Jump to content
Dogomania

Roksi Rubaszna Staruszka. Podzielisz się 5 zł z Suczydłem?


asiuniab

Recommended Posts

Lepiej by było w niejednym miejscu, ale nie w hotelu, nawet najlepszy hotel nie zagwarantuje psiakowi kilkunastu godzin dziennie przy człowieku.
Nie o to tu chodzi zresztą czy lepiej - gorzej, tylko o jawną prowokację ze strony psa.

Rozalinda zwana przez TZ-a Matyldą jest specyficzna niemożliwie, ma szaleństwo w oczach i nie umie chwilami nad tym zapanować :-). Ale ma jedną ważną zaletę, idealnie pilnuje się w ogródku na spacerze i śmiga do mnie jak tylko ją zawołam.
Mamy tak poukładany rozkład dnia, że dla Rozalindy fakt, że długo rozmawiam przez telefon i chodzę po domu - jest sygnałem, że trzeba coś zmajstrować i np. sika wtedy na dywanik przy misce z wodą. Nie przyjmuje do wiadomości, że pańcia nie zwraca na nią za bardzo wtedy uwagi. Albo ostatnio spaceruję po drabinie żeby umyć okna itp. to Rozalinda aż dostaje zadyszki z przejęcia bo nie umie się odnaleźć. Każde odstępstwo od typowego dnia jest dla niej sygnałem do nakręcenia się i przeżywania tego - dosłownie.
Za to poprawiła się jak zostaje w domu sama (z innymi pieskami) - dziś odwoziliśmy Biankę do DS i nie było nas 8 godzin, no i Rozalinda nie nasiusiała.
Nie umiem wytłumaczyć za co ja ją lubię, może za to, że jest stara :-).

A, trochę mi podpada bo próbuje gonić koty w domu, chyba za bardzo się rozbestwiła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mattilu']Teraz to TZ mestudio ma do Roksi/rozalindy/matyldy slabosc. Psica o wielu imionach i[B] tyluz pyskach[/B] ;)[/QUOTE]

Szczególnie te pyski idealnie pasują bo małpa od pewnego czasu atakuje koty i robi to coraz częściej i za każdym razem coraz ostrzej. Właśnie przed chwilą musiałam ją dosłownie spacyfikować i dostała w dupę klapa. Zaatakowała zębami kotkę, która obok nas leżała od dłuższego czasu. Ja się przeraziłam na dobre. Nie wiem co jej odwala, szczególnie, że nasze koty w ogóle nie zwracają uwagi na psy, nie zaczepiają ich, nie uciekają
- tylko zwyczajnie sobie są i spokojnie żyją. Trudno usprawiedliwić takie zachowanie.

Link to comment
Share on other sites

Rozalinda/Matylda ewidentnie się upasła, zaraz będzie szersza niż wyższa. Dziś ją obserwowałam z góry stojąc na schodach przed domem i plecy to ma kwadratowe.
Za to na spacerach bryka jak młody źrebak, kiedyś nagram i wrzucę filmik jaki to jest energiczny i szalony pies, radosny i zakochany w człowieku.

Link to comment
Share on other sites

Patrzyłam przed chwilą na finanse Roksi i nie ma tam uwzględnionej mojej grudniowej wpłaty, którą zrobiłam 03.12. Czy przelew dotarł? Miałam cierpliwie poczekać na koniec miesiąca na całe rozliczenie, ale widzę uwzględnioną wpłatę z 04.12 więc może z moją jest coś nie tak? Nie chciałabym się znaleźć na czarnej liście zalegających z deklaracjami:shake:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LupusNord']Patrzyłam przed chwilą na finanse Roksi i nie ma tam uwzględnionej mojej grudniowej wpłaty, którą zrobiłam 03.12. Czy przelew dotarł? Miałam cierpliwie poczekać na koniec miesiąca na całe rozliczenie, ale widzę uwzględnioną wpłatę z 04.12 więc może z moją jest coś nie tak? Nie chciałabym się znaleźć na czarnej liście zalegających z deklaracjami:shake:.[/QUOTE]
przepraszam, zawsze rozliczenie Roksi robię na 17 stego, w tym miesiącu to nie był dobry czas, ze względów osobistych nie mogłam, a później już nie dałam rady czasowo; ale właśnie się zabieram, i zaraz na pewno się pieniądze znajdą:)

Link to comment
Share on other sites

no i udało mi się ogarnąć finanse Rosalindy;
wszystkim pamiętającym o suczynie bardzo pięknie dziękujemy:)
[TABLE="width: 88"]
[TR]
[TD]cisowianka[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]dorcia2[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]agnieszka103[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]LupusNord[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Maruda666[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
kochane cioteczki eleo co miesiąc rzetelnie wpłaca więc i w tym miesiącu na pewno wpłata od Niej dotrze, ale na razie przesłałam do mestudio to co było na stanie czyli 115 zł;

Link to comment
Share on other sites

Kupiliśmy wczoraj aniprazol w zaprzyjaźnionej lecznicy całodobowej (bardzo rzadko teraz bywamy w Radomiu), w naszym mieście lecznica ciągle daje nam Pratel, a w innych lecznicach aniprazol jest 2 zł droższy....
Koszt dla Rozalindy to 30 zł - nie mam rachunku bo wpadliśmy do lecznicy prawie o północy po wyjściu z kina. Ale wszystko jest na naszym koncie lecznicowym więc w razie czego kiedyś tam możemy jakieś potwierdzenie poprosić.

A Rozalinda bez większych zmian z wyjątkiem incydentu kłapnięcia zębiskami na TZ-a - pisałam kiedyś, że ona ma jakiś myk w głowie i potrafi nagle się rzucić z zębem. Powodu to ja nie widziałam, TZ nachylił się do kota na kanapie, a w tym momencie Rozalinda kłapnęła zębami.
[img]https://lh5.googleusercontent.com/-iQIWopeqdJQ/UsAlj1qZiXI/AAAAAAAAXX8/wdqkLEuzqyU/s640/038.JPG[/img]

[img]https://lh5.googleusercontent.com/-0DYkMDhxwMM/UsAlqHu8GDI/AAAAAAAAXYo/ioyxiPLFOL0/s640/046.JPG[/img]

Link to comment
Share on other sites

ale czy jak kłapie zębami np. na tza to jak się zorientuje, to jest sama wystraszona/zdziwiona swoim zachowaniem, czy nie rusza Jej jej osobista postawa?

mestudio, a przede wszystkim deklarowicze, czy jeśli Roksi jest zabezpieczona finansowo, czy ewentualnie, jeśli jakaś większa kaska zalegałaby na koncie suczydła, może składkujący zgodziliby się na np. wyróżnienie ogłoszeń tymczasów mestudio, czy jakichś zagrożonych kozienickich psów??
tzn. to jest luźny pomysł, i tylko do zrealizowania jeśli są jakieś nadwyżki finansowe;

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze nie wpłaciłam ups a już 30 , jak dam rade to jeszcze dzisiaj puszczę dyszkę, tłumaczę się Świetami i chorobą suni mojej mamuśki , ale to ja muszę instalować kroplówki i wozić ją do wetki (12 km w jedną stronę) bo ta jest najlepsiejsza.Proszę trzymać kciuki sunia ma 14 lat i najprawdopodobniej jakiś stan zapalny (przedawniony), a mama idąc do weta była przekonana że to ucho jest problemem.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiuniab']no i udało mi się ogarnąć finanse Rosalindy;
wszystkim pamiętającym o suczynie bardzo pięknie dziękujemy:)
[TABLE="width: 88"]
[TR]
[TD]cisowianka[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]dorcia2[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]agnieszka103[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]LupusNord[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Maruda666[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
kochane cioteczki eleo co miesiąc rzetelnie wpłaca więc i w tym miesiącu na pewno wpłata od Niej dotrze, ale na razie przesłałam do mestudio to co było na stanie czyli 115 zł;[/QUOTE]
tak jak się spodziewałam wpłynęła wpłata od eleo 25,00 zł dziękujemy:)

Link to comment
Share on other sites

:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:[B]
10,00 zł Agnieszka103 03-01-2014
20,00 zł Maruda666 03-01-2014
10,00 zł cisowianka 03-01-2014
[/B]:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
dla cioteczek:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Nasza Rozalinda chrapie obok mnie,a ja wysyłam teksty do ogłoszeń właśnie. Wyróżnimy Rozalindą na cały miesiąc bo ma fundusze dziewczyna.[/QUOTE]
o mateńko, to trzymam kciuki, ale mestudio, ciężko będzie Ci się z Nią rozstać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiuniab']o mateńko, to trzymam kciuki, ale mestudio, ciężko będzie Ci się z Nią rozstać?[/QUOTE]

Roksi nie znajdzie domu, jest specyficznym psem, trudnym i starym, oddając ją niczego nowym właścicielom nie mogę zagwarantować z wyjątkiem głupawki od nowa w nowym miejscu. Ale będę ją ogłaszała, zresztą cały czas ma ogłoszenia i jest wielka cisza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Roksi nie znajdzie domu, jest specyficznym psem, trudnym i starym, oddając ją niczego nowym właścicielom nie mogę zagwarantować z wyjątkiem głupawki od nowa w nowym miejscu. Ale będę ją ogłaszała, zresztą cały czas ma ogłoszenia i jest wielka cisza.[/QUOTE]
A może znajdzie ?
Trzeba mieć nadzieję, może znajdzie się jakiś zwierzolub który pokocha Roksi z jej wszystkimi wadami ...

Link to comment
Share on other sites

Nie słyszałam o takich ludziach, ostatnio musiałam przyjąć zwrot psa z wadami i teraz mam dodatkowy wydatek na hotel. A przeciez ludzie byli dokładnie poinstruowani o zapędach psiaka i to była przemyślana adopcja.
Sańka nie ma żadnych wad i nikt jej nie chce, ma około 10 lat.

[img]https://lh3.googleusercontent.com/-AuJSzNt44Lk/Us7JFJuoL7I/AAAAAAAAXeg/Dp83m69zT54/s480/019.JPG[/img]

[img]https://lh6.googleusercontent.com/-WkRKgLDPMUg/Us7JC70AEzI/AAAAAAAAXeI/cFh6SsV81p0/s640/015.JPG[/img]

[img]https://lh6.googleusercontent.com/-BAtJ6Y44edU/Us7JAtnJ88I/AAAAAAAAXd8/_Nz_bGbqO_0/s640/013.JPG[/img]

Na podgrzewaczu...
[img]https://lh4.googleusercontent.com/-xiSBtWuPSBA/Us7I_o1TQJI/AAAAAAAAXdw/Zn_bsYP8UJQ/s640/003.JPG[/img]

W najbliższym czasie wybieramy się na szczepienie - wścieklizna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...