

Tak więc po raz kolejny proszę cię żebyś przestałą się udzielać w temacie o którym nie masz bladego pojęcia
[quote name='barbarasz49'] Przez te lata wychowałam o małego 11 psów w tym większość owczarków niemieckich,obecnie mam labradorkę. Wielu z Was pisze o chorobach psów z powodu złego doboru karmy. Ja interesując się prawidłowym żywieniem psów,czytając liczne opracowania na ten temat (tytułów nie będę wymieniać,bo pisałam o tych książkach we wcześniejszych postach i nie chcę się powtarzać) i odpowiednio żywiąc moje psiaki,spowodowałam że żaden z nich nie miał zaburzeń układu trawiennego i w większości dożywały sędziwego psiego wieku,oprócz suni,która miała wypadek i nie dało się jej uratować. [/QUOTE]
Nasze psy MAJĄ problemy z trawieniem!

[quote name='barbarasz49']I jeżeli próbuję się z Wami nim podzielić to nie można ze mnie robić kompletnej ignorantki i idiotki.[/QUOTE]
Nikt nawet nie musi się wysilać, sama z siebie idealnie ją robisz :roll: .

Link to comment
Share on other sites

Jak zawsze piszesz nie na temat,nic z tego co napisałam do ciebie nie dociera,więc najwyższy czas skończyć z tą przepychanką słowną. Nie obchodzi mnie gdzie i co kupujesz swoim psom,nie podobają ci się moje rady - nie czytaj,nie pisze ich tylko dla ciebie,może będą osoby którym się przydadzą. Nawiasem mówiąc skorzystałaś z mojej opinii o zooplusie,bo nagle zaczęłaś w nim kupować,nawet podawać innym namiary na ten sklep, chociaż akurat w sprawie tego sklepu zdrowo się na mnie wyżyłaś,to się nazywa hipokryzja.

Link to comment
Share on other sites

Nie znam sklepu,ale ceny rzeczywiście podejrzanie niskie tak jak by chcieli wyprzedać karmę której niedługo kończy się termin przydatności do spożycia. To mi wygląda na taki sklep w którym sprzedają wszystko czyli takie przysłowiowe mydło i powidło. Raczej nie ryzykowałabym zakupu w tym sklepie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Nie znam sklepu,ale ceny rzeczywiście podejrzanie niskie tak jak by chcieli wyprzedać karmę której niedługo kończy się termin przydatności do spożycia. To mi wygląda na taki sklep w którym sprzedają wszystko czyli takie przysłowiowe mydło i powidło. Raczej nie ryzykowałabym zakupu w tym sklepie.[/QUOTE]

No właśnie chciałabym zebrać opinie bo boje się kupować w ciemno... a ta Duo Delice kusi mnie ceną, może jak będę zamawiać to zadzwonie tam i zapytam o termin ważności...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Dobrą i niedrogą suchą karmą jest karma Ontario oraz Puffins.[/QUOTE]

Czy Ty w ogóle wiesz, w jakim wątku się udzielasz, czy klepiesz byle klepać??
Osoby się tu udzielające szukają KONKRETNEGO typu karmy na KONKRETNE problemy swoich psów, a Ty wyskakujesz jak Filip z konopii z niedrogą i dobrą karmą:roll:.
Wysil się trochę i przeczytaj, jakie warunki karma ma spełniać... Co za beton.

Link to comment
Share on other sites

A ciebie co ugryzło? Temat jest "Którą karmę wybrać" i na ten temat mając jak już pisałam ponad 40-letnie doświadczenie z hodowlą i żywieniem psów,doradzam. Co ci to przeszkadza że się na tym znam? Zamiast prowokować kłótnię dobra kobieto,doradź osobom poszukującym odpowiedniej karmy jaka to ma być i gdzie ją można kupić ok?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']A ciebie co ugryzło? Temat jest "Którą karmę wybrać" i na ten temat mając jak już pisałam ponad 40-letnie doświadczenie z hodowlą i żywieniem psów,doradzam. Co ci to przeszkadza że się na tym znam? Zamiast prowokować kłótnię dobra kobieto,doradź osobom poszukującym odpowiedniej karmy jaka to ma być i gdzie ją można kupić ok?[/QUOTE]

Więc wysil się i przeczytaj chociaż pierwszy post, w którym Maron86 JASNO określa, jakiej karmy szuka:roll:.
Wyraźnie pisze, że preferuje karmy rybne, a ty wciskasz Ontario, która ma albo kurczaka, albo jagnięcinę. Nadal twierdzisz, że piszesz zgodnie z tematem??
40 lat hodowli, a piszesz bzdury, że głowa mała.

Całe szczęście różnica między nami jest taka, że ja umiem czytać ze zrozumiem i jeśli nie znam odpowiedzi na dany temat to się nie wypowiadam. Tobie też to radzę.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze zakładając temat należało bardziej sprecyzować np."Którą karmę wybrać dla chorych psów",
po drugie temat jest dla wszystkich,a to że akurat Maron go zadała,nie znaczy że tylko wybrańcy mogą doradzić jaką karmę wybrać! To ty wypisujesz bzdury i próbujesz sprowokować awanturę,która w temacie żywienia psów jest zupełnie zbyteczna.To wszystko co mam do powiedzenia w odpowiedzi na twój arogancki post.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Po pierwsze zakładając temat należało bardziej sprecyzować np."Którą karmę wybrać dla chorych psów",
po drugie temat jest dla wszystkich,a to że akurat Maron go zadała,nie znaczy że tylko wybrańcy mogą doradzić jaką karmę wybrać! To ty wypisujesz bzdury i próbujesz sprowokować awanturę,która w temacie żywienia psów jest zupełnie zbyteczna.To wszystko co mam do powiedzenia w odpowiedzi na twój arogancki post.[/QUOTE]

Problem w tym, że ty nie doradzasz karmy zgodnej z wymaganiami autorki wątku, rozumiesz to czy rozrysować ci??
Zacznij wypowiadać się zgodnie z tematem, inaczej zacznę, wzorem pozostałych, zgłaszać twoje wypociny jako spam.

Link to comment
Share on other sites

boarbarasz49 czy specjalnie dla ciebie mam zmienić tytuł wątku bo tylko ty nie potrafisz przeczytać pierwszego posta znajdującego się na nim? Czy mam zaznaczyć w tytule że trollom i spamerom wstęp wzbroniony, czy wtedy dotrze do ciebie że żaden z twoich postów w tym temacie nie jest zgodny z ideą założenia tego tematu? Skoro masz niby 40letnie doświadczenie w żywieniu psów to zakładam że jesteś znudzoną emerytką - tylko jedno mnie dziwi, brak czytania ze zrozumieniem....
Czy naprawdę masz aż takie parcie na szkło że musisz, ale to musisz wcisnąć kolejne 3 zdania w ogóle nie związane z tematem 'bo tytuł tematu...'? Kurcze nikt od ciebie nie wymaga byś czytała cały topic (chociaż większość w tym temacie to twój spam), ale zwykły pierwszy post mówiący dokładnie o co chodzi w temacie!
Czy widzisz tu chociaż jedną osobę która szuka syfnej karmy za grube pieniądze? Nie? Dziwne... przecież tak mało jest syfnych karm...

Co do twojego super uber sklepu w którym zbierasz pkt - przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedz w której jasno wynika że chodzi o kod strony, a nie o błędy ortograficzne. Chociaż razi mnie szukanie karmy pod hasłem 'granule dla psów' :roll:.
Co do zooplusa o który tak płaczesz bo coś ci reklama nie poszła - zamówiłam tam słownie 2x (Purizone której żaden z 4 psów jeść nie może, oraz zabawkę której nigdzie taniej nie znalazłam), żadnej innej karmy tam nie zamówię bo zwyczajnie ten sklep jest drogi.

Czy ty w ogóle spojrzałaś na skład karmy którą proponowałaś? Dlaczego nie jesteś wstanie odpisać mi na proste pytanie: dlaczego podajesz karmę z syfnym składem, bez możliwości wybrania karmy rybnej bądź bez-zbożowej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']boarbarasz49 czy specjalnie dla ciebie mam zmienić tytuł wątku bo tylko ty nie potrafisz przeczytać pierwszego posta znajdującego się na nim? Czy mam zaznaczyć w tytule że trollom i spamerom wstęp wzbroniony, czy wtedy dotrze do ciebie że żaden z twoich postów w tym temacie nie jest zgodny z ideą założenia tego tematu? Skoro masz niby 40letnie doświadczenie w żywieniu psów to zakładam że jesteś znudzoną emerytką - tylko jedno mnie dziwi, brak czytania ze zrozumieniem....
Czy naprawdę masz aż takie parcie na szkło że musisz, ale to musisz wcisnąć kolejne 3 zdania w ogóle nie związane z tematem 'bo tytuł tematu...'? Kurcze nikt od ciebie nie wymaga byś czytała cały topic (chociaż większość w tym temacie to twój spam), ale zwykły pierwszy post mówiący dokładnie o co chodzi w temacie!
Czy widzisz tu chociaż jedną osobę która szuka syfnej karmy za grube pieniądze? Nie? Dziwne... przecież tak mało jest syfnych karm...

Co do twojego super uber sklepu w którym zbierasz pkt - przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedz w której jasno wynika że chodzi o kod strony, a nie o błędy ortograficzne. Chociaż razi mnie szukanie karmy pod hasłem 'granule dla psów' :roll:.
Co do zooplusa o który tak płaczesz bo coś ci reklama nie poszła - zamówiłam tam słownie 2x (Purizone której żaden z 4 psów jeść nie może, oraz zabawkę której nigdzie taniej nie znalazłam), żadnej innej karmy tam nie zamówię bo zwyczajnie ten sklep jest drogi.

Czy ty w ogóle spojrzałaś na skład karmy którą proponowałaś? Dlaczego nie jesteś wstanie odpisać mi na proste pytanie: dlaczego podajesz karmę z syfnym składem, bez możliwości wybrania karmy rybnej bądź bez-zbożowej?[/QUOTE]

Szczerze to jestem twoją agresją zmęczona i mam dość odpowiadania na twoje zaczepne posty,ale zlituję się i abyś nie poszła roztrzęsiona spać,to tylko poproszę żebyś dokładnie przeczytała wcześniejsze 13 stron w tym temacie i myślę że jesteś na tyle inteligentna że zauważysz iż wiele osób tak jak ja wymienia tak karmy jak i sklepy które wcale nie spełniają kryteriów zawartych w twoim nieprecyzyjnym pytaniu. I tu jest "pies pogrzebany",jakoś nie zarzucasz im spamowania. To że masz uczulenie na mnie,nie znaczy,że nie wolno mi bo tak sobie życzysz pisać i doradzać,za co jak zauważyłaś nawet mi podziękowano (patrz karma Simpsons).
Nie wiem czym ci się tak bardzo naraziłam, że w każdym temacie próbujesz mnie wyrzucać z forum?
Zawsze myślałam że ludzie kochający zwierzęta to dobrzy ludzie,okazuje się że bardzo się pomyliłam.Na tym definitywnie kończę jakże miłą konwersację! Życzę miłych snów i obym ci się nie daj Boże nie przyśniła, bo to by już była obsesja!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='colirya'] I drugie pytanie, macie jakieś opinie na temat Lukullusa z wołowiną i pstrągiem?[/QUOTE]
Karmiłam tą karmą psy przez ok. 2 worki(+jakieś gratisowe kg). Jeśli twój pies jest wybredny to duże prawdopodobieństwo, że karmy nie ruszy. Z tego co pamiętam karma jest praktycznie bez zapachu i jej granulki są inne niż w reszcie karm( [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/35392-Wielko%C5%9B%C4%87-granulek-ZDJ%C4%98CIA?p=20243138#post20243138[/url] ), nie pęcznieją.
U moich psów przez jakieś 1,5 worka fajnie służyła, ładna sierść itp. Później, jak w przypadku wielu karm zaczęły się luźne kupy, więc karmę zmieniłam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...