Jump to content
Dogomania

Doda - skrzywdzona i opuszczona sunia pilnie szuka domu


fona

Recommended Posts

[quote name='Agata69']Nie mam ostatnio dostępu do netu, więc trudno mi pisać na bieżąco.
Tydzień temu psy zostały zabezpieczone fiprexem (2 x 37 zł), w piatek będa odrobaczone (6 x 10zł). Razem wydałam 127 zł. 60 zł wysłała nam Fona [B](bardzo dziękuję ze tak długo jesteś z nami i pomagasz bezinteresownie).[/B] Chcę jeszcze kupić karmę, zeby psy chociaż raz w tygodniu jadły suchą.
[
QUOTE]

Rozliczam bazarek:
wplynelo [B]353[/B] zl

67 zl z rozliczenia jak wyzej
95 zl Purina Dog Chow Senior
100zl rozliczylam jesli pozwolicie za benzyne, jogurty , przysmaki i inne drobiazgi od poczatku roku.
Razem 2[B]62 zl

Reszte ( 92 zl) prawdopodobnie przeznacze na karme dla psow wiejskich.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj spacer po prawie trzech tygodniach. Niestety pojechalam slabo przygotowana, nie bylo sprzatania ani czesania, za to pobrykaly sobie w lesie. Oj za malo maja tych spacerow...
Szopen w dobrej kondycji, bardzo ruchliwy, podskakujacy, az trudno uwierzyc ze juz wiekowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Szopen jest chory, odezwala sie trzustka, nie jest dobrze. Mysle , ze zostalo mu niewiele. Schudl 15 kg, to nie ten sam pies. Bylismy u weta: wyniki prawie w normie, oprocz amylazy, czyli parametru trzustkowego. szopen ma 1900, norma jest do 1200. Czyli Szopen nie wchlania bialka i jeszcze tam czegos, wyniszcza sie, w koncu umrze. Trzeba mu podawac enzymy trzuskowe 3 razy dziennie, witaminy i odpowiednia karme. Ja tam jestem raz na tydzien.
Poza tym trzeba go na biegu kastrowac, bo poped jaki ma obecnie zabija jego i Dode, moze dojsc do tragedii. Sytuacja jest powazna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fona']O, nie... Agata, jak wygląda opieka nad nim? Czy właściciel pokryje koszt kastracji np.? Czy wykupi mu leki? Jest choćby cień szansy na to? Oni podpisywali umowę adopcyjną? Chyba tak.

Ile kosztują leki?[/QUOTE]

kastracje byc moze pokryje TOZ, jesli nie to ja wyloze, bo on sie bardzo meczy i to od dawna. Nie bylam u niego ponad miesiac, wlasciciel mowil ze widzial jego zachowanie ale kompletnie nie zareagowal. Leki to enzym pod nazwa Kreon, lek ludzki, tanszy, jeszcze nie wiem ile to wyjdzie miesiecznie. Problemem jest jednak podawanie leku. Ja tam bede raz w tygodniu (bardzo sie postaram zeby byc regularnie, bo jak pisalam uwazam ze on dlugo nie pozyje), lek trzeba podawac 3 razy dziennie. Wlasciciel tam jest caly dzien, ale nie wiem czy jezt szansa, zeby regularnie podal lek chociaz raz dziennie. Poza tym sa pomysly zeby lek wymieszac w jedzeniu lub w wodzie, co przy braku kontroli i dwoch psach jest pomyslem poronionym.
Wczesniej, gdy Szopen przechodzil zapalenie tej trzustki tez trzeba mu bylo podawac leki 3 razy dziennie, kupilam 100 tabletek, pies dostal okolo 20 a leki zostaly rzucone w kat. Wiem, bo przypadkowo je znalazlam.
Poza tym przy tak rozwalonej trzustce Szopen powinien jesc beztluszczowo, czyli specjalna karma. Nie ma szans by mu kupili.
sprobuje cos zrobic, ale jesli Szopen zacznie cierpiec to bede naciskac na uspienie. Wyjsciem byloby zabranie Szopena gdzies do domu, ale na to szanse sa zerowe.

Umowilam kastracje na wtorek, ale nie wiem czy go dowiezie, trudne sa te rozmowy.

Link to comment
Share on other sites

Fona, zmien tytul, ze Szopen chory. Moze ktos pomoze. karma specjalistyczna jest droga, mnie nie stac.

W 2010 (sprawdzalam u weta) Szop wazyl 49 kg, dzisiaj 34... I jeszcze ta padaczka, serce boli. Bede z nimdo konca, ale musimy sie przygotowac na to ze ta trzustka moze sie zrobic ostra i wtedy bedzie tylko cierpienie.

Link to comment
Share on other sites

Niestety tytul sie nie zmienil, wyswietla sie ten sam co poprzednio.

Szopen zostal wykastrowany, bylam u niego dzisiaj, jajka zalosne, ale chyba jest ciut lepiej. mam nadzieje ze gdy hormony opadna calkowicie i Szopen i Doda odetchna. Jest oczywiscie mozliwosc, ze ta straszna nadpobudliwosc seksualna Szopena to starcze zmiany w mozgu, ale ja staram sie myslec pozytywnie. Dzisiaj bylo na spacerze ciut lepiej, a to dopiero pare dni po kastracji.
Nie udalo mi sie do tej pory zalatwic ludzkiego leku, psi lek kosztuje okolo 30 zl na 10 dni, wiec miesiac bedzie kosztowal 90 zl.

moze jeszcze zalatwie. Wplaty sprawdze jutro.

Link to comment
Share on other sites

Doszla wplata od Dolly2 w kwocie 30 zl i jeszcze jedna z dopiskiem dla Szopena 26zl. Ze starszych korenia przyslala w kwietniu 40 zl. W styczniu przyszlo 60 zl.
Nowe kwoty mam na koncie wiec kupie leki, na razie jedno opakowanie i zobaczymy jak bedzie z podawaniem szopenowi.
Starsze wplaty zdaje sie ze rozliczalam, spewnoscia na odrobaczenie i fiprex.

Wczoraj Szopen byl wesoly i zywotny, widac ze nie cierpi na razie. Dostaje antybiotyk bo cos zrobilo mu sie na pysku, prawdopodobnie obtarl i zabrudzil. mam nadzieje ze po kastracji troche sie uspokoi. napewno pomogloby mu dostarczenie mozliwosci codziennego wybiegania. Bede pilnowala chociaz tych wyjsc raz w tygodniu.

Gdyby ktos zasponsorowal worek specjalistycznej karmy byloby super. ja wystawie bazarek, ale nie wiem kiedy, slabo u mnie z czasem.

Link to comment
Share on other sites

Dzwonilam do wlascicieli. szopen po kastracji wreszcie spokojniejszy. Biedna Doda musiala przejsc pieklo przez te 2 miesiace. Teraz trzeba chlopaka podtuczyc. Jest jeszcze karma ktora zastawilam, ale juz trzeba pomyslec o nowej. Tabletki kupione i podobno dostaje. Tego niestety nie jestem w stanie sprawdzic.
Postaram sie byc u niego w tygodniu, najpozniej w piatek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...