Jump to content
Dogomania

Szelki czy obroza?


serek

Szelki czy obroza?  

272 members have voted

  1. 1. Szelki czy obroza?

    • Szelki
      141
    • Obroza
      133


Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

[quote name='Jagoodkaxd']A czy w szelkach pies bardziej nie ciągnie? bo chce mu sprawić:razz:.. ale musze mieć "pewność" ,że to nie pogorszy naszych spacerów[/quote]

Wydaje mi się, że to indywidualne. Słyszałam, że niektóre psy w szelkach ciągną gorzej niż w obroży i odwrotnie.
Moja Tosia należy do tych drugich, częściej zakładam jej szelki, żeby oduczyć ją ciągnięcia, potem będziemy zakładać szelki i obroże na zmianę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodkaxd']kurcze.. bo ja taka nieobeznana zawsze były obroże .. zmierzyłam mojego psa w klatce piersiowej i ma 61 cm.. to jaki to jest rozmiar ?:oops:[/quote]

Zależy jakiej firmy szele chcesz kupić ;). Jeśli rogzy, to najlepiej spytaj w tym wątku:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1002/obroze-szelki-smycze-vol-1-a-120451/index287.html[/URL]
bo wymiary rogzów na stronach e-sklepów nie są takie jak w rzeczywistości, a z tego co widzę to mam mniejszego psa i raczej nie mogę doradzić.

Link to comment
Share on other sites

poszukaj na allegro, mój tez ma taniutkie.
Szelki często mają regulację;) i podawany jest wymiar najmniejszy i największy i kup takie, żeby twój sie w tym przedziale mieścił.

Mój w szelkach lepiej chodzi, obroże nie bardzo lubi (od szczeniaka tak ma).
I ciągnie się w szelkach mniej więcej tak samo jak w obroży -chociaż może nawet mniej.

Tylko pies musi się przyzwyczaic do szelek, na początku będzie myślał, że idzie bez smyczy:razz:

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie jedno nie może zastępować drugiego ;)
Obroża według mnie jest na spacerek na nogach ogólnie kiedy wymagamy od psa ładnego chodzenia przy nodze.
Szelki wtedy gdy idziemy z psem na rower/rolki ogółem mówiąc wtedy kiedy nie wymagamy od psa chodzenia przy nodze w wręcz przeciwnie chcieli byśmy ze żeby ciągną ;). Ja do szelek również przypinam linkę za śladem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zdecydowanie jestem za szelkami. Na początku jak zobaczyłam owczarka niemieckiego w szelkach myślałam, że pęknę ze śmiechu, ale domyśliłam się dlaczego takim ogromnym psom ludzie kupują szelki. No więc dlatego, że szelki jakby amortyzują psa i `mniej` swobodnie biega niż w obroży; jeżeli kupimy np. Yorkshire Terrierowi Miniaturce obrożę, można łatwo udusić psa. : / Myślę, że szelki do najlepsze rozwiązane dla WSZYSTKICH psów patrząc z każdego punktu widzenia. :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...