Jump to content
Dogomania

Agility w Bydgoszczy


Magda i Saga

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moje najszczersze gratulacje dla Was dziewczyny! appl.gifBRAWO!!!

My niestety wpadliśmy w straszny wir remontu i dlatego się nie pojawiamy. Siły muszę oszczędzać a i z czasem kiepsko :(

Cieszę się, że Wam tak dobrze idzie :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Melka

Jak się wyremontujesz, to z nowymi siłami poczytaj ten temat, bo tu znajdziesz informacje kiedy kolejne zajęcia będą i przyjdź. Zdecydowanie zabierz oba psy. Teraz mogą być pewne nieregularności co do terminów, bo sporo imprez, ale będę sie starała jakoś to pogodzić. Najbliższe zajęcia mogą być w środę na 17:15 o ile zdeklaruja się chętni. Potem ewentualnie piątek pod tym samym warunkiem. W sobote i w niedziele brykamy z Saga w Warszawie więc zajęć nie będzie niestety.

Link to comment
Share on other sites

A propos agility, ktore wciaga,wlasnie kupilam rureczki na slalom,rozmiary i odleglosc znam ze strony klubu "FORT".Problem w tym jak zamontowac rurki,czy gwozdzie z tasmy nie wypadna? czy lepiej sruby,ale jak?? :-? . Najlepiej bedzie gdybym przyjechala w srode o co usilnie walcze.Jak uda sie to dam znac we wtorek wieczorem.A gdyby sie nie udalo to pocwiczymy chociaz slalom co drugi dzien,nawet po zmroku :wink: ,aby skutecznie.

pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

A z czego są te rurki?

Najlepszy sposób na obsadzenie słupków w slalomie, to płaskownik z przyspawanymi gniazdami wykonanymi z nieco większej średnicy rurek. Jesli chcesz, aby slalom był lekki i zajmował mało miejsca, to możesz kupić taśmę, zaoczkować ją w określonych odległościach i wbijać w owe oczka tyczki. Taki slalom jest niestety bardzo mało stabilny - duży lub szybki pies przekrzywia słupki, a nawet powoduje, że wypadają one tuż za nim.

Link to comment
Share on other sites

Aniu. Zajęcia mogą być w środę o 17:15 o ile zameldujecie, że przyjdziecie.

Robul.

My mamy porządny slalom, taki, co się nie wykrzywia, a ten o którym pisze Kasia to wersja przenośna, przydomowa lub spacerowa. Taśma z oczkami, 20 cm gwoździe i plastikowe rurki, takie do chowania kabli w ziemi lub w ścianie. Koszt minimalny, a mozna w tygodniu poćwiczyć między zajęciami. Sama taki mam przed domem.

Kasiu.

Przyniosę mój w środę, jeśli sie spotkamy, to sobie obejrzysz.

Link to comment
Share on other sites

Rurki PCV elektryczne moga okazać się niebezpieczne. Mają cienkie ścianki i dośc łatwo (jak na PCV) pękają. Jesli do tego dojdzie, to pęknięcie jest wzdłużne i tworzy ostrą szpiczastą krawędź. Gdyby doszło do tego pod naporem psa, to mogłoby rozciąć mu skórę.

Lepsze do tego są rurki hydrauliczne, ale niestety też drższe :(

A może tradycyjnie - kij od szczotki :-?

Link to comment
Share on other sites

Ale sie ciesze,bede na 100% w srode!!, z checia obejrze nawet sama tasme bez rurek.A rurki kupilam takie 3 metrowe(do pociecia) -nie wiem czy to rurki PCV :oops: - ale sa bardzo gietkie,elastyczne i mysle ze bezpieczne choc przestrogi Robulla wzmoza moja czujnosc w tym kierunku.

dzieki za rady

Link to comment
Share on other sites

Wszystkich, którzy z nami juz biegają i tych którzy sie do nas wybierają informuję, że w środę zajęć nie będzie. W środę dopieszczamy nasze mamusie. Najbliższe zajęcia w sobotę, tradycyjnie o 9-tej lub 13-tej gdy będzie padało. W niedzielę niestety wyjeżdżam na wystawę, najprawdopodobniej ostatni raz. Do zobaczenia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Magda a Czechy? Czy ty do Czech jedziesz na 3 tygodnie?

Ja też dostaje po uszach od Doroty że zawolno biegam chociarz Saba jest wolna i ma racje :lol: w Płocku sunia dostała spida na wyścigach (2 psy biegły naraz po takich samych torach) i biegła tak szybko jak ja gdybym przyśpieszyła to i ona była by szybsza :roll:

Link to comment
Share on other sites

Do Czech jedziemy z Dorotą i Wojtkiem w ten weekend, ale w niedziele wracamy. Potem w środę trenujemy normalnie o 17-tej, a w piątek pryskam na trzy tygodnie na urlop z rodziną. W Warszawie będę, o ile zdrowie mi pozwoli, a jak nie to Wojtek wystartuje. Po Warszawie wznawiamy treningi. W miedzyczasie jest IAL, na który mam nadzieje pojedzie Kasia z Negrą jako reprezentantka Bydgoszczy. Macie sie z Dorotą nią zająć i wszystko podpowiedzieć, bo to będzie jej debjut, a mnie nie będzie. Wszystko wskazuje na to, że długo sie jeszcze nie zobaczymy. Więc miłych wakacji, a jak wrócę, to wpadniecie do mnie na trening i lody :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...