Jump to content
Dogomania

Agility w Bydgoszczy


Magda i Saga

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czytam te posty i nie wierzę własnym oczom :o

Zwykle takie topiki zaczynają się "gdzie jest tor, na którym mogę poćwiczyć agility?", a tym czasem Ty masz otr i szukasz czętnych. To bodaj pierwszy taki przypadek 8)

No psiarze, do roboty! Macie niebywała okazję rozruszać siebie i Wasze czworonogi! Macie okazję poznać, co to za dziwadło, to agility :wink:

Magda, mam nadzieję, ze nie będziesz musiała długo czekac na towrzystwo, a tym czasem może wystarczy Ci takie :Dog_run: :lol:

Napisz proszę, gdzie ćwiczysz, jaki masz plac, jakie i skąd przeszkody itd.

Link to comment
Share on other sites

Prawda, że to dziwne? Ja myślę, że ludzie nie wiedzą, bo ja nie reklamuję się, nie załozyłam klubu czy oficjalnego ośrodka. Myślę, że to urodzi się pomału samo z konieczności. Z drugiej strony kto szuka, ten znajdzie (tak jak ja znalazłan Dorotę we Włocławku).

Przeszkody zrobił mi pan złota rączka. czekam aż obejrzy je ktoś doświadczony, ale myślę , że są regulaminowe. Koło i podstawa slalomu są metalowe (to znaczy koło jest gumowe, tylko stojak metalowy) Podstawy do kładki i huśtawki metalowe (bo huśtawkę tez juz mam) W przeciągu miesiąca będzie reszta przeszkód.

Ćwiczę narazie we własnym ogrodzie, ale jestem w trakcie organizowania terenu. Będzie to w Niemczu lub w Niwach pod Bydgoszczą (przy wyjeżdzie z Bydgoszczy na Gdańsk).

Jeżeli organizowane przez Ford szkolenie z polskimi instruktorami nie nałozy się terminem z wystawą w Bydgoszczy (2 maja), to spróbuję zorganizowac pokaz agility, o ile związek wyrazi zgodę. To byłaby najlepsza promocja tego sportu w Bydgoszczy.

Dlatego uprzejmie proszę o odpowiedż, czy macie juz konkretny termin (lub prawdopodobny). Dla mnie przyjazd do was ma priorytet, ale musiałabym troche poplanować.

Link to comment
Share on other sites

Hej, Azir. Dzięki, wreszcie będe mogła regularnie potrenować. Jak będziesz miała wolny week-end to daj znać i wpadnij, to razem pobiegamy. mam nadzieję, ze będziesz na IAL-u.

Obedience tez mnie kusi. Właściwie na A0 Saga jest przygotowana, z A1 byłyby pewne problemy, ale niewiele jej brakuje. Powodzenia na zawodach!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Magda,jestesmy bardzo chetne na taka zabawe!! Jesli tylko nie przeszkadza Ci ze kompletnie nie mialysmy jeszcze doczynienia z zadnym takim sportem.Jestesmy zielone.Mieszkamy w Swieciu takze w weekendy mozemy sie pojawiac w Bydgoszczy.Moja psina Negra ma juz 10 miechow( i obecnie cieczke), uwielbia sie bawic z psiakami( i z ludzmi) . Jej panem jest Konrad ktory ma 8 lat , a szefem moj maz. Gdyby odpowiadalo Ci nasze towarzystwo to jestesmy bardzo chetni na taka zabawe ( i pewnie ciezka prace) :P i czekam na odpowiedz

pozdrawiam kasia

Link to comment
Share on other sites

witam serdecznie :D

Ja jestem jak najbardziej za :D mam roczna Goldenke i od dluższego czasu szukam czegoś, gdzie moja ślicznotka mogłaby sie wyszaleć - nie tylko w lesie.

Mieszkam w Świeciu więc przyjazd do Bydgoszczy to nie jest dla mnei żaden problem.

Jeśli jest to jeszcze nadal aktualne to poproszę o bliższe informacje :D

Pozdro Klaudia

Link to comment
Share on other sites

Hej Kasia!!!

ja mieszkam obok Ciebie w bloku(żółta 13):D nasze sunie w zimę razem się bawiły - to ja mam tą zwariowaną Goldenkę:D. Jak będziesz się wybierać, aby powariować z Negrą to ja się przyłączę - przynajmniej będzie raźniej - tym bardziej, że nasze sunie już sie poznały :D

Pozdrawiam Klaudia

Link to comment
Share on other sites

Cześć

Zrobiłam sobie krótką przerwę w zaglądaniu na listę. Sądziłam, że ten temat spadł już gdzieś daleko a tu proszę, taki ruch, niedługo będziemy na szczycie. :D

Dziewczyny, zapraszam serdecznie. Przyjeżdżajcie. Przeszkody czekają. Najbliższy weekend odpada, bo wyjeżdżamy z Sagą na IAL do Wrocławia, ale następny tak. Narazie ćwiczymy u mnie przed domem, ale przez dwa tygodnie może znajdę lepsze miejsce. Na priva wyślę wam kontakt do mnie. A narazie pozostaje wam teoria :)

Link to comment
Share on other sites

boże!!!!!! jakie wspaniałe!!!!! jak ja wam zazdroszczę, strasznie cce trenowac z moim 4tro miesiecznym sznaucerkiem miniaturką agility, ale nie mam gdzie;( mieszkam w trzebini 40 km od krakowa wiec za daleko od ciebie, jak bym chciala z wami trenowac;( mam nierodowodowego psiaka wiec mogłabym go pokazac chociac na agility, a mam pytanko ile zapłaciłas za takie przeskzody? tak pytam, bo tesh mam duzy ogród:) hihi, moze załoze dla ciebie konkurencje;) prosze napisz mi tu albo lepiej na priva skad je mash i ile cos takiego kosztuje;))) czy zeby wystartwac na zawodach agility trzeba nalezec do jakiegos klubu czy mzna cwiczyc samemu?

Link to comment
Share on other sites

Hej, nie przejmuj się. Ja niecały rok temu byłam w takiej samej sytuacji. zadnych przeszkód, zadnego towarzystwa do ćwiczeń i w dodatku zadnych umiejętności. Teraz przynajmniej mam przeszkody :D , bo z reszta jeszcze kiepsko :D

O cenach napiszę na priva jak sobie policzę.

W Krakowie jest klub

http://ovari.from.cx/

Dobrze jest mieć przeszkody przy domu, przynajmniej slalom, ale gdyby w Bydgoszczy lub w promieniu 40-50 km był klub, to wolałabym dojeżdżać, bo w grupie ćwiczy się lepiej. Mozna sobie wzajemnie doradzić i pomóc. Na zawody możesz jeżdzić indywidualnie, ale na oficjalne pies musi mieć skończone 18 miesięcy i musisz być członkiem Związku Kynologicznego. Na IAL możesz jechać bez żadnych ograniczeń

Link to comment
Share on other sites

dzieki ale mam pytanie co to jest IAL...
International Agility Link - raz na kwartał organizowane są zawody w ramach tej rywalizacji (wszyscy na całym świecie w tym samym kwartale startują na tym samym torze), a wyniki są umieszczane na stonie internetowej. Inicjatorem polskiego IAL-u był w 2001 roku SKA FORT. Od tamtej pory wiele ośrodków agility w całej Polsce organizuje takie zawody.
Link to comment
Share on other sites

wielkie dzieki, a gdzie moge sie dowiedziec i poczytac o tym jak zostac czlonkiem ZK? jakie warunki musze spełniac? czy placi sie jakies skladki? na czymtaka przynalezność polega? vzy trzeba byc pełnoletnim?
Żeby być członkiem, musisz mieć ukończone 16 lat. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców. Ponadto musisz płacić roczne składki (chyba 44 zł). W Twoim przypdaku, główne to, na czym przynależność polega to możliwość brania udziału w zawodach i szkoleniach organizowanych (lub współ-organizowanych) przez Związek. Przynajmniej tak to rozumiem z Twoich postów.
Link to comment
Share on other sites

wielkie dzieki, a gdzie moge sie dowiedziec i poczytac o tym jak zostac czlonkiem ZK?
W ZK 8)

Bydgoszcz

Adres: 85-080 Bydgoszcz, ul.Kołłątaja 7 (skrytka poczt. 5)

Tylko że madzior_ka, która o to pytała, pisała, że jest spod Krakowa :( . Czyli pewnie raczej tak:

Adres: 30-427 Kraków, ul.Żywiecka 36

Telefon/Fax: (0048 12) 266-70-85, 266-85-28

poniedziałki, środy, czwartki 16 - 19

www.zkwp-krakow.org

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...