Jump to content
Dogomania

FUNDACJA "PRO ANIMALS - Na Pomoc Zwierzętom" w Chrzanowie (wątek główny)


Ulaa

Recommended Posts

Sterylizacja rozwiązuje problem nadwyżki popytu nad podażą dla zwierząt nienarodzonych. Zmniejsza problem tych żyjących o tyle, że zwierzęta, które straciły dom, mają większą szansę na znalezienie nowego. Niestety daleko nam do stanu równowagi, a daleko dlatego, że od bardzo dawna "produkujemy" "towar" dla którego rynek jest nasycony, i dotyczy to również zwierząt rasowych. Zwierzę rasowe-rodowodowe to po prostu zwierzę w atrakcyjnym opakowaniu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moze ktos kojarzy te sunie?
[url]http://www.dogomania.pl/threads/195658-M%C5%82oda-Jamniczka-znaleziona-pod-szpitalem-ma-czas-do-%C5%9Brody-potem-schron-%28[/url]
Ma blizne po sterylizacji - mozliwe, ze ktos kiedys wydal ja do adopcji i pamieta...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wiecie co? To smutne.
Fundacja PRO ANIMALS Na Pomoc Zwierzętom z siedzibą W CHRZANOWIE.
Wychodzi na to, że na naszym terenie działa jakaś organizacja prozwierzęca.

Fikcja, bo, jak się okazuje...

NA NASZYM TERENIE NIE MA ZWIERZĄT POTRZEBUJĄCYCH POMOCY!

A dziś w Karniowicach- psiak poważnie potrącony przez samochód- trafił do Pani Heleny i Diany Rawickich,
a parę dni temu- cztery kociaki wyrzucone w pudełku pod lasem w Trzebini,
i wiele, wiele innych... Bardzo wiele ostatnio znalazło domy, bez rozgłosu, po cichu, bez szumu medialnego.
Fundacja oczywiście nic o nich nie wie, o tych konktetnych, BO NIE CHCE WIEDZIEĆ!
Fundacja ma przecież misję do spełnienia- ratować tysiące! Wysyłanie pism mało kosztuje.
Najlepsi wolontariusze to tacy, którzy tylko kwestują, a następny 1% przyda się również na Kluczbork.

Tak, jestem zła na to, co się dzieje.
[B]Zwierzęta z naszego tarenu nie mają znikąd pomocy[/B], a fundacja usiłuje prężyć się na swojej stronie internetowej.
I nie omieszka przeznaczyć 1% na to, na co jej się żywnie podoba.
A co? Wolno jej!

Link to comment
Share on other sites

Nieco z innej beczki... Otóż spotkałam w poniedziałek na PKSie malutkiego pieska, który budził ogromne zainteresowanie ludzi stojących na przystanku... Po krótkiej rozmowie okazało się, że piesek został wyrzucony z samochodu, i tak się błąka... Malutki, niższy niż do kolan, wiek ok. 2-3 lat, waga tak na oko ok. 6-7kg. Był bardzo ufny, podchodził do ludzi, z utęsknieniem wypatrywał właściciela...

Dziś spotkałam go ponownie, znacznie wychodzony i wystraszony... Przed oczami mam dramat małej Suzi, której smutna historia również zaczęła się od porzucenia...
Jeśli ktoś zna kogoś z wolnym DT, to ewentualnie jestem chętna w złapaniu go czy przetransportowaniu w dane miejsce... Póki co dokarmiłam go dzisiaj na PKSie pod dużym banerem, gdzie w poniedziałek przechodnie rzucali mu pożywienie...

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie zacytować siebie:
[quote name='malgos']
Proszę też o nie korzystanie ze zdjęć mojego autorstwa w celach bazarkowych itp
[/QUOTE]
To, że fotki kotów szukajacych domów zostały kiedyś zamieszczone na starej stronie fundacji nie oznacza, że stały się one własnością fundacji. Proszę o zaprzestanie korzystania przez fundację ze zdjęć mojego autorstwa na nowej stronie (aktualnie- jedna z fotek w nagłówku strony)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='-sybi-']Nieco z innej beczki... Otóż spotkałam w poniedziałek na PKSie malutkiego pieska, który budził ogromne zainteresowanie ludzi stojących na przystanku... Po krótkiej rozmowie okazało się, że piesek został wyrzucony z samochodu, i tak się błąka... Malutki, niższy niż do kolan, wiek ok. 2-3 lat, waga tak na oko ok. 6-7kg. Był bardzo ufny, podchodził do ludzi, z utęsknieniem wypatrywał właściciela...

Dziś spotkałam go ponownie, znacznie wychodzony i wystraszony... Przed oczami mam dramat małej Suzi, której smutna historia również zaczęła się od porzucenia...
Jeśli ktoś zna kogoś z wolnym DT, to ewentualnie jestem chętna w złapaniu go czy przetransportowaniu w dane miejsce... Póki co dokarmiłam go dzisiaj na PKSie pod dużym banerem, gdzie w poniedziałek przechodnie rzucali mu pożywienie...[/QUOTE]

Sybi zabierz pieska, mam miejsce. Mój nr tel i gg znasz :)

[B]
Malgos, to co piszesz to połowa.[/B]
[B]Fundacja olewa także interwencje, za to dawne interwencje, w których brałyśmy udział ja i Hanek, fundacja skrzętnie umieściła na swej stronie podpisując jako autora "Administrator" mimo, że my jesteśmy autorkami zdjęć i tekstów.
No, ale trzeba się przecież wykazać, kogo obchodzą jakieś-tam chrzanowskie zwierzęta...?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulaa']Nic nie stoi na przeszkodzie, aby otworzyć nowy koci wątek.
Podobnie jak nowy wątek chrzanowski, bo ten nieco zgnił już;)[/QUOTE]

Wobec tego, jeszcze na tym "zgniłym" wątku, mając na względzie, że ostatnio ze strony fundacji zniknęła notka o planowanej budowie schroniska w...;) i śladowej ilości zwierząt pod opieką
pragnę zapytać:
[B]Na co fundacja przeznaczyła (lub ma zamiar przeznaczyć) wpływy z ostatnich kwest i z 1%, który wpłynął w tym roku?[/B]

Co skłania mnie do postawienia takiego pytania?
Ano to:

[quote name='Ada-jeje'][SIZE=4][B]Oswiadczenie Zarzadu.[/B][/SIZE] [B]W zwiazku z minusowym bilansem za rok 2009, oswiadczamy ze od tego momentu nie mozemy zapewnic opieki zadnym nowym zwierzetom.[/B][/QUOTE]




[IMG]http://images38.fotosik.pl/379/da66c0cc60cc75b8med.jpg[/IMG]

-1,86 :roll:

+16.773,01 :-) :-) :-)

... i to:

[quote name='Ada-jeje']Jak zakonczy sie wplyw z jedengo procenta, wtedy mozna bedzie ustalac wydatki, nie omieszkamy zapytac was o zdanie w planowanych wydatkach.[/QUOTE]

Tak, tak...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No proszę.
Zamiast zamykać, warto jednak byłoby rozpowszechnić - bo skoro tutaj nie można uzyskać informacji, znaczy że jest ona tajna (a nie jest, bo nie może) lub - standardowo - "mam was w d...".
A frajerzy, wpłacajcie.

Szkoda, że wśród tych frajerów jest też Forum Szwajcarów, które bardzo znacząco wspomogło (nieraz) fundację, a ostatnio sporą sumą.
Zrobili sobie nawet taki mały zwyczaj - regularnych zbiórek...
Na szczęście w tym momencie już na inny cel.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorixx']jedno jest pewne wątek koci został zamknięty na pewno nie dla dobra zwierząt :shake:[/QUOTE]

[B][COLOR=green]MOD[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Wklejanie prywatnych wiadomości jest poniżej pewnego poziomu kultury osobistej. Widać od razu, komu jej brak. [/COLOR][/B]
[INDENT]Nic takiego jak dotąd się nie wydarzyło, widać, w tzw. "międzyczasie" zostały poczynione inne ustalenia, skoro wątek dalej zamknięty, a na moje pytanie "dlaczego?" Czarodziejka milczy.

Nie- żeby mi specjalnie zależało, ale ktoś tu nieźle miesza :lol:









[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malgos'][B][COLOR=green]MOD[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Wklejanie prywatnych wiadomości jest poniżej pewnego poziomu kultury osobistej. Widać od razu, komu jej brak. [/COLOR][/B]
[INDENT]Nic takiego jak dotąd się nie wydarzyło, widać, w tzw. "międzyczasie" zostały poczynione inne ustalenia, skoro wątek dalej zamknięty, a na moje pytanie "dlaczego?" Czarodziejka milczy.



Nie- żeby mi specjalnie zależało, ale ktoś tu nieźle miesza :lol:


[/INDENT][/QUOTE]
[INDENT]
[B][COLOR=green]Czarodziejka ma prawo milczeć jeżeli ma taką ochotę - patrz regulamin ;)[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Jeżeli masz obiekcję zwróć się do innego moderatora, a najlepiej do administratorów. Oni odpowiadają w trybie natychmiastowym:diabloti:[/COLOR][/B]

[B][COLOR=green]Nikt nie miesza i nie ma powodu robić afery tam, gdzie jej nie ma. Jeżeli ci nie zależy, to po prostu nie poruszaj tematu i nie zaśmiecaj wątku niepotrzebnymi spekulacjami. I nie fatyguj się z pw do mnie. Nie zamierzam uprawiać prywatnej publicznej korespondencji, nawet, jeśli jest to tylko formalna formułka.[/COLOR][/B]

[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[INDENT] [COLOR=Black]Czarodziejko-na kocim wątku , który w mojej opinii bezzasadnie zamknęłaś -napisałaś[/COLOR][B][COLOR=green]

Zamykam wątek na wniosek osoby związanej z fundacją. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Jeżeli uważacie, że dyskusje na temat działania tejże fundacji na naszym forum są zasadne i służą dobru psów, to proszę o wypowiedź na pw. Jeżeli argumentacja będzie przekonująca ponownie rozważymy otwarcie wątków ProAnimals.


[/COLOR][/B][COLOR=Black]bez komentarza....


[/COLOR] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[B]Oczywiście, masz rację, Czarodziejko, a na Twoją wiadomość powołałam się tylko dlatego, że była to właśnie [U]formalna formułka[/U].[/B]

[B]Można było Twoją obietnicę otwarcia wątku przedstawić pewnie w inny sposób (nie jako cytat), co nie zmieniłoby faktu, że jak dotąd pozostała ona pusta- z przyczyn, które dla osób spoza fundacji pozostaną nieznane.[/B]

Z mojej strony koniec OT.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pani z Chrzanowa, która kontaktowała się z fundacją w sprawie sterylizacji kotki i szukania jej domu (miała przesłać zdjęcia do ogłoszenia jej na stronie) wydała dziś, cała w skowronkach (bo- "Jak jej tam będzie dobrze!"), kotkę- niewysterylizowaną- do Zagórza.

A nowym właścicielom ze sterylizacją się nie spieszy- bo CHCĄ MIEĆ MAŁE KOTKI!
Normalnie myślałam, że mnie potarga :angryy: :angryy: :angryy:
Zrobiłam jej taki wykład, że nie wiem,czy jeszcze zadzwoni :angryy:
Obiecała rozmawiać i przekonywać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malgos']Pani z Chrzanowa, która kontaktowała się z fundacją w sprawie sterylizacji kotki i szukania jej domu (miała przesłać zdjęcia do ogłoszenia jej na stronie) wydała dziś, cała w skowronkach (bo- "Jak jej tam będzie dobrze!"), kotkę- niewysterylizowaną- do Zagórza.

A nowym właścicielom ze sterylizacją się nie spieszy- bo CHCĄ MIEĆ MAŁE KOTKI!
Normalnie myślałam, że mnie potarga :angryy: :angryy: :angryy:
Zrobiłam jej taki wykład, że nie wiem,czy jeszcze zadzwoni :angryy:
Obiecała rozmawiać i przekonywać.[/QUOTE]

Malgos co Ty piszesz!!! Matko jak ludzie mogą być tacy nieodpowiedzialni :( Chcą mieć małe kotki? To niech na tymczas wezmą!!! Albo pojadą się nimi pobawić w schronisku!!!

Link to comment
Share on other sites

Gwiazdella co Ty piszesz:crazyeye:
chcą więcej kotów to proszę bardzo - do wyboru do koloru na dziesiątkach stron bez liku błagalnych ogłoszeń "kot szuka domu"

muszą bez sensu mnożyć swoje?

Ja też przyznaję się do tej , jak to byłaś uprzejma nazwać, "fanatycznej i chorej" miłości do zwierząt .
Dla mnie na prawdę chore i to bardzo jest to, gdy ludzie deklarujący miłość do zwierząt są tak ślepi, głupi, egoistyczni i zakłamani ,że z premedytacją dokładają się do tragedii czyli i tak już zbyt dużej populacji kotów i psów w Polsce.

Obawiam się więc Gwiazdello że mylisz pojęcia - jedni kochają koty a inni kochają ale wyłącznie siebie a koty służą im jedynie do zaspokojenia własnych zachcianek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Gwiazdella co Ty piszesz:crazyeye:
chcą więcej kotów to proszę bardzo - do wyboru do koloru na dziesiątkach stron bez liku błagalnych ogłoszeń "kot szuka domu"

muszą bez sensu mnożyć swoje?

Ja też przyznaję się do tej , jak to byłaś uprzejma nazwać, "fanatycznej i chorej" miłości do zwierząt .
Dla mnie na prawdę chore i to bardzo jest to, gdy ludzie deklarujący miłość do zwierząt są tak ślepi, głupi, egoistyczni i zakłamani ,że z premedytacją dokładają się do tragedii czyli i tak już zbyt dużej populacji kotów i psów w Polsce.

Obawiam się więc Gwiazdello że mylisz pojęcia - jedni kochają koty a inni kochają ale wyłącznie siebie a koty służą im jedynie do zaspokojenia własnych zachcianek[/QUOTE]

Dziękuję za poparcie. Jak chcą małe kotki to niech wezmą z ulicy! W 1 miocie może być 7 kotów, kazdy z nich po okolo 5 miesiacach moze miec kolejne 7 i tak dalej... Pomyśl Gwizdella czy twoim rozumowaniem panastwo chca miec po roku 57 kotów? a może być ich więcej... A jak jesteś niedoedukowania co do sterylizacji zapraszam na lekturę :[url]http://elpis.org.pl/4371/sterylizacja/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gwiazdella']A może po prostu chcą mieć małe kotki bo chcą więcej kotów?! Czyli logiczne że najpierw będą małe. Może są ludzie którzy też kochają koty i nie koniecznie musi być to tak fanatyczna chora miłość jak wasza?[/QUOTE]

Gwiazdello, proponuję Ci:
Udziel tymczasowego schronienia w swoim domu jednemu, drugiemu, trzeciemu, czwartemu miotowi kociąt, a jeszcze lepiej- szczeniaków, gdzieś tam wyrzuconych- a to do śmietnika, a to do rowu, do lasu... Potem opiekuj się nimi, lecz, wypruwaj sobie żyły żeby znaleźć im normalne domy, w międzyczasie odwiedź kilka pobliskich schronisk... a potem możemy porozmawiać o Twoich poglądach. Powodzenia :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gwiazdella']Tak się składa że miałam w domu 4 niewysterylizowane kotki. Nigdy nie miałam problemu ze znalezieniem dobrych domów dla maluchów. Dla chcącego nic trudnego.[/QUOTE]

O, znajdujesz domy? To świetnie, bardzo się przydasz na Forum, tutaj jest setki małych, ślicznych kociątek, które potrzebują domu. W jakiej części Polski masz te domy? Dam znać odpowiednim wolontariuszkom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...