Jump to content
Dogomania

Roksi Rubaszna Staruszka. Podzielisz się 5 zł z Suczydłem?


asiuniab

Recommended Posts

8 minut temu, Gusiaczek napisał:

jak Ci głupio (a innym wcale, nie wiedzieć czemu), niech Roza pieszo uda się na kolejną wizytę ....

oj mestudio, mestudio ....

Charakter się ma taki, a nie inny. Nie zmieni się pewnych spraw.

A z Rozą jest niezbyt dobrze, ja nie widzę większej poprawy, a już kilka godzin minęło od podania sterydów. Ale przynajmniej zjadła trochę mięska z puszeczki, a teraz próbuje spać bo kaszel chwilowo odpuścił.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Mattilu napisał:

No wlasnie, dobrze byloby uslyszec jakas diagnoze. Trzymam kciuki za staruszke. Oby to nie byla diagnoza, ktora moja mama osatnio slyszala: no coz prosze pani, wiek.

Diagnoza prawidłowa była postawiona za pierwszym razem. Niestety dziś weterynarz ją potwierdził. Roxi ma nowotwór w płucach, który rozwija się bardzo szybko. Pierwsza seria sterydów zadziałała na chorobę tak jak byłby to chłoniak - chłoniaki po pierwszych sterydach wyciszają się na moment i dają obraz wyleczonego zwierzaka. Nie zmienia to jednak tego, że przy drugim USG 3 osoby nie widziały tego guza, a dziś widzieliśmy jeszcze większego niż przy pierwszym badaniu! Guz ma obecnie średnicę 5 cm. Rokowania są straszne, sterydy mogą zatrzymać rozwój choroby na 3 miesiące, potem już podobno nic nie pomaga. Roxi dostaje leki w zastrzykach i tabletki doustne, mamy ją obserwować i nie dopuścić do tego aby się męczyła. W pewnym momencie trzeba będzie podjąć okropną decyzję, ale tylko ta będzie słuszna aby Roza nie utopiła się płynem w płucach albo nie odeszła zagłodzona. W tej chwili nawet jej waga spadła o 2 kg pomimo tego, że jada normalnie.

Roza bardzo źle oddycha, kaszle i pluje śliną zabarwioną na różowo, a jeszcze w niedzielę była idealnie zdrowa, a w poniedziałek zaledwie chrząkała raz na kilka godzin.

Przykro mi jest bardzo i znowu sobie myślę, jak taki pies odchodzi w męczarniach w schronie typu Radysy. Nikt nawet nie spojrzy w jego stronę.

Dzisiejsze koszty to 90 zł USG i sterydy, 37,57 zł leki w aptece, 20 zł połówka dojazdu.

Uzupełniłam rozliczenie Rozalii.

Paragony z tego tygodnia.

006.JPG

010.JPG

013.JPG

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, Gusiaczek napisał:

i jak się czuje Rozi ?

Trudno wyczuć jak ona się czuje. Zachowuje się niby w miarę po swojemu, jednak w poniedziałek  wieczorem zwymiotowała, potem o 5:50 we wtorek nad ranem, potem jakąś godzinę po śniadaniu i znowu wieczorem. Nie wiem co o tym sądzić. Od wczorajszego wieczora jest spokój. Jeśli nie będzie dziś wymiotowała to nie będę siała paniki i tak jedziemy niedługo na kontrolę. Dostaje leki w zastrzykach i tabletki. 

Link to comment
Share on other sites

Witamy odwiedzających. Rozalia czuje się bdb, nic jej nie dolega - przynajmniej tak się zachowuje. Bardzo wzmógł się jej apetyt, zawsze była dzika na punkcie jedzenia, ale teraz to jakiś dodatkowy napęd jej się włączył i zjada swoją miskę na czas, a potem próbuje zjeść ile się da od innych więc trzeba murem stać i odprowadzać ją jak połknie swoje do pokoju. Niestety jak zje zbyt dużo to po pół godzinie wszystko z niej wylatuje (wymiotuje) więc naprawdę trzeba jej wydzielać porcje właściwe dla jej układu pokarmowego. Nie opuszcza mnie na krok, ładnie chodzi na spacerki. Właśnie leży przy mnie na wielkiej pufie i odpoczywa.

Zakupiłam worek karmy Josera Festival z sosem, poprzedni starczył na bardzo długo bo Roza więcej jadała gotowanego lub swoje chrupeczki wymieszane dodatkowo z porcją gotowanego. Koszt 125,50.

033.JPG

029.JPG

A to ostatnio ulubione miejsce Rozalii. Wdrapuje się na oparcie pufki, a pańcia siedzi niżej więc dobrze się jej pilnuje na górce.

022.JPG

A tu jej ulubiona nocna pufka, lubi tu spać w nocy.

015.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...