Jump to content
Dogomania

Integracja kocio - psia


Amy_

Recommended Posts

Hej, ja mam pytanie co do rad odnośnie sposobu działania. Sytuacja wygląda tak:
Mam dwie kotki (7l i 3l.), w poniedziałek przywiozę mopsiczkę (17mc'y). Wiem, że mopsiczka lubi koty.
Moje koty na yorka, który przyszedł do nas w odwiedziny (olał koty, nie był agresywny) zareagowały strachem: obydwie syczały, jedna uciekła na parapet a druga chodziła nastroszona dookoła z wielkimi oczami, nie dawały się dotknąć.
Przeczytałam dużo opinii i wiem, że takie sytuacje trwają tylko jakiś czas, ale chciałam poprosić o rady, bo nie chcę tej sytuacji spowolnić tylko ewentualnie ją przyspieszyć. Oczywiście będę je izolowac na początku, a spotkania będa odbywały się pod moim czujnym okiem, ale zastanawiam się co jeszcze zrobić by koty zaakceptowały psinkę w miarę szybko.
Pozdrawiam! :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Strasznie drogie te feromony, ale w ostateczności kupię pewnie ;) Tak, wiem że "cyrk" będzie tak czy siak, jestem na to gotowa, ale chcę jakoś im "pomóc". słyszałam na przykład o podkładaniu pachnącej psem szmatki przy misce kota w porze jedzenia - zapach dobrze będzie się kojarzył. Mam nadzieję, że tego typu zagrywki pomogą i do integracji dojdzie w miarę sprawnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...