Jump to content
Dogomania

Clayton - biały prosiak


gops

Recommended Posts

[quote name='gops'][...] mam nauczke żeby nie zapominać nagradzać co jakiś czas nawet tych już wyuczonych starych komend bo psy lubią kombinować po swojemu i jak im łatwiej .[/QUOTE]

O tak. Zwłaszcza jak pies zaczyna kminić: a co będzie jak NIE przyjdę? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ano ten etap mamy za sobą :lol: Wyrósł z tego na szczęście .


Biore dziada i idę załatwić kilka spraw na mieście , mam plan zachaczyć o ten zoolog na końcu miasta i przymierzyć szelki trixie te ala hurtty a jakby były dobre to kupić .
Szkoda że bliżej ich nie ma a bez psa nie kupie bo to nie wymiarowy gościu jest :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iskra_wroc']Gops a macie tam te norwegi Trixie Fusion ? Czy inny typ?[/QUOTE]
Z norwegów były tylko 2 rozmiary pomarańczowe ale takie malutkie na max 10kg psa , ja idę po model X ich były 4 w tym widziałam dwie Lki które chyba powinny być dobre na mojego .
Widać że to już przebrany towar , tak samo obroże z tego modelu zostały tylko 2 i z tego co widziałam obie małe a tez mi sie bardzo podobały .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iskra_wroc']Buuu, a już Cię chciałam 'wykorzystać' ;)
W takim razie szukam dalej, bo jestem chora na punkcie tych szelek.[/QUOTE]
Ten zoolog co ide to sieciówka więc spytam czy w innych też mieli te szelki w razie czego jakbyś nie znalazła to pójde spojrzę czy nie ma gdzie indziej .

Link to comment
Share on other sites

Poszłam po szelki wróciłam z obrożą :)
Ta rozmiarówka jest mega dziwna, Mki były dobre na przodzie na Claya (a on ma na prawde duży przód więc nie wiem dla kogo je zrobili) a Lki są gigantyczne na dużego goldena np.
Na psie wyglądały licho , dość cienko i jakoś za mocno mi przypominały moje hurtty bo w tym rozmiarze był tylko pomarańcz .
Zielone sa bardzo fajne , dużo ładniejsze .
Obroża jedna z tej seri była dobra ale też jakoś licho na szyi wyglądała , bez szału , dużo wystającego neoprenu , mało kolorowej taśmy (wąska jakby) .
Jako że już weszłam nie omieszkałam przeszukać wszystkich obróż i znalazłam coś na co od dawna polowałam w necie tylko zawsze mi było szkoda pieniędzy (nie wiem czemu dingo ma ceny z kosmosu ostatnio) .
Dingo skórzane z kolcami czerwone :lol:
Jak przystało na groźnego psa musi mieć jedną kozacką kolczastą obroże , wygląda w niej przecudownie .

Po drodze zaczepiło nas dwóch fajnych kolesi kolo 30stki z tekstem " ale zajebisty młody pit bull " :diabloti:
Nie chcieli wierzyć że to nie pit bull , "nie ma czegos takiego jak staffik " :evil_lol: widzicie oszukali mnie , muszę z tym jakoś żyć .

Link to comment
Share on other sites

znowu zaśmiecę Clayta temacik ;)

dzięki dziewczynki za rady, konsekwencja jest ale przyznam że było przez chwilkę olewanie jej wyłaczenia się w różnych miejscach :roll:

Gops jak będziesz miała jakieś fajne guardy na sprzedaż chętnie ponownie odkupie bo niebieskie sa już na wykończeniu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agutka']

Gops jak będziesz miała jakieś fajne guardy na sprzedaż chętnie ponownie odkupie bo niebieskie sa już na wykończeniu ;)[/QUOTE]
Niestety póki co nic nie mam , tzn mam juliusy na sprzedaż ale póki co zarezerwowane są .

Jkaby ktoś chciał odkupić tą piękną skórzaną obroże na łańcuszku to pw , robię to z wielkim bólem serca ale niestety .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agutka']juliusy nie zachwycaja mnie;) może na wilku fajnie by taki sprzęt leżał ..

nie myślałaś o wymianie łańcucha na inny lub zrobieniu u kaletnika skórzanego paska pod kolor?[/QUOTE]
Myślałam ale wysyłanie i potem znowu powrót do mnie to będzie jakieś 20zł na poczte .
Kaletnika który by mi to zrobił nie znam niestety .

[quote name='Majkowska']Obróżka super, ale coś mi na Clayu nie leży, może zmienię zdanie jak się opatrzę ;)[/QUOTE]
Bo jest CIENKA :razz:
Ale obroże z kolcami jak są szerokie to są sztywne bardzo , była szersza ale przez to było ciężka i sztywna właśnie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agutka']chodziło mi o kaletnika na miejscu czyli w mieście ... szkoda :([/QUOTE]
Właśnie nie znam żadnego i nie mogę znaleźć jak np. szukam w necie .
Bardzo mi szkoda , i glupio zrobiłam kupując łańcuszek a nie zacisk właśnie .

Link to comment
Share on other sites

Tak swoją drogą wczoraj poszłam z dziadem wieczorem do parku i spotkaliśmy "starych" znajomych z psami , niestety Clayton zwany Kleofasem (jedna kobitka nie pamietała jak się nazywa i tak go nazywała :evil_lol:) ma dobra pamięć i pamiętał który to pół roku temu go zaatakował więc na dzień dobry przypuszczł atak i nawet pogadać mi nie dał gamoń , wstydu narobił .
Bo reszta chłopaków już wykastrowana i grzeczna .


[IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/829/2j7z.jpg[/IMG]

[IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/208/se9y.jpg[/IMG]

Prawie się udało złapać a poluje na takie foto od dawna
[IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/713/d0se.jpg[/IMG]

[IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/600/mfcj.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

a sadzisz że gdyby Clayt był kastrowany to byłby grzeczny?? charakter i hormony to dwie różne sprawy ;) pewnie przykrócił by jego zapędy ale do stanu wzorowego psa chyba nie .

uwielbiam takie staffikowe foty , zawsze mnie rozklejały :) [url]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/833/ml9k.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co wydaje mi się że to by dużo dało , on ma sapy tylko do samców (chyba że suka przegnie) robi sie dużo bardziej rozjuszony jak są cieczki w okolicy czy nawet jak spaceruje ze znana mu suką wtedy potrafi się burzyć do wszystkich mijanych psów nawet suk czy yorków .
Normalnie nie reaguje na małe psy nie uznaje ich za zagrożenie tak samo na suki nie zwraca uwagi lub ew się cieszy .
Nie jest to jakoś bardzo uciążliwe , na codzień nie ma z tym większych problemów.
Tylko czasami zrobi akcje i wtedy mam taka ochote mu chlasnąć te jaja .
No ale źle nie jest , nie mogę narzekać .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']
I na co chcesz to stosować? Pies piszczy a Ty go kopiesz?? Pies nie chce się skupić to kop go??[/QUOTE]
Tak, to jest sedno stosowania OE... :roll:

[quote][B]I to jest fakt że psy noszące obrożę muszą ją już nosić zawsze.[/B] Pies głupi nie jest, wie kiedy ma boleśny środek przymusu na szyi a kiedy nie i może olać pana z którym nic go nie łączy i pognać dalej.[/quote]
Eeee, serio? Znamy widocznie inne psy... i innych przewodników/myśliwych.
Nie wiem, skąd ci się wzięło, że OE stosuje "bolesny środek przymusu" i jej działanie polega na wyrobieniu w psie skojarzenia jakiegoś zachowania z bólem. Jeśli ktoś w taki sposób ją używa, to nic dziwnego, że nie spełnia ona swojego zadania i pies albo jeszcze bardziej fisiuje, albo musi nosić do końca życia.

OE stosuje się na psach posłusznych, zawsze. To nie jest przyrząd do nauki przywołania czy czegokolwiek innego. Szkoda, że niektórzy dalej stosują ją sobie jak chcą i potem właśnie powstają takie herezje jak wyżej.

Link to comment
Share on other sites

gops - To czemu go nie wykastrujesz? Masz jakieś zobowiązania wobec hodowcy czy coś??
I tak uważam że on jest baaardzo grzeczny jak na samca:)

dog - dziękuję za informację :)
Masz rację, OE nie boli jak kopiesz prądem, pies podskakuje z piskiem bo poczuł łaskotki i się przestraszył...:lol:
OE to OE, impuls elektryczny, który poraża psa w momencie w którym przyciskamy guzik - tak jest, tak samo jak inaczej nie będzie jak włożysz palce do kontaktu...
Wszystko co miałam do napisania napisałam i wyjąsniłam dokładnie w tym kontekscie i w przypadku psa , którego znam. I nie uważam żeby stosowanie OE było doskonałym pomysłem dla każdego na każdy problem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...