Jump to content
Dogomania

Lusia


joanka40

Recommended Posts

Czyli takie malizny się zdarzają. We wtorek kicia ma mieć Rtg miednicy, zobaczymy co powie weterynarz. Jutro będziemy zakładać pampersy, bo się nie da inaczej. Już wyczytałam, że pieluchę montuje się do szelek i kot może buszować. Odleżynę będę pilnować żeby się goiła. Kicia próbuje stawać na 4 łapki, więc docelowo zakładam, że jakoś tam będzie w końcu chodzić. Mam nadzieję, że te zwieracze zaczną działać, bo inaczej będzie problem z adopcją.

Link to comment
Share on other sites

Mam też taką nadzieję. Kotek już dziś spokojniejszy ale jak dla mnie ma jeszcze jakieś zaburzenia neurologiczne, trzęsą mu się tylne łapki, jak jest podekscytowany, to przednie wpadają w jakieś dziwne wygibasy.
Natomiast apetyt ma jak koń albo mała świnka. Przemiana materii wzorowa, tylko niekontrolowana. Jutro zakładamy pieluchę, bo wszędzie widać efekty tej przemiany :oops:. Z bazarkiem jeszcze nie ruszyłam. Postaram się jutro już coś zacząć wklejać.

Link to comment
Share on other sites

Noc minęła w sumie dobrze.
[B] Z plusów to :[/B]
* kicia umie wleźć sama na fotel - wciąga się na przednich łapach,
* próbuje stać na 4 łapach,
* myje się chętnie,
* jest bardzo proludzka.
[B]Z minusów:[/B]
* fotel został obesrany całkowicie,
* podłoga również,
* kot wyglądał rano podobnie jak podłoga i fotel :eek2:.

W chwili obecnej Luśka śpi na fotelu w podpasce, przymocowanej bandażami. Została powycierana chusteczkami dla niemowląt. Zaraz jedziemy kupować pampersy, bo inaczej się nie da. Ja myślałam, że kotek się załatwi i odejdzie z miejsca wypadku, a Luśka jeszcze po tym szusuje :roll:.
Nie podejrzewałam, że tak mały kot ma takie wielkie możliwości przetwórcze.
Odleżynę leczę, bo nie wygląda najlepiej.
Apetyt ogromny, widać, że przegłodzona kicia. Przez pierwszą dobę, to załatwiała się niewiele, bo w brzuchu niewiele było. A teraz to kot przecieka regularnie ;).

Edited by joanka40
Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedno zdjęcie:

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/w6TIAuIOQZT-WrNmNuGe4y4Y4PKORCqroQv16lj-K3A=w335-h188-p-no[/IMG]

[B]A tu kicia próbuje wstawać[/B] :loveu::

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/FXqITxjXkJIMarvvotxPmdJPWGHDjgaZfKJStGKJ3NI=w401-h225-p-no[/IMG]

Jak myślicie, jak te tylne łapy jakoś działają, to jest szansa, że zacznie kontrolować sikura i kupsko ? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Próbuje myć tylne łapki. Dupki nie jest w stanie. Obecnie ma już założonego pampersa i śpi. Łapa jest zapsikana Panthenolem, na to jałowe gaziki i zaklejone plastrem. Łapa dziś wyglądała źle, niestety...zobaczymy co zdziała Panthenol i opatrunek.
Przykryłam ją kocem, bo zaczęła kichać, śpi słodko i biegnie gdzieś przez sen na wszystkich czterech łapach.

Link to comment
Share on other sites

Pampers spada przy chodzeniu :shake:. Znalazłam jakieś szeleczki kocie i będziemy wiązać pieluchę do szeleczek.
A tu biegi przez sen:

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/8Cp1g0HOKc_sYLh9BtAay_BkvoOn57vrt1cTk9bGLbs=w332-h186-p-no[/IMG]

Tylko mało wyraźne zdjęcie...
Z bazarkiem jeszcze nie ruszyłam.
Trochę muszę ogarnąć się z nowym kotem. Moje zwierzęta w depresji: pies robi strajk głodowy, kotka ostentacyjnie nie wróciła na noc do domu, Skrzat zdziecinniał i zachowuje się jak niemowlak, no jedynie Kret wszystko olewa, no ale to przecież prezes jest, więc takimi głupotami się nie przejmuje.

Edited by joanka40
Link to comment
Share on other sites

Kicia chodziła dziś "na szaliczku". Skacze wtedy jak zajączek. Lewa łapa, ta z odleżyną boli kicię przy zakładaniu pieluchy, jest w tzw. przykurczu, taka jakby podciągnięta do brzucha. Lusia jest w pampersie wyraźnie spokojniejsza: ma sucho i czysto, i przestała wreszcie zalatywać kupą i sikurem.
Co więcej jak pojadła i popiła to chciała wchodzić do kuwety ale jest tak zamotana w szeleczki, sznureczki i pieluchę, że nie dałam rady sprawdzić, po co chce tam wejść.
A i rana na łapie, po Panthenolu ładnie się podsuszyła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...