Jump to content
Dogomania

Strzyżenie, a upał?


WiedźmOla

Recommended Posts

Witam :)
Od kilku dni są tragiczne upały i widzę, że Bestia się męczy. Dodatkowo mieszkamy na poddaszu, które bardzo trudno jest ochłodzić i siłą rzeczy temperatura jest zazwyczaj tylko parę stopni niższa niż na dworze lub taka sama. Teraz na przykład mamy około 30 stopni w mieszkaniu. :angryy:
Ja dostaję kręćka z gorąca, a Bestia ma dłuższą, gęstą sierść z podszerstkiem, dlatego nie wyobrażam sobie nawet jak jemu musi być gorąco...
Rozważam przystrzyżenie go, ale nie wiem czy jest sens. Bestia wygląda mniej więcej jak owczarek kataloński i nie wiem czy mogę go zaprowadzić do fryzjera, żeby go ostrzygł. Oczywiście nie na króciutko, bo wiadomo, że włos/sierść (nie znam się :lol: ) też chroni przed słońcem. Wolałabym go jednak przystrzyc, bo mimo, że regularnie go wyczesuję to i tak widzę, że ledwo dycha w te upały. Co poradzicie? :)

Jeśli taki wątek już był to przepraszam, ale nie mogłam znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']co za problem isc do psiego fryzjera.psy nie beda sie meczyly[/QUOTE]

A no taki że sierść również chroni przed słońcem i zły fryzjer pogorszy sprawę...

Ja swojego dałam do psiego fryzjera, obcięli go "na lwa" około 2 cm. Teraz ma około 4cm bo mu strasznie szybko odrasta. Ogólnie przedewszystkim trzeba pozbyć się podszerstka bo to on masakrycznie grzeje psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']A no taki że sierść również chroni przed słońcem i zły fryzjer pogorszy sprawę...

Ja swojego dałam do psiego fryzjera, obcięli go "na lwa" około 2 cm. Teraz ma około 4cm bo mu strasznie szybko odrasta. Ogólnie przedewszystkim trzeba pozbyć się podszerstka bo to on masakrycznie grzeje psa.[/QUOTE]

No właśnie :roll: Nie chcę żeby mi z psa zrobili nie wiadomo co, a dwa nie wiem czy mogę go ostrzyc, żeby nie narobić szkody większej.
[B]edit.[/B] a psa wyczesuję regularnie.

Link to comment
Share on other sites

Ja go sobie mogłam czesać, dopiero przy trymerze zaczął podszerstek wychodzić.
Co do wyglądu obciętego długowłosego psa na lwa to wygląda (moim zdaniem) zajefajnie ;)

Dodam że kleszcze przynajmiej w obstrzyżony zadek się nie wgryzają (głowę niestety atakują... czekamy aż te cholerne krople w końcu dojdą)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja w tym roku po raz pierwszy zrobiłam eksperyment i moją obcięłam- mimo głosów, że tej rasy się nie strzyże- i jestem mega zadowolona- psica odżyła i nawet w takie upały jak obecnie całkiem dobrze funkcjonuje w przeciwieństwie do tego co się działo wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie planowałam mieć kudłacza, a że przygarnęliśmy co przygarnęliśmy z ulicy to już druga sprawa. ;) Nawet nie wiedzieliśmy, że będzie taki kudłaty :D
Dla mnie wygląd ma znaczenie, ale przecież zawsze można psiaka zrobić żeby wyglądał chociaż w miarę dobrze. :)
Bestię chyba zrobię ciut na sznaucera... Bo innego pomysłu nie mam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...