Jump to content
Dogomania

UPAŁY!!! Jak schłodzić psa?


TerierSzkocki

Recommended Posts

Kiedy upały są naprawdę dokuczliwe, moczę psy. Albo pod prysznicem, albo po prostu mokrą myjką econetti, od tego też robią się wilgotne ale nie aż tak ociekające jak po prysznicu. Można też np rozkładać im mokry ręcznik.
Wodę do picia daję im chłodną, ale nie taką lodowatą z lodówki.
No i nie zabieram ich na dłuższe spacery w ciągu dnia, w domu mam wyraźnie niższą temperaturę niż jest na dworze (wschodnie okna w taką pogodę są fajne ;))

Link to comment
Share on other sites

Jak ktoś ma na to czas, to fajnie :P Niestety niektórzy ;) większość dnia spędzają w pracy. Myślicie że zmoczony ręcznik na podłodze pomoże gdyby pies chciał się chłodzić jak mnie nie ma? Czy wystarczy chłodna podłoga?

Edited by Amanecida
Link to comment
Share on other sites

Ja na wieczór biorę psa nad zalew, w ciągu dnia moczę letnią wodą, albo/i daję namoczony letnią wodą ręcznik, na którym psiak leży :) A na spacerach jeszcze dodatkowo poję, jak widzę, że się zdyszał :) Do tego daję mu mrożone przysmaki typu zmrożona marchewka czy jabłko - takie jego ichnie lody :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz KONG'a możesz go zamrozić :)
Przepis na tradycyjnego KONG'a
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=FQVrR0o-n1k[/URL]
Przepis na "kostkę"
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=7naZh9sljuw[/URL]

Możesz, też zawiązać mokrą bandanę na szyi.

Swojemu psiaczkowi zamroziłam dzisiaj w kostki rozwodniony bulion. Dodaje je później do miski z wodą (jedną, góra dwie). Efekt? Pies pije więcej i ma dłużej chłodną wodę ;)

Edited by Monia&Maks
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...