Jump to content
Dogomania

Którą karmę wybrać?


Maron86

Recommended Posts

[quote name='mozarcik']W moim cytacie jest napisane, że [B]gotowane[/B], a Ty przez ileś postów wciskasz, że psu nie wolno wieprzowiny, ani słowem nie wspominasz, że ma być gotowana i nie umiesz wskazać gdzie to wyczytałaś, za to dzielnie podpierasz się moim cytatem, jak już doszłaś jaką głupotę palnęłaś. O to biega, jaśniej nie potrafię. Jeśli z takim zrozumieniem czytasz książki o psach, to gratuluję , wiedzą aż kipisz, tylko jakoś nikt z niej nie chce korzystać. Cóż za niewdzięczność.[/QUOTE]

Bardzo chcesz mi dokuczyć i się po prostu czepiasz, ale jak już pisałam jestem w bardzo dobrym nastroju i wisi mi to![B] Dalej twierdzę psu nie należy dawać mięsa wieprzowego is ok?

[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 356
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='barbarasz49']Pasjonuję się książkami o psach,czytałam ich masę m.in.sporo Doroty Sumińskiej i często słucham jej wypowiedzi w tv.Więc wybacz nie wskaże ci paluszkiem gdzie to jest kropka w kropkę napisane.Może zamiast tak skrupulatnie dociekać poczytasz jej książki na temat żywienia psów,tak nawiasem mówiąc nie tylko jej. Ja nigdy nie podawałam moim psom mięsa wieprzowego i wszystkie dobrze na tym wyszły. Ty masz prawo dawać psu mięso jakie chcesz ja Ci niczego nie narzucam,tylko przekazuję to co jest mi wiadome na ten temat. Nawet w Twoim cytacie z Sumińskiej jest dokładnie powiedziane, że jeżeli już mięso wieprzowe,to tylko gotowane więc o co biega?[/QUOTE]

Jeśli się swoje zdanie jakąś publikacją podpiera, to należy mieć na tyle rozeznania by wiedzieć jaki tytuł owe publikacje noszą.

isabelle- może będzie zniżka? ale poczekam do jutra, dam polędwice, niech zdycha!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Bardzo chcesz mi dokuczyć i się po prostu czepiasz, ale jak już pisałam jestem w bardzo dobrym nastroju i wisi mi to![B] Dalej twierdzę psu nie należy dawać mięsa wieprzowego is ok?

[/B][/QUOTE]
a twierdź sobie, co chcesz, ogólnie mi to wisi, ale błagam nie dziel się swoją "mądrością" bo sama ma niestrawność chociaż nie jadam wieprzowiny nawet gotowanej

Link to comment
Share on other sites

Ahhhh nie ma to jak miła atmosfera w pozornie spokojnym temacie odnoszącym się do SUCHYCH karm w wersji PREMIUM które są BEZ ZBOŻA i KUKURYDZY :loveu:...

Zabawna sytuacja, tam gdzie się pojawiają posty barbarasz49 tam się robi nagle zamieszanie. Nie twierdzę że reklamuje jakieś karmy, jednak nadal twierdzę że ma jakiś interes w reklamowaniu sklepu. Może to takie duchowe powołanie jeśli nie finansowe. Jednak wychodzę z założenia że jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ... pieniądze :cool3:.

Co do karmy to:
Wszystkie psy się pochłaniają w chwilę "Josera Emotion Festival", za to 'Purina duo delice z łososiem' gardzą. Szaman dostaje tylko do smaku kilka chrupek żeby powstał sosik dzięki czemu łatwiej wymieszać suplementy na stawy, inaczej dostaje S****.
Został mi ostatni worek karmy dla Szamana, tak więc jeśli do poniedziałku nie wystartuje świat karm to ... zamawiam purizone rybną - mają promocję +2kg gratis więc wychodzi cena za kg w miarę przyzwoicie.

Ciekawostka: sunia kaukaza którą mam na DT po brit premium XL ma takie same bąki jak Magia po tejże karmie... Qpe ma po niej rozlazła. Karma średnia, jednak tak jak pisałam prędzej przy 'normalnych cenach' wolę dać suką trochę gorszej jakości przy czym Szamanowi najlepszą jaką się da... Wet by mnie drożej wyszedł niż ta karma gdyby wciąż miał biegunki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Chętnie poczekam na Twoją opinię odnośnie karmy Purizon.
Moją zbożową alergiczkę mam na Brit Care z dziczyzną i ziemniakami. Jest dobrze ale często się załatwia.[/QUOTE]
U moich 2 psów jest tak samo

Szukając karmy dla swoich psów natrafiłam na coś takiego: [url]http://www.telekarma.pl/m287/doctor.dog.htm[/url] , karmił ktoś? W analizie zadziwiła mnie troszkę duża ilość białka, więc nie zamawiam jak na razie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='catie']U moich 2 psów jest tak samo

Szukając karmy dla swoich psów natrafiłam na coś takiego: [URL]http://www.telekarma.pl/m287/doctor.dog.htm[/URL] , karmił ktoś? W analizie zadziwiła mnie troszkę duża ilość białka, więc nie zamawiam jak na razie[/QUOTE]
Skład wydaje się fajny, po karmie z wołowiną mieliśmy problemy, ale ta z kurczakiem i z indykiem składem podobna do Canidae, która teraz karmię. I dawkowanie rozsądne. Purizon ma chyba jeszcze więcej białka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='catie']
Szukając karmy dla swoich psów natrafiłam na coś takiego: [URL]http://www.telekarma.pl/m287/doctor.dog.htm[/URL] , karmił ktoś? W analizie zadziwiła mnie troszkę duża ilość białka, więc nie zamawiam jak na razie[/QUOTE]
To polska karma. I jest wariant z wieprzowiną :cool3:
Tu jest dyskusja na jej temat z udziałem właściciela marki:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233529-Doctor-Dog-nowa-karma/page2?highlight=doctor[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Ahhhh nie ma to jak miła atmosfera w pozornie spokojnym temacie odnoszącym się do SUCHYCH karm w wersji PREMIUM które są BEZ ZBOŻA i KUKURYDZY :loveu:...

Zabawna sytuacja, tam gdzie się pojawiają posty barbarasz49 tam się robi nagle zamieszanie. Nie twierdzę że reklamuje jakieś karmy, jednak nadal twierdzę że ma jakiś interes w reklamowaniu sklepu. Może to takie duchowe powołanie jeśli nie finansowe. Jednak wychodzę z założenia że jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ... pieniądze :cool3:.

Co do karmy to:
Wszystkie psy się pochłaniają w chwilę "Josera Emotion Festival", za to 'Purina duo delice z łososiem' gardzą. Szaman dostaje tylko do smaku kilka chrupek żeby powstał sosik dzięki czemu łatwiej wymieszać suplementy na stawy, inaczej dostaje S****.
Został mi ostatni worek karmy dla Szamana, tak więc jeśli do poniedziałku nie wystartuje świat karm to ... zamawiam purizone rybną - mają promocję +2kg gratis więc wychodzi cena za kg w miarę przyzwoicie.

Ciekawostka: sunia kaukaza którą mam na DT po brit premium XL ma takie same bąki jak Magia po tejże karmie... Qpe ma po niej rozlazła. Karma średnia, jednak tak jak pisałam prędzej przy 'normalnych cenach' wolę dać suką trochę gorszej jakości przy czym Szamanowi najlepszą jaką się da... Wet by mnie drożej wyszedł niż ta karma gdyby wciąż miał biegunki.[/QUOTE]

To co piszesz na mój temat w języku prawniczym nazywa się [B]pomówieniem.[/B] Oskarżanie mnie że cośkolwiek [B]reklamuję[/B] i jeszcze biorę za to [B]kasę [/B]jest nieuprawnione i usprawiedliwiam to chęcią dowalenia mi za wszelką cenę!:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='catie']U moich 2 psów jest tak samo

Szukając karmy dla swoich psów natrafiłam na coś takiego: [URL]http://www.telekarma.pl/m287/doctor.dog.htm[/URL] , karmił ktoś? W analizie zadziwiła mnie troszkę duża ilość białka, więc nie zamawiam jak na razie[/QUOTE]
Również patrzyłam na tą karmę, jednak niestety nie mają wersji rybnej ... a szkoda bo skład wydaje się całkiem fajny.

[quote name='barbarasz49']To co piszesz na mój temat w języku prawniczym nazywa się [B]pomówieniem.[/B] Oskarżanie mnie że cośkolwiek [B]reklamuję[/B] i jeszcze biorę za to [B]kasę [/B]jest nieuprawnione i usprawiedliwiam to chęcią dowalenia mi za wszelką cenę!:angryy:[/QUOTE]
Haha a to dobre, radzę wpierw poczytać definicję tego słowa. Dopiero później pisać takie brednie.
[QUOTE][B]Zniesławienie[/B], [B]pomówienie[/B], [B]obmówienie[/B], [B]oszczerstwo[/B] – [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyst%C4%99pek"]występek[/URL] polegający na pomówieniu innej osoby, grupy osób, instytucji, [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Osoba_prawna"]osoby prawnej[/URL] lub [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Jednostka_organizacyjna_nieposiadaj%C4%85ca_osobowo%C5%9Bci_prawnej"]jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej[/URL] o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Opinia_publiczna"]opinii publicznej[/URL] lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.[/QUOTE]
Do twoich postów i tak nikt nie ma zaufania, to po pierwsze. To co piszę nie jest pomówieniem tym moją prywatną opinią do której mam prawo, nigdzie nie napisałam niczego w stylu: 'uwaga na barbarasz49 bo reklamuje sklep taki i taki i chodzi jej wyłącznie o kasę' więc nie ma tu nigdzie pomówienia.
Po trzecie i ostatnie - to jest temat odnoszący się do dobrych suchych karm, czy naprawdę musisz wszędzie wcisnąć swoje 3grosze i siać ferment? Naprawdę nikogo nie obchodzi w tym temacie twoje zdanie i opinia, już udowodniłaś jak bardzo znasz się na karmach i które to są te 'dobre'.

PS. Jak by ktoś chciał ci dowalić to najzwyczajniej w świecie ujął by wszystkie twoje wpisy w jednym poście pokazując ja na każdym kroku sama siebie zaprzeczasz...

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie interesują cię moje opinie to ich po prostu nie czytaj.a sugerując na forum bez dowodów,że biorę kasę za reklamę karmy czy sklepu,postępujesz nieetycznie i twój wykład w poście niczego w tym względzie nie zmieni.
Dlaczego sugerujesz że do moich postów nikt nie ma zaufania,a jesteś pewna że do twoich ma???
Skończmy tą jałową dyskusję,bo to chyba już najwyższy czas,a ty się nakręcasz.Proponuję wziąć kropelki na uspokojenie:multi:!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Jeżeli nie interesują cię moje opinie to ich po prostu nie czytaj.a sugerując na forum bez dowodów,że biorę kasę za reklamę karmy czy sklepu,postępujesz nieetycznie i twój wykład w poście niczego w tym względzie nie zmieni.
Dlaczego sugerujesz że do moich postów nikt nie ma zaufania,a jesteś pewna że do twoich ma???
Skończmy tą jałową dyskusję,bo to chyba już najwyższy czas,a ty się nakręcasz.Proponuję wziąć kropelki na uspokojenie:multi:![/QUOTE]
Prosiłam o skończenie siania farmazonów już ładnych kilkanaście postów temu, to że wciąż chcesz by twoje było na wierzchu właściwie nie wiadomo po co bo piszesz nie na temat - to już niczyja wina.
Ja osobiście mam w poważaniu czy ktoś ma 'zaufanie' do moich postów, ja zadałam konkretne pytanie (inaczej mówiąc JA szukam osoby które JA mogę ZAUFAĆ i która POSIADA wiedzę, a nie szerzy herezję) i oczekuję odpowiedzi na to pytanie.
Kropelek na uspokojenie nie potrzebuję, jednak najwidoczniej ty i owszem - tak więc idź za swoją propozycją i zniknij ze spamem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='catie']U moich 2 psów jest tak samo

Szukając karmy dla swoich psów natrafiłam na coś takiego: [URL]http://www.telekarma.pl/m287/doctor.dog.htm[/URL] , karmił ktoś? W analizie zadziwiła mnie troszkę duża ilość białka, więc nie zamawiam jak na razie[/QUOTE]

A mnie zaciekawiła ta karma. Zastanawia mnie tylko hydrolizowane białko Nie jest określone jego pochodzenie. Napisałam do dystrybutora ale nie dostałam odpowiedzi.

[url]http://www.telekarma.pl/p7062/best.choice.adult.losos.z.ziemniakami.125.kg.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

skladem przypomina firstmate rybna i z doswiadczenia powiem ze beda duze kupole...Moj ja konczy wlasnie bo zostalo nam ze 2-3 kg na wykonczenie i 3-4 kupole to norma na tej karmie :roll:
Ja juz nigdy wiecej nie wezme zadnej karmy ktora ma w pierwszej kolejnosci ziemniaki :shake: Fakt ze szybko na tym pies chudnie ale chyba tylko przez to ze tyle wychodzi z niego :shake:

Link to comment
Share on other sites

Mój jadł tą: [url]http://www.telekarma.pl/p6937/best.choice.adult.fish.and.rice.125.kg.htm[/url] miał po niej biegunki...
Moje po firstmate strasznie dużo piją (normalnie dużo piją, ale po niej to już w ogóle), ale kupa wychodzi 1x góra 2x na dobę + jest niewielka. Szaman je jej dużo mniej niż zalecana (nie lubi dużo jeść) i mimo tego ma ładną sylwetkę i nie jest za chudy.

Link to comment
Share on other sites

Miałam trzy różne, dla dużych psów, normalną i dla seniorów - faktycznie dla seniorów dziwnie była przyswajana jednak też pies nie miał biegunki. Tylko że wtedy robił 3x zamiast 1-2 jednak qpy takiej samej wielkości były.
Ja psy karmię 2x dziennie. około 8:00 i około 16:00. Może to ma coś wspólnego, nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

No i właśnie dziś zamówiłam rybną purizone w zooplusie. Cena - masakra, jednak raz na jakiś czas można tym bardziej że dodają 2kg gratis :evil_lol:. Ogólnie chyba przejdę na TOTW, tańszy jest i ma przystępny skład moim zdaniem.
Za jakiś tydzień skończy mi się karma FirstMate w puszce więc będę mogła za jakiś czas zdać relację jak to jest po purizone. W razie czego jeszcze jeden worek FirstMate leży odłożony.

Link to comment
Share on other sites

Ja odpuszczam testowanie Purizone. Doczytałam skład który mojej damie nie będzie służył. Dostaje zapalenia uszu po majeranku, oregano i innych cudach.

Na teraz mam mały zapas Brita z dziczyzna i ziemniakami. Kupiłam 12 kg po otwarciu kartonu okazało się że dostałam w gratisie dodatkowe 3 kg.

Puki co jestem zadowolona z tego Brita. Po ok 3 tygodniach karmienia brak świądu, nie trzepie uszami ( odpukać :diabloti: ) zacieki nadal są, ale jakby mniejsze. Jeżeli stan utrzyma się dłużej zatrzymamy się na Bricie. Szczeniak przerzucony z Royal Canin na Brit Care wygląda super. Brak bąbli na brzuszku i innych dziwactw.

Tylko mega alergiczny shiba będzie jadł coś innego. Tyle że jeszcze nie wiem co :) Ciężko trafić z karmą która będzie dla niego tą idealną.

Link to comment
Share on other sites

O masakra. Ja płaczę że mój jeden pies jest 'specjalnej troski' pod względem żywieniowym, przy trzech chyba idzie zbankrutować. Chociaż jak na razie czekają mnie badania suki i całkiem możliwe że będę miała 2 psy 'problemowe' :placz:...

Tak sobie myślę że całkiem możliwe iż wrócę do Brit Care jeśli świat karm nie zacznie działać, w sumie całkiem nieźle pies na niej się trzymał. Tylko że nie wiem czy czegoś od roku w składzie nie zmienili. Na brit normalnym suka starsza ładnie wyglądała i ładnie trawiła, na brit premium KAŻDY pies który ją je bączy niemiłosiernie (a to już 4rty pies który je brit premium, został jeszcze ten jeden worek):mad:

Link to comment
Share on other sites

U nas Brit premium odpada. Po wersji z jagnięciną moja samoyedka miała zacieki na pół paszczy. Kiwizoo ma dobrą cenę na Brita z dziczyzną. Zoo-dragon ( na allegro) na resztę Brit Care :)

Teraz już daję radę. Na początku jak nie wiedziałam o co biega byłam bliska bankructwa ... ciągłe wizyty u weterynarzy itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...